Omiljeni stripovi i strip junaci

Prikaz rezultata glasanja: Koji vam je omiljeni strip?

Učesnika ankete do sada
65. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Dilan Dog

    8 12.31%
  • Alan Ford

    33 50.77%
  • Nik Rajder

    0 0%
  • Asterix & Obelix

    8 12.31%
  • Talichni Tom

    1 1.54%
  • Blek Stena

    1 1.54%
  • Komadant Mark

    1 1.54%
  • Marti Misterija

    6 9.23%
  • Zagor

    5 7.69%
  • Rip Kirbij

    2 3.08%
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 49
  1. #1

    Omiljeni stripovi i strip junaci

    Glasala sam za Alan Forda.. iako sam ko klinka doslovce gutala sve stripove.. uvek su padale razmene u selu dok smo bili kod bake za vreme praznika.. znali smo satima sediti u bashti i citati stripove.. Alan Ford mi je uvek bio najdrazi iako se do njega uvek najteze dolazilo.. prvo su ga citala starija deca, a onda po godinama, do najmladjih.. zatim Nik rajder i Dilan Dog, Zagor, Blek, Marti Misterija, Komadant Mark... al' tu je uvek bio i neprevazidjeni Politikin Zabavnik

    nisam vec dugo citala stripove.. ali svaki put kad odem kod bake izvucem s tavana kutije sa stripovima, sednem i citam...
    Poruku je izmenio Lady S, 20.03.2006 u 09:42
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    I ja sam glasala za Alan Forda, jer sam samo njega i citala I to pre par meseci po prvi put u zivotu I svidja mi se

  3. #3

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    Kao prvo, moram da kazem da mi je drago da se ova tema nalazi na forumu umetnost. Dok je nekima to vrsta zabave, za mene je strip, zaista, deveta umetnost.
    Zbog stripa sam naucila da citam sa 5 godina, zbog mikijevih almanaha specijalno i od tada ne prestajem da ih ne - citam nego gutam.
    Svake nedelje ceo grad je dolazio na menjaze kod Terazijske cesme, ali ta vremena su nazalost prosla.
    Ovde sam glasala za Alan Forda i to pre svega mislim na stara izdanja, iako kupujem i ova nova, ali nije to to... kad vidim da napred pise cijena a ne cena, a pozadi u fordaljki ono "okomito" ja se najezim od srece . Naprosto nije isto kad vidis da je Broj Jedan paraliticar i paralizovan, kada kaze zohar ili bubasvaba .
    Volela sam strasno Komandanta Marka i vukove sa Ontarija, a specijalno Zalosnu Sovu (i to ne zato sto smo iz istog plemena:mig: ) i malog Floka.
    Dilan Dog, Marti misterija, Zagor, Korto Malteze, Rip Kirbi i Iznogud su i dalje deo moje svakodnevice, i kad ih iskopam negde u zadnjem redu tezgi na pijaci, obradujem se k'o kuce. Otimam se sa svojim sinom za neprocitani Dilan Dog i uzivam u tome. Drago mi je sto ih i on voli, mada su trafike sada siromasne sto se stripa tice, pa on nema taj osecaj koji sam ja imala kad stanem ispred - a sve se sareni, ne znas sta ces pre...
    Ljubav prema politikinom zabavniku nije za pricu.
    Elem, u mojoj torbi ce te skoro uvek naci neki strip, a ako u gradskom prevozu vidite zensko bice sa slusalicama u usima i Alan Fordom u rukama - sreli ste squaw.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    Citat SQUAW kaže:
    Kao prvo, moram da kazem da mi je drago da se ova tema nalazi na forumu umetnost. Dok je nekima to vrsta zabave, za mene je strip, zaista, deveta umetnost.
    Tako je!

    Moj glas ide Asteriksu!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  5. #5

    12 Odgovor: Omiljeni stripovi..

    Citat SQUAW kaže:
    a specijalno Zalosnu Sovu (i to ne zato sto smo iz istog plemena:mig: ) i malog Floka.
    I ja. Indijanci su mi uvek bili omiljeni. Na primer, strip Teks Viler - moj ljubimac je uvek bio Tiger Jack. A, kao dete, nikad nisam imao problema u igri. Za mene je uvek bilo mesta - svi su zeleli da budu kauboji, a ja uvek indijanac .
    A, od ponudjenih opcija - Alan Ford. Omiljeni lik iz tog stripa: Sir Oliver

  6. #6

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    Većinu od navedenih stripova sam čitao kao klinac. I onda dugo dugo nisam ni jedan strip uzeo u ruke. Ali nedavno sam saznao da je kod nas od pre nekog vremena izlazila Akira i zainteresovao sam se da vidim kako izgleda. Ipak je japanski strip (manga) neuporedivo zanimljiviji od zapadnoevropskog.

  7. #7

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    glasao sam za asterixa, ali bih, da je biloi ponudjeno, pre glasao za corto maltesea, princa valijanta, sin city, lone wolf & cub...
    znate li koji sve stripovi redovno izlaze kod nas?

  8. #8

    V kao Vendeta

    Objavljen je strip V kao Vendeta genijalnog Alana Mura.
    Evo kako to izgleda:
    http://www.upps.org.yu/html/inside.p...=domstr&id=184

    Jeste li gledali film?

  9. #9

    02 Odgovor: Omiljeni stripovi..

    Sve stripove sam citala kao klinka nisam se igrala sa lutkama. OBOZAVALA SAM IH. Jos i sada kada odem kod mojih ima starih stripova i zabavnika iako su vec pozutele stranice sa ljubavlju ih citam kao kada sam ih prvi put uzela u ruke. oni su pored mog Petra Pana jedina prava ljubav. koja ce trajati..........

  10. #10

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    XIII,porucnik Bluberi,Dzeremaja,tornjevi Boa Morija...
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  11. #11

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    мистер но
    текс вилер
    дилан дог
    загор-те-неј
    талични том
    алан форд
    ....
    ето,тим редоследом...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  12. #12

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    Uriel!!! Evo konačno jednog poznavaoca dobrog stripa. Ja bih još dodala nešto, recimo:
    Aster Blistok
    Nošeni Vetrom čini mi se da je i to Milo Manara ako ne grešim.
    Maču Piču
    Korto Malteze - Hugo Pratt
    Kapetan Zora
    možda se još nečeg setim

  13. #13

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    Glasala sam za Alan Forda, koji je po meni neprevazidjen, ali kao klinka sam citala i Zagora, i Bleka, ...
    Danas vise ne citam stripove, ne znam ni sama zasto. To mi je, nekako, ostalo vezano za detinjstvo, a sada valjda nemam naviku da uzmem strip u ruke!

  14. #14

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    Alan Ford , daleko najbilji

  15. #15

    Odgovor: Omiljeni stripovi..

    Dylan Dog i Nick Ryder + Alan Ford. Eto, moji najomiljeniji Koje nisam dugggggggggo čitala
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji vam je strip najdraži?
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Umetnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.03.2014, 15:27
  2. Filmovani junaci iz stripa
    Autor love hunter u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.01.2011, 18:25
  3. Na muci se poznaju junaci
    Autor Mish u forumu Muška kafana
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 09:12
  4. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09
  5. Novosadski strip vikend
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.11.2007, 11:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •