Mamurluk
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 46

Tema: Mamurluk

  1. #1

    Mamurluk

    Sa početkom nove godine počinje i sezona mamurluka
    Hey znate li šta je slava, pa pravoslani Božić i nova godina,

    Postoje lek, kažu neki
    ... neki se i ne slažu

    Rasol i kisela jagnjeća čorba
    su nezaobilazne stavke na sutrašnjem meniju

    ... neki se leče kokicama
    ... neki ispijanjem tople vode i soli
    nisu retki ni oni koji se drže narodne poslovice
    "klin se klinom izbija"

    Šta kaže net ?
    Itar Tass: Rasol - lek protiv mamurluka

    Ruska kompanija "SKS-alijansa" plasirala je na rusko tržište novi preparat protiv mamurluka, suvi rasol pod nazivom "Guten morgen".

    Kako su saopštili predstavnici kompanije, novi proizvod eliminiše mamurluk, ima otreznjujući efekat, normalizuje procese razmene materija u organizmu, eliminiše osećaj iznurenosti i razdražljivosti, gasi žedj...

    U usavršavanju rasola "Guten morgen" učestvovali su vodeći ruski naučnici u oblasti borbe protiv bolesti zavisnosti i lekovitog bilja, a mnoge komponente u recepturi "pozajmljene" su iz doba Petra I, kada se rasol široko primenjivao kao sredstvo protiv mamurluka i za poboljšanje opšteg zdravstvenog stanja, prenela je agencija Itar-Tass.

    Pored jedinstvenog dejstva na mamurluk i podizanja opšteg zdravlja, suvi rasol guši želju za ponovnim konzumiranjem alkohola i obnjavlja razmenu materija u organizmu, kako u stanju mamurnosti, tako i pri velikim fizičkim naporima, tvrde njegovi proizvodjači.

    Sva ova svojstva preparata potvrdjena su ispitivanjima na klinikama za lečenje bolesti zavisnosti. Proizvod je potpuno prirodan i ne sadrži hemijske komponenete koje mogu da imaju nus-efekte, negativno delujući na organizam.

    Ruska kompanija "SKS-alijans" planira usavršavanje novih proizvoda sa antialkoholnim dejstvom, ali i preparata koji blokiraju želju za pušenjem.

    Kompanija "SKS-alijans" je jedan od vodećih ruskih proizvodjača i trgovaca na tržistu antialkoholnih preparata, osnovana 1997. godine u Moskvi.

    Najpoznatiji proizvodi kompanije su "Antipohmelin", "Antipolicaj", suvi rastvor "Guten morgen", suvi energetski napitak "Buldožer".

    Distributerska mreža kompanije obuhvata sve ruske regije i zemlje Zajednice Nezavisnih Država. Najpopularniji preparat na ruskom tržištu je "Antipohmelin" sa godišnjom prodajom od četiri miliona kutija, koja pokriva 47 odsto ruskog tržišta sredstava protiv mamurluka.

    (Tanjug)
    Kako sprečiti mamurluk


    Vrtoglavica, glavobolja i muka predstavljaju jutarnju kaznu za one koji su prethodne večeri suviše pili, a da bi se ovi simptomi izbegli ili ublažili stručnjaci predlažu veću umerenost u piću, ne uzimanje alkohola na prazan stomak,

    Prema Izabeli Keler iz Nemačkog udruženja za ishranu, mamurluk je, pre svega, posledica gubitka tečnosti, zato što su molekuli vode nužni za razlaganje alkohola u organizmu, prenela je agencija DPA.

    Zbog nedostatka tečnosti može da se poremeti osećaj ravnoteže, pa se javlja vrtoglavica, dok je glavobolja najviše posledica gubitka važnih minerala, elektrolita, kroz povećano mokrenje. Osim toga, preterano konzumiranje alkohola izaziva iritaciju želudačne membrane, pa se javlja muka.

    Da u 2008. ne biste ušli sa mučninom i glavoboljom najvažnije je da postaviti sebi granice u uzimanju alkohola. Nažalost, ograničenja u ovoj oblasti su potpuno individualna stvar. Ipak, smatra se da je u redu da muškarac dnevno konzumira 20 grama alkohola, što odgovara količini od pola litre piva, četvrt litre vina ili tri žestoka pića. Limit za ženu je upola niži, ali dosta zavisi i od težine - mršaviji mogu manje da popiju od debljih.

    Oni koju piju više nego što se preporučuje, trebalo bi da budu svesni da je alkohol otrov, upozoravaju u Nemačkom saveznom centru za zdravstvenu edukaciju. Alkohol, u većim količinama, može da izazove ozbiljne zdravstvene probleme, a za mladje ljude, čak, i manje količine su rizične i izazivaju oštećenje moždanih ćelija, naročito ako se često pije.

    Da bi se "trovanje" održalo na što nižem nivou, važno je da kada se pije stomak bude pun, po mogućnosti ugljenih hidrata - krompira ili testenina. Takodje je dobro dok se pije grickati razno koštunjavo voće, jesti sir ili hleb, kao i da se izmedju alkoholnih pića popije koja čaša mineralne vode ili voćnog soka.

    Treba imati u vidu da topla pića, kao što su kuvano vino i rakija, kao i ona s više šećera (likeri, šampanjac itd.) ubrzavaju apsorbciju alkohola u krvotok. Pored toga, nikad ne treba piti alkoholna pića s ciljem gašenja žedji.

    Stručnjaci savetuju da pre nego što počenete da pijete alkohol, popijete 400 do 600 mg magnezijuma i 20 do 50 mg cinka (nedostatak magnezijuma produžuje simptome mamurluka, a nedostatak cinka pojačava otrovni efekat alkohola). Kao preventiva se savetuje i uzimanje dva aspirina, 600 mg C vitamina, jedne do dve tablete B kompleksa.

    (MONDO)
    Ipak... najproverenije oružje u borbi protiv mamurluka, je

    1.Ne piti
    - kako se ne može bez koje čašice?
    ... može se može,
    ... al' ajd', razumem da nismo svi isti.
    No to je moj prva, i sigurno najbolja preporuka.
    Ko se nje drži, ostali saveti mu nisu ni potrebni.

    2.Imati meru
    Svaka vrsta preterivanja škodi,
    preterivanje sa alkoholom naročito

    3.Ništa na prazan stomak
    poznata narodna izreka
    sa njome su posebno upoznate vinopije

    4.Birati piće
    Poslovica kaže:
    "Za dobru svinju, nema loših pomija"
    .... oni što se drže ove poslovice,
    obično se "usvinje", i pre nego što slavlje odmakne.

    5.Ne mešati pića
    Svako piće udara ne različit način
    Jedno udara u glavu, drugo u noge, treće zaveže jezik, a četvrto ge razveže.
    Samo po sebi, i jedno je zlo
    kombinacija više njih, vodi uglavnom do "prekida filma"

    Eto od mene toliko

    A šta kažete vi ?

  2. #2

    Odgovor: Mamurluk

    nisu retki ni oni koji se drže narodne poslovice
    "klin se klinom izbija"
    E u vezi sa ovim moram da citiram jednu dragu devojčicu, prosto moram

    samo jedan od primera:
    sve pochinje tako shto se rubinov vinjak i nos vole. i ljube. i sve je cakum pakum. i lepo klizi, chak je i ukusno.
    onda jednom izadjesh i popijesh vodku u jednom kaficu. pa predjesh u diskoteku i kontash da je g-dja votka ishchilila iz krvi i uzmesh dupli vinjak. pa josh jedan. te josh jedan. i josh jedan, and now let the fog fall on your intoxicated brain.
    malko ti se sloshi. pa bi da sednesh al nemash gde jer si u faking diskoteci.
    al tu je ogromni, metar visok bas-zvuchnik. i sednesh na njega. i primash vibracije kroz anus direkt do zeluca.
    pa ti se josh dodatno sloshi jer si em seo, em zavibrirao.
    + je i zagushljivo
    + pushish
    te je u krvi prava mala delikventska zurka.

    kad vec kontash da cesh dushu ispustiti, krene drushtvo kuci.
    izadjesh napolje, dozivish temperaturni shok. u krvi pochne racija, a delikventi, svaki sa po Molotovljevim koktelom. they aren't gonna go down quietly.
    udjesh u kola. kola nova. smrad poliestera pochinje da ti drashka otupelo chulo mirisa. i ono se ukljuchi u all night party. bilo ga je sramota da dodje praznih ruku pa je poneo dung-bombs.
    krenete. brzina. krivine. reshio i vestibularni aparat da se probudi. shta sad koji kurac serpentine? ajmo! zurka!
    u kolima se nekoliko puta zeludac zabije u jednjak, al snaga volje pijanog Homo sapiens-a prevails!

    konachno stignesh na odredishte. stanesh na nepokretno tlo i vec si napravio mali partibrejk unutra; vestibularni aparat se nadrka i uvredjen ode s zurke.
    udjesh u kucu, mali mozak je vec odavno na stend baju pa je dolazak do kreveta pravi koordinacioni pakao.
    legnesh. upadnesh u vir Dunava; gore je kad zatvorish ochi nego kad otvorish, te tako lezish u mraku i kolutash ochima po mrachnoj sobi. opet ih zatvorish - opet vrtlog, a zeludac se seti jednjaka pa opet krene straga.
    sad vishe nemash gde. umesto da si pustio zeludac da odradi svoje, ti si trpeo nekih sat vremena konstantne torture svakog moguceg chula.
    izbauljash iz kreveta.
    ne idesh direkt do keramichke sholje, iako na svetu u tom momentu nema primamljivijeg mesta za tvoje glavene otvore. jebiga, mora se poshtovati secrecy of the sin, jer je arhitekta, jebem mu mater glupu, stavio prostoriju s keramikom usred stana, na akustichki najbolje mesto.
    zato odesh u kujnu i uzmesh prvu dublju sherpu koja ti dopadne shaka. dovuchesh se do kreveta, tiho smestish posudu pod krevet i chekash da zeludac uradi svoje.
    shto se ne deshava. virovi su sve sporiji. kapci sve tezi i na kraju zaspish, jednom rukom drzeci sherpu... protiv nocnih zala.

    a poshto su glavne kolovodje delikventi otishli svako sa balonom punim vode, dok se ujutro ne probudish, trovanje dehidratacijom ce biti kompletno. i bolno.

    i onda te uveche sacheka ne znam vec chiji rodjendan. i neko ti sipa vinjak i stavi pred tebe. i u tom momentu, jebesh mi sve, ako iz tebe ne grakne chasna sestra sa prichom o belim mishevima, zeludac se seti shta sinoc nije odradio, nakurbla se, stisne, bljucne nov kontigent HCl, podigne ti jednjak i to je to.
    sav stimulus mirisa, boja i utisaka prelazi iz plusa u minus u toj jednoj jedinoj nevoljnoj reakciji pri poslednjem susretu sa nekad omiljenim picem.

    a onaj ko je izmislio da se 'klin klinom izbija' je ochito bio dementan.
    Deja vu, a?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Mamurluk

    Ceo zivot ne funkcionisem naredna dva dana,niti pusim,niti jedem,pa i od relativno laksih pijanstava...Velika pijanstva vise i ne mogu da mi se dese,a i u tim preteranim savrseno se secam svega,pa i detalja...Kolaps je kada sam priznam da ne mogu da vozim,a to mi se desilo 2x u zivotu... Od pre 3 godine ne povracam od alkohola,ali ne smem da vam kazem sta je razlog,jer promovisati drustvena zla nije primereno ni ovde...

    Nego o LECENJU i PREVENTIVI:

    - Jedite sto bolje i masnije pre konzumiranja,a ako mozete i po malo za vreme alkoholisanja...
    - Mesanje alkohola nema veze sa pijanstvom,alkohol je alkohol,a KNJAZ MILOS konzumirajte u neogranicenim kolicinama ma sta pili,ona vas trezni za pola sata...
    - Pre spavanja slobodno popijte sumeci magnezijum i beviplex vitamine (od kako pijem magnezijum kao da nemam posledica koje sam citav zivot imao..jbg covek se uci dok je ziv...)

    Slusaj mene radi kako hoces,ali od ovog recepta savrsenijeg nema...probajte

  4. #4

    Odgovor: Mamurluk

    Ok.. ... a šta je sa starim dobrim rasolom?
    Pričali stariji i iskusniji da rasol '' monumentalno'' ubija mamurluk?
    Nisam probala ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Mamurluk

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Ok.. ... a šta je sa starim dobrim rasolom?
    Pričali stariji i iskusniji da rasol '' monumentalno'' ubija mamurluk?
    Nisam probala ...
    NISTA...prazne price,to su izmislili oni kojima alkohol ne smeta i kojima ne fali minerala i vitamina,a ja to kasno saznadoh...

    MAGNEZIJUM i sa alkoholom i bez,dok ne potrosis pakovanje... (nije ni jeftino)

  6. #6

    Odgovor: Mamurluk

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Ok.. ... a šta je sa starim dobrim rasolom?
    Pričali stariji i iskusniji da rasol '' monumentalno'' ubija mamurluk?
    Nisam probala ...
    Pa da. Rasol je isto k'o sto je domestos za wc solju. Ubija na mrtvo.
    Napravi ti bolni dzumbus u stomaku, tako da i zaboravis na mamurluk.

    Ja ne cugam vise. Luda sam i bez alkohola. Popijem casu vina i o'ma sam nos patos.
    Eto najbolje preventive protiv mamurluka. Nemojte piti.
    A pre sam se lecila limunadom, vodom, paradajz corbicama i supicama, sumecim tabletama, nekoliko puta je bilo i izbijanja klina klinom, ali samo za vreme kampovanja i tako...
    Sad sam na multivitaminskim sokovima, cedjenim narandzama i limunadama i bas mi je lepo
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #7

    Odgovor: Mamurluk

    i dalje glasam za.....klin se klinom izbiJa....
    pa sve dok ima klinova....

  8. #8

    Odgovor: Mamurluk

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Eto najbolje preventive protiv mamurluka. Nemojte piti.
    Tako je _baba_ ,a ako već pijete budite umereni
    pa vam neće trebati rasoli i ostali klinci.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  9. #9

    Odgovor: Mamurluk

    UuUuu kako ja nisam videla ovu temu ranije

    Pa najviše volim da lečim te mamurluke ceo dan budem smešna
    Volem da popijem u dobrom društvu i nisam pristalica..samo jednu...bratee ako nećeš da piješ nemoj ni tu jednu
    Aaaa što budem gladna sutradan stalno nešto jedem!
    Provalila sam i da mi prijaju ovi sokići (crni i žuti ) što "pršću u nos"
    "Izgleda šašavo ali mene glava više ne boli"

  10. #10

    Odgovor: Mamurluk

    Hvala na savetima za ubijanje mamaurluka, trebaće i sutra. Danas slavim jer sam postao striko.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  11. #11

    Odgovor: Mamurluk

    Mamurluk - to me podseti na nedelju ujutro..
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  12. #12

    Odgovor: Mamurluk

    Kako preživeti mamurluk?

    Sok od kajsije
    Poznato je da koktel od pomorandžinog soka sa votkom "diže iz mrtvih", međutim, savetujemo ti da malo izmeniš ovaj provereni recept. Natoči čašu gustim sokom od kajsije i dodaj samo par kapi votke. Kajsija je vrlo bogata vitaminom C, potentnim antioksidantom koji sprečava oštečenje ćelija koje izaziva alkohol. Sem toga odlično gasi žeđ, a kao što znaš posle pijanke sledi dehidracija organizma.

    Kajgana
    Kao odličan doručak za jutro posle, savetujemo ti kajganu. Jaja su bogata vitaminom B6, koji je prethodne noći u tvom organizmu izgubio bitku sa alkoholom. Sem toga bogate su natrijumom i proteinima, koji će tvom telu pomoći da nadoknadi izgubljenu tečnost.

    Čili ili neki drugi ljuti sos
    U kajganu dodaj nekoliko kapi čili sosa ili malo tucane ili sušene ljute papričice. Efekat je neverovatan, ako se pitaš u čemu je tajna, ona leži u kapsicini, prirodnom analgetiku kojim je ljuta paprika bogata.

    Jogurt sa medom i urmama
    Pomišljaš kakav odvratan recept? Samo dok ne probaš. Med i urme su najbolji izvor fruktoze, supstance koja i ubrzava i poboljšava matabolizaciju alkohola. Što se jogurta tiče, on će ti srediti iziritirani stomak.

    Kivi
    Za njega se može reći da je prava "hitna pomoć", jer sadrži proteolite, enzeme koji pomažu varenju. Sem toga ova voćka je pravi rudnik minerala i vitamina, koji su ti sada prekopotrebni.

    Jagode
    Bogate vitaminom C pomoći će ti da organizam što pre očistiš od alkohola. Samo 50 g ovog voća sadrži 50 odsto dnevne potrebe vitamina C.

    Čaj od nane
    Ako si teško i bolne glave stavio vosu za kafu u nadi da će ti ona razbistriti pamet i oterati bol - grešiš. Mnogo veći efekat ćeš postići sa jakim čajem od nane koji sadrži metilsalicilat, supstancu koja otklanja bol i osvežava.

    Tekst objavljen u Muškom svetu / decembar 2003
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  13. #13

    Odgovor: Mamurluk

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    - Jedite sto bolje i masnije pre konzumiranja,a ako mozete i po malo za vreme alkoholisanja...
    - Mesanje alkohola nema veze sa pijanstvom,alkohol je alkohol,a KNJAZ MILOS konzumirajte u neogranicenim kolicinama ma sta pili,ona vas trezni za pola sata...
    - Pre spavanja slobodno popijte sumeci magnezijum i beviplex vitamine (od kako pijem magnezijum kao da nemam posledica koje sam citav zivot imao..jbg covek se uci dok je ziv...)

    Slusaj mene radi kako hoces,ali od ovog recepta savrsenijeg nema...probajte

    Ko da slušam pokojnog Tozu
    ... bog da mu dušu prosti, ne sakrpi ni 50 godina,
    kad se sastao sa crnom zemljom

    Nikad bolestan od pića,
    kad bi svi popadali on je i dalje bio na nogama,
    a ujutru - ništa, kao i da nije ni pio prethodnu noć
    Što bi naš narod rekao: "Ma mogao je volu rep da iščupa" koliko je bio jaki
    To mu je verovatno i dalo predispoziciju da bude "otporan" na dejstvo alkohola
    Visok i jak, Metar i devedeset - po njegovim rečima; cipele broj 50, nikad firmirane, nego od šustera, radjene po meri - svakako obuću za sebe i nije uspevao da nadje po prodavnicama.
    Po slobodnoj proceni, imao je sto četrdesetak kila, možda i celih 150. Nikad nam nije odao taj podatak, jednom je doduše stao na vagu, al' se igla zalepila na maximum

    On se lečio na taj način, pored alkoholnog pića je uvek imao dal' Koka Kolu, dal' kiselu vodu
    Običnu vodu nije ni pio.žedj je gasio pivom, il' kiselom vodom.
    Kad su doktori zaključili da mu je otišla jetra, manuo se alkohola, al ne i gaziranih pića.
    To ga je i dotuklo, bar tako kažu upućeniji od mene

    No da se vratim na temu, da tačno je to što kažeš, magnezijum, i što više tečnosti, no da je najsavršeniji savet
    ... ni on ne vredi, ako se ne pije sa nekom merom

  14. #14

    Odgovor: Mamurluk

    meni pomogne uvek vitamin C u tabletici, s obzirom da sam ja mamurna i po par dana
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #15

    Odgovor: Mamurluk

    ...ne pijem...tako da ne znam o cemu pricate...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •