Razlog odlaska sa foruma
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 98
  1. #1

    03 Razlog odlaska sa foruma

    S razvojem interneta došlo je do promene u načinu na koji tražimo rešenja za svoje lične probleme. Dok smo ranije o svojim životnim poteškoćama razgovarali samo s najintimnijim prijateljima danas svoju intimnost delimo s potpunim neznancima koji se kriju iza nadimaka na forumima. To nije nužno loša stvar. Jer na taj način možemo čuti drugo, treće pa i stoto mišljenje od osoba koje su potpuno drugačije od nas i neutralne su.

    Na forumima možemo brzo doći do dobrih saveta, možemo saznati vrlo korisne informacije, a ponekad nam forum može poslužiti kao svojevrsna grupa za potporu. Ali postoje situacije kada je nužno prestati postovati na određenom forumu jer je za nas postao destruktivan:


    1. Više vam ne treba taj tip podrške kakav nudi određena grupa na forumu.

    2. Više ne verujete osobama s kojima komunicirate i sumnjate u tačnost onoga što vam govore.

    3. Jedna osoba dominira grupom i potpuno kontroliše smer razgovora. Ako postavite teme o kojima želite razgovarati ili potpuno uništi razgovor ili skrene temu na neki drugi problem.

    4. Većina članova je frustrirano i umesto podrške oni vas osuđuju.

    5. Teme su vam postale nezanimljive.

    6. Došlo je do razilaženja mišljenja i članovi su prisiljeni pristati uz nečiju stranu.

    7. Primećujete kako vas drugi članovi sve češće uzrujavaju svojim postovima.

    8. Kada provjeravate poruke ponekad osećate napetost i nije vam lako ih otvoriti jer ne znate što vas očekuje i kako će uticati na vas.

    9. Neki članovi koriste forum za promovisanje vlastitih ideja.

    10. Bojite se kako ste otkrili previše ličnih informacija i kao rezultat toga osećate ranjivost.


    11. Na forumima se ponašate kako se nikad ne biste ponašali u stvarnom životu i ne bi vam bilo prijatno da se sazna da ste vi osoba koja stoji iza vaših postova na forumu. Često puta poželite postove promieniti ili jednostavno otići i nikad se više ne vratiti na taj forum.

    12. Prijatelji i porodica se žale kako previše emotivno shvatate komentare ili ste postali opsednuti nekim članom .


    Ako se tri ili četiri od navedenih izjava odnose na vas možda biste trebali razmisliti o svojoj aktivnosti na forumu, jer na vas ima suprotan učinak, umesto da vam bude zabavan i grupa za podršku postao je destruktivan deo vašeg života.

    preuzeto sa neta


    Da li ste ikada pomislili da napustite ovaj forum?

  2. #2

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku

    Da li ste ikada pomislili da napustite ovaj forum?
    uopste se nisam pronasao i mogu ti reci da jedva cekam da posetim VC(skraceno) i poklanjam mu vecinu svog slobodnog vremena koga inace imam malo
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  3. #3

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    nisam razmisljala o tome ..... i ne mislim da cu napustiti ovaj forum. Za ovakav korak, morao bi da postoji veoma jak razlog, koji ja do sada nisam uocila! Bilo je tema na kojima sam bila i kritikovana, bilo je postova koji su bili obrisani, nemilih reci i prepucavanja.... ali to su sve, upravo, cari Foruma. Iza svega toga, opet stoji dobro druzenje.
    Pojedinci su i napustili ovaj forum - ne ulazim u razloge koji su doveli do toga, svi se mi razlikujemo.... i nije do mene da komentarisem, da li su ispravno uradili, to je jednostavno, njihova odluka ili izbor.
    Na ovom sam forumu od decembra prosle godine, i moje je misljenje, da su clanovi, manje ili vise, fer... Da je vecina clanova prijateljski raspolozena i da ovaj forum, po meni, funkcionise daleko bolje nego i jedan drugi.
    neunistiva zlojebaba!

  4. #4

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Nikada nisam pomislila da napustim forum... Desava se da dugo nista ne napisem, ali to ne znaci da ne svratim... Uvek se konektujm bar da vidim sta ima... Istina je da mi nije zanimljivo kao kada sam se uclanila jer je to bio pocetak ne samo druzenja sa vama vec sa internetom uopste, pa sam se bas nalozila
    Retko ovde iznosim neka svoja misljenja, probleme pogotovo jer me neki clanovi foruma poznaju, ali ne poricem da bih to uradila kada zaista ne bih znala nikog i bila sigurna da nikog necu ni upoznati, ali to je tesko... Cak i na ovaj nacin ljudi se neverovatno zblizavaju i postaju deo zivota jedni drugima, pa i sam forum se uvuce pod kozu tako da je i rastajanje od njega tesko isto kao kada se rastajete sa nekom osobom zaista...
    U svakom slucaju mislim da forum i druzenje preko neta ima mnogo vise pozitivnih nego negativnih strana i zato treba izbegavati sve razloge koji bi vas od istog udaljili
    Evo, promenila sam potpis

  5. #5

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Nisam

    Nisam se ni ja pronašla u ovim stavkama jer ionako jedan deo vremena provodim na kompu i netu, pa je ovo još jedna otvorena stranica. Uz to i stranica koja mi nešto znači. Ne primećujem da forum deluje destruktivno na mene mada ima nekih članova koji me iritiraju i odbijaju, i to nije ništa čudno, sve isto kao i u nonvirtual svetu.

    A napustila bih ga svakako kad mi ne bi više bio zabavan, kad bi postao destruktivan po mene i kad bi odavde nestalo nekih nickova za koje sam vezana ... ili kad bi me zgazio tramvaj
    Poruku je izmenio SQUAW, 03.08.2007 u 01:13 Razlog: kud tramvaj da zaboravim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Otkad ova Najgora postavlja teme na forumu, meni je vise muka celog ovog virtuelnog sveta. Ova Najgora me izludjuje. I njen avatar me nervira. I to sto je Najgora od sve dece. Napusticu ovaj forum zbog nje.

  7. #7

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma


    -Ovaj forum je mali za oboje!
    Najgora - biraj vreme, mesto i oruzje !

    STOP tiraniji

    P.S Ako ovo procita upravnik, salio sam se

  8. #8
    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Otkad ova Najgora postavlja teme na forumu, meni je vise muka celog ovog virtuelnog sveta. Ova Najgora me izludjuje. I njen avatar me nervira. I to sto je Najgora od sve dece. Napusticu ovaj forum zbog nje.
    Mogu ja i gore znaš!


    Eh čast mi je ako ćete me dodati na ovaj ponudjeni spisak treba umeti i nekog iznervirati
    Vi kao mene niste nervirali? Uh! ala ste mi svi slatki Svo ovo glupo piskaranje mi je bilo bzvz Ja sam htela da odem i otišla sam. Nije me bilo neko kratko vreme Onda su neki meni mnogo dragi ljudi nagovarali da se vratim i nagovorili me
    I naučila sam da se prilagodim i kad je dosadno i kad me neko nervira a i kad je dobro
    Zato ostajem dokle god budem imala vremena za ovo i nećete me oterati ni vilama

    A tek teme što ću da vam pootvaram

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku

    -Ovaj forum je mali za oboje!
    Najgora - biraj vreme, mesto i oruzje !

    STOP tiraniji

    P.S Ako ovo procita upravnik, salio sam se
    Ako ovo pročita upravnik će te voditi na pivo sigurno




    Poruku je izmenio goldie, 03.08.2007 u 01:46 Razlog: spojih

  9. #9

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    @Najgrdja




    Evo da se uozbiljim.

    Nekad mi je na forumu dosadno, ali onda me malo nema, nestanem, i onda se nesto desi i opet mi bude zanimljivo. Sve u svemu, mislim da svako treba sebi da napravi zabavu, jer ako skepticno posmatramo sve oko nas i bice nam sve bezveze.

  10. #10

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Nisam citao ove razloge, mrzelo me... Ne treba se opterecivati... Dosta dugo pratim forume (desetak godina pa i malo vise ) i u principu me je smorilo sve jer se teme ponavljaju. Cesto mi se desi da krenem da kucam odgovor, i na pola izgubim interesovanje... Isto tako mi se desi da provedem mnogo vremena na forumu, uhvati me manija pa citam, pisem... Pa ne dodjem uopste par dana... Spontano i opusteno...
    "Ride. Because children need heroes."

  11. #11

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    ...sa nekoliko foruma sam otišao zbog sujete pojedinih osoba zaduženih za red i poredak... ...ovde za sada te sujete nema...bar ne u meri koja bi uticala na to da odem odavde... ...čak i neke osobe koje sam sretao na drugim mestima ovde pokažu drugacije lice....sto je veoma pozitivno... ..dakle...ni najgora me ne može iznervirati...

  12. #12

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ..dakle...ni najgora me ne može iznervirati...
    O srce malo pa ti si beše onomad i dolazio ovde po mene

  13. #13

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Posto vas jos uvek nisam upoznao dovoljno (a nikad ni necu moci) posao sam od pretpostavke da je najgora najgora na ovom forumu. Pa ako je ona najgora, onda nemam ama bas nikakav razlog da ga napustim.


    P.S. za najgoru.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  14. #14

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Pa razlog zbog kojeg sam odlazila sa prethodnih sajtova je samo zato sto ne osecam potrebu da budem tamo gde mi atmosfera ne prija...gde su komentari ljudi krajnje neprijatni, gde svi gledaju da te na bilo koji nacin spuste i time valjda ,sto mi je

  15. #15

    Odgovor: Razlog odlaska sa foruma

    Foruma ima. Ono što me je zadržalo na nekima od njih je ideja i kvalitet tih foruma.
    Ipak, malo je foruma koje sam doživela kao "svoje". A kad forum doživiš kao "svoj", to znači da u sebi nosiš jednu dozu odgovornosti za kvalitet foruma. I neke članove doživljavaš kao svoje prijatelje, srodne duše (pa čak i one sa kojima samo razmenjuješ reputacije ili tek retko po koji PP).
    Ima perioda kada forum postaje nezanimljiv, ali radoznalost me natera da redovno proveravam ima li čega novog. I onda dođe neko "novo meso" koje bude prosto osveženje i probudi nas iz mrtvila.

    Stoga razlog napuštanja nekog foruma nalazim samo delimično u ovome:

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    5. Teme su vam postale nezanimljive.
    Naime, sa nekog foruma ću otići samo ako mi odgovori postanu nezanimljivi. Ako se kvalitet foruma sroza.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Uticaj foruma na emotivni život forumaša!?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 30.04.2017, 06:41
  2. Neslaganje u sexu - razlog za raskid
    Autor Muckota u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 27.07.2013, 23:33
  3. Slaganje u seksu - razlog za više?
    Autor Sivi u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.07.2013, 11:12
  4. Forumaški ČNLJS
    Autor SQUAW u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 218
    Poslednja poruka: 04.01.2010, 00:59
  5. Okupljanje forumaša?!
    Autor Invisibleman u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 03.04.2009, 10:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •