Nevreme i rachunari :) - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Gasite li rachunar kad je nevreme?

Učesnika ankete do sada
47. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    21 44.68%
  • Ne

    26 55.32%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Moram , jer u protivnom nebih bio ovde sa vama, na selu nema pokrivenosti sa gromobranima, i mnogi su se pohvalili da imaju neispravne el. uređaje posle grmljavine.
    In vinas veritas

  2. #17

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Da , obavezno ako ima grmljavine.
    ...................

  3. #18

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Računar gasim samo ako vidim da gromovi tuku negde u krugu od 10ak kilometara, mada tada redovno nestane struje pa nemam brigu za ostale uređaje. Inače, do sada nisam imao štetu na kućnim uređajima zbog udara groma.

  4. #19

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Gasim računar a to savetujem i drugima da čine.

    E, sad nije samo da gasim računar iako imam UPS na kojem su mi priključeni: računar, monitor, eksterni HDD i telefonska linija,
    već lepo diskonektujem naponski kabel iz zida i izvučem kabel od telefona iz konektora u zidu iako ide u UPS.

    UPS je inače sprava za koju mi je najžalije bilo da dam novce, godinama sam imao urednu struju sa stabilnim, testiranim naponom koji nije pravio probleme ali u zadnjih pola godine učestali su mikro prekidi na mreži i morao sam da kupim taj krš od UPS-a.

    Postoji razlika u pristupu problemu o kome pričamo,
    • prvo ni ja ne gasim mašinu ako nije neko nevreme jačeg tipa ali ako je to iole pravo nevreme ponašam se onako kako sam naveo.
    • drugo, ljudi koji žive u zgradama ili naseljima sa više zgrada koje su uredno pokrivene gromobranima nemaju istu problematiku kao ja, recimo koji živim na ivici grada u naselju koje više liči na lepo uredjen park ili baštu ali bez gromobrana u blizini, nasuprot tome imamo veoma visokog drveća koje za sada gromovi obilaze ali ...
    • treće, razgovarajući sa ljudima koji se bave problematikom o kojoj pričamo čuo sam za jednu priču u koju nisam posumnjao, čak mi je nudjeno da odem i da napravim fotografije ako želim ...
    Prilikom jednog nevremena udario je grom u TV antenu na krovu i na strani kuće gde je antenski priključak išao blizu strujnih vodova, grom je prešao na te vodove što se videlo, po njihovoj priči, golim okom ... tom priliko je tim ljudima uništio više uredjaja koji su bili konektovani.
    Na žalost nisam išao da to pogledam, niti da snimim ... padalo mi je na pamet da je grom u istom momentu udario i u antenu i u taj vod na strani kuće te spržio i jedno i drugo ali bez obzira u pitanju je izuzetno velika snaga koju jedan UPS, ili produžni kabel sa prednaponskim delom ne mogu sprečiti u prodiranju do krajnje tačke ...
    što znači da je najsigurnije isključiti kabel iz zidnog konektora.

  5. #20

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Gasim sve
    Komp, televizor, dvd, stub, radio - budilicu, ma sveeee
    I sama bi se u mišiju rupu zavukla
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #21

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Moj komsija (od one pametne sorte) bio ponosan na svoj gvozdeni toranj za wireless antenu.
    Sve do juce!


    Stradao mu racunar, 2 HiFi tornja, TV, bojler i jos neke sitnice.
    Eh, da je istekao wireless antenu... ko zna...

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #22

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Ja ne gasim rachunar Pre par godina je bila akcija u mom gradicu stavljanja gromobrana na bandere i visoke objekte, poput crkve, zgrade..., pa su stavili i na banderu ispred moje kuce gromobran, zato shto je zabelezeno da je kod mene negde 70-tih godina udario grom u kucu. Pa eto josh jedan razlog zashto ne iskljuchujem rachunar.

  8. #23

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Ne negasim,upočetku jesam ali sada ne.
    Znam da nita ne znam...

  9. #24

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Ne , imam UPS koji je zastita od nepravilnog napona i ima sopstveni osigurac od udara groma itd..
    A vedea departe este ceva, a merge acolo este cu totul altceva.
    - Constantin Brncuşi

  10. #25

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Ako baš jako grmi i sijeva, gasim. I ne samo komp..nego i televizore, bežične telefone ... bolje spriječiti nego liječiti. Imala sam priliku da vidim posljedice koje su pretpjeli oni koji su su pouzdali u gromobran.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  11. #26

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Ako jako grmi, dođe mi da povadim sve iz utičnica po uzoru na staru baku. Ali... Još nisam to napravila.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #27

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Ne gasim ništa, niti isključujem, teorija verovatnoće je na mojoj strani....za sad.

  13. #28

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Posto ja komp koristim uglavnom samo za potrebe neta, ugasim ga zbog grmljavine i ostalog. Zasto? Jer cim manje dune vetar, meni pukne net. Ako jako duva vetar, imam utisak da mi tiltuje monitor Booooze sacuvaj ako pocne da grmi i seva.
    Ako se i desi da ne ugasim komp, cim sevne i cim meni pocne da seva u zvucnicima kao da je nesto od zica puklo, gasim monumentalno. Retko se to desi, da ostane upaljen za vreme nevremena, jer ga gasim od kad mi je crk'o modem kad je gromcina raspalila ispred kuce u banderu. Jbt, komp preziveo a meni se kosa nakostresila na glavi od napona.
    I gasim sve zivo u kuci sto moze da se osteti, osim televizora. Navijam da crkne da uzmem novi
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #29

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Posto ja komp koristim uglavnom samo za potrebe neta, ugasim ga zbog grmljavine i ostalog. Zasto? Jer cim manje dune vetar, meni pukne net. Ako jako duva vetar, imam utisak da mi tiltuje monitor Booooze sacuvaj ako pocne da grmi i seva.
    Ako se i desi da ne ugasim komp, cim sevne i cim meni pocne da seva u zvucnicima kao da je nesto od zica puklo, gasim monumentalno. Retko se to desi, da ostane upaljen za vreme nevremena, jer ga gasim od kad mi je crk'o modem kad je gromcina raspalila ispred kuce u banderu. Jbt, komp preziveo a meni se kosa nakostresila na glavi od napona.
    I gasim sve zivo u kuci sto moze da se osteti, osim televizora. Navijam da crkne da uzmem novi
    Ti ko moja baba.. Ona je i TV palila da se greje pred dnevnik.. Ko da ce da dinsta na njemu i ta prica..

    Ne gasim nista kad sam kod kuce, ima neki gromobran na zgradi, nemam pojma da li pomaze stvarno, u glavi da.
    Zato kad odem na selo gasim sve, stara kuca, stare instalacije.. a kad je posle smaknuca Chausheskua nahrupila horda sekuritatea da vrca po granici, mecali smo i cebad na prozore..
    Razna smo nevremena preziveli, majkoisusova.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  15. #30

    Odgovor: Nevreme i rachunari :)

    Gasim kada se moj pas toliko uplasi da se sakrije zajedno sa mojom sestrom u kupatilo,misleci da su tu sigurniji ,a inace ne gasim,msm da moja zgrada ima gromobran,pa kada pukne neshto ode sve u zemlju,a to ne moze biti toliko pouzdano,jer gromovi su vrlo nepredvidivi . Tako da gasim kada se se upale moja dva ziva alarma u kuci .


    @Lilith_021
    Ti ko moja baba.. Ona je i TV palila da se greje pred dnevnik.. Ko da ce da dinsta na njemu i ta prica..

    haha ova ti je dobra,taj televizor na zagrevanje moju su zvali "lampash" ,a bio je velik kao kucni bioskop
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 11:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •