Vec vidjeno-Deja vu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28
  1. #1

    Vec vidjeno-Deja vu

    Cesto mi se desava da se nadjem u situaciji da mi je sve poznato,ali ne da tacno sve znam,vec jednostavno neki neobican osecaj da sam "to" vec prozivela.

    Zvuci li vam poznato,jeste li doziveli nesto slicno ?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Naravno da mi se desilo, i zapravo, ne znam nikoga kome se nije desilo. Ali,potpuno verujem u nauchno objashnjenje tog psihofenomena kojim se psiholozi i neurolozi odavno bave...

    http://en.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9j%C3%A0_vu

    Poruku je izmenio SQUAW, 28.07.2007 u 13:32 Razlog: link nije vodio gde treba

  3. #3

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Dogadjalo mi se to. I osećaj je... pomalo jeziv.
    Tačno znam ko će progovoriti, šta će reći... Kao da sam tome već prisustvovala ili u tome učestvovala!
    Dugo nisam to smela da izgovorim naglas, a onda su skoro svi iz mog okruženja imali slične tekstove... Dakle, svima se to dešava, ili velikoj većini...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  4. #4

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Dešava se, naravno... I nikako ne volim taj osećaj.

  5. #5

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    ... i te kako, nekada i veoma cesto ali taj osecaj me koliko zbunjuje toliko i plasi a i nesmem reci glasno mislice ljudi ova je puno puta sretnem prvi put ljude ili sam prvi put na nekom mestu a cini mi se kao da se vec sve odigralo ne volim to ...
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  6. #6

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    ma to je kao brak taj de za vu ...
    svaki dan ista zena
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #7

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Hmm, cini mi se da sam vec bio na ovom forumu
    Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da ivi!

  8. #8

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    za Deja Vu kazu ima vise termina..
    prvi je da smo to vec sanjali pa se podsvesno secamo slicne situacije koju smo odsanjali i samo je dopunjujemo stvarnim zivotom..
    druga je da to vucemo iz proslog zivota.. (sto nije nimalo logicno, nisam mogla da imam obuceno ovo u ne znam kom veku.. posebno ako sam bila zivotinja.. )
    i trece, naucno stanoviste, koje je po meni i najrealnije.. jedna hemisfera mozga se u svom radu uspori i podsvest salje impuls-upozorenje arhivi secanja da nesto nije u redu i zbog toga se javlja osecaj "Deja Vu"

    i jos jedno.. kazu da se taj osecaj javlja dosta, dosta cesce kod ljudi koji su inteligentniji i nacitaniji
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #9

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Znate.. Ja obožavam taj osjećaj. Nešto tajanstveno, meni ugodno. Kad nešto napravim i osjetim da sam tu istu radnju u istim uvjetima, ali ne za ovog života, napravila.. Cool
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #10

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    ....cesto mi se to desava i plasi me taj osecaj jer ga dozivljavam kao neko upozorenje, uvek znam da ce se nesto bitno desiti, nesto bitno za mene licno....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  11. #11

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Nema coveka kome se to nije dogodilo,desavalo mi se puno puta i pomalo me plasi

  12. #12

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Meni se to desava periodicno.U kratkim vremenskim razmacima,ucestalo,pa jedno vreme ne pa opet...Zasto se to desava,ne znam,ali me uvek prodju neki zmarci niz kicmu,dosta neprijatan osecaj na momenat.
    Nije teško biti fin ali je nekad glupo...

  13. #13

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Da,desavalo mi se. Prije cesce,sad rijetko,ne sjecam se kad mi se to desilo zadnji put.. Znam se prije stalno desavalo.
    Jednom sam pitala mamu da li joj se to ikad desilo,a ona ne konta o cemu pricam. 0o
    Mislim da je ona jedina za koju znam da joj se to nikad nije desavalo..inace koga god sam pitala desilo im se.
    Cudna je to stvar.. mada meni ne smeta :-)
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  14. #14

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    Paaaa... koliko ja znam, to je bese neki poremecaj u Matrixu ...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  15. #15

    Odgovor: Vec vidjeno-Deja vu

    U proslosti sam cesto ostajao zatecen nekom situacijom, bio siguran da sam na tom mestu vec bio, da sam tom razgovoru prisustvovao....

    Sad mi se to sve redje desava, ne znam zasto. Pomalo mi nedostaje taj osecaj

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •