Ко псује, зло (не) мисли!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25
  1. #1

    Ко псује, зло (не) мисли!

    Марчело

    Ко псује, зло (не) мисли!

    Шта се данас подразумева под вулгарним

    Више ме уопште не чуди кад ми неко стави замерку како сам овде и онде сочно опсовао у тексту неке своје песме. Приде је веома јасно да такав аудиторијум много више о својим ушима казује кроз ту констатацију, него о мени: уз дужно поштовање, кад неко од свега што покушавам да кажем у свој ушни канал прими само псовку, биће да нам се лако намеће закључак на коју је фреквенцију такво уво наштеловано. Међутим, благо је невероватно до које мере су такве осуде знале ићи: све до тачке у којој испада да ничег другог у тим текстовима и нема до псовања. Могу мислити кроз шта је тек Бора пролазио ономад, док је још био цар. Чак и онда када је само једна ружна реч подваљена кроз цели текст, неки људи понашају се као да је та једна једина реч некаква муниција базуке, намештена ту само зато да би разнела њихов стаклени естетски дворац.

    Значи, није битна поента, нити је важно зашто та реч стоји баш на том месту у песми, него је важно да се песници усуђују да псују и да их то аутоматски дискредитује у очима некакве озбиљне јавности. Но, то се, срећом, не дешава: јавност која данас налази псовање баналним и плитким није озбиљна, него управо банална и плитка преко сваке мере и границе. Веома је неозбиљно делити речи на лепе и ружне: све је до њихове употребе, која може бити адекватна или неадекватна. Уосталом, будимо поштени: много чешће ћете бити згрожени тиме како људи неумесно користе лепе речи тамо где им ни време ни место нису, него што ћете чути људе да псују тек тако, из чиста мира. Читав проблем, заправо, лежи управо у дефиницији вулгарности данас: док ће неки родитељ забранити клинцу да слуша музичаре који псују, јербо је то, је л′, вулгарно на другој страни неће имати ништа против да дете слуша народњаке красне јер, видите, они не псују. Не мари ништа што су голи, неталентовани, естетски обогаљени, што деци сервирају идеју да је крајњи успех у животу ставити силикон у све живо и удати се за локалног мафијаша. Јер, побогу, па то је идеал: они су богати! А и не псују у песмама, што јес′ јес′!

    Па хајде, кад смо већ ту, рећи ћу вам шта је мени, овако вулгарном, вулгарно. Вулгарно је кад вам премијер и неколико министара направе срамни дочек Српске нове године у центру престонице и демонстрирају шта је за њих култура нације тако што сложно запевуше своје омиљене хитове своје омиљене певачице, то благо наше вишевековне културне традиције, тај неизрециво савршени сценски израз најимбецилнијих текстова и музике, тај изрод нечега што је некада прадавно, кад је Мирослав Илић царовао, била наша народна музика. И ја сам, овако вулгаран и неваспитан, ипак довољно људски саосећајан да схватим како су њихове ортодокснопаорске душе сложно пропевале и процветале том приликом и објасниле вашој деци шта је то српство и слављење српства. Али, знате шта? То није МОЈА Србија, не она за коју се ја борим сваки пут кад зинем. И, о да, чак и онда кад опсујем. И не, нисам члан ниједне странке нити њене омладине, нити сам био, нити ћу бити. Нисам, дакле, плаћен не, ја псујем јер ми се прохтело. Јер сам бесан и згађен.

    И тако, долазимо до за мене суштинске дилеме: док ми је, на једној страни, кристално јасно да наша шака јада неће моћи да засвира концерт по европским нотама буде ли сваки прст бандоглаво желео да свира различит инструмент на другој страни, са извеснима не само што не желим да делим националну припадност, него ми се гади да делимо и титулу поменутог модерног хомосапиенса јербо је она дотичнима очигледно додељена само из анатомских, симболичних и хипокористичних разлога. Проблем са оне чувене ′две Србије′ јесте у томе што нам је потребан компромис да бисмо се сродили у једну али се прећутно подразумева да тај компромис значи да се писмени расписмене, да се образовани разобразују и да паметни поглупе, а не да ова друга страна искорачи ка њима, пре свега за своје сопствено добро, па после и за добробит нације.

    Док год је такво стање, интелектуална мањина ће псовати, а велесрпски плебс ће цитирати ′Да Винчијев код′ и ′Алхемичара′ и делити памет ко је вулгаран а ко фин. Дакако, само до поноћи тад обичавају да се провеселе уз своје омиљене хитове.

    Марчело
    Добар текст, мада има се и по нешто замерити...

  2. #2

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Добар текст, мада има се и по нешто замерити...
    "...Али, знате шта? То није МОЈА Србија, не она за коју се ја борим сваки пут кад зинем. И, о да, чак и онда кад опсујем. И не, нисам члан ниједне странке нити њене омладине, нити сам био, нити ћу бити. Нисам, дакле, плаћен не, ја псујем јер ми се прохтело. Јер сам бесан и згађен..."


    ...samo javno,vulgarno i sa svrhom

    "...Проблем са оне чувене ′две Србије′ јесте у томе што нам је потребан компромис да бисмо се сродили у једну али се прећутно подразумева да тај компромис значи да се писмени расписмене, да се образовани разобразују и да паметни поглупе, а не да ова друга страна искорачи ка њима, пре свега за своје сопствено добро, па после и за добробит нације.

    Док год је такво стање, интелектуална мањина ће псовати, а велесрпски плебс ће цитирати ′Да Винчијев код′ и ′Алхемичара′ и делити памет ко је вулгаран а ко фин."


    I tako je opet poentirao, a bez i jedne psovke(socne).A socno je kao rastbudjilizovano klejbezable

    ajlavpsovka(kao stilsko sredsvo,sto Zelenica sroci...)

  3. #3

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Psovka kao izraz nemoći, psovka kao izraz kukavičluka, psovka kao poštapalica ili uzrečica, psovka kao način uvrede, itd, u svakom slučaju ko psuje uvek zlo misli, jer psuje.
    In vinas veritas

  4. #4

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Ja psujem I privatno i ovde "u programu". Ja sam nevaspitana i verovatno zlo mislim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    I ja i to na vise jezika,nismo iz Finske

  6. #6

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Opsujem kad mi dodje da opsujem i jeste, kad se osecham nemochno najcheshce. A u vezi svega o chemu pricha Marchelo ne vidim kako bi se drugachije i osechao...

    Ja mu ne zameram ni rech. Oshtar je kakav i treba da bude, a neka se sablazznjavaju oni koje proziva...

    Jebg ....

  7. #7

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    svako psuje.. neko veooooma retko a neko bo'me ne vadi polne organe verbalno iz usta..
    psujem, okruzena sam ljudima koji psuju..
    ali nikad nisam vulgarna.. uglavnom je to upotrebljeno samo kao uzrecica..
    retko kad umem da opsujem onako "masno".. to je cesce samo kad sam jako besna
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #8

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Psujem i verovatno to nikada neću iskoreniti ,pa svako nekad opsuje .
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  9. #9

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    nas lepi jezik bogat i prebogat psovkama .ne koristim bas sav arsenal koji znam(a znam solidno)
    najcesce ih koristim u saobracaju,,od pominjanja uze isire familije ,sa raznoraznim glagolima ,
    nekih nebeskih tela ...
    zatim kad ripam do neba od besa i nemoci....
    inace sam olicenje finoce

  10. #10

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Bicu iskren pa cu reci da i ja opsujem ponekad i ne bez razloga cisto da bi psovao.

    Psovanje je nesto ruzno i stetno za usi ali ako se ne preteruje onda i nije tako strasno ali ako se u tome preteruje onda to nije ok i prelazi u NEvaspitanje.

    Negde sam procitao da ce uskoro u Singapuru poceti da kaznjavaju ljude koji psuju na ulici ali da ce par meseci pre primene novog zakona samo opominjati gradjane kako bi se lakse privikli na novi zakon. Covek inace gradjanim Singapura koji je imao tu cast da bude prvi koga je policija opomenula jer je opsova prelazeci ulicu je za sada i najkomicniji jer je opsovao zato sto je prilikom prelaska ulice se sapleo i o nesto ogrebao svoju novu cipelu.

  11. #11

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Psovanje kada me nešto neće, kada me neko iznervira ne smatram zlim ..ovo je Balkan c'mon.

    Ne psujem Boga i tako to....(možda u vrh glave dva puta u momentima veeeelike ljutnje) ne ponovilo se...uglavnom su to gromovi, ponekad skikne nečija majka...polni organi kao inventar...i to je to. I Sunce.


    Ne psujem kao kočijaš, niti bih to znala.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  12. #12

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Psujem
    Kad sam ljuta,kad me iznerviraju,kad dugo cekam u redu bezveze,kad mi pokipi mleko....
    Psujem ali zlo ne pomislim.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #13

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Psujem iz razloga sto mnogi padaju u nesvest kad cuju psovku,a rade mnogo gore stvati od toga.Pre svega,zlo misle za razliku od nas iskrenih i dobronamernih psovaca.
    Upravo pokusavam napadnim psovanjem da razbijem neke tabue.Pa zar nije pojava Bore Djordjevica i njegovo clanstvo u mnogim kulturnim institucijama oborilo laznomoralne ttabue.
    E ovde me na netu posebno nerviraju tackice i morzeova neka azbuka.Kao hoce da bude fini pa napise K....c.Da se razumemo,onaj ko je fini,ovo ce na elegantan nacin da izbegne.Ali ako se vec javi potreba za spominjanjem muskog polnog organa,cemu tackice.
    Psujem slobodno,opusteno,kad god mi nadodje.Bez pardona.Ali mi ne dolazi bas cesto,da neko ne pomisli da sam prost
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  14. #14

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    Jednom sam se vozala busom i iza mene su sedeli par Roma (musko i zensko).
    I parlaju oni tako na romskom...tek odjedno "Pi*ka mu materina"
    Nastave oni ponovo bla bla na romskom, pa "Ku*va" ...
    I tako svako malo psovke su bile na srpskom...
    Pa mi nesto nije jasno...zar oni na svom jeziku nemaju psovke

    Ja...pa trudim se da ne psujem (pred decom nikada...mada naucili oni od druge dece)...ali kada se bas iznerviram onda svasta izustim
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #15

    Odgovor: Ко псује, зло (не) мисли!

    opsujem bogme i to sočno, al kažu da mi stoji..pa se siti ismijemo...
    ali ubjedljivo najgora i najogavnija koju čuh je :
    jebem ti ono dijete od kilo...
    bože pomozi...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Како је настала Југославија...
    Autor yossarian u forumu Istorija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 15.07.2015, 19:43
  2. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 08:39
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  4. Квалитет образовног система
    Autor yossarian u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 04.08.2011, 20:42
  5. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •