Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 55
  1. #31

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Da, sve sam čuo od mojih srbobranaca.

    Jel kada sipaš vodu u čašu i prineseš plamen jer se iznad površine vode javlja plamen?

    Nego Lalo, da li možeš da mi iskopaš ko je bio taj Petar Šeguljev što ima ulicu u Vrbasu?
    Šeguljev Petar od oca Mladena rođen u Vrbasu 1921. Stradao u Jasenovcu 1941. godine.
    Poruku je izmenio simke, 30.11.2007 u 18:29

  2. #32

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat Lala Vrbas kaže: Pogledaj poruku
    Moderator je uvek u pravu

    Pa bas i nije, nekad zna i pogresi!!
    Mora da godine cine svoje......
    Poruku je izmenio simke, 01.12.2007 u 05:50 Razlog: Obrisao sam nekoliko smajlija ... treba biti racionalan u trošenju smajlija, da ostane i za druge članove ;)

  3. #33

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat librabicboj kaže: Pogledaj poruku
    Pa bas i nije, nekad zna i pogresi!!
    Mora da godine cine svoje......
    Oh, što volem kad se javiš
    Sad si gotov, načisto ... oma sledi kazna

    E, pa ovako:
    • Hoću slike kanala, prvo te što ih imaš a posle ćemo da se dogovorimo šta ćeš još da snimiš i postaviš.

    • Ako slučajno nemaš fotkica, onda: reci fuđiii aparat u šake i na soliter ...

  4. #34

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Nekada davno




    Sada




    Slike su pozajmljene od gospodina Karišića...

    Gospodin moderator je VaMpIr mora da mi menja poruke, i to u 5 sati i 56 minuta!!!

    E sad, što (ne) voli smajlije, to je nešto drugo....
    Poruku je izmenio simke, 01.12.2007 u 12:24 Razlog: Volem ja smajlije no trpim ;)

  5. #35

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat librabicboj kaže: Pogledaj poruku

    Gospodin moderator je VaMpIr mora da mi menja poruke, i to u 5 sati i 56 minuta!!!
    Ako želiš sledeći put ću te nazvati da sam promeniš samo kaži, nema blema ...


    Pogledao sam u tvoj pre paid korisnički nalog, imaš uplaćeno samo po 3 smajlija po poruci ... prema tome, ako se slučajno provuče koji više to je samo dobrom voljom i milošću tvoga nadležnog moderatora ...


    PS.
    Za sad si se izvukao pomoću gosn. Karišićevih snimaka, još uvek čekam fotkice koje si ti napravio ...

  6. #36

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    ako se dobro secam iz detinstva,iz vrbaske secerane su pustali zagadenu vodu u DTDkanal,ta zagadena voda je stigla do Crnebare u Backom Gradistu gde su ribe crkavale preko cele nedelje, mozete zamisliti taj smrad koji je bio u okolini.Nezmam sada kakvo je stanje ali onda je bilo uzasno.

  7. #37

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    ako se dobro secam iz detinstva,iz vrbaske secerane su pustali zagadenu vodu u DTDkanal,ta zagadena voda je stigla do Crnebare u Backom Gradistu gde su ribe crkavale preko cele nedelje, mozete zamisliti taj smrad koji je bio u okolini.Nezmam sada kakvo je stanje ali onda je bilo uzasno.
    ..dobro te služi sećanje..nažalost stanje je još gore,a neugodne mirise da i ne spominjem...fabrikama se više isplati da plaćaju kazne,nego da ugrade filtere...

  8. #38

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat kozo kaže: Pogledaj poruku
    ako se dobro secam iz detinstva,iz vrbaske secerane su pustali zagadenu vodu u DTDkanal,ta zagadena voda je stigla do Crnebare u Backom Gradistu gde su ribe crkavale preko cele nedelje, mozete zamisliti taj smrad koji je bio u okolini.Nezmam sada kakvo je stanje ali onda je bilo uzasno.
    Radi se o Velikom bačkom kanalu, koji se van Vrbasa u pravcu Srbobrana spaja sa kanalom DTD koji stiže iz pravca Kucure, pošto on prima DTD kanal u sebe dalje se taj tok naziva Veliki bački kanal.

    Pričaš o pojavi koja se u narodu već godinama naziva zaguš upravo zbog toga što se u doba kampanje za preradu repe odvija neviđen pomor i progon ribe ... voda siromašna kiseonikom bukvalno tera svu ribu sa njenih prirodnih staništa u neviđen masovan beg ka lokalitetima o kojima ti pričaš. Na žalost neke ribe ne beže, recimo Smuđ koji je inače među ribolovcima poznat kao nežna vrsta kada dođe u kontakt sa čovekom, spas pokušava da pronađe tako što se spušta niže i zabija u trsku ka obali ... tada voda koja nailazi pređe preko njega i kasnije ne može da pobegne sve i da hoće, već ugiba pa ga potom voda izbacuje na površinu i odnosi.

    Već desetinama godina je doba zaguša veoma mračan i stravičan period za sva živa bića iz Velikog bačkog kanala nizvodno od Vrbasa.

    Vremenom sam stekao utisak kako je vrlo lako moguće da fabrika šećera nije najveći krivac, stoji da je od nje počelo doba strave i užasa. Sada oni imaju polja za odlaganje svih otpadnih materija, polja za hlađenje vode i vodu koju koriste vraćaju nazad u proizvodnju. Uveren sam da su uvek svi ostali samo čekali kampanju da bi u periodu koji sledi njenim početkom nesmetano odlagali sve zabranjene i štetne materije u kanal, znajući da sve ide na račun fabrike šećera. Ni jednog momenta ne želim da ih branim ali mi se ne dopada da ostali godinama ostaju u senci kao da ništa nisu krivi a da se sva krivica prebacuje na prve.

    Na pojavu zaguša na kanalu se svako normalan zgražava i užasava ali ima izvestan broj ljudi koji se tome već desetinama godina vesele i raduju. To je doba bezvlašća i velike krađe ribe. Pojavljuju se mnogi spasioci koji tu ribu spašavaju od gušenja ali je vredno i pažljivo deponuju u zamrzivače. Rekao bih kako se tu ne radi ni najmanje o naivnoj igri i beznačajnim vrednostima jer sam slušao o prilično velikim igračima koji učestvuju iz senke u spašavanju ribe, a čini mi se da je među njima i dugogodišnji korisnik voda ''Vojvodinavode'' koji izdaje/prodaje dozvole ribarima koji spašavaju tu ribu.

    Ova priča je prilično složena i udaljava se od ove teme pa ćemo je nastaviti u nekoj drugoj temi.

    Da se vratim na temu.
    Pričamo o jednom stravičnom periodu koji se već godinama ponavlja ali na žalost to nije jedino zlo koje se dešava tom parčetu vode. Pitanje je koliko je to uopšte više voda u pitanju jer vode sve manje ima a nataloženog mulja i ostalih materija ima sve više.

    Kada bi se građani Vrbasa dovoljno naljutili mogli bi u jednom danu da zatrpaju tu deonicu kanala, običnim lopatama uz malo znoja i zemlje vrlo brzo bi skrenuli pažnju i napravili dooobru frku.

  9. #39

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Svaka cast Simke na ovim odgovorima.~
    Po tvom postu mogu da zakljucim da radis u secerani ''Backa''

  10. #40

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Ma Simke je tako sladak da nema potrebe da radi u šećerani Bačka,
    uvek je bio predusretljiv i temeljan kada mu neko traži pomoć.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  11. #41

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    OFF TOPIC


    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Ma Simke je tako sladak da nema potrebe da radi u šećerani Bačka,
    uvek je bio predusretljiv i temeljan kada mu neko traži pomoć.

    Iz priloženog vidi se da se kolege veoma dobro poznaju.....



  12. #42

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat marezi kaže: Pogledaj poruku
    Svaka cast Simke na ovim odgovorima.~
    Po tvom postu mogu da zakljucim da radis u secerani ''Backa''
    Ma, pogodio si ...
    Radim u rudniku, život mi nije lak ...



    Citat librabicboj kaže: Pogledaj poruku
    OFF TOPIC

    Iz priloženog vidi se da se kolege veoma dobro poznaju.....
    a tu li si skakavac, što volim kada mi ovako uskočiš u šesnaesterac, hehe ...
    nisam zaboravio da si ostao dužan da postaviš svoje fotke u ovu temu, misli malo na to ...

  13. #43

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Evo slika sa starog železničkog mosta (Bečejska pruga)


    Ispod mene, fali lim preko kojeg se most prelazi


    Pogled prema Kucuri


    Pogled na Triangl, tu se spaja stari kanal sa novim, koji ide prema Kucuri


    Pajko prelazi most



    Pogled na mesto gde fali lim

    Sve slike su slikane sa mob. Nokia N73me, 12.02.2008. godine oko 11 casova!

    Pozdrav za gosn. moderatora!



  14. #44

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    takvi su svi iz secerana Backa .......seceriiii !
    Ko se ne razbije u paramparčad
    Ko ostane čitav i čitav ustane
    Taj igra !

  15. #45

    Odgovor: Vrbas - najzagadjenija voda u Evropi

    Citat kolja kaže: Pogledaj poruku
    takvi su svi iz secerana Backa .......seceriiii !
    Tačno, sve šečerčič do šečerčiča ...


    Drago mi je što si i ti uskočila u ovu temu, baš volem ...
    razmišljam kako bi uz pomoć šećera mogao od Kolja da napravim Koljivo
    naravno samo u slučaju ako se ne uključiš konstruktivnije u ovu priču i ako se ne izvadiš za ovaj upad (off topic) tvojim razmišljanjima o najzagađenijem delu bilo kog toka u Evropi ...



    PS.
    ako primetiš da te neko posmatra, mahni ka kameri ...

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta to islamski terorizam porucuje Evropi?
    Autor davorjanka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:44
  2. Vrbas ili Packi Petrovac?
    Autor down u forumu Online savetnik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.11.2017, 09:38
  3. Vrbas
    Autor zmax u forumu Bačka
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 04.07.2012, 10:11
  4. Exit najbolji u Evropi
    Autor kissigirl u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 09.11.2007, 23:49
  5. Rođena prva panda u Evropi
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.08.2007, 00:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •