Intel ili AMD - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Intel ili AMD

    Cene i performanse su uvek bile približne za AMD i Intel. 1-2 sekunde razlike za bilo kakav ozbiljan posao. Isto radi Intel na 32-bit intel 2.8 i 64-bit AMD 3000+. To mi je u kući pa mi verujte na reč. Namerno to kažem jer za sada možete napraviti 64-bit mašinu da vam radi neki određeni posao, ali i dalje nema tone i tone software-a bez kojeg vam je život mizerija
    Za igranje je smešno pominjati procesor kao stavku. I za one naj novije jer su u prodaji minimum 2.8 64-bit procesori koji sve to teraju. Takođe igrači žele Core Duo, kao da će da igraju dve igre odjedamput

    Što se tiče clock-ovanja procesora, postoje serije obe firme koji se bolje ili lošije klokuju. Klokovanje je hobi, a ja ne znam čoveka kojem treba procesorska moć, a da je kupio dvoprocesorski workstation ili 2 računara po ceni jednog i mrežno koristio procesore. Računar koji je dobar za overclock je najčešće utoliko i skuplji jer je potrebna solidna memorija i ploča +neki hlađenje koje ide i do 50evra...

    AMD pokušava da diktira cene i tehnologiju još od 2000. godine, ali ih Intel bez problema prati. Mislim da je nebitno ko je prvi izradio 64-bit procesor (ne izmislio, jer je to odavno izmišljeno), i da je u jednom trenutku Intel-ov Opteron bio najmoćniji i naravno najskuplji dostupan procesor.

    Bitno je pomenuti da ljudi nemaju dodira sa previše procesora i da staju na stranu jedne od firmi na osnovu članaka i internet informacija, koje su često i reklama. Pa se onda čak nazivaju jedni druge "Intel-ovci" ili "AMD-ovci" +epiteti
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  2. #17

    Odgovor: Intel ili AMD

    Amd oduvek. Zašto? Ne postoji razlog.

  3. #18

    Odgovor: Intel ili AMD

    Ranije je bilo razlike izmedju njih. Za istu cenu AMD je bio bolji za igre, a Intel za matematicka izracunavanja (CAD i sl).
    Sada su otprilike izjednaceni. No, perfekcionist pogleda performanse jednog i drugog i nadje da je jeftiniji npr. AMD i taman kad ga kupi ono pojeftini Intel i ispadne da se prevario (pa dodje da se meni zali). I ja ga zalim, al stvarno a vi?

    Koji god da odabere sigurno cete pogresiti, ovaj pardon, necete pogresiti.
    Ali ako malo samo sacekate mocicete za iste pare da kupite znatno brzu masinu, a ako se jos malo strpite onda jos brzu...
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  4. #19

    Odgovor: Intel ili AMD

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Ali ako malo samo sacekate mocicete za iste pare da kupite znatno brzu masinu, a ako se jos malo strpite onda jos brzu...
    Tacno, u potpunosti. Samo kad bih tako gledao, nikad ne bi kupio nista

  5. #20

    Odgovor: Intel ili AMD

    Intel je za mene bio i ostao broj 1 .

  6. #21

  7. #22

    Odgovor: Sve novo ali sta pitanje je sad?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    E6600 na 2,4 GHz ima 4 MB keša, a košta 200 evra. I prošla su ta vremena kada je Intel bio duplo skuplji. Šta više, sada su pojedini Intelovi modeli jeftiniji od AMD-ovih, a rade brže.

    Što se vidi i sa linka koji je StOlA ostavio. Samo bih ga ispravio, nije u pitanju najjači Intelov model. Od CoreDuo najjači je E6700, a on košta malo manje od 300 evra.

    Inače, tu se lepo vidi ono o čemu govorim, a to je da najjeftini CoreDuo (E4300 na 1,8 GHz) u većini situacija gazi AMD X2 5000+ (koji btw radi na 2,6 GHz). E4300 košta 100 evra, a AMD X2 5000+ košta 150 evra.

    A što se tiče tempereature, ja još nisam čuo da je neki Intel spaljen. I temperatura nikako ne može biti argument pri kupovini procesora. Ako imaš odgovarajući kuler (a imaš), tebi je apsolutno svejedno da li je temperatura procesora 39, 49, 59 ili 69 stepeni, ako to ne utiče na njegovu stabilnost i bezbednost.
    амд хладан и тих
    све ово важи само у случају да клокијеш процесор, иначе ако га не клокујеш брзине рада су идентичне за процесоре истих перфоманси чак шта више амд има мноштво предности, а цене различите.
    поређење процесора, избирајте који са којим у којем софтверу:
    http://www23.tomshardware.com/cpu_20...=875&chart=436

    исто ту имате и цена/квалитет табелу па одаберите сами (мање је боље) у том односу
    http://www23.tomshardware.com/cpu_20...=877&chart=444
    Poruku je izmenio StOlA, 26.10.2007 u 09:19

  8. #23

    Odgovor: Intel ili AMD

    Citat Manchi_hr kaže: Pogledaj poruku
    AMD definitivno
    Zašto?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  9. #24

    Odgovor: Intel ili AMD

    evo sta sam nasao guglujuci amd vs intel ...

    http://www.intelvsamd.com/

    ovo je koliko sam skontao sajt koji pokazuje koji je trenutno brzi CPU

    inace na ono AMD definitivno, evo odgovora ako se CPU koristi u produktivne svrhe.
    LINK

  10. #25

    Odgovor: Intel ili AMD

    Na prvom mestu bih postavio jedno jednostavno pitanje.

    Koliki je procentualno broj ljudi kojima su opravdano bitne vrhunske performanse procesora?

    Rekao bih da nije nešto veliki procenat takvih, ako nije prilično mali.

    No koliki god da je oni tačno znaju koji procesor im je trenutno najbolji za njihovu zahtevnu delatnost a to je nekada Intel a nekada AMD, takvi ljudi stalno koračaju i oprema im je često trenutačna jer stalno uzimaju onu najbolju sa samog vrha ... naravno njihova produktivnost je u pitanju, od toga im zavisi koliko novaca će se sliti u džepove ... a od dubine džepova zavisi kupovna moć, jel'te (izmislih rupu na saksiji) tako da je sve u nekoj ravnoteži.


    Glavnu frku pravi jedan deo ostalih korisnika računara ...
    od kojih jedino imam razumevanja za one kojima je opravdano potrebno da imaju jače mašine ali na žalost oni usled okolnosti u kojima rade i stvaraju ne mogu svoj rad dovoljno dobro da naplate, pa samim tim ni da priušte najbolje što bi mogli.

    Najmanje razumevanja imam za one koji kupuju da bi imali bolje od nekog drugog a nemaju nikakvu potrebu za tim, oni najviše dreče i prave frku šta je bolje od boljega ... a najzahtevnije aplikacije koje koriste bi im sasvim lepo radile i na nekoj mnogo skromnijoj mašini.

    Nelogičnosti na koje možemo naići i na koje sam ne retko nailazio u praksi su da imamo korisnike računara koji isforsiraju procesor, matičnu, memoriju do besvesti i bespotrebno a rade na tastaturama koje su pravo đubre, sa miševima koji se samo tako zovu i gledaju u monitore koje ni neprijatelju ne bi kupili da kvari oči ...

    Poražavajuće mi je bilo gledati poznanike koji odabiraju i kupuju monitor koji im vizuelno ide uz muzičku liniju iako sam im preporučio mnogo bolji primerak sa nekom opravdanom manjom novčanom razlikom ... nije im bilo bitno ni što imaju dve devojčice u uzrastu od petog do osmog razreda.


    Posle se pitam šta je stvarno bolje AMD ili Intel,
    meni i jedan i drugi mogu da urade posao a to mi je najvažnije,
    kada to nisu u stanju odmah kupujem jači ... nema milosti, niti omiljene marke, ekonomska logika i postojeće trenutne performanse me vode u susret novom procesoru na mojoj mašini.


    PS.
    Ne bih da zvučim prepotentno ali često mi se dešavalo da ni najbolje uravnotežene mašine nisu mogle da prate moj ritam rada ... a verujem da je takvih korisnika računara više među nama. Treba imati prefinjen osećaj za to kada preći na bržu platformu a da se ne pukne neopravdano puno novaca.

  11. #26

    Odgovor: Intel ili AMD

    Ja sam sa Intelom zadovoljna.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  12. #27

    Odgovor: Intel ili AMD

    Jeste da je stara tema, ali da odgovorim, Intel, imam E2180.
    Trenutno je bolji od AMD-a, bolji je jos od pojave C2D procesora.

  13. #28

    Odgovor: Intel ili AMD

    AMD

    Navika, sta li je - jednostavno Inteli nikada nisu bili za nas "ekonomski" opravdani....

    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  14. #29

    Odgovor: Intel ili AMD

    Sebi , većinom, sklopim mašinu sa Intelovim procesorom ( zadnji su bili Pentium III na 1200Mhz, E2180 koji je radio na 2,25 sa 25% overklocka, sada je E5300).
    Drugima u povelikom procentu sklapam AMD i to većinom 5000, 5200, 5600...dok sin već godinu i po ima 6400 Black Edition.
    AMD je pristupačniji bio zbog cene a davao je više nego dovoljno snage za bilo kakvu namenu.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #30

    Odgovor: Intel ili AMD

    Zavisi sta ti je potrebno, AMD ako su igrice u pitanju, Intel ako je potrebna maksimalna pouzdanost i stabilnost u radu. Naravno nijedan od gore navedenih ne zaostaje puno u ovim poljima.
    A vedea departe este ceva, a merge acolo este cu totul altceva.
    - Constantin Brncuşi

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •