ATI vs Nvidia
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    05 ATI vs Nvidia

    VS

    Koga imate u kucistu? Ko je bolji? Zasto?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Imam Nvidiu u kucistu. Na drugom kompu (kod brata imam ATI).

    ATI daje lepse boje i licno vise cenim ATI.
    Nvidia je usmerena vise na gaming a ATI na dizajn i ostale profesije.
    Nvidia se vise reklamira.

  3. #3

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Vise nemam nvidia graficku u kucistu, sad sam na Ati-u. Konkretno se radilo o Nvidia GeForce MX440, a sad u kucistu imam Ati Radeon 9200se. Ove dve graficke kartice su otprilike u istom rangu. I mogu da kazem da Ati ima mnoooogo bolju sliku u Windows-u. Znaci tek sad mi je monitor pokazao svoje kvalitete. Imam Belinea monitor 17" i sad je na rezoluciji 1280x1024 i 85 Hz imam fantasticno bistru sliku. Sa Nvidiom nije monitor imao bistru sliku na ovoliko herca. Sa Ati karticom monitor ima bistru sliku i na rezoluciji 1600x1200 na 75Hz. Nvidia je u ovoj rezoluciji ocajna. Pretpostavljam da je Nvidia bolja sto se tice igrica, ali ja ne igram puno igrice tako da mi to nije primarno. Zato i ne kupujem bolju graficku, ova sada mi je skroz ok.

    Nasla sam i sajtic na kome je prikazan uporedni test ove dve kartice i trece (neka Matrox kartica ). http://soapbox.bartsplace.net/articl...41006180916154


    Tako da ja definitivno dajem glas za ATI !

  4. #4

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    sada koristim nVidia 6600GT, odlicna je. Mada, kad sam kupovao, hteo sam da uzmem
    ATI X1600 Pro, mada je nije bilo u AGP verziji.
    Poruku je izmenio mladen.stupar, 12.07.2006 u 10:08
    HAIL METAL

  5. #5

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Citat goldie kaže:
    (neka Matrox kartica )
    Matrox je nekad bila popularna u polju grafickih kartica, i reklamirala se koa i ove dve firme sada. Ali posto vise ne parira sa modelima za neki bogat 3Dprikaz (osim CAD/CAM), sada se vise opredelila za kartice za profesionalnu primenu. Pa tako ako neko hoce da razvuce sliku na npr. 4 monitora neka uzme Matrox.



    HAIL METAL

  6. #6

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Citat Necromancer kaže:
    Koga imate u kucistu?
    Možda ste očekivali da pitam "Šta je to kućište?", ali , znam!

    U kućištu imam male crnce

    Ej, meni tamo dole desno, kod satića, piše ATI. Pojma nemam šta je to i šta je bolje i od čega, jebote al' što volEmMM nešto da izjavim na ove teme, to je čudo!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Imam GeForce4 MX440Ti koja vrlo lepo radi... Velike rezolucije mi ne trebaju na monitoru 1152x864 @ 75Hz (ogranichenje monitora, ne grafichke)... Lepo potera i zahtevnije igrice, ali s obzirom da ih retko igram, onda i nije problem... Poshto se igrom sluchaja moja firma bavi nekom vrstom gaming opreme, mi na nashe aparate uglavnom stavljamo nVidia na ove sa grafikom, mada mozhe da prodje i integrisana Intel Extreme 3... Za potrebe kada obicna ne-grafichka slika treba da se pokazhe na 8 screenova, tu su 4x DualHead ATI-ja...

    Sve one imaju svoju svrhu i namenu, samo zavisi kome za shta treba


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  8. #8

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Nvidia definitivno!!! Ati je OK, ako radite ekstremnu grafiku, i ako koristite Quad graficke kartice. Za sve ostalo - Nvidia!!!! Testirao sam veliki deo GPU-a sto se moze naci na svetskim trzistu i vecina rezultata su u korist Nvidia.
    Trenutno imam dve XFX 7900GT u SLI!!!

  9. #9

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Po mom misljenju ATI, ali ja radim CAD/CAM, tako da je meni visoka rez. od velikog znacaja, NVidia je brza to stoji, ali i jedna i druga su u svojim najboljim modelima jako dobre, tako da iz serije u seriju variraju brzine, tako da trenutno vodi ATI jer u XI900GTX moze da tera pixelshader3 + antialiasing a Nvidia ili jedno ili drugo, verovatno ce NVidia u sledecoj seriji izbaciti nesto jachu karticu, mada su se sa predhodnom serijom obrukali sto se tiche tog PS3 jer su slagali da ga imaju ...

  10. #10

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Graficke karte su precenjene. Jeftinije je igranje na konzolama...ko se igra. Ja sam za neku univerzalnu varijantu standardnih Nvidia kartica. Ko zeli profesionalnu crtacku, neka nabavi quadro.
    Razumem potrebe dva procesora za rad, ali SLI kartice za igranje su bolest. Mada bolje rade od jedne koja je vise nego duplo skuplja.
    Realno su u pitanju nijanse, a ostalo su samo buve. Tako da je svejedno, kao kad birate Intel ili AMD.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  11. #11

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    nVIDIA.Evo jedan primer njihove dominacije:

    nVIDIA je izbacila karticu 8800 (gtx) u ovom slucaju pre odredjenog vremena koja je apsolutno urnisala sve dosadasnje kartice po pogledu performansi,nvidia mlati lovu na njima samo tako i vec razvija sledecu seriju
    Dok
    Ati najavljuje kartice sa cipom R600 vec koliko dugo nzm,uglavnom pricalo se kako ce ta kartica kad izadje biti apsolutni pobednik tj njene performanse daleko bolje od svake postojece - 8800 gtx joj parira bez problema (ne govorim o SLI ) i dok nvidia mlati lovu,priprema celu seriju i razija novo,ati dozivljava poraze,trudi se da sustigne konkurenta a cene im nikako ne idu u prilog...toliko od mene
    Omerta - a code of silence practiced by the Mafia; a refusal to give evidence to the police about criminal activities

  12. #12

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Ovde je često stvar afiniteta.
    U svom računaru imam Gigabytovu GF7900 GT sa 256Mb DDR3memorije(koja je pre 2.5 godine koštala 300 eura) a meni i danas dobro služi jer računar , pre svega, koristim kao servisnu mašinu. Sin gura GF8800GTX sa 512Mb memorije zbog igranja. Kartica je starija od godinu dana.
    ATI je sa serijom 3800 obrisao NVidiju...i dan danas je 3850 najisplativija kartica u odnosu performanse / cena. Inače...skoro uvek u jače mašine stavljam 4870 kartice od ATI -ja.
    Dobro je što postoji rivalitet jer time korisnici dobijaju kvalitetnije kartice za manje para.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #13

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    sve jedno koja,sve ima svoju dobru i losu stranu,nista nije savrseno,sto se mene tice obe,svaka daje dobar kvalitet u zavisnosti kako se svidi odredjenoj osobi ;/

  14. #14

    05 Odgovor: ATI vs Nvidia

    Do prosle godine sam imao nVidia 7600GS,ali posto mi je pregorela morao sam nabaviti novu,pa sam s`toga obratio malo vise paznje na ATI-jeve graficke kartice.

    Razmisljao sam sta da uzmem posto nisam imao para za nov komp i morao sam da trazim AGP slot graficke.Uporedjivao sam par nvidia grafickih sa atijevim,i resio sam da uzmem ATI HD3450 koja je duplo jaca graficka,i cena je joj ista kao nvidia koja je duplo slabija.nVidia nije vise ono sto je bila,ali zato je ATI razuverio sve moje sumnje.

    Kod ATI-ja samo morate paziti dali se uklapa u vasu konfiguraciju,ako se ne uklapa moze doci do ozbiljnih grafickih problema tokom igranja zahtevnijih igara.

  15. #15

    Odgovor: ATI vs Nvidia

    Treba samo pogledati,sta koriste svetske TV stanice,a i nase i velike firme,naravno ATI,dalje netreba nista da se prica.

Slične teme

  1. nVidia graficka AGP 256mb
    Autor lenjivica u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.06.2010, 17:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •