Vec vidjeno-Deja vu - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Vec dugo mi se to nije desavalo, ali danas mi se desilo.

    Moj najbolji drug i ja danas sedimo u kaficu i cakulamo.
    Sto tik do prozora, kisa dobuje i kroz prozor posmatram kapljice.
    On prica, ja sam se zanela u svoje misli na nekoliko sekundi i ugledam
    devojku kako prelazi put , sa kariranim kisobranom vristecih boja.
    Pogledam je malo bolje, skroz mi nepoznata,ali kao da sam negde vec videla tu scenu,kisa, njen lak korak i taj ne obicni kisobran ...

  2. #17

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Prosto ne verujem...
    Uvek se tvrdilo da je deja vu pojava koja nastaje tako sto jedna strana mozga brze percipira od druge...i logicno mi je to

    Ali sta reci ako je u pisanoj formi
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #18

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    jeste li nekada isti program sa TV-a otvorili na netu?
    Na netu će se prikazati sa sekundu zakašnjenja.
    Tako je valjda i sa Deja Vu kao što kažu: jedna strana mozga brža od druge.
    U svakom slučaju meni ne smeta kada se desi, samo se zamislim malo i nasmejem
    I tako u beskrajno!

  4. #19

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    au...

    ne samo trenutak

    vec cela ta atmosfera ponekad
    kao da je prozivljena,
    kao da se vratila...
    nemam obične sreće i nemam obične grehove

  5. #20

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    za Deja Vu kazu ima vise termina..
    prvi je da smo to vec sanjali pa se podsvesno secamo slicne situacije koju smo odsanjali i samo je dopunjujemo stvarnim zivotom..
    Jutros krenem na posao.
    Istim putem, kojim idem svaki dan.
    I zastanem kraj mosta, mahinalno, samo zastanem, kao da mi je neko rekao stani.
    I gledam u sat kazaljke na sest sati i pet minuta stoje.
    Kroz staklo gledam sliku,sat u punoj velicini, kao da oko njega nista nema.
    I osecaj nelagode me prozme.
    Kao da znam da sam tu sliku vec gledala , da sam tu stajala i da je bilo isto ovo vreme.
    I citav dan razmisljm, zasto sam se jutros tako prikovala za taj sat i sta je to bilo cudno u svemu tome.
    Sat, koji je tu svako jutro citav moj zivot.
    I ta misao mi nije dala mira sve do veceras, kad sam se setila da sam ja nocas sanjala tu sliku sata, kako ga gledam kroz staklo od automobila.

    Podsvest ili sta vec ...

  6. #21

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Kaze moja majka kao Doktor Psihologije da to mozak brzinom prenosa misli ponekad predstavi sliku kao da se to isto desilo ranije.U vecini slucajeva to se nije ni dogodilo ali mozak je taj koji to reprodukuje tako da nam se desi vec vidjeno ili Deja Vu.
    I da ljudi sto su stariji sve vise im se previdjaju te ne vidjene ali po njima vidjene stvari.Jer mozak posle 35 godine slabije radi u smislu i poredjenju sa mladjim ljudima

  7. #22

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Cesto mi se desava da se nadjem u situaciji da mi je sve poznato,ali ne da tacno sve znam,vec jednostavno neki neobican osecaj da sam "to" vec prozivela.

    Zvuci li vam poznato,jeste li doziveli nesto slicno ?
    Nekad kad se nadjemo na nepoznatom mestu ili se sretnemo s nepoznatim covekom,u nama se javlja cudan osecaj da smo to vec negde videli.Takvi momenti dogadjaju se nekad u najobicnijim situacijama.Tako se za vreme razgovora moze potpuno neocekivano pojaviti osecaj da je to sve vec bilo.Mi cak znamo sta ce sad sabesednik reci i kojim tonom.

    Sta je to?Mistika?Trenutak predosecanja?A,mozda smo to mi osetili u ranijim zivotima?Psiholozi nazivaju slicnu pojavu efektom deza vi(franc.deja vu-''vec vidjeno'') i povezuju je s osobenostima funkcionisanja pamcenja,tacnije,jednog od njegovih oblika-implicitnog ,neposrednog pamcenja.

    Ako smo se ranije nalazili u istoj situaciji ali ne mozemo da se setimo gde i kada,to je sadasnjost sposobna da podsvesno probudi nase stare dozivljaje. Njihovi fragmenti isplivavaju i kao da se slepljuju s realnoscu.Otuda se pojavljuje i osecaj prepoznavanja.
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  8. #23

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Poznato mi je i desilo mi se nekoliko puta.
    A znam da mi se to nije dogodilo;
    Da nisam proziveo tu "situaciju"
    U ovom zivotu.
    Cudno je to...
    I sva ta naucna objasnjenja mi nisu uverljiva.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #24

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Deja vu Frojd povezuje sa snovima,objashnjavajuci ih da je taj dogadjaj ustvari neki san koji smo sanjali ili neko mesto,samo shto smo zaboravili ili se nikada nismo ni secali tog sna.
    Sidatra kaze da je to znak da si ponovo dosao na ovo mesto da bi pogino na isti nacin kao shto si i u proslom zivotu,ako nemas deja vu onda si prvi put rodjen,msm tvoja dusa je prvi put rodjena.
    Ja mislim da deja vu govori da je to mesto na koje smo izuzetno malo obratili paznju,a ipak jesmo,nismo dozvolili da se bilo kakav mentalni tok sprovede,pa je ostao zarezan.S toga kada ponovo dodjemo na to mesto imamo utisak da smo tu vec bili,ali se nesecamo.
    Mnogi kazu video sam potpuno iste stvari pre...a nikada nisam bio ovde..mentalni procesi su izuzetno zamrsena stvar,poput jednog energetskog polja,koje ne znas ni odakle je ni zasto je tu...
    Uglavnom kada dozivim deja vu ,obicno se setim predhodnog i shvatim da to ni nije bilo to...vec vidjeno :D
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  10. #25

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Približavam se crkvi i školi iz šume. Sa uzvišenja, kroz rašireno ručje stabala vidim dvorište. Sve mi je već poznato. Znam da sam taj prizor jednom odsanjao.
    *
    Često se dešavalo da se ono što je trenutak ranije meandriralo mojom glavom, obistinjavalo preda mnom. Ponekad u neznatno izmenjenim pojedinostima. Ali, ja sam svega postajao svestan naknadno, te bi se iznenađenje umnažalo u nedogled.
    Možda ovo što mi se desilo na putešestviju i ne spada u fenomen već viđenog. Čitav dan sam hodao planinom, probijao se kroz šume, van staza i puteva, nailazio na opustela ognjišta. Hranio sam se divljim kupinama i malinama. Da bih lakše podneo glad i iscrpljenost mrmljao sam bez prestanka Isusovu molitvu. U jednom času video sam u svojoj glavi kako tabanam prašnjavim drumom pored šljivika, a neki čovek me doziva da mu se pridružim u obedovanju. Nije prošlo pola sata a ja sam izbio na drum i tek što krenuh njim, naiđem na mali šljivik pored puta. Čovek između stabala rasprostro ćebe i na njemu posude sa raznim đakonijama. Kako sam se približio tako čuh: "Svrati putniče". Kad sam nešto kasnije odlazio od njega okrepljen, sa parčetom pite i kesom šljiva, odjednom me preseče pomisao: pa ja sam ovo pre nego li se i dogodilo već video, gotovo u svim pojedinostima.
    iz knjige "Na putu" Zosim Popac
    Poruku je izmenio zosim, 25.03.2011 u 02:12
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  11. #26

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Prolazis istu tacku u neprekidnom kruzenju vremena
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  12. #27

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Mozda smo stvarno bili u buducnosti, npr 10-15 godina unapred, pa se dogodila neka katastrofa, pa je vreme vraceno unazad,
    i onda ponovo prozivljavamo slicne situacije, onda se dogadja nekima DejaVu.

    Slicno kao i sa Titanikom. Jedan je covek 10 godina pre potonuca Titanika napsiao knjigu o Titanu, skoro isto kao sto se 10
    godina kasnije desilo. Covek se mozda setio sta se dogodilo u buducosti.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  13. #28

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Rad se o sjećanju na buduće događaje. Po nekad se koriste ti okidači koji trebaju da nas upozore na nešto značajno u životu koji živimo.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •