Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 35
  1. #16

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    "Kuva se" oko Marakane, prodato 46.000 karata

    Broj sati koji nas deli od početka utakmice prvog kola Lige UEFA izmedju Crvene zvezde i Bajerna (21.15) odbrojava se prstima jedne ruke.

    Svakako najvažnija informacija za one koji se još uvek "lome" izmedju direktnog TV prenosa i odlaska na stadion - ulaznica još uvek ima, ali samo za znatno skuplja sedišta na zapadnoj i istočnoj tribini. "Sever" i "jug", kojih je u sredu ujutru bilo na blagajnama, konačno su planuli i ti sektori sigurno će biti dupke puni.

    Do četvrtka u podne prodato je oko 46.000 ulaznica, a kada se uračunaju navijači Bajerna, vlasnici pretplatnih karata i oni koji će u poslednji čas da se zapute ka stadionu, jasno je da će atmosfera biti na nivou tako značajnog meča, čak i ako poneko mesto ostane nepopunjeno.

    Navijačka tenzija raste na Autokomandi, u parkovima i ulicama oko stadiona Crvene zvezde, ali i u užem centru Beograda, gde su navijači crveno-belih iz unutrašnjosti Srbije i susednih zemalja, kao i srpski "gastarbajteri", okupirali veliki broj kafića. Pivom i pevanjem zagrevaju se za ono što sledi...

    Vlasnici ulaznica za južnu tribinu imaće nešto otežan put do svojih mesta, zbog ogromnog broja kamiona i reportažnih kola nemačke televizije ZDF, lociranih na prelazu od "zapada" ka "jugu".

    Jedna od zanimljivosti je i to da će dve televizije (RTS i ZDF) odvojeno raditi produkciju prenosa. Nemci su to već radili prilikom gostovanja Bajerna ekipi Obilića, u kvalifikacijama za Ligu šampiona 1998/99. Razlog - kvalitet signala koji proizvodi RTS, ne odgovara tehnički daleko naprednijoj ZDF.

    Iako ni Milorad Kosanović ni Otmar Hicfeld nisu zvanično saopštili sastave, pretpostavka je da će na travu Marakane istrčati sledeća 22 fudbalera.

    CRVENA ZVEZDA: Randjelović - Basta, Gaj, Tutorić, Andjelković - Kastiljo, Lukaš - Molina, Milijaš, Koroman - Barkos.

    BAJERN: Rensing - Lam, Lusio, Lel, Jansen - Altintop, Van Bomel, Ze Roberto, Švajnštajger - Klose, Podolski.

    (MONDO)

    Svim navijačima Crvene Zvezde želim pobedu protiv Bavaraca večeras!
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  2. #17

    07 Zvezda - Bayern

    ja , kao grobar , bas zalim ( ono, bas me zabole) sto je Zvezda izgubila !!!!
    al' to ti je fudbal i to su ti Nemci. oni igraju do 92 min.
    za Zvedu samo, steta sreca je i bila i napustila ih ............
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    Nesrećni poraz Zvezde u 90. minutu


    U prvom kolu grupe F lige Kupa UEFA, Crvena zvezda je izgubila od Bajerna iz Minhena rezultatom 3:2 (1:1). Strelci su bili Ognjen Koroman u 16. i Nenad Milijaš u 74. minutu za Crvenu zvezdu, a Miroslav Klose u 20. i 86. i Toni Kros u 90. minutu za Bajern. Utakmici je prisustvovalo preko 50.000 gledalaca. Sledeći meč u Kupu UEFA Crvena zvezda igra sa Arisom u Solunu 8. novembra.

    Crvena zvezda je u većem delu meča bila bolji tim od Bajerna, koji je dosta rezervisano ušao u meč. Samo povremeno, prvoplasirani tim Bundes lige posle 10 kola, pokazivao je kvalitete koje su po mnogima dovoljni da se ove sezone osvoji trofej u evrokupu.

    U timu Milorada Kosanovića najjači utisak u prvom poluvremenu ostavio je Ognjen Koroman koji je bio nerešiva enigma za Filipa Lama, a njegovu lidersku ulogu u nastavku meča preuzeo je Nenad Milijaš. Kod sva tri gola Bajerna presudne su bile greške igrača odbrane Crvene zvezde i golmana Ranđelovića. Zvezdu je do boda delilo samo pet minuta, ali su dva centaršuta tinejdžera Tonija Krosa i dve greške odbrane Crvene zvezde presudili da epilog utakmice bude potpuno neočekivan za domaći tim.

    Hronološki meč je imao ovakav tok...

    U Beogradu, na stadionu Crvene zvezde, pred više od 50.000 gledalaca počela je utakmica prvog kola grupe F lige Kupa UEFA, između prvaka Srbije, Crvene zvezde i Bajerna iz Minhena. Glavni sudija meča je Italijan Mateo Trefoloni. U Beogradu je trenutno osam stepeni, teren je dosta oštećen na pojedinim delovima, a posebno loše trava izgleda u šesnaestercima. Utakmici prisustvuje skoro hiljadu navijača Bajerna koji su došli iz Nemačke.

    Sastavi timova koji su bili u opticaju tokom dana, ispostavilo se da su i oni za koje su se opredelili treneri Milorad Kosanović i Otmar Hicfeld.

    Crvena zvezda: Ranđelović - Basta (46 Bajalica), Gaj, Tutorić, Anđelković - Kastiljo, Lukaš, Molina (90 Bogdanović), Milijaš, Koroman - Barkos (69 Burzanović)

    Bajern Minhen: Rensing - Lel, Lusio, Jansen, Lam - Altintop (70 Šlaudraf), Van Bomel (81 Kros), Ze Roberto, Švajnštajger - Podolski, Klose

    Početak utakmice protekao je u igri na sredini terena, koja je uglavnom bila ometena izuzetno lošim terenom. Prvi utisak je da je Koroman izuzetno motivisan ušao u ovaj meč i da preko leve strane, zajedno sa Anđelkovićm, može da bude veliki Zvezdin adut.

    Prvi pravi napad na utakmici viđen je u 16. minutu i to je bila akcija za gol. Koroman je dobio loptu na levoj strani - Milijaš je bio asistent - i tražio je prostor da probije ka unutra, a onda je na ulazu u šesnaest metara odlučio da prebaci loptu na levu nogu i da probije Lama, koji ga je markirao, spolja. Bez problema Ognjen Koroman to je uspeo i preciznim udarcem po zemlji poslao loptu u dalji ugao Rensingovog gola.

    Samo tri minuta kasnije Bajern je izjednačio. Lusio je pokupio loptu na sredini terena posle loše organizacije napada Zvezde. Kastiljo se okliznuo i stvorio Lusiju prostor da se lepo namesti i šutira sa dvadesetpet metara. Brazilac je šutirao, a lopta se nezgodno odbila od neravnog terena i pogodila golmana Ranđelovića u glavu. Na odbitak je natrčao Miroslav Klose i sa leve strane, sa desetak metara, plasirao loptu u mrežu.

    Od 30. do 40. minuta viđene su dve, tri dobre polukontre i kontre Bajerna zaredom. Akcije su završavali Podolski i Klose, ali na sreću po Zvezdu bili su neprecizni. Ibrahim Gaj se dosta loše snalazi na "oranici", a nešto manje problema ima Tutorić.

    Posle greške Lama na polovini terena u 38. minutu Koroman je krenuo u sprint po levoj strani. Istrčao je skoro 40 metara, izborio se za priliku za šut i lopta je otišla par metara pored desne stative. Koroman je do sada najzapaženiji igrač na terenu.

    U drugo poluvreme Crvena zvezda ušla je sa jednom izmenom u odnosu na sastav koji je počeo utakmicu. Zbog povrede, Dušana Bastu na poziciji desnog "beka" zamenio je Miloš Bajalica.

    Ernan Barkos kao jedini pravi napadač u timu Crvene zvezde vrlo teško dolazi u poziciju da ozbiljnije ugrozi gol Rensinga. Utisak je da neki brži i prodorniji igrač može mnogo više da napravi na ovakvom terenu. Na klupi Kosanović od napadača ima Igora Burzanovića i Filipa Đorđevića.

    U poslednjih dvadeset minuta oba trebera uvode nove i sveže napadače. Burzanović je zamenio Barkosa, a umornog Altintopa Šlaudraf.


    Prekrasan gol u 74. minut postigao je Nenad Milijaš. Primio je loptu na četrdeset metara od gola Rensinga, poveo je korak, dva i sa preko trideset metara poslao loptu u golmanov levi ugao. Lopta je ma petercu nezgodno odskočila i potpuno prevarila nemačkog golmana. Zbog skidanja dresa i napuštanja terena dok se radovao Milijaš je dobio žuti karton.

    U 86. minutu rezultat je ponovo poravnat. Mladi Kros uputio je centaršut sa leve strane sa tridesetak metara u peterac Crvene zvezde. Neobjašnjivo, Miroslav Klose oostao je potpuno sam ispred golmana Ranđelovića i praktično sa zemlje, plasirao loptu glavom pored golmana.

    Posle dva prekrašaja koje je Miloš Bajalica napravio u vrlo kratkom roku i za koje je kažnjen žutim kartonima, sudijsku nadoknadu Crvena zvezda odigraće sa igračem manje.

    I kada su svi očekivali lagani kraj utakmice, 17-godišnji Toni Kros uputio je još jedan centaršut sa leve strane sa skoro identičnog mesta kao i kod drugog gola. Lopta je išla po zemlji vrlo lagano, prošla je kroz puno igrača i iznenadila golmana Ranđelovića koji je nemoćno posmatrao kako ulazi u mrežu...

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    Odgledah utakmicu preko neta i ne mogu da povjerujem kako izgubise. Vidi se da im fali iskustva. Trcali ko ludi, ali zato gubili posjed lopte posle pokusaja driblanja, egzibicioniziranja...

    Igraci Bajena su se nonsalantno setali i cekali gresku protivnika i docekali. Mladi Toni Kros i Klose iz otpatka sami pobijedise Zvezdu. Steta!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    Mozda je Zvezda izgubila ali je dva puta i vodila kao sto je i komentator rekao: Zvezda je dala dva lepa gola a primila je jeftine golove! I u pravu je pogledajte prvi gol Koromana LEVOM nogom i onda Milijas sa vise od 30 METARA i to protiv popularnog Bayerna iz Minhena!!!
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    Šta reći a neupotrebiti najsočnije psovke našega jezika. Moram reći da sam veoma besan sinoćnim ishodom utakmice . Nisam ljut zbog poraza, jer je to sastavni deo igre, već sam besan zbog načina na koji smo poraženi. Po ko zna koji put mi gubimo utakmice u poslednjim sekundama utakmice, i već mi je toga preko glave. Kao da im onaj šamar od Strazbura nije bio dovoljna lekcija. Kada će zvezdini fudbaleri naučiti ono što znaju sva deca, a to je da utakmica traje 90 minuta plus zaostavno vreme, a ne 80 minuta, kako oni misle.

    Druga stvar koja me je dovela do ludila je Zdravko Čolić. Zbog par sati koncerta da se uništi teren za ceo jesenji deo prvenstva (a možda i pola prolećnog). A verovatno su mnogo veće pare otišle na sređivanje terena, nego što su dobili od organizacije koncerta. Gledanje onakvog kolaža od Marakane je bila tuga. A da ja nisam jedini koji to misli, dokazuje i činjenica da mi je, dok sam ja objašnjavao bratu ko je glavni krivac za takav teren, stigla poruka sledeće sadržine: "Ovaj gol nam nije dao Klose, već Zdravko Čolić", što je bila tačka na i u mom izlaganju bratu.

    Toliko o lošim stranama. Dobra stvar je igra u prvih 80 minuta. Nije nešto ekstra, ali je dovoljno da nas jedan Bajern ne napuni do vrha, a pritom smo mi imali prednost u golovima, što je situacija u kojoj bi voleli da se nađu i mnogo veći, jači i bogatiji klubovi od Zvezde.

    Navijači su ponovo bili na nivou, mada su bila primetna prazna mesta, koja su takva bila zbog visokih cena karata.

    U narednim utakmicama očekujem od igrača da će biti koncentrisani do kraja utakmice. Ako tako učine, plasman u dalju fazu ne bi trebao da se dovodi u pitanje.
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    Citat Dejan B kaže: Pogledaj poruku
    Šta reći a neupotrebiti najsočnije psovke našega jezika. Moram reći da sam veoma besan sinoćnim ishodom utakmice . Nisam ljut zbog poraza, jer je to sastavni deo igre, već sam besan zbog načina na koji smo poraženi. Po ko zna koji put mi gubimo utakmice u poslednjim sekundama utakmice, i već mi je toga preko glave. Kao da im onaj šamar od Strazbura nije bio dovoljna lekcija. Kada će zvezdini fudbaleri naučiti ono što znaju sva deca, a to je da utakmica traje 90 minuta plus zaostavno vreme, a ne 80 minuta, kako oni misle.


    Radovao sam se ko malo dete posle prvog zvezdinog gola. A ko dva mala deteta posle drugog. Posle utakmice sam hteo da plačem.

    Aj što smo izgubili, nekako je pre utakmice i bilo očekivano. Ali kada vodiš 2:1, a do kraja ima 15 minuta, onda te 2:3 ubije u pojam. I to kakvi golovi... Glupi, da gluplji ne mogu biti.

    Inače, odigrao sam ultra-patriotski tiket: 1-1 kvota 11!

    Žao mi što nisu pustili Milojka da prenosi utakmicu - to bi tek bio šou.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    a brate, bas je bilo lose, ko da su im pustili da daju zadnja 2 gola...
    nije dobro...
    smesi se... sutra ce biti gore
      Vrh

  9. #24

    10 Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    Ja puko.
    rekao sam da ce da bude 2-4.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    ... evo ga trezveni i realni anti-domaći navijač

    Utakmicu sam gledao malo na početku. Dopao mi se pristup igri, zalaganje, ali uvideo sam da Bajern polako dolazi do igre i osećao sam da će da Vas slomi.

    Iznenadio sam se prijatno jer Zvezda nije potonula posle jako brzo neutralisanog vođstva. Posle toga sam otišao u moju sobu, upalio TV i uglavnom slušao utakmicu... ko da sam pretpostavio da će izgubiti.
    Stvarno sam se ponadao da će izdržati.. ajd 86. minut i pušikana za jeftine pare... pomislim izdržaće, ali nisu izdržali i primili još jedan baš jeftin gol.

    Iako se obično radujem porazima i Zvezde i Partizana, kad igraju Evro kupove navijam za njih pa sam se baš osećao bezveze...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    Ubedljiv poraz Zvezde u Solunu


    Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od grčkog Arisa u Solunu sa 3:0 (0:0) u okviru 2. kola Lige Uefa. Dva gola za domaću ekipu postigao je Papazoglu u 77. i 90. minutu, a jedan Koke u nadoknadi vremena. Zvezda je na stadionu "Kleantis Vikelidis" doživela ubedljiv poraz posle pada u finišu drugog poluvremena. Trener Milorad Kosanović odlučio se za izrazito defanzivnu postavku igre, bez centarfora, što se "crveno-belima" osvetilo kada je Papazoglu otvorio seriju grčke ekipe, 15-ak minuta pred kraj meča.

    Do vodećeg pogotka Arisa i uprkos inicijativi domaćih, Zvezda je bila bliža prvom pogotku. Najbolju priliku propustio je Nenad Milijaš u 28. minutu, kada je na centaršut Anđelkovića sa leve strane glavom uputio udarac ka golu Arisa sa oko 5 metara, ali je Halkijas uspeo da odbrani.

    U prvom poluvremenu, beogradska ekipa uspešno je zaustavila početne napade domaćih, a zatim je prenela igru na polovinu Arisa, ali bez ozbiljnijih prilika sve dok Kastiljo nije zapretio posle kornera u 13. minutu. Reprezentativac Ekvadora tom prilikom, međutim, nije najbolje uspeo da zahvati loptu na centaršut Moline.


    Usledio je zatim period inicijative domaćih, u nekoliko navrata zapretili su Havito, Felipe, Koke, kao i Vladimir Ivić iz slobodnog udarca, ali bez većih opasnosti po gol Ranđelovića.

    Do velikog odmora inicijativu je imao Aris, Zvezda je šansu tražila iz kontranapada, uz jednu polupriliku Koromana, dok je, na drugoj strani, Zvezdina odbrana uspešno zaustavljala sve pokušaje domaćih fudbalera.

    Početkom drugog poluvremena, slična situacija, a u jedinoj opasnijoj situaciji pred golom Zvezde, dobro je reagovao Anđelković i otklonio opasnost.

    S druge strane, Milijaš je pokušao iz daljine u 72. minutu, ali je Halkias odbranio.

    Pet minuta kasnije desio se prelomni trenutak na meču. Na ubačenu loptu u šesnaesterac Crvene zvezde odreagovao je Bronovicki, ali je Poljak loptu prosledio samo do rezerviste Papazoglua (ušao u igru 20-ak minuta ranije umesto Havita), koji sa oko 10-ak metara bez problema šalje loptu pored Ranđelovića za 1:0.


    Posle vodećeg gola Arisa, Zvezda je zaigrala nešto ofanzivnije, šanse su propustili Anđelković i Koroman, da bi u 90. minutu Papazoglu rešio pitanje pobednika.

    Mladi centarfor Arisa prihvatio je loptu na ivici šesnaesterca, ušetao se u kazneni prostor pored Kastilja i snažnim udarcem u desni ugao ponovo savladao Ranđelovića.

    Samo minut kasnije, Koke se prošetao kroz odbranu Crvene zvezde i postavio konačnih 3:0.

    Zvezda je tako doživela drugi poraz u grupi F Lige Uefa, pa "crveno-beli" i dalje ostaju bez bodova. Na tabeli vodi Bajern sa 4, Aris ima 3 (meč manje), Bolton 2, a Braga 1 (meč manje). U sledećem kolu Zvezda je slobodna, a zatim 6. decembra, dočekuje engleski Bolton.

    Stadion: Kleantis Vikelidis. Gledalaca: 14.652.

    Aris: Halkias - Neto, Vangeli, Papadopulos, Gijaro - Nebegleras, Garsija - Havito (Papazoglu 57), Felipe (Diogo 80), Koke - Ivić (Kalvo 67).

    Crvena zvezda: Ranđelović, Bronovicki, Anđelković, Gaj (Burzanović 83), Tutorić - Kastiljo, Lukaš (Bogdanović 69) - Molina (Jestrović 79), Basta, Milijaš - Koroman.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    Dok sam gledala tenis, povremeno sam pratila rezultat sve do 75. minuta. Odgledah tenis i provjerih rezultat fudbala, kad ne mogah da vjerujem. Nisam navijac Zvezde, ali mi je zao kad gubi meceve u Evropi. Opet golovi na kraju tekme. Da li to nasi fudbaleri nisu dovoljno fizicki spremni ili sta vec? Ili im je mozda potreban psihijatar da im objasni da se ne odustaje i da se igra sve dok sudija ne oznaci kraj utakmice...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    sramota...
    bas su bili smotani, pogotovo Basta
    ali bice, valjda, bolje u sljedecim tekmama...
    smesi se... sutra ce biti gore
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    ...odavno me neko nije oraspolozio kao zvezda sinoc...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Crvena Zvezda u Ligi UEFA Kupa

    Po svoj prilici ova tema ide u spomenar mnogo ranije nego što bi mi to želeli. A voleli bi kada bi u spomenar mogle da odu neke druge stvari. Jedna od njih je taktika koju koju sam prvi put video dok je na kormilu naše reprezentacije bio Milovan Đorić, a njena tajna je u tome što napad nije potreban. Jadni odbrambeni igrači nemaju priliku da daju gol, i zbog toga imaju komplekse niže vrednosti, pa da i njima damo priliku da pokažu svoje golgeterske sposobnosti. Ko zna, možda u nekome od njih čuči jedan Pele ili Maradona.

    Znam da ovde važi nepisano pravilo da se svako razume u vođenje dve stvari: države i fudbalske ekipe, ali moram reći da bi i malo dete ubacilo makar jednog napadača, ako ne i više. Razumeo sam Silvia Berluskonija kada je od trenera Milana (mislim da je to bio Anćeloti, ali nisam siguran) zahtevao da u timu uvek ima dvojicu napadača. Ili to, ili otkaz, pa vidi bato. Inače verujem da u fudbalu važi ona da je napad najbolja odbrana. Tada protivnik nema kad da se okrene od napada a kamoli da zapreti, osim ponekih kontri, ali valjda zato postoji odbrana.

    Posle utakmice sa Bajernom uspeo sam da nađem neke pozitivne stvari, ali posle ove vidim samo jednu, a to je da smo ostali bez trenera. Trenera koji nema pojma kako da nauči igrače koliko traje utakmica (opet ti golovi u završnici ), koji protiv tima koji bi, realno gledajući, mogao da nas razbije kao dete zvečku igra napadački (što je za svaku pohvalu, i da nije bilo onih golova u zadnjim minutima isplatilo bi se), ali protiv tima koji može da se nadigra, igra bunker i to bez napadača. Što je mnogo mnogo je.

    Daleko bilo da sam jedan od onih navijača koji bodre neki klub dok god pobeđuje. Bio sam uz Zvezdu otkad znam za sebe i biću do kraja , samo moram da izbacim iz sebe ono što mi smeta. Nadam se da će novi trener doneti potrebne promene kako na taktičkom tako i u psihološkom nivou, i da ćemo sa dve pobede u grupi izboriti prolaz u narednu rundu takmičenja.
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Crvena Zvezda
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 17:04
  2. Partizan izbačen iz Kupa UEFA
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 07.08.2007, 20:41
  3. Crvena zvezda osvojila titulu
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.05.2007, 17:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •