Štrand
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 82

Tema: Štrand

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Štrand

    Danas je "Štrand" jedna od najlepših i najuređenijih plaža na celom toku Dunava. Omogućava Vam celodnevno potpuno uživanje u prirodi, koristeći sve sadržaje na plaži, ali i predivno mesto za večernji izlazak i šetnju.
    Podaci govore da se ova plaža nalazi na 1255. kilometru velike reke, da zahvata 7 hektara zelenih površina i skoro isto toliko peščanih sadržaja. Za hladovinu je zaduženo oko 400 komada stabala i šiblja, raspoređenih na 700 metara dužine plaže. Bezbednost na plaži Vam garantuje stražarska i redarska služba, kao i spasilačka služba raspoređena na tri osmatračnice. Za zdravlje se brine dežurni lekar. Kako spasioci i lekari ne bi imali posla apelujemo da se posetioci pridržavaju postavljenih oznaka za kupanje, kao i za ostali «kućni red». Na oglasnoj tabli na glavnom ulazu možete pronaći važna saopštenja, kao i rezultate analize vode Dunava i preporuke za kupače.

    «Štrand» je plaža uređena po svetskim standardima. Na više mesta su postavljeni tuševi i česme, lavaboi i WC kabine. Velika potražnja vlada za zakupom oko 700 kabina. Preko dana, ali i u toku večernjih sati oko 30 ugostiteljskih objekata ponudiće Vam osveženje, ali i nešto za pojesti. Restoranska ponuda, girice, mekike, krofne, roštilj, sladoledi, kokice, pancerote, pasulj, pomfrit... dobro će Vam doći nakon plivanja, sunčanja ili sporta.

    Štrand ruši sve rekorde


    NOVI SAD - Poseta na Štrandu obara sve rekorde. Od 22. maja prodato je 178.000 karata, a svi su izgledi da će ove sezone novosadsko kupalište premašiti prošlogodišnji rekord od 377.000 posetioca. Najudarniji dan do sada bio je pakleni 24. jun kada se duž 700 metara dugačke plaže rasporedilo 15.000 ljudi.
    Novosađani su uglavnom zadovoljni kako je uređeno njihovo kupalište. Zameriće što je plaža gola, pa je teško doći do hlada, što se predveče muzika sa razglasa gasi, a svaki kafić počinje da tera svoje, a oni koji su ostali bez kabina zbog velike tražnje, zakukaće da bi trebalo napraviti još koju. Inače, kažu ne bi ni dolazili na „Štrand“ da im nije dobro.
    Porodica Crnčević bukvalno letuje na Štrandu. Mama Daliborka je sa decom svaki dan tu, dok tata dolazi posle posla.
    - Imamo i dvorište sa bazenom, ali to se ne može porediti sa Dunavom. Kada su gužve teško je naći hlad, ali ovde se lepo odmorim i provedem. Živimo na sremskoj strani i nekada se zaprepastim kada ujutro dolazim i sa mosta vidim toliko ljudi - priča Daliborka.
    Da bi jedna prosečna novosadska porodica krenula na Štrand u novčanik treba da stavi najmanje 700 dinara, koliko im treba za ulaznicu, parking i turu pića u nekom od kafića. Oni koji se odluče da ceo dan provedu na plaži, a na Štrand krenu samo sa peškirom oko vrata, moraju da izdvoje još po 100 danara za pljeskavicu ili palačinku.
    - Oko 200 dinara na dan je dovoljno, jer nam nije bitno šta ćemo jesti i piti. Ovde smo da se provedemo, muvamo, zezamo u vodi i gledamo lepe devojke - pričaju Miloš i Saša sa Novog naselja, dok drugarice iz društva dobacuju: „I da gledamo spasioce“. Kažu da nema dana kada nisu na Štrandu. Neki od njih su već dva puta uspeli da izgore na suncu, a bežalo se i iz škole na kupanje.
    A kada prođe 15 sati i mnogi Novosađani posle posla pohrle na Dunav i spasioci imaju pune ruke posla. Nedeljno interevnišu tri do četiri puta.
    - Najopasnije je na Špicu, jer mnogi preplivaju na Ribarac, a taj prelaz nije bezbedan. To je plovni put i jake su struje, ali čim ugledamo da se neko davi odmah uskačemo, nedozvoljavamo mu da potone - pričaju Dušan Stupar i Dušan Tomičić spasioci na Štandu, dok sa ekipom „Blica“ patroliraju duž kupališta. Čim neko pređe bove spasioci upozoravaju.
    Kada dođe veče i prestane muzika sa razglasa, plažom se mešaju razni muzički žanrovi, a šetalište postaje korzo.
    - Desno od glavnog ulaza su kafići gde trešte narodnjaci, a kada produžite pravo ispod mosta sledi red nekoliko mirnijih kafića, dok su prema Špicu mesta za otpadanje i kuliranje. Dođu skockane devojke, obiđu i po 15 krugova, štikle im se zabadaju u travu, popiju nekoliko pića, pa u grad - priča Saša Savić, konobar u kafiću „En pasant“.

    blic




    Jel idete na strand? Sta je to sto volite ili ne volite na ovoj Novosadskoj plazi? Dal' bi menjali nesto, dodali?
    Poruku je izmenio Cecara, 28.01.2015 u 21:22
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Štrand

    ja vas kanda znam sa stranda. . . . . . . .
    znas kako se ljubim


  3. #3

    Odgovor: Štrand

    Ne idem na Štrand.

    Štrand je postao sve samo ne novosadsko kupalište. Mesto za dnevnu promociju kreatura koje se sreće noću po turbo-folk kafićima. Naravno, ne treba generalizovati, ali čim pređe određen procenat, postaje opasno.

    Kada sam bio klinac, glavna fora nam je bila da preplivamo na Ribarac, pa se pustimo skroz do Danubiusa. I tako par puta. Onda malo odigramo nožni tenis, picigen, izgađamo se peskom i pali kući. Uveče dođeš na Štrand, a tamo Štrand fest. Ni N od narodnjaka. A sada... Možda postoje tri kafića u kojima se ne pušta ćirilica.

    Kada su nam zlikovci srušili most, nisam išao iz bezbednosnih razloga. Ono, da radim što sam i radio i da se proburazim na armaturu. Neka hvala. I tako se most gradio 5 godina i ja se odvikao od Štranda. Sada kada je sve OK, nemam želju da idem. Išao sam na Ledinačko jezero dok nisu postavili naoružane momke da ga čuvaju.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #4

    Odgovor: Štrand

    Ni ja, sta cu tamo da se kupam s mrtvim ribama...

    A i ono, nemosh otici a da ne pridje brdo shabana s ledja koji su te jel prepoznali da se ti tu suncash, zgrabi te i buc u Dunav... posle idesh kuci, smrdish na crkle ribe, kosa ti se ulepi..a pripiti burazer te vija da te namaze maslinovim uljem da ne izgorish...

    e a stvarno mogla bi da se pokrene neka akcija tipa : ne bacajmo smece u Dunav, ne pustajmo kanalizaciju u Dunav, ribe su nam mrtve...

    Ubica mekog srca.

  5. #5

    Odgovor: Štrand

    Pa od svega se vremenom napravi mesto za zaradu i "dobar" provod...I pre par godina na adi je bilo mnogo mirnije i opustenije...Ja se ne secam da je tako gruvala muzika prosle godine...
    Meni prija nekad uvece da se prosetam i popijem pice u nekom mirnijem kaficu...trenutno mi je to bolja opcija nego da se muvam po gradu...

  6. #6

    Odgovor: Štrand

    нисам никада био на том чувеном штранду колко видим-ситуација је пресликана са београдске аде, промоција примитивизма, лепо је то написао неко доле, позирање и све врви од народњака.
    ипак, постоје многа скрајнута места, верујем. негде где баш не морамо све то да трпимо
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  7. #7

    Odgovor: Štrand

    Strand je sve lepsi,iz godine u godinu ga sve vise sredjuju,nazalost voda je odvratna tako da kupanje ne praktikujem.Uvece jeste preglasna muzika ali ljudi mogu i da se opredele za desnu stranu mosta gde retko ima narodnjaka.Ja radim 6 sezona u jednom od (narodnjackih) kafica i mozda jeste lose za usi,ali tu se pare zaradjuju.A da nema para,zakup lokala bi bio manji,a samim tim i manje para za sredjivanje kupalista.Tako da ako hocemo lep Strand mora biti i narodnjaka,nazalost ali tako je.

  8. #8

    Odgovor: Štrand

    E ja bila onomad jes' da je bio mrak al' ono što sam videla, dopalo mi se Narodnjake nisam čula al' nisu svi kao ja
    Fino mestašce za predvečernji luft pogotovu sa decom
    Na kupanje planiram da odem, al' o tom potom

  9. #9
    Citat Shime kaže: Pogledaj poruku
    Strand je sve lepsi,iz godine u godinu ga sve vise sredjuju,nazalost voda je odvratna tako da kupanje ne praktikujem.Uvece jeste preglasna muzika ali ljudi mogu i da se opredele za desnu stranu mosta gde retko ima narodnjaka.Ja radim 6 sezona u jednom od (narodnjackih) kafica i mozda jeste lose za usi,ali tu se pare zaradjuju.A da nema para,zakup lokala bi bio manji,a samim tim i manje para za sredjivanje kupalista.Tako da ako hocemo lep Strand mora biti i narodnjaka,nazalost ali tako je.
    volim štrand i danju i noću

    najlepša plaža na toku Dunava
    Poruku je izmenio Cecara, 17.03.2009 u 16:57 Razlog: uzastopni postovi

  10. #10

    Odgovor: Štrand

    Red za kabine



    Podela preostalih slobodnih kabina na Štrandu počela je oko osam sati, a grupa Novosađana je ispred kupališta čekala još od subote ujutru.

    Jutros je ispred Štranda bilo oko 150 zainteresovanih sugrađana, a slobodnih kabina ima duplo više.

    Gradsko zelenilo je organizovalo obezbeđenje koje propušta po dvadeset ljudi ispred ograde.

    Sve teče organizovano i bez incidenata, a ljudi koriste spiskove koje su sastavili tokom vikenda, kada su počeli da se okupljaju ispred kupališta. Još u subotu ujutru građani koji čekaju kabine napravili su spiskove sa redosledom. Dok su neki dežurali ispred Štranda, oni koji su išli kući morali su da se prijavljuju svaka tri sata.

    Starim zakupcima i osobama sa invaliditetom su tokom prošle sedmice izdate 493 kabine, a ovogodišnje cene su 6.870 dinara za malu i 8.015 za veliku kabinu.

    izvor: Radio o21

    Ja sam juce prosla tuda i bilo je ispred ulaza tridesetak ljudi sa sve stolicama, piju kafu, pricaju... Misljenja su zaita podeljena o ovakvom nacinu dodele kabina, ali vecina se slaze da je opet neka mutljavina. Nikad nisam koristila kabine na Strandu, ali steta je da pored ovoliko interesovanja sve to ne moze nekako bolje da se organizuje.

    I zaista se pitam moze li se u ovoj zemlji dobiti nesto a da se ne mora danima cekati u redu? Kako da do kabina recimo dodju ljudi koji rade i nikako ne mogu da kampuju ispred?
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  11. #11

    Odgovor: Štrand

    U petak otvaranje klizališta na Štrandu


    Klizalište na centralnom platou Štranda biće otvoreno u petak, 2. decembra.

    Tom prilikom nastupiće članice Klizačkog kluba "Vojvodina", a za animaciju klizača biće zaduženi animatori "Mini kluba". Program počinje u 17.30, a klizanje i izdavanje klizaljki je tog dana besplatno.

    Od subote će se korišćenje klizališta naplaćivati 160 dinara, a iznajmljivanje klizaljki 100 dinara. Radnim danima klizalište će raditi u pet smena: od 10 do 19.30 časova, a vikendom će biti organizovana i dodatna smena od 20 do 21.30 časova.

    Takođe će biti organizovana i škola klizanja "Prvi koraci", namenjena deci uzrasta od 5 do 10 godina. Petodnevni kurs košta 1000 dinara . Prvi čas počinje 19. decembra, drugi 26. decembra, treći 9. januara, a četvrti 16. januara. Časovi se održavaju od 9 do 10 časova. Prijavljivanje je na blagajni klizališta, a više informacija može se dobiti na broj telefona 455 719.

    Za učenike osnovnih škola u dva navrata će biti organizovana besplatna škola klizanja za 20 polaznika. Prvi kurs će se održati 3. decembra od 10 do 11.15 časova, i od 11.30 do 12.45 časova, dok je drugi kurs od 16. u istim terminima.

    I ove zime biće organizovana dva humanitarna maskenbala na klizalištu, i to 24. decembra i 6. januara od 16.do 17.30 časova. Ulaznica će biti igračka ili slatkiš, a pokloni će biti namenjeni deci iz Sigurne dečije kuće. Za animaciju će biti zaduženi članovi "Mini kluba".

    021
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  12. #12

    Odgovor: Štrand

    Na Štrandu voda nije za kupanje


    Kupanje na dunavskim plažama u Novom Sadu ni ove godine neće biti preporučljivo, pokazale su analize koje je obavio Institut za javno zdravlje Vojvodine, a čak dve trećine uzoraka pokazuje da brčkanje može da prouzrokuje infekcije.


    Najkritičnija situacija je upravo na jedinoj uređenoj plaži Štrand, na koju su još pre dve nedelje stigli prvi kupači, piše Blic.

    Prošle sezone najviše je bilo kožnih infekcija, konjuktivitisa i proliva, dok je najteže oboljenje koji se povezuje sa kupanjem u Dunavu virusni meningitis.

    Tuševi na Štrandu i ovih dana rade, tako da za one koji i pored upozorenja lekara insistiraju na kupanju u reci, stoji preporuka da se odmah po izlasku iz vode istuširaju.

    Radio 021
    Poruku je izmenio Cecara, 28.01.2015 u 21:29
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  13. #13

    Odgovor: Štrand

    Skoro ovih onih dana kad je naglo otoplilo,videh s'mosta par kupača baš na tom delu plaže ,desno od mosta.
    Biće ih vala kao i prethodnih,džabe upozorenja...kupaju se di ne treba,sunčaju sebe i malu decu u po podneva po najžešćem suncu.
    Kakvo zračenje ,kakvi bakrači..briga ih.
    Svako misli;"ma neće baš mene",nešto da strefi.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  14. #14

    Odgovor: Štrand

    Takmičenje u vajanju u pesku na Štrandu


    Takmičenje u vajanju u pesku, posle tri godine pauze, ponovo se organizuje na Štrandu.

    Biće održano u nedelju, 12. avgusta, duž plaže između Danubiusa i Mosta slobode.

    Takmičenje je namenjeno deci do 12 godina starosti, a postoji i kategorija u kojoj će biti omogućena i pomoć roditelja.

    Zainteresovani će se prijavljivati na pultu u blizini glavnog ulaza na plažu od 9 do 14 časova. Termin za vajanje je od 15.30 do 16.30, a sledi pregledanje radova do 17 časova. Od 17 do 18 časova na bini na centralnom platou biće program "Mini kluba".

    021
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  15. #15

    Odgovor: Štrand

    volim strand to mi je omiljeno mesto za odmor.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Štrand fest 2015
    Autor silvia u forumu Novi Sad
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.09.2015, 15:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •