Pomoć u vezi sa putovanjima - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 38 od ukupno 38
  1. #31

    Odgovor: Toscana

    Hvala na dobrim savetima. Bukirala sam smeštaj u mestu Pistoia. To je apartman sa kupatilom i tv-om, parkingom, bez doručka- sve to za šest dana 250 evrića.

    Na fotkama izgleda solidno kuća, unutra ima mnogo draperije i goblena sa motivom bogorodice. Dvorište je lepo mada mene ipak više zanima krajolik. Hoću biciklom da obilazim najlepše predele.

    Nadam se da se parking u Firenci ne naplaćuje preskupo. Znam da je voz najbolja kombinacija za putovanje, ali ovog puta idemo kolima. To svi kažu da za obilazak Firence treba najmanje dva dana. Nadam se da će me dočekati okupana suncem.
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  2. #32

    poklon cmc-a ?

    Vojvodjani moji, pomozite
    Da li je neko od vas dobio poklon putovanje od turisticke agencije CMC . Procitala sam na sajtu da imaju agenciju i u Novom Sadu, pa me interesuje da li neko ima iskustva
    Lepo bi bilo da je istinito, bas bi mi dobro dosao odmor na Tenerifima npr

  3. #33

    Šta nikako ne smete da uradite u stranoj zemlji

    Prekoračite li nečije noge u Nepalu, nesvesno ćete napraviti teški društveni gaf i ispasti izuzetno nepristojni. Iako će većina Nepalaca prihvatiti izvinjenje i situaciju doživeti kao nepoznavanje lokalnog bontona, znatno je bolje znati što se u kojem delu sveta ne sme učiniti, odnosno koji su običaji potpuno drukčiji od onih na koje smo navikli

    Azijske specifičnosti




    U Aziji, primera radi, nije dozvoljeno dotaknuti nečije telo nogama, koje se smatraju "najnižim" i najprljavijim delom tela. Ako nekoga slučajno i okrznete nogom, izvinite se na način da dlanom dotaknete ruku te osobe, a potom dodirnite svoju glavu. Takođe, stopala je nepristojno usmeravati prema ljudima, pa čak i predmetima ili ih stavljati na stolice i stolove. Na istom kontinentu valja se suzdržavati od dodirivanja ljudi po glavi ili kosi jer se glava u duhovnom smislu doživljava najuzvišenijim delom tela. Nije dozvoljeno ni sediti po jastucima koji služe kao nasloni za glavu jer se na taj način krši isto pravilo.

    U Nepalu se krajnje nepristojnim smatra prekoračiti preko nečijih ispruženih nogu, pa kako biste izbegli neugodnu situaciju, povucite noge kad neko prolazi kraj vas. Takođe, u toj zemlji nemojte prelaziti ili sedati na jastuke za molitvu čak i ako na njima niko ne sedi.



    Nađete li se u Japanu u tradicionalnoj kupki zvanoj onsen, uvek se morate oprati pre ulaska u vodu. Ulazak u kupku bez prethodnog pranja protumačiće se kao da se kod nas pomokrite u bazenu, a prilikom ulaska u vodu, krpu za pranje morate koristiti za skrivanje svojih intimnih delova.

    Razni pozdravi


    Rukovanje je na Fidži stiglo u 19. veku iz pacifičke države Tonga i ubrzo je postalo omiljeni običaj. Srdačan stisak ruke može biti vrlo dug te se može odužiti tokom celog razgovora.



    I Rusi vole rukovanje, ali se pružanje ruke preko kućnog praga smatra vrlo nesrećnim. Ovaj običaj može ići do takvih krajnosti da neki dostavljači pice ne žele da predaju hranu i prime novac preko praga - pa ili će domaćin izaći van ili dostavljača mora da pusti unutra.



    Od samog rukovanja, u Maroku je važniji ritual pozdravljanja koji može da traje i do 10 minuta. Želite li se s Marokancem pozdraviti na njegov način, najpre se morate rukovati, i to desnom rukom, a potom dlan staviti na srce kako biste pokazali da "susret primate srcu". Dobri prijatelji nakon toga mogu da pošalju i poljubac praćen bujicom dobrih želja i pitanjima: Kako si? Je li sve u redu? Nadam se da su ti roditelji dobro, Baraka (blagoslov) svima itd.



    Uz dugotrajno rukovanje, u Italiji obavezo ide i ljubljenje u obraz, a čine to čak i muškarci međusobno ako su dobri prijatelji. Isto tako, u toj se zemlji guranje ne smatra nepristojnim, posebno na mestima gde je gužva, pa ako se nađete u sličnoj situaciji, nemojte izgubiti živce. Italijanska specifičnost je i naglašeno gestikuliranje.

    Govor tela




    Znate li u znak odobravanja mahati šakom spojenog palca i kažiprsta u slovo O, to nikako nemojte raditi u Brazilu gde se taj gest smatra izuzetno vulgarnim. Svoje zadovoljstvo možete, međutim, iskazati podizanjem palca, no to nikako ne smete učiniti u Iranu jer u toj zemlji uzdignuti palac znači isto što i srednji prst.



    Zanimljivo je da isto značenje u Velikoj Britaniji imaju uzdignuti i spojeni kažiprst i srednji prst, posebno dok vam je dlan okrenut prema licu. No, okrenete li dlan prema van i razdvojite prste u znak slova V, s Britancima nećete imati problema jer će taj gest shvatiti kao znak pobjede (victory) ili hipijevski "peace".



    Nađete li se u Indiji, nemojte se začuditi ugledate li osobu kako drži jezik među zubima dok rukama hvata vazduh oko nečije glave. To samo znači da osobu kojoj na taj način pristupi smatra izuzetno lepom ili posebno inteligentnom.

    Izvor: superodmor.rs
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #34

    Odgovor: Šta nikako ne smete da uradite u stranoj zemlji

    Interesantno

  5. #35

    Rent-A-Car-Moto-Bike u Grčkoj?

    Da li je neko iznajmljivao kola, motorić ili bicikl u Grčkoj, na Halkidikiju konkretno i kakva su vam iskustva.

    Da li je obavezno imati međunarodnu dozvolu, ili se može provući i sa našom "običnom".

    Kakve su bile cene i može li se "dogovoriti" sa iznajmljivačem?
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  6. #36

    Odgovor: Rent-A-Car-Moto-Bike u Grčkoj?

    Ja najredovnije najmila bajs. 24 sata - 5 evra.

    Mislim da je za motor cena 20 evra. Skuteri su jeftiniji.
    Ne traže međunarodnu dozvolu.

    Ne znam koliko je najam automobila.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #37

    Odgovor: Najčistije more imaju Kipar, Grčka i Hrvatska

    Možete li mi preporučiti neku lokaciju Hrvatskoj gdje je najbolje da odem na more, a uz to ako može i neke ponude smještaja gdje se inače to gleda na intenretu i slično, bilo bi mi jako od korisiti. Hvala puno!

  8. #38

    Odgovor: Najčistije more imaju Kipar, Grčka i Hrvatska

    Citat milikus kaže: Pogledaj poruku
    Možete li mi preporučiti neku lokaciju Hrvatskoj gdje je najbolje da odem na more, a uz to ako može i neke ponude smještaja gdje se inače to gleda na intenretu i slično, bilo bi mi jako od korisiti. Hvala puno!
    Preporučujem ti Istru.
    Zadar, Split i Dubrovnik izbegavaj ako ideš vozilom sa srpskim tablicama.

    Turističke usluge u Hrvatskoj - oglasnik Njuskalo.hr

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Pomoć u vezi sa forumom
    Autor nikola_b u forumu Obaveštenja i pitanja u vezi sa Forumom
    Odgovora: 917
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:14
  2. Da li ste u vezi?
    Autor Necromancer u forumu Ljubav
    Odgovora: 195
    Poslednja poruka: 07.09.2015, 18:43
  3. Koliko ste skloni putovanjima
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 23:34
  4. POMOĆ: Windows XP
    Autor DBlica u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.10.2009, 21:18
  5. Pomoć od žene?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 22.11.2008, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •