Селективна правда је - неправда
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 43
  1. #1

    08 Селективна правда је - неправда

    Посветио бих ову тему пре свега муслиманским, хрватским, албанским... злочинима над Србима и "кажњавању" истих тих злочина пред разним судовима "правде и права"... Сам наслов текста који сам јутрос прочитао у Политици одлично описује данашње "право и правду", убиј Муслимана/Хрвата - 20 година затвора, убиј Србина - награда за животно дело... Један од примера је да за Сребреницу су Срби добили стотине година робије, етикетирани као крвави злочинци, а за оно што је претходило Сребреници, убиство преко 3000 Срба, етнички очишћена села око Сребренице, Братунца, Скелана, попаљена и уништена...Муслимани нису добили ни дана робије, морбидни кољач Насер Орић ослобођен... А ствари се обично деле на узроке и последице...

    Селективна правда је неправда

    Тужилаштво БиХ још није завршило истрагу против генерала Атифа Дудаковића, осумњиченог за ратне злочине над Србима и Бошњацима

    Бањалука, 11. августа Пре тачно годину дана тадашњи председник Републике Српске Драган Чавић и премијер Милорад Додик поднели су Тужилаштву БиХ кривичну пријаву против команданта Петог корпуса Армије БиХ генерала Атифа Дудаковића, због ратних злочина над Србима о којима је и наш лист опширно писао. Дудаковић је, осим тога, осумњичен и за злочине над Бошњацима, присталицама Фикрета Абдића с којима је ратовао дуже од две године.

    Да ли је и шта од тада до данас урађено по овој пријави, нисмо могли да сазнамо, јер нам је у Тужилаштву Бих речено да оно не коментарише предмете који су у фази истраге. Тек, чињеница је да Дудаковић још није оптужен, нити је пријава против њега одбачена. Управо то је и био разлог Додику да јуче новинарима каже да правосудни органи БиХ нису успешни, посебно када је реч о ратним злочинима над Србима. Разочаран сам чињеницом да Тужилаштво БиХ још није прикупило довољно доказа за подизање оптуженице против генерала Дудаковића, рекао је Додик. Он је оценио да је правосуђе у БиХ селективно и нагласио да је и селективна правда неправда. То је поткрепио податком да је у БиХ до сада изречено 180 пресуда за ратне злочине у којима су на оптуженичкој клупи били углавном Срби. Премијер Републике Српске је додао да његове речи на треба схватити као покушај да било кога заштити од одговорности за ратне злочине, већ као настојање да пред лице правде буду изведени и они чије су жртве у минулом рату били Срби.

    О злочинима Петог корпуса Армије БиХ у јавности се почело више говорити средином прошле године. Тада су приказани снимци злочина које је 505. бужимска бригада Петог корпуса починила у августу 1995. године у околини Двора на Уни. Жртве ове јединице били су српски цивили који су испред Хрватске војке бежали у Републику Српску. Убрзо после тога на телевизијским станицама се појавио и други снимак, на којем Атиф Дудаковић, у септембру 1995. године, са узвишења гледа српска села у Босанској крајини и командује: Пали! Све пали! Потчињени су га, сведоче видео-траке, беспоговорно послушали. Осим тога, командант Петог корпуса је осумњичен и за злочине над Србима у Босанском Петровцу, Босанској Крупи, Мркоњић Граду, Санском Мосту, Кључу и селима на Мањачи код Бањалуке.

    Један од доказа против Атифа Дудаковића је и касета на којој командант 503. бригаде Петог корпуса Армије БиХ Мухамед Хамдо Делалић 16. априла 1995. издаје наредбу за напад на јединице Народне одбране Аутономне покрајине Западна Босна, односно формације Фикрета Абдића. Делалић, поред осталог, наређује: Нема бирања средстава. Кољите, давите жицом, палите. Жао ми је што немам за све чакије. Кољите зубима, само да се непријатељ порази. На питање неидентификованог војника: Можемо ли силовати?, Делалић је одговорио: На све имате право! На све!

    Хашки трибунал је изразио жаљење што му нису достављени снимци о злочинима Петог корпуса. Када је председник Удружења заробљених и несталих војника и цивила АП Западна Босна Есад Човић документима доказао да су пријава и докази против Дудаковића, међу којима су и видео-касете, Хагу достављени 1999. године, портпарол Хашког суда Антон Никифоров је бањалучким Независним новинама рекао да вероватно због огромне количине података у архиви нису могли ући у траг том материјалу.

    Боро Марић
    [објављено: 12.08.2007.]
    http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=37393

  2. #2

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Trudim se da budem objektivna, da sagledam sve ono što se zbivalo ne tako davno na ovim prostorima - dobro, ne baš ovim, nego onim, malo zapadnije odavde... Medjutim, složiću se sa nazivom ove teme i sadržajem post-a. U potpunosti.

    Zahvaljujući prljavom medijskom ratu, korumpiranim zapadno-evropskim i američkim moćnicima, Srbi su kao narod prokazani, okaljani i slika o nama koja je stečena u belom svetu - nije baš lepa... Stalno se ispostavlja da se "pogrešilo u procenama", da je "bilo propusta u informacijama" kada su u pitanju mnogi dogadjaji koji su obeležili rat na prostorima bivše Jugoslavije, a za koje su redovno Srbi okrivljivani... Demanti koji, tu i tamo, osvane u nekom mediju, liči na onu priču... Dezinformacija je kada istisneš pastu iz tube. Demanti je kada tu istu pastu pokušavaš da vratiš u tubu...


    Selektivna pravda jeste nepravda, a ono što je imputirano Srbima, a što se kasnije ispostavilo kao laž - ravno je zločinu nad jednim narodom!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  3. #3

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Zahvaljujući prljavom medijskom ratu, korumpiranim zapadno-evropskim i američkim moćnicima, Srbi su kao narod prokazani, okaljani i slika o nama koja je stečena u belom svetu - nije baš lepa... Stalno se ispostavlja da se "pogrešilo u procenama", da je "bilo propusta u informacijama" kada su u pitanju mnogi dogadjaji koji su obeležili rat na prostorima bivše Jugoslavije, a za koje su redovno Srbi okrivljivani... Demanti koji, tu i tamo, osvane u nekom mediju, liči na onu priču... Dezinformacija je kada istisneš pastu iz tube. Demanti je kada tu istu pastu pokušavaš da vratiš u tubu...

    Наша кривица јесте што нисмо на време укапирали каква се игра игра, да је на западу само плаћена истина - једина истина, сви су одвајали новац за медијски рат и лобирање, осим нас... Оно што мене лично највише иритира јесте да само ми причамо о помирењу, само се наш председник извињава, 90% хашке робије леже Срби, па зар није доста од нас, зар за рат није требало двоје, зар је мртав Албанац више мртав од мртвог Србина, зар је силована Муслиманка више силована од силоване Српкиње, зар је срушена хрватска кућа више срушена од исте такве срушене српске, зар је њихова суза болнија од наше... Нит се чује глас Хрвата, нит се чује глас Муслимана...од њих само стижу нови спискови, нове оптужбе, за њих смо ми колективно злочинци и често имам устисак да су они са нама још увек у рату...

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Selektivna pravda jeste nepravda, a ono što je imputirano Srbima, a što se kasnije ispostavilo kao laž - ravno je zločinu nad jednim narodom!
    Апсолутно! Али само морална сатисфакција није довољна, када ће рецимо за почетак Србија као матица Срба да тужи Хрватску за геноцид у II Светском, то никад не застарева, када ће преживели и породице убијених да дочекају правду, да не причам о прошлом рату... Ми испред наших прагова добро очистисмо, а туђи и даље у крви стоје...

  4. #4

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    ... Ми испред наших прагова добро очистисмо, а туђи и даље у крви стоје...
    Moramo poći prvo od sebe. Isto tako i oni moraju, a kada će, e to zavisi od njihove časti i morala.

  5. #5

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Da bi sagledali zasto nisu Hrvati na tapeti za zlocine koji su pocinjeni nad Srbima, treba uzeti u obzir i cinjenicu kako je finansiran rat u Hrvatskoj.
    Zlato zrtava Jasenovca je zavrsilo u Banci u Vatikanu i njim je finansiran rat u Hrvatskoj. Zlato je trebalo biti podeljeno naslednicima zrtava, a umesto toga, banka je tim istim zlatom finansirala stvaranje novih zrtava.
    Odgovor i opravdanje banke iz Vatikana je bio, da je zlato vraceno vlasniku tj. Hrvatskoj drzavi (doduse kada je vraceno Hrvatska je bila jos u osnivanju).
    Podugnuta je optuzba Americke advokatske komore protiv banke, upoznat je Americki parlament i sta ce se dalje desavati ostaje da se vidi.
    Da li iko od nas Srba, moze da ocekuje pravdu?
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  6. #6

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Moramo poći prvo od sebe. Isto tako i oni moraju, a kada će, e to zavisi od njihove časti i morala.
    Наравно, потпуно се слажем, али ако то буде искључиво зависило од њихових поменутих особина, никад чисти бити неће! Притисак је врло битан, а они га скоро никад нису ни осетили! Замисли да Швабе нису кажњене за геноцид какви би данас били, е па наше мале Швабе нису кажњене за геноцид, али прави правцати геноцид, већ супротно, одлично награђене! Па само у дечијим логорима око 30000 клинаца је убијено, хеј 30000, а крвници су награђени слободом и државом и то без АП!! Притснути их тужбама, доказима, медијима, помоћи им да бар пробају потражити трунку части и образа...

  7. #7

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Moramo poći prvo od sebe. Isto tako i oni moraju, a kada će, e to zavisi od njihove časti i morala.
    Мени је ова логика неприхватљива.
    Десили су се злочини, људи су убијани само због свог имена и презимена, због свог порекла и нације.
    Морална је и правна обавеза према ти жртвама да се сазна истина, да се кривци открију и казне.
    Дужност је српског друштва и држава да се та истина сазна и кривци пронађу и казне. Ако то ми не урадимо, неће нико други, и то је чињеница чврста као стена. Нема случаја у историји да је неки народ, покрет, војска... учинио све да истражи злочине који су починили његови припадници. Оставити Хрватима, муслиманима или Албанцима да ОНИ истражују српске жртве је прво јалов посао, јер они то никад неће урадити, а друго, увреда је за те жртве којима наводно њихови сународници не треба да посвете никакву пажњу. Кад бисмо истину о српским жртвама оставили на част и морал онима који су их убијали то би била срамота.
    А народ смо коме се зло стално понавља јер га не памтимо. Ни данас се не зна колико је Срба убијено у другом светском рату, исто тако нису хтели да се ремете међунационални односи ваљда. Изговори се мењају, али поштовања и истине о српским жртвама нема.
    За то време су остали до у детаље истражили своје жртве, документовали, обележавају годишњице... а српске жртве активно негирају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #8

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    А народ смо коме се зло стално понавља јер га не памтимо. Ни данас се не зна колико је Срба убијено у другом светском рату, исто тако нису хтели да се ремете међунационални односи ваљда. Изговори се мењају, али поштовања и истине о српским жртвама нема.
    За то време су остали до у детаље истражили своје жртве, документовали, обележавају годишњице... а српске жртве активно негирају.


    ...da,u ovim recima je sadrzana sva tragedija srpskog naroda...ne ucimo se na tudjim greskama,ne ucimo se na svojim greskama,nista nismo naucili gledajuci unazad,kroz vreme...uvek smo bili presrdacni,preneozbiljni,previse spremni da prihvatimo svakoga...i na svakih par decenija,ciklicno,ponavljala nam se klanica sa ljudima koji su (sledeci tekovine druga trostrukog marshala) postali nasa braca,je li...da,u njegovo vreme nisu hteli da se remete medjunacionalni odnosi,a to neremecenje je placeno srpskom krvlju...kao i uvek. Nema pravde za nas,odavno,jer ko zna koliko godina unazad nemamo coveka koji bi nas poveo tamo gde nam je uvek bilo mesto-u Evropu. Ustvari,imali smo ga posle petog oktobra,ali su "velikosrpske patriote" pozurile da se obracunaju sa njim,na svoj nacin:mucki,iz zasede...tradicionalno srpski,nema sta. Bez uvrede,ali zemlje u okruzenju (bivsa braca-izuzimam CG) nikada nisu znale sta je cast,postenje i obraz...i iluzorno je ocekivati od njih da danas nauce. Zato,ne zaboravljajmo nista,a oprastajmo jako tesko...i mozda ce jednoga dana senke nasih junackih predaka ponovo sa osmehom da gledaju na nas...odozgo,iznad oblaka.

  9. #9

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мени је ова логика неприхватљива.
    A koja je logika tebi prihvatljiva, da pošto oni neće da istražuju svoje zločine, da mi odemo tamo da otkopavamo masovne grobnice, da ih procesuiramo. Ili da se opet peglamo, pa ...

    Mi smo izgubili medijski rat jer ga nismo ni vodili, tj. vodili smo ga prema sopstvenom narodu.

    A oni će kadtad morati procesuirati svoje zločine, a mi ne možemo bogzna šta, osim da dokumentujemo, poput Veritasa, al je još uvek slaba vajda od toga. Vreme će promeniti...

  10. #10

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    A koja je logika tebi prihvatljiva, da pošto oni neće da istražuju svoje zločine, da mi odemo tamo da otkopavamo masovne grobnice, da ih procesuiramo. Ili da se opet peglamo, pa ...
    Мислим да сам написао која је логика мени прихватљива. Ти људи су убијени зато што су Срби. Да смо ти или ја били на њиховом месту, убили би и нас. Да је мој отац, мајка, брат, сестра, рођак, комшија, дете... било на месту тих људи, убили би њих.
    Оставити на добру вољу муслиманским фашистима или геноцидној хрватској власти да истражују истину и злочинима које су починили они којима се диве је спрдња са тим жртвама. Ако би Срби били незаинтересовани за истину о тим људима, то би било као поновно убијање. Не видим разлога да муслиманска жртва завређује више пажње или поштовања него српска жртва. Нити мање наравно.

    Метода има више, ако већ не могу власти Србије да истражују у Хрватској и на Косову, могу да сакупљају информације, изјаве сведока, покрећу случајеве, оптужнице, расписују међународне потернице и траже медијском и дипломатском акцијом да се ти злочини процесуирају.
    На територији БиХ комисија за нестале РС има право да ископава и тражи, иако се стално суочава са препрекама муслиманских власти. И то треба медијском и дипломатском акцијом пропратити, покретати оптужбе, постоји МУП РС, тужилаштво БиХ...

    Јако битна ствар је и истина о тим жртвама - Хрватска и босански муслимани је гуше. Они и данас тврде како је српски циљ у ратовима био геноцид и агресија, док жртве своје стране свом снагом негирају.
    Уместо да у Србији имамо истину о српским жртвама, ми добијамо приче типа "сви смо криви", "ко нас бре завади браћо, пустите нас на ваше море да вам дамо наш новац", "треба се окренути будућности", "зацементарајмо опет јаме да не рушимо братство и јединство", и мени најодвратнију - не бавимо се српским жртвама, оставимо то муслиманским и хрватским фашистима, а ми ћемо да плачемо за Сребреницом, Вуковаром, Сарајевом...

    Mi smo izgubili medijski rat jer ga nismo ni vodili, tj. vodili smo ga prema sopstvenom narodu.
    Нисмо ни то. Да јесмо, народ би нам био индоктриниран као хрватски или муслимански. Код њих се власти и владе мењају, а верзија догађаја се не мења. Може ли неко да замисли Хрвате да не обележавају пад Вуковара? Муслимане да не обележавају Сребреницу? Како то да се они не баве жртвама које је убила њихова страна? Они су неморални, само ћемо ми бити морални, на своју штету? Генијално.

    A oni će kadtad morati procesuirati svoje zločine, a mi ne možemo bogzna šta, osim da dokumentujemo, poput Veritasa, al je još uvek slaba vajda od toga. Vreme će promeniti...
    Наравно да неће морати, не постоји рат у свету чији злочинци су кажњени, посебно не онај где су кажњени злочинци од стране своје државе.
    А има много тога што ми можемо. За почетак, да се сетим с дужним поштовањем наше браће и сестара који су на најзверскије начине убијани. И да нам не продају Наташе Кандић и сличне рог за свећу. Зар ништа нисмо научили на примеру Другог светског рата? Замисли да Немци данас уче децу да су најгоре злочине у 2СР починили пијани Руси? Е па данас Хрвати и муслимани уче своју децу да су најгоре злочине у 2СР починили четници. А већ је готова и верзија за овај рат.

    Ако се ми не побринемо за истину о нашим жртвама и нашем народу, о прошлим ратовима... нико неће. И ући ћемо у историју заједно са Полом Потом и Иди Амином, са Хутуима. И још ће нас деца пљувати да смо их осрамотили јер смо били звери.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Свeдoци на суђењу Делићу : муџaхeдини oдсeцaли глaвe српским зaрoбљeницимa

    Свeдoци тужилаштва Вeлибoр Тривићeвић и Крстaн Мaринкoвић изјавили су данас на суђeњу бившeм кoмaндaнту Aрмиje БиХ Рaсиму Дeлићу прeд Хaшким трибунaлoм дa су муџaхeдини из сaстaвa Aрмије БиХ у љeтo 1995. године oдсeцaли глaвe српским зaрoбљeницимa.
    Свeдoци Мaринкoвић и Тривићeвић били су сaстaву Првe лaкe пeшaдиjскe бригaдe из Прњaвoрa Вojскe Рeпубликe Српскe (ВРС) кaдa су их муџaхeдини зaрoбили крajeм jулa 1995. године у oкoлини Зaвидoвићa.
    Тривићeвић, кojи je тaдa рaдиo у сaнитeту, испричao je дa су гa муџaхeдини зajeднo зa joш двojицoм зaрoбљeникa, 21. jулa 1995. године прeбaцили у сeлo Ливaдe.
    Он је посведочио да je jeдaн вoђa муџaхeдинa нa њимa пoкaзивao "кaкo трeбa клaти чeтникe", a дa сe зaтим спoљa зaчули узвици "Aлaх уегбер".
    "Муџахeдин, кojи je биo стрaжaр кoд нaс, изaшao je и убрзo сe врaтиo нoсeћи oдсeчeну глaву Мoмирa Митрoвићa, вojникa прњaвoрскe бригaдe кoгa сaм пoзнaвao. Нoсeћи глaву с двe рукe испрeд сeбe, питao нaс je дa ли je прeпoзнajeмo...Бojao сaм сe, пa сaм oдгoвoриo дa je нисaм прeпoзнao", пoсвeдoчиo je Тривићeвић.
    Он је навео да је муџaхeдин Митрoвићeву глaву стaвиo у кaртoнску кутиjу и изнeo je из мaгaцинa.
    "Ниje прoшлo дугo, a стрaжaр сe врaтиo нoсeћи другу људску глaву...И из тe глaвe je цурила крв...Питao нaс je знaмo ли тo лицe...Ja гa нисaм знao, aли сaм упaмтиo свaку њeгoву црту...Пoслe рaтa сaм гa прeпoзнao нa фoтoгрaфиjи кojу ми je пoкaзaлa њeгoвa сeстрa. Тo je биo Прeдрaг Кнeжeвић, тaкoђe вojник прњaвoрскe бригaдe ВРС", рeкao je Тривићeвић.
    Oн je пoсвeдoчиo дa je из Ливaдa 23. jулa 1995. године прeбaчeн у лoгoр муџaхeдинa у сeлу Гoстoвић кoд Зaвидoвићa, зajeднo сa joш 11 зaрoбљeних Србa.
    Тривићевић је рекао да је у лoгoру, пoзнaтoм кao Кaмeницa, уши нoжићeм зaсeцao 12-гoдишњи дeчaк зa кoгa су му муџaхeдини рeкли дa je дoшao из Сaудиjскe Aрaбиje.
    Свeдoк je тoг дeчaкa идeнтификoвao нa филму из лoгoрa кojи су тужиoци пустили у судници.
    Тривићeвић je рекао дa су рaњeнoг Гojкa Вуjичићa муџaхeдини прeд њeгoвим oчимa убили и зaтим му oдрубили глaву, у нoћи измeђу 23. и 24. aвгустa 1995. години кojу су зaрoбљeници прoвeли вeзaни нaпoљу.
    "Гojкo ниje мoгao вишe дa издржи бoлoвe, трaжиo je вoдe и oпсoвao, измeђу oстaлoг и Бoгa...Jeдaн oд њих je узeo aутoмaтску пушку и пуцao у Гojкoву слeпooчницу, a зaтим je мaчeтoм у нeкoликo удaрaцa oдсeкao њeгoву глaву", рекао је Тривићeвић.
    Други свeдoк Крстaн Мaринкoвић посведочио je дa je тe нoћи чуo Вуjичићa, кojи je лeжao крaj њeгa, кaкo псуje и зaпoмaжe.
    "Зaтим je oдјeкнуo пуцaњ...Уjутрo, кaд су мe пoдигли и скинули ми трaку с oчиjу, првo штo сaм углeдao испрeд сeбe билa je Гojкoвa глaвa...Тeрaли су мe дa je пoљубим. Ja сaм тo и учиниo, a oндa су нaс свe врaтили у сoбу. Гojкoву глaву су oкaчили нa jeдну куку нa зиду", рекао је Мaринкoвић.
    Мaринкoвић и Тривићeвић пoсвeдoчили су дa су сутрaдaн зaрoбљeници прeбaчeни у кaзнeнo-пoпрaвни дoм у Зeници и дa су крajeм дeцeмбрa 1995., oднoснo у jaнуaру 1996. године прeдaти српскoj стрaни у рaзмeни зaрoбљeникa.
    Гeнeрaл Дeлић oптужeн je зa злoчинe муџaхeдинa нaд хрвaтским и српским зaрoбљeницимa и цивилимa 1993. и 1995. године у срeдњoj Бoсни.
    Сик шит!

  12. #12

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Ako bi bili realno direktni, bez ulagivanja, i kazali da su nas Hrvati lepo proredili, da su nas muslimani u Bosni lepo proredili, da smo izazvani činili nešto što nije bila naša želja, da su se Slovenci pokazali najgore k...e i ratni profiteri, i još ovo da preko sedamdeset posto Hrvata voli Srbe mrtve, da preko šezdeset posto muslimana iz Bosne takođe nas voli mrtve, i da nikad srpski proizvodi neće ući na velika vrata u Sloveniju i Hrvatsku, onda bi mnoge stvari bile jasnije i realno drugačije, ali i zdravije. A da i još nešto bude jasno više od sedamdest posto ljudi iz Srbije ne želi ništa loše komšijama, bilo koje nacionalnosti, pa je onda slika jasna zašto neko ne isteruje pravdu na čistac, a neko ide do kraja sa pravdom.
    In vinas veritas

  13. #13

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Nije tacno da je selektivna pravda nepravda, nemoj samo da nas cuju nasi prijatelji Amerikanci, nasi prijatelji iz EU pomislice da smo se otrgli kontroli.
    Doduse ovi nasi nazovi demokrati malo se osvescuju ali partije LSD orjentacije jos su u tripu pa nemaju takvo misljenje ili gresim ?
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  14. #14

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    MI I HRVATI

    Početkom devedesetih neko je duhovito zapisao: „Da nema Hrvata, Srbi bi bili najgori." Više nije tako, a evo i zašto
    Srbin Milan Mandić, gradski menadžer Bačke Palanke, pre dva dana uhapšen je u Moskvi na osnovu poternice hrvatskog Interpola. Mandić je u Hrvatskoj, zbog navodnog ratnog zločina, u odsustvu osuđen na 14 godina robije. Kažu da je Mandić osuđen za samo tri procesna dana i na osnovu svedočenja jednog „svedoka"!

    Mandić je samo jedan od nekoliko hiljada Srba koji se nalaze na javnim i tajnim spiskovima hrvatske države, a koji se sumnjiče za ratne zločine. Država Hrvatska, po svemu sudeći, stavlja na te spiskove sve Srbe koji su od 1991. u građanskom ratu u Hrvatskoj nosili pušku. Svi Hrvati koji su nosili pušku su domoljubi.

    Stjepan Mesić, koji je pevao ustaške pesme devedesetih, sada poziva na pomirenje. Može to da radi mirne duše, jer njegov prethodnik je rešio srpsko nacionalno pitanje u Hrvatskoj, po sličnoj matrici kako je to radila NDH pedeset godina ranije. Hrvatska država, kroz suđenja prognanim Srbima, na „civilizovan način" nastavlja da rešava srpsko pitanje. Započeo Pavelić, nastavio Tuđman, završava Mesić.

    Da se razumemo: u građanskom ratu u Hrvatskoj činjeni su ratni zločini. Činili su ih i Srbi. Svi zločinci treba da odgovaraju pred sudom. Apsolutno podržavam to što sudimo „Škorpionima", zločincima sa Ovčare... Ali, imam rezervu prema pravičnosti sudova u Hrvatskoj. Veliku rezervu.

    Jer, zločinci iz „Lore", gde su Srbi ubijani kao u filmu „Okupacija u 26 slika", bili su oslobođeni. U Medačkom džepu jednu Srpkinju su, po svedočenju hrvatskog pukovnika, živu nabili na kolac! Za to niko nikada nije kažnjen!

    Sve ovo dovodi nas do ključnog pitanja: imamo li mi Srbi državu, nacionalnu svest, samopoštovanje?! Ako imamo, zbog čega nismo pokrenuli sudske procese ubicama nevinih Srba u Hrvatskoj, Bosni, na Kosovu? Zbog čega, recimo, država Srbija do sada nije pokrenula postupak za utvrđivanje pravnog naslednika NDH-a?

    Država Srbija sve posmatra kao da se to događa nekom drugom.
    http://www.pressonline.co.yu/vest.js...8&sectionId=62

  15. #15

    Odgovor: Селективна правда је неправда

    Ослободише данас оног кољача Харадинаја, а човек "им" још лепо нацртао у својим мемоарима да су Србе убијали где год су стигли... Српски кувари у војсци су добијали по 10 година, а овај избацивач само што плакету није добио! Лепо ја још онда рекох у почетном посту, награде им дају за убијање Срба... То је та чувена светска правда, јупи јееее Мука ми је бре, ђубре које је побило пола породице мог друга се враћа по још крви, ма не могу да дишем, а не да пишем! #&/*%$"#+#!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.11.2017, 09:47
  2. Насумично о сексу
    Autor yossarian u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 17.05.2017, 12:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •