Sorta ili hibrid bilja koju smatrate dobrom? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23
  1. #16

    Odgovor: Sorta ili hibrid bilja koju smatrate dobrom?

    Citat Aca1983 kaže: Pogledaj poruku
    Nisam stavio Top Gan zato sto ja volim izduzene tj. elipsoidne lubenice. Ali posto je to jako cenjena lubenica, evo da napisem nesto i o njoj.

    Top Gun F1 je vrlo rani hibrid lubenice. Biljke su osrednje bujnosti, a okruglastih su plodova-tezine oko 8-10kg. Kora ploda je tanka, mramorirano prugasta. Unutrasnjost je crvena, i prilicno slatka jer sadrzi oko 12% secera. Hibrid je namenjen za proizvodnju u niskim tunelima i na otvorenom polju.




    Fala, fala...
    Ja bih jednu mramorirano okruglastu, 'ladnu k'o iz bunara!
    Poruku je izmenio Aca1983, 05.09.2007 u 16:50 Razlog: Korekcija slike u citatu
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  2. #17

    Odgovor: Sorta ili hibrid bilja koju smatrate dobrom?

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Fala, fala...
    Ja bih jednu mramorirano okruglastu, 'ladnu k'o iz bunara!
    A za moju ortakinju stize jedna lepa pozamasna kriska, ma i cela lubenica, e sad dal’ je hladna-verovatno iz bunara tek izvadjena. Izabrao sam ti hibrid Paladin F1. Srednje rani, plodovi okruglasti, mramorirano prugaste povrsine. Kora za nijansu deblja, al’ zato je tezine oko 10-12kg, i izrazito joj je crvena srz. Takodje slatka 12%secera. I moze da se gaji i na otvorenom, i u niskim tunelima. A tek sto se brzo jede . I nema na cemu.

    Poruku je izmenio Aca1983, 05.09.2007 u 16:23
    ...................

  3. #18

    Odgovor: Sorta ili hibrid bilja koju smatrate dobrom?

    Slika je primamljiva ali ne znam sta je bolje.

  4. #19

    Odgovor: Sorta ili hibrid bilja koju smatrate dobrom?

    Citat kerfija kaže: Pogledaj poruku
    Slika je primamljiva ali ne znam sta je bolje.
    Ne znam na sta ciljas kad pitas sta je bolje?! , Da nemislis mozda na to sta je bolje : da li okruglaste ili izduzene lubenice?, ili mozda zelis da napravim poredjenje izmedju hibrida Paladin F1 i Top Gun F1?

    Ako na to mislis, onda cu odgovoriti ovako: Okruglasta ili izduzena-gotovo da je svejedno, ja licno volim vise izduzene, nekako laksa mi je manipulacija sa njima , a neko drugi pak smatra boljim okrugle, ma dobre su i jedne i druge. A kad poredim ova dva hibrida, tu su negde, I u kolicini secera, malo, ali za nijansu malo je sladji Top Gan F1, takodje, za nijansu ima tanju koru, ali je zato Paladin F1 za nijansu lepsi na oko, jer je za koje kilce u proseku tezi i veci od Top Guna, i malo crvenije meso-srz od Top Guna.

    PS: Voleo bih da se javis opet na ovu temu, i malo preciznije kazes na sta si mislila, jer nisam siguran da sam te razumeo.
    ...................

  5. #20

    Odgovor: Sorta ili hibrid bilja koju smatrate dobrom?

    Mene "top gun" podseća na Toma Kruza...
    Naravno da se šalim.
    Mnogo onih koje poznajem, ne znaju da bostan - lubenice i dinje, ili pipuni, kako kažu u CG, spadaju u povrće. Tikve.

    Kako god, već nam je počela sezona ovog slatkastog ludila... Niskokalorična poslastica... mElina...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  6. #21

    Odgovor: Sorta ili hibrid bilja koju smatrate dobrom?

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Mnogo onih koje poznajem, ne znaju da bostan - lubenice i dinje, ili pipuni, kako kažu u CG, spadaju u povrće. Tikve.

    Kako god, već nam je počela sezona ovog slatkastog ludila... Niskokalorična poslastica... mElina...
    Ma jel’ se to nekom prijela dinja. Evo stize „oma” jedna slatka kao med.
    Nasi ljudi najvise vole dinje mrezaste povrsine plodova, blago ovalne. A unutrasnjost je jako narandzasta, ma da se u prodaji negde mogu naci i sa zelenkastom unutrasnjosti.

    Grido F1 je srednje rani hibrid dinje, i bujnih je biljaka. Plodovi okruglasto-ovalni, prosecno teski oko 1,5-2kg. Kora je mrezasta, a ima i izrazene reznjeve. Unutrasnjost je cvrsta, socna i jako slatka i aromaticna. Namenjena je za gajenje na otvorenom i u niskim tunelima.
    Poruku je izmenio Aca1983, 05.09.2007 u 16:22
    ...................

  7. #22

    Odgovor: Sorta ili hibrid bilja koju smatrate dobrom?

    Iako se najcesce kupuju okruglaste sorte cvekli, prikazacu vam sad sortu izduzene cvekle. Izduzene sorte su izuzetno cenjene, zato sto imaju jednacite i cele kolutove pri secenju, sto posle pri serviranju salate ima znatno veci estetski efekat.

    Cilindra –Srednje je kasna sorta. Izduzeno-valjkastih korenova, duzine 15-20cm i oko 5cm precnika. Koren je tamno crvene boje, i bez izrazenih svetlih celuloznih krugova. Namenjena je setvi u prolece.
    Poruku je izmenio Aca1983, 05.09.2007 u 16:21
    ...................

  8. #23

    Odgovor: Sorta ili hibrid bilja koju smatrate dobrom?

    Citat Aca1983 kaže: Pogledaj poruku
    Nisam stavio Top Gan zato sto ja volim izduzene tj. elipsoidne lubenice. Ali posto je to jako cenjena lubenica, evo da napisem nesto i o njoj.

    Top Gun F1 je vrlo rani hibrid lubenice. Biljke su osrednje bujnosti, a okruglastih su plodova-tezine oko 8-10kg. Kora ploda je tanka, mramorirano prugasta. Unutrasnjost je crvena, i prilicno slatka jer sadrzi oko 12% secera. Hibrid je namenjen za proizvodnju u niskim tunelima i na otvorenom polju.



    Top gun jeste najbolja sorta ali ovo na slici nije Top gun!

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Koju temu smatrate najboljom?
    Autor Crazy Angel u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 25.04.2013, 20:49
  2. Smatrate li sebe partibrejkerom?
    Autor gogothegreat u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 20.08.2012, 12:57
  3. Smatrate li sebe lepom/im?
    Autor makilli u forumu Lepota
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 16.08.2012, 15:21
  4. Na koju ste stranu orjentisani?
    Autor Becar u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 20.02.2011, 21:17
  5. Bolest i zaštita bilja
    Autor silvia u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.06.2007, 15:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •