Pihtije i ostale zafrkancije - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 44 od ukupno 44
  1. #31

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    ....ne volim ni pihtije ni zafrkancije ni domacu kobasicu....
    ....ne znam kako se sve to pravi niti imam zelju da saznam....
    ...kad ne volem onda ne volem i tacka....fuj....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #32

    13 Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Ah kako volim pihtije a nisam ih godinama jeo , daleko sam od Vojvodine a ovde izgleda niko ne ume da ih sprema , nego chu pokushati da kopiram ovaj
    recept odozgo da zadovoljim dushu malo i da se vratim bar preko pihtija u moju Vojvodinu .....Bash ste svi cool uvek vam mashta radi ...
    Pozz--

  3. #33

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Citat lily66 kaže: Pogledaj poruku
    u sirotinjsku klopu ubrajam pice..svih vrsta..
    neko tanusno testo i nabacano malko sunke i par pecurki s naribanim kackavaljem..
    da nije origana i kecapa, ne bi uopste bilo zanimljivo jesti ih...

    popara, sa dosta sira i kajmaka je malko bolja varijanta..kao i kacamak..

    pihtije..pune mesa..i sa dosta belog luka..ne bi mi smetale za meze..

    posle moze teleca glava u saftu..i jagnjece sarmice u maramici..

    a onda se ne bih bunila ako se na sto iznese neka lepa prasetina, jagnjetina ili jaretina..

    nego..ima neko jelo koje sam probala davno u krusevackom kraju na slavama..pravi se od pileceg belog mesa, iscepkanog na koncice i verovatno ide neka bela zaprska s mlekom i dosta belog luka....
    ako neko zna kako se zove nek prijavi..

    Potpuno se slazem sa tobom, cak sta vise uzivam u svemu tome, posebno u pihtijama, koje mogu jesti u neogranicenim kolicinama .

    Jelo koje si davno probala u krusevackom kraju se zove AJMOKAC...i sprema se bas tako kako si i rekla, bela zaprska sa mlekom i dosta belog luka, tu se onda ubaci obareno belo pilece meso iscepkano na koncice. Uz ajmokac se obicno sluzi obaren krompir na kockice (baren u vodi sa zacinom i malo ulja) ili pak pirincom...

    Posebna poslastica za mene je sarmica od jagnjecih crevaca, naravno kada ja to spremim.
    Poruku je izmenio OpAsNiCa, 01.10.2008 u 01:38 Razlog: dodata jos jedne recenice

  4. #34

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    jooooooooooj gde bas pihtije? sve to tako drmusavo masno rskavo ne volim....nikad nisam ni volela....krvavice,svargle,skembice,.....
    pre bih jela neko povrce recimo karfiol,spanac i ostale travke nego pihtije i takve specijalitete
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #35

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Zbog toga sto sam preterano volela gurmansku kuhinju, u koju ja licno ubrajam i pihtije i skembice i przena crevca.... itd.
    Ovakve specijalitete mnogi ne vole, zbog materijala (premasnog) koji se pri pripremi koristi, zbog jakih zacina, zbog mirisa, zbog ovog ili onog, nije bitno... svi imamo razlicite ukuse.
    Ipak mislim, da za ove nesvakodnevne specijalitete treba biti i majstor, posebno za pihtije i skembice.
    neunistiva zlojebaba!

  6. #36

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    mi pitije kuvamo od ušiju i kolenice svinjske sa lovorovim listom i malo soli
    tako se lepo stegne a nije masno previše

  7. #37

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Volim
    Pihtijama se radujem kao kavijaru, jedem sve osim mozgova, jezika i očiju..crevca, škembiće, kolenice, potkolenice..ma sve samo da je meso
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  8. #38

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Pihtije volim i relativno često ih spremam, ali ih jedem tek toliko da probam.
    Kada ih pravim, uglavnom za prijatelje, uvek stavljam suvo - vriško u odnosu pola - pola. Papci, rep, uši, glava i kožure. Zatim, stavljam i potrebnu količinu kocki za supu (goveđe), jer ih ne volim onako bledunjave, a i ukus je bolji. Skidam povremeno masnoću u toku kuvanja. Najbolja za to se pokazala jedna od onih malih plastičnih cediljki koje se mogu kupiti na pijacama i koje se obično koriste za čaj, jer savršeno ne propušta molekule one masnoće koja ume da stvori belu koru na ohlađenim pihtijama. Pre sipanja u sudove obavezno ih procedim, a meso pre raspodele odvojim od kostiju. Kada se stavi potrebna mera i vrsta materijala, pihtije se stvrdnjavaju i na sobnoj temperaturi.
    Inače, pihtije u žargonu zovemo koncentrisani šlog i infarkt!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #39

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    svaka cast onom ko moze da ih jede,ali ja na to ne mogu da zinem

  10. #40

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Citat lily66 kaže: Pogledaj poruku

    nego..ima neko jelo koje sam probala davno u krusevackom kraju na slavama..pravi se od pileceg belog mesa, iscepkanog na koncice i verovatno ide neka bela zaprska s mlekom i dosta belog luka....
    ako neko zna kako se zove nek prijavi..
    To ti je Lily AJMOKAC

    Jeste beli sos , ali uglavnom se pravi sa pilecom supom. Ide i beli luk, na kraju se kane koja kap sirceta ili limuna, a moze da se doda i malo mirodjije. Stvar ukusa.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  11. #41

    13 Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Sve tražeći dobar recepat za pihtije, izguglam i ovde temu

    Ma, neverovatno kako ovi naši bebironi, odrasli na pahuljicama i crispiju , ne vole pravi krkanluk!

    obožavam i pihtije i švarglu i škembice, pa nema ništa lepše...

    samo umereno, s godinama se mora paziti na količinu bez zafrkancije

    Recepti na netu su vrlo raznoliki, moja mama nikada nije stavljala šargarepe i paštrnak,peršunov list i koješta...možda nije loše, ali ću se ipak držati oprobanog, na sremski način: kolenica, uši, nogice , so, malo vegete, lovor, biber...kuvati do besvesti , skinuti višak masnoće, sipati u posude, posuti sa dosta belog luka, ohladiti i nek svako sebi odvaja posle od kostiju, onako lepo da se umaže do lakata...
    njam,njam
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  12. #42

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    eh moja je recepta za pihtije nesto drugacija

    stavis u vecu serpu jednu telecu nogu i 3-4 svinjske, i najboljeg svinjskog mesa oko 1,5 kg, a mozes i malo teleceg. Napunis vodom serpu.
    Sve to kuvas, kuvas, kuvas.....i kuvas na tihoj vatri dok se raspadnu nogice i dok tecnost se prepolovi. Dodas malo soli i promesas.
    Ondak vadis mesce iz serpu, pa ga sekcas. Stavljas u tanjire...
    Beli luk (oko jedne glavice) s malo soli istuces lepo...
    Procedis corbicu u kojoj se kuvalo meso i kosti, pa dodajes u tanjirima s mesom...zacinis sa smesom od luka i soli...stavis na hladno da se stegne i to je to.


  13. #43

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    tajna dobrih pihtija je u kuvanju do besvesti, dovoljnoj kolicini soli i belog luka. Sto vise specija trpas, upropastis ukus.
    neunistiva zlojebaba!

  14. #44

    Odgovor: Pihtije i ostale zafrkancije

    Битно је да нема оних хрскавица и длака у пихтијама и да нису предебеле.
    Пас ће те увек разумети

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Šaljivi tekstovi preuzeti sa neta i ostale zezalice...
    Autor swba u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 272
    Poslednja poruka: 29.03.2017, 21:38
  2. Popovi, oci (očevi) i ostale hodže...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Religija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 05.06.2013, 11:08
  3. Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •