Bačka Palanka - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 65 od ukupno 65
  1. #61

    Odgovor: Bačka Palanka

    Ime: 59387067_111401936740850_9203710750315511808_n.jpg Pregleda: 2265 Veličina: 83.7 KB
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  2. #62

    Odgovor: Bačka Palanka

    Evo i ja ću na temu, o kojoj je Sunny /uh valjda sam dobro napisla da se ne vraćam nazad/ čitam današnje, novo izdanje lokalnih novina i obradovah se, kažu renoviraće se put od Begeča do Bačke Palanke. Stalno smo se pitali kada će ovamo nešto uraditi i evo...smo se nadam da će do toga doći.
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  3. #63

    Odgovor: Bačka Palanka

    Još jedno dešavanje iz kulture, muzike...umetnost.

    Jelena Čapanda poklanja svom gradu lepe zvuke


    U Galeriji biblioteke „Veljko Petrović“, u sredu 11. septembra, sa početkom u 20 sati, održaće solistički koncert trenutno najbolja mlada umetnica na klasičnoj gitari u našem gradu, Jelena Čapanda.


    Organizatori, Klub klasične gitare „Akord“ i Narodna biblioteka „Veljko Petrović“ pozivaju sve ljubitelje zvuka klasične gitare, da posete koncert ove mlade umetnice, koja je osvajala vredne nagrade i na pokrajinskom nivou.
    Gosti na koncertu biće članovi „Akorda“, gde je Jelena počela i na kraju i dostigla ove zavidne visine u izvođenju klasika na akustičnoj gitari.
    U poslednje tri godine, svirajući gitaru mlada i talentovana Jelena Čapanda, bila je laureat na takmičenju Vojvođanskog festivala klasične gitare, odnosno osvojala je svih 100 bodova.


    Mladoj učenici gimnazije „20. oktobar“ iz Bačke Palanke, 2017. godine su profesori iz žirija predlagali da uporedo upiše i srednju muzičku školu. Jelena je osnovnu muzičku školu „Josip Slavenski“ završila kao vanredni đak u klasi Marka Šalića sa ocenom 5,00.
    Uporedo, bila je takođe čist odlikaš i nosilac Vukove diplome iz osnovne škole, a i u gimnaziji „gura“ dobro i tu je čist odlikaš sa 5,00. Maturant je i bavi se i sportom, bila je odbojkašica, a sada trenira fitnes.
    – Prvo samplanirala da upišem klavir u ŠOMO „Stevan Hristić“, međutim moj brat je krenuo da uči gitaru kod Marka Šalića, meni se to svidelo, htela sam i ja to da pokušam i tako je to sve počelo – počinje svoju priču Jelena Čapanda.
    – Sve je išlo spontano, razvijala sam se uz pomoć Marka i stigla dovde. Najviše mi prija da sviram klasiku, nekako smatram da je ona najbolja za akustičnu gitaru. Pokušala sam i da sviram druge vrste muzike, ali ipak sam ostala samo na klasici. Preferiram španske kompozitore, jer mislim da je njihova muzika možda i najbolja za gitaru.
    Plan je bio da upišem i srednju muzičku školu, negde u 6. razredu osnovne škole,međutim ipak sam se odlučila za gimnaziju, smatrajući da ću imati veći izbor za studije, a planiram da upišem nemački jezik i germanistiku.
    Na Vojvođanskom festivalu klasične gitare u početku sam osvajala treća i druga mesta, ali poslednje tri godine sam bila prva sa maksimalnih 100 bodova. Ne smatram da sam dostigla vrh, i dalje učim i usavršavam se, jer uvek ima prostora za napredak, tako da skoro svakodnevno sviram i vežbam minimum sat vremena.
    Sa „Akordom“ nastupam na otvaranjima izložbi, na književnim večerima i drugim prilikama, kada me Marko Šalić pozove. Kada sviram sama, solo, osećam se ispunjenijom, jer je to zahtevnije od nastupanja u duetima i triju.
    Moja porodica me od prvog dana podržava, gura me napred, a u trenucima nekih dilema su me hrabrili da ne odustanem. Na kraju bih se i zahvalila i Marku Šaliću, bez koga ne bih bila ovo što jesam u muzici, jako je kooperativan, prihvaća moje sugestije u pogledu kompozicija. U budućnosti i dalje ću svirati iživeti sa muzikom, ako može celog života ću izvoditi klasiku.
    Jelena Čapanda je nastupala i svirala u svim važnijim spotovima koju su postavljeni na Ju-tjub kanal od strane Kluba klasične gitare „Akord“. Takođe, bila je jedna od troje učenika Marka Šalića, koji su učetvovali u snimanju dokumentarnog filma RTV iz serijala „Živopis“.
    Lepo je pisati o ovakvim mladim talentima, to je ona lepša strana života kod nas, a stara je istina da bez lepih i plemenitih stvari čovek nije ispunjen. Jelena je na dan intervjua, napunila 18. godina i mi joj od srca želimo sve najbolje i uspeh, pre svega, na muzičkom planu, na naše, slušalačko zadovoljstvo
    .http://backapalankavesti.com/2018/09...kog-festivala/
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  4. #64

    Odgovor: Bačka Palanka

    Volim društvene mreže, evo opredelila sam se davno za Vojvodina kafe i konverzacija je ono u čemu uživam. Malo je onih koji svraćaju ovamo, šteta, mislim da je mnogo edukativnije, raznovrsnije od nekih drugih danas popularnih mreža.
    Volim svoju Palanku, volim je svim srcem...jedno vreme nisam živela u njoj ali sam odlaskom iz nje svoju ljubav prema njoj ponela , čuvala i evo me ponovo u njoj.
    Ne bih da se ponavljam a i ne mogu da se vraćam da vidim šta sam pisala kada sam se učlanila pre nekoliko godina, vraćam se često , ulazim i izlazim nešto razočarana što najčešće nema nikoga.
    Ali dobro ajmo o Palanci, kada prodje ovo ludo vreme, znam da me čeka Dunav, Tikvara gde sam svakodnevno na rekreaciji ali i u uživanju u divnom mestu, znam...Dunav mi je obećao da će me čekati, najlepše pričam sa njim a on mi to pokaže tako što se zatalasa...i uvek mu se vraćam.
    Neću postavljati slike, dok mi nešto interesantno ne dodje na pamet...
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  5. #65

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.06.2015, 07:31
  2. Obrovac (Bačka Palanka)
    Autor test korisnik u forumu Bačka
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.02.2015, 21:29
  3. Karađorđevo (Bačka Palanka)
    Autor nenad.bds u forumu Bačka
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •