Uspomene sa putovanja - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 37 od ukupno 37
  1. #31

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    "Dug je put od lenjog posmatranja zlatne letnje veceri i od bezbriznog,lagodnog udisanja lakog,cistog,planinskog vazduha,Do Unutrasnjeg Razumevanja Prirode i Predela"-H.Hese
    u tome je i car...i tada ce uspomene imati svoj zivot u nama...
    Oci,prilicno krupne i otvorene,zracile su uvijek mirnim i nepomucenim sjajem koji me privukao vec od prvog dana

  2. #32

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Evo da sa vama u nekoliko rečenica podelim moje uspomene sa putovanja u Italiju sa kojeg sam se vratila pre neki dan. Dakle, put do Firence autoputem je odličan. Stiže se za 11 sati ako je se ne prave veće pauze. Mi smo odlučili prespavati negde, pa smo se setili gradića Lido de Jesolo kraj venecije gde obično prespavaju naši turisti kada idu u obilazak venecije. Neobičnim spletom okolnosti naišli smo na vodiča grupe ti turista iz beograda koji nam je ponudio da prespavamo u njihovom hotelu - besplatno. Imali su viška soba.

    Posle sunčanog jutra na lepoj plaži uputili smo se ka padovi. Tamo smo proveli popodne. Jako mi se sviđa taj grad. Bio je prvi maj. Pijačni dan. Ne znam tačno zbog čega, nekako mi prija ritam tog grada.

    Naivna greška koju smo napravili tamo je da smo parkirali na nekom glavnom parkiralištu i platili 20 Eu za tih 5 sati što smo proveli tamo. Parking inače nije baš toliko skup. A u svakom gradu ima i velikih besplatnih parkinga blizu centra gde se može naći mesto sa malo strpljenja.

    Kod Bolonje smo sišli sa autoputa da bismo uživali u već raskošnim toskanskim pejsažima. Tu smo se malo umorili, jer je 30 km puta do Pistoie bilo prilično vijugavo i otegnuto.

    Pistoia je grad gde smo imali smeštaj. Slobodno mogu reći da mi se ovaj grad najviše svideo; i to ne samo zato što sam najbolje upoznala i njegov noćni život. Tu dolazi relativno malo turista, a meštani su vrlo simpatični. Vidi se da im nije preko glave posetioca i rado se druže. Mada ja stvarno taj jezik teško mogu da razumem iako sam učila i latinski i nešto se pripremala iz rečnika.

    Jedne večeri se u centru Pistoie ispred krstionice zadesio blues koncert u čast rođendana vlasnika nekog lokala. To mi je bilo najlepše veče. Pistoia je inače poznata po festivalima i svi izvođači koji su bili i prijatelji, su svirali odlično. Posle se tu umešala i neka ekipa iz napulja sa harmonikom i kerom i svirali su neke sicilijanske pesme. zumbazumba bakalar, i ko zna šta sve ne. Uglavnom bilo je šareno i pokazali su sva lica. Posle mi je prišao bubnjar i pitao me je kako mi se svidelo. Oduševljenje svih je bilo očigledno.

    Vozom se lako dolazi do Firence, Lucce, Sienne i drugih okolnih gradova. Voz nije skup, jako je udoban i često saobraća. Lokalni autobus je bezobrazno skup. Oni sigurno imaju neke mesečne karte. Firencu ne bih da opisujem previše. Za to bi trebala knjiga i svako zna da je to jedan od najlepših dragova na svetu. Ono što je za mene bilo interesantnije je obilazak ostalih , manjih gradova koji govore više i o Firenci i o toj kulturi; grad Fiesole sa kog se vidi cela firenca je poput naseljenog vidikovca. Tu je Crnjanski napisao poemu Stražilovo. Kad sam bila tamo nekako mi je bilo i jasno zašto.

    Lucca je ravna, mirna i brzo se stiče o njoj konačni utisak. Veoma drag grad sa mnogim mestima za pogledati. O tome sada ne bih jer uz pomoć knjige ili neta može se lako videti šta u kom gradu valja pogledati. Sienna mi se svidela zbog mesta gde je locirana. Grad je mali, ali se čini da bi ga mogao obilaziti danima. Negde sam čitala da vole da kažu da je to ženski grad.

    Saobraćaj u Italiji je brz i raznovrsan. ima puno kružnih tokova i svi voze sumanuto, ali dobro razumeju. Ako neko pokuša da vozi kulturno onda trube i negoduju.

    Italijani su mi se svideli, samo mi je žao što nisam mogla malo više vremena da provedem sa njima. Sviđa mi se način kako su obučeni. neopterećeno kombinuju najneverovatnije delove odeće i obuće, tako da to izgleda dobro. I sviđaju mi se na muškarcima ti sakoi koje nose tako ležerno, a ne kao kod nas - kada je neko u odelu onda kao da ide na svadbu ili je neki političar. Jako su druželjubivi, raspoloženi su da pričaju i engleski iako ga zaista malo znaju. Cene ako se čovek malo potrudi italijanski i to im je jako simpatično.

    sad bih tek moga da nastavim o toskanskim vinogradima, rasadnicima, vinima i vižnji biciklom, ali bolje onda već da pišem blog.
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  3. #33

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Na slikama se ne vide razmishljanija tri srednje - debela bachka putnika u smislu.. 'Odakle da mu pridjemo'..

    Trebinje:




    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #34

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Temišvar 2012.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  5. #35

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Pauza od skoro dva sata u Nürnbergu...i naravno ja gladna kao uvijek...kako me kisa ispratila na voz, nisam imala volju da kupujem nesto konkretno, i odrzim sebe na zivotu mislju kako cu pohoditi McDonalds cim sidjem u Nürnbergu...al' znam kako je to prazna hrana...i onda ugledam Backwerk...i free wifi...i padne odluka. Ubijem se od jela. Kafica...sumirala...posmatrala ljude.

    Ime: 29osknm.jpg Pregleda: 184 Veličina: 86.7 KB
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  6. #36

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    jet lag-ovi su mi omiljeni suveniri
    Never confuse movement with action.

  7. #37

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Za te stvari je zaduzena supruga ona kupuje suvenire podsetnike magnetice secercice iz kafica i sve cega se moze dohvatiti ja samo uzivam
    Poruku je izmenio Meggy, 12.03.2014 u 23:08

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Utisci sa putovanja
    Autor psssst u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 14:51
  2. Volonterski rad i putovanja po svetu
    Autor Muckota u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.07.2010, 09:46
  3. Putovanja kroz slike
    Autor swba u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 19.06.2010, 21:27
  4. Cene putovanja po svetu..
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 22:01
  5. Društvo za putovanja/e
    Autor Tracy u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.05.2008, 12:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •