Himna Vojvodine - Strana 2
Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 111
  1. #16

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Како опет бити наша, па није никад ни престала да буде
    Pa naša prečanska

  2. #17

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Ali to je zato što oni rodjeni u Vojvodini, ma odakle nam bili dedovi i pradedovi, dovoljno veruju u sledeće:
    ...ne bih se u potpunosti složio sa tobom...i ja sam recimo rođen u vojvodini...ali podjednako volim svaki delić naše zemlje koja se zove srbija...

    ...ne znam čemu idu ova usko teritorijalna grupisanja, sad kad konačno imamo državu, zastavu, himnu...do kada ćemo se parčati...izazivati jedni druge...polemisati ovo je moje a ovo nije......man'te se ljudi politike i zaluđivanja...make love ...

  3. #18

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Ja ne znam da pevam
    Inae ovi salaşi su proliv od pesme i ne bi voleo da bude himna i ako se Vojvodina ocepi jednog dana pa joj zatreba . Otom potom ...

    U svakom sluaju neu glasati ni za Yosine poskoice i naddrekivanja
    Yoso taj hit moze da pobedi jedino u Ridjici i to u zadnje dve ulice u selu sa severne strane ka madjarskoj granici tamo su ti starosedeoci s Velebita i s prsom u uhu otpevaju svoju himnu posle 4. piva pred zadrugom
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #19

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    U svakom sluaju neu glasati ni za Yosine poskoice i naddrekivanja
    Мало више поштовања према нечијем културном наслеђу молићу Иначе, то нису Јосине поскочице и наддрекивања, већ великог броја становника Војводине. Јоса није из тих крајева

    Yoso taj hit moze da pobedi jedino u Ridjici i to u zadnje dve ulice u selu sa severne strane ka madjarskoj granici tamo su ti starosedeoci s Velebita i s prsom u uhu otpevaju svoju himnu posle 4. piva pred zadrugom
    А Фјутог, Вјетерник, Каћ, пола Будисаве, пола Темерина, Руменка...?

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Pa naša prečanska
    Ја причам о томе како песма иде
    Зар није пречан термин који свако користи с обзиром с које стране реке живи? Чуо сам да се тај израз користи у Војводини за оне преко Саве, па онда у Војводини за оне преко Дунава и Дрине, у ужој Србији за оне преко Саве, у ужој Србији за оне преко Дрине...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #20

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Da li vi znate sto se bunite da je Vojvodina pre pripajanju Srbiji posle I svetskog rata imala malo manje od milion stanovnika?Danas ima oko 2 miliona i ubedjen sam da bar milion ima isto misljenje sto se tice ove pesme ili buduce himne.Ko nece da zivi u Vojvodini i vise mu odgovaraju planine neka se vrati tamo gde su mu preci i zato ni rec da nisam cuo o ravnici jer je ona nama sve ne vredjam nikog jer nisam ja kriv sto se oni osecaju dodjosima neka tako i ostanu i ostace.Ne bi ni rekao sve ovo da niste prvi krenuli.
    I zapamtite: morate da poštujete Vojvođane jer je to njihova zemlja i drugu nemaju, koreni su nam tu.

    Napomena: Ne zelim da uvredim sve one sto sebe vide kao dodjose ili kako vec.
    Poruku je izmenio Mish, 05.09.2007 u 23:41 Razlog: nema potrebe za velikim slovima

  6. #21

    Odgovor: Himna Vojvodine

    A 'ajd sad lepo da se smire strasti. Možemo razmenjivati mišljenja i stavove, ali ne moramo se proterivati i vredjati.
    Vratite se na temu. A ona je Himna Vojvodine.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #22

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Mish je zakon i on se usvaja makar sa moje strane.

  8. #23

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Valjal' ova:

    Kod zelene Fruške Gore pored mirne Save,
    idu četnici zlatnim poljem, idu gorde glave.

    Ustaj Bačko i Banate, ustaj Sreme rodni,
    sin Vojvođanske brigade pobedu sobom vodi.

    Ustaj majko Vojvodino ide vreme mati,
    kad će tebe naš mladi Pera pod svoju krunu da vrati.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  9. #24

    Odgovor: Himna Vojvodine

    има фаворита, много, претерано

    углавном- тамбураши у оптицају-
    дунав као епицентар збивања.

    можда


    звони звонце
    чобан тера овце
    ......
    ој чобане украшћу ти јање

    макар с тобом ишла на венчањееееееееее
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  10. #25

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    HIMNA VOJVODINE
    Ja sam rođen tamo na salašu,
    u ravnici kraj maloga rita,
    ljuljali me talasi Dunava,
    milovala Vojvođanska žita.

    Tu se spaja Srem, Banat i Bačka,
    tu se grle tri srca junačka,
    tu i dete rodni salaš voli,
    tu se srce sa čelikom bori.

    Napadali na moj salaš vuci,
    palili ga i Nemci i Turci,
    ubijali zoru kad se javi,
    mutili te moj Dunave plavi.

    Ruke slabe ali volja jaka,
    za mnom idu hiljade momaka,
    ne dam salaš kraj maloga rita,
    ne dam moja Vojvođanska žita.

    Al' krenuće svadbe sa salaša,
    vratiće se vedre letnje noći,
    ravnica će procvetati naša,
    hej salaši opet ću vam doći.

    Kome treba original pesma imam je!!!
    I ja aminujem ovo za himnu, mislim da lepo opisuje Vojvodinu, kakva ona jeste... Moj glas za

    A i ne bi bilo loshe da mi poshaljesh original, da malo uzhivam u njoj


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  11. #26

    Odgovor: Himna Vojvodine

    LJudi mi ovde priamo o himni Vojvodine ,
    a ne o nekom spaljenom salaşu od strane Nemaca i Turaka ! Ujedno koristim priliku da se kao predstavnik iz kuroAzije izvinim za ovo spaljivanje u ritu.
    E pa tako oekujem od te himne da se u njoj spomene i neşto drugo sem tog salaşa bez struje i na kraju krajeva ima i nas koji nismo rodjeni na njemu .
    Ima i nas iz LezinaMiru i doseljenika iz CG u Neradinu pa treba i to spomenuti jer je FG naşa jedina planina !
    Ovo pişem u ime svih brdjana Vojvodine sa Fruşke Gore
    (Srem republika do Zemuna)!
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #27

    04 Odgovor: Himna Vojvodine

    ok.
    svako ima svoje korene, to treba postovati.
    elem, koliko sam shvatio, ovde, neformalno odredjujemo neku pesmu koja bi oslikala vojvodinu kroz himnu.
    bas zato sto licani, kordunasi, krajinasi i ostali, da ne nabrajam, ima ih mnogo, imaju svoje pesme, tako i neko ko je rodjen u ovoj nasoj ravnici ima prava da izabere svoju najdrazu pesmu.
    mozda neko zivi u dedinim pricama i dedinim korenima, na ovom podneblju, al meni je i deda ovde rodjen.
    ja jesam deo zivota proveo na salasu, znam sta je djeram, itd, itd, da ne gusim. smatram da sam vojvodjanin i isto tako smatram da imam prava na svoju pesmu o vojvodini.
    ko zeli da razume, znace o cemu govorim.
    na zalost, nisam toliko u tamburaskim vodama, iako mislim da su stvarno jako lepe pesme, ne zelim da zapostavim nekog ko u zadnjih nekoliko godina ne oslikava bolje vojvodinu od djoleta balasevica.
    toliko je toga lepog da na brzinu ne znam ni sta bi predlozio za himnu, jer je izbor poveci.
    to sto smo toliko razliciti treba samo da nas oplemeni, a ne razdvoji.

    al' se nekad dobro jelo, bas..
    sone

  13. #28

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat sone kaže: Pogledaj poruku
    ok.
    svako ima svoje korene, to treba postovati.
    elem, koliko sam shvatio, ovde, neformalno odredjujemo neku pesmu koja bi oslikala vojvodinu kroz himnu.
    bas zato sto licani, kordunasi, krajinasi i ostali, da ne nabrajam, ima ih mnogo, imaju svoje pesme, tako i neko ko je rodjen u ovoj nasoj ravnici ima prava da izabere svoju najdrazu pesmu.
    mozda neko zivi u dedinim pricama i dedinim korenima, na ovom podneblju, al meni je i deda ovde rodjen.
    ja jesam deo zivota proveo na salasu, znam sta je djeram, itd, itd, da ne gusim. smatram da sam vojvodjanin i isto tako smatram da imam prava na svoju pesmu o vojvodini.
    ko zeli da razume, znace o cemu govorim.
    na zalost, nisam toliko u tamburaskim vodama, iako mislim da su stvarno jako lepe pesme, ne zelim da zapostavim nekog ko u zadnjih nekoliko godina ne oslikava bolje vojvodinu od djoleta balasevica.
    toliko je toga lepog da na brzinu ne znam ni sta bi predlozio za himnu, jer je izbor poveci.
    to sto smo toliko razliciti treba samo da nas oplemeni, a ne razdvoji.

    Dobrodoslica Sone
    Sve si lepo izn'o al' di da nisi u tamburaskim vodama e to moras menjati

  14. #29

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Dobrodoslica Sone
    Sve si lepo izn'o al' di da nisi u tamburaskim vodama e to moras menjati
    A da ti njemu napişeş jednom tekst "salaşa"
    onako za svaki sluaj
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #30

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat sone kaže: Pogledaj poruku
    one zelim da zapostavim nekog ko u zadnjih nekoliko godina ne oslikava bolje vojvodinu od djoleta balasevica.
    Kad je već pomenut Balašević, njegov Laloški vals takođe može biti uvršten u predloge za himnu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najlepša himna?
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 27.07.2012, 22:19
  2. Grb Vojvodine
    Autor ZOE u forumu Istorija
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 17.11.2011, 08:18
  3. Navijači Vojvodine sa zastavom Vojvodine sa zvezdicama
    Autor vojvodina2 u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 19:42
  4. Dan Vojvodine
    Autor Becar u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.05.2010, 12:54
  5. Tamo 'Vamo - Himna Dijaspore ili "gde smo ustvari?"
    Autor Lala Vrbas u forumu Dijaspora
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •