Kakve imate zvucnike?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Kakve imate zvucnike?

    Zvučnici (Computer Speakers, Multimedia Speakers) za računar imaju pojačalo integrisano unutar zvučnika tako da ih možete spojiti direktno na priključak zvučne kartice. Ako obične zvučnike želite spojiti na računar prvo morate spojiti pojačalo (ili npr. hi-fi liniju) na zvučnu karticu, a zatim na pojačalo spojite zvučnike.

    Princip rada - Zvučnici u sebi imaju membrane koje se pomeraju (vibriraju) i tako stvaraju zvuk. Da bi membrane znale kako da se pomeraju tj. kakav zvuk da stvaraju, treba im signal koji im šalje računar preko zvučne kartice. U zvučnicima se nalazi magnet koji polarizacijom izaziva pomeranje membrane.










    Vrste zvučnika - Kompjuterski zvučnici su uglavnom zvucnici stoni zvucnici. Podni (samostojeći) zvučnici su najveći, a samim tim i skuplji ali i kvalitetniji. Danas su uobičajeni zvučnički sistemi (Subwoofer/Satellite Systems) 2.1, 5.1, 7.1. Takođe postoje i bežični zvučnici koji koriste bazu za slanje signala (slično kao i kod bežičnih miseva i tastatura).








    PC zvučnik (PC speaker) je mali zvučnik koji se nalazi u kućištu računara i spojen je na matičnu ploču. Naziva se još i PC beeper zato što odjednom može ispustiti samo jedan ton (beep) i služi za upozorenja PC sistema. U modernim računarima ovaj zvučnik je integrisan u obliku čipa na matičnu ploču.







    Kakve vi imate zvučnike? 2.1 ili 5.1 ili 7.1 ? Da li su vam je ozvučenje u sobi bitno ili ne? Ili možda koristite slušalice?

  2. #2

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Kakve vi imate zvučnike? 2.1 ili 5.1 ili 7.1 ? Da li su vam je ozvučenje u sobi bitno ili ne? Ili možda koristite slušalice?
    Nemam ni 2.1 ni 5.1 ni 7.1
    Imam Altec Lansing 4.1 sistem od 95W, shto je za ovaj moj jednosoban stanchich i previshe
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  3. #3

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Ponosni sam vlasnik zvučnika:

    Altec Lansing 2.1 ATP-3



    * RMS snaga: 30 W (sateliti 2 x 6 W, subwoofer 18 W)
    * Muzička snaga: 60 W
    * Kontrole: On/Off prekidač, jačina zvuka, treble/bass odnos
    * Frekventni odziv: 90 Hz - 22 kHz (sateliti), 20 - 210 Hz (subwoofer)
    * SNR: 70 dB
    * Sateliti su magnetno izolovani

    + subwoofer ima drveno kućište , bass je mnogima PREJAK, a meni bass nikad nije prejak ali ipak ga MORAM SMANJITI - držim ga na 1/3 snage jer se i ovako tresu prozori u sobi koja nije mala - 4 x 3.5 .
    - Sateliti imaju po 3 zvučnika (2 visokotonca u telu i 1 niskotonac u podnožju koji šalje zvuk ka dnu, a subwoofer ima 2 , znači ukupno 8 zvučnika... malo su se zeznuli na Pakomovom sajtu što se tiče ovih tehničkih karakteristika , zvučnici su zver!)

    Kao što se na slici vidi, i sateliti i subwoofer imaju odstojnike kako bi se zvuk nesmetano prostirao.
    Imaju snage na pretek, ako su pojačani na više od 50% ne može se izdržati u njihovoj blizini duže vreme.

    Sve preporuke sa moje strane, zvučnici su extra kvalitet, za cenu od 55 EUR nema boljih.
    Dizain im je neprevaziđen i uz dodatak DFX-a 7.5 za Winamp rade ko pravi
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  4. #4

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Al' se ovaj iznad rasprich'o ko da opisuje spejs TajShl
    Pa de da i ja metnem slichku

    altec lansing ada745 4.1 system



    * 95 W total RMS
    * 51 W subwoofer RMS
    * 5.25" (inchni) subwoofer u drvenom kuchishtu
    * Chetiri 3" (inchna) magnetni izolovana satelita
    * 30Hz - 18KHz frekventni odziv, itd...

    Cijena cirka $50-60
    PS
    Vish da ima boljih za te pare od 55 EUR
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #5

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Cijena cirka $50-60
    PS
    Vish da ima boljih za te pare od 55 EUR

    Pa da, lako je tebi kad si u Ameriku.

  6. #6

    Kakve imate zvucnike?

    Logitech X-530 Speakers



    Dual driver satellites provide full rich sound.
    Ported subwoofer minimises distortion for pounding base.
    Subwoofer design displaces more air for deeper bass.
    Matching front and rear satellites deliver balanced surround sound.
    Dedicated centre channel makes dialogue clear and intelligible.
    Satellite speaker stands rotate for easy wall mounting.
    Headphone jack.
    Master volume and subwoofer level controls placed for quick, convenient access.
    Total RMS power: 70 watts RMS.
    Satellites: 45 watts RMS (2 x 7.4 watts front, 15.5 watts centre, 2 x 7.4 watts rear).
    Subwoofer: 25 watts RMS.
    Total peak power: 140 watts.
    Size of satellites 8 x 2.5 x 3in.
    Size of subwoofer 9 x 6 x 9.25in.
    £59.79

    ~~~~~

    potpuno sam zadovoljna
    Poruku je izmenio Crazy Angel, 24.06.2007 u 19:20

  7. #7

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?



    GENIUS HF 5.1 5000 WOOD SURR. HOME THEATRE SYSTEM

  8. #8

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Sto se tice zvucnika, jos uvek koristim moje prve, prastare stereo zvucnike. Kupio ih sa prvom zvucnom karticom, davne neznam ni ja koje vec godine. Navodne snage "120W". Poceli su polako da riknjavaju, ili je to do kablova, ili konektora, ko bi ga znao.

    Inace je moja trenutna preporuka Logitech X-540, malo je lepsi i bolji od X-530.

    Ali zato imam dobre slushke Sennheiser HD 201, koje su mi vise nego dobre.

    HAIL METAL

  9. #9

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Ja imam neke Logitech, slatki su, crni i malecki i sijaju onako space plavo kad se upali lampica, ne znam im performanse, ali su mi sasvim dovoljni dok sedim za kompom. Kad želim da napravim malo bučniju atNosferu , ja odvalim teatar koji mi stoji u dnevnoj sobi, pošto je ceo komp povezan sa TVom i DVDom u dnevnoj, sve što radim ili pustim ovde, može da se gleda ili sluša tamo, samo prebaciš na daljinskom
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

  11. #11

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Evo od danas se pridruzujem Altec Lansing club-u.

    ATP3



    Za male pare lepi i dobri zvucnici.

  12. #12

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    A jel su ti Altec zvučnici mnogo bolji od Logitechovih il' se vi tu nešto bezveze trtite?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

  14. #14

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Trtimo se u glavnom Ja sam se rukovodio prvo - iskustvom sa altec sistemima u firmi, koji daju sasma odlichan i chist zvook, preporukama iskusnijih i naravno preporukama i rewievima sa neta, chasopisa itd. Naravno da nisam mogao da uporedjujem model po model Logitecha pa Alteca, ali po svim kriterijumima su Logiteca 2.1 sistemi zaostajali za Altecovim - kvalitetu izrade, zvuku i dizajnu. Logitech kolko znam ima dobrih modela u skupljim klasama, ali ovi srednje i nizze klase sa cenom su plastikaneri i potroshna roba

    Evo nekoliko tudjih mishljenja koja nisam bilo lenj da usvojim :

    Shvatite da je logitech iako kvalitetan proizvođač, proizvođač kompjuterske multimedije, a ne isključivo zvučnih sistema. Sva pojačala su im najobičnija TDA integrisana kola, zvučnici jeftini... Nije ni Altec mnogo bolji, ali neki njihovi zvučnici imaju ili ozbiljna integrisana kola ili tranzistorska pojačala, dok Klipsch uglavnom radi sa tranzistorima i zvučnicima iz sopstvene fabrike. I Altec zvučnicima popusti membrana posle nekog vremena, ako se ekstremno koriste, Logitech tek da ne pričam. Jer ne podešavaju pojačala prema zvučnicima nego stavljaju minimalno jake zvučnike koji mogu da istrpe max snagu pojačala, ali ne dugo. Klipsch u oznaku stavlja maksimalnu snagu zvučnika, a ne pojačala i postavlja takve potenciometre i tako rešava pojačalo, da zvučnici rade 80% od svog maksimuma, tako da i kad se koriste non stop odvrnuti do kraja izdržavaju preko 10-15 godina. Uz to ne znam ko bi mogao u prostoriji manjoj od 50 kvadrata da drži najslabiji Klipsch odvrnut do kraja i da posle čuje nešto.
    Sta da ti kazem, moj ortak ih je kupio pre nekih par meseci, i ono je stvarno cudo. Zvuk do bola. Zamisli kad se trese ceo pod u stanu od vibracija vufera, koji ima nekih 20-tak kg. Posto se bavim zvukom, bio sam fasciniran jasnocnom i kvalitetom zvuka. Naravno bez neke Creative Live! ili Audigy serije ne pomisljaj da ih koristis, ne vredi da pate na itegralcima. Izvrsio sam poredjenje i sa serijom Jazz 9940b ja mislim nisam bas siguran,ali je to ona serija 5.1 koja je kao dobra. Mislim, zvuk ne moze da se poredi, jazz-ovi zvucnici zvuce kao plastikaneri pored ovih. Veruj mi neces se pokajati i za nekih 220 jevreja ces dobiti bogowski zvuk. Inace imaju tri reziam rada; Stereo, Stereo2 i Gamming, e kad ukljucis ovaj treci mod u nekom FPS-u najezices se od efekata koji su toliko stvarni da je to neverovatno, a dolaze sa zadnjih satelita. Ja sam odusevljen, jednostavno stekam kintu da ih jednog dana vidim i u mojoj sobi, mozda su malo skuplji zbog izvikanog 4.1 sistema , ali sve ima svoje prednosti i mane. Mislim da ova serija Altec-a predstavja pravu snagu ove firme, i cudi me zasto ova serija nije komercijalna, ali mislim da je zbog cene.
    Toplo preporucujem kupovinu istih, ali prvo od murije nabavi neki list jer ces imati stalno komsije na vratu, osim ako ne zivis u kuci.
    Slusaj najglasnije!!!


    Snaga,kvalitet izrade,cistoca zvuka i naravno sto su Altec
    sta znam...mozda daljinski ali ja sam se navikao odavno....tako da mi to nije minus

    Extra zvucnici,nikad nisam imao problema sa njima(jedino sto su se komsije par puta zalile ,stvarno je steta sto Altec nema ovakve zvucnike u prodaji....meni na integrisanoj ubija(imam stan duplex od 120 kvadrata i sve zivo mi se trese(i komsijama),zvucnici za svaku pohvalu...razmisljam se da ih prodam...da uzmem Logitech 5400....ko je zainteresovan nek salje ponudu na boban.obradovic@gmail.com



    Snaga, kvalitet zvuka
    Daljinski

    Imam zvucnike 621 vec vise od dve godine i zao mi je sto ih vise nema u prodaji jer bih kupio jos jedne za drugu sobu. Hteo sam da kupim 641, ali mi nisu preporucili u prodavnici da ne bih porazbijao prozore po stanu poredili su ih sa svadbarskim zvucnicima Nisu bas kao svadbarski ali su dosta jaki i kvalitetni. Samo reci hvale.


    Prvo ovo je najaci 2.1 sistem od Alteca i medju najboljima u klasi komp. zvucnika do otprilike 100E gore-dole. Woofer otkida, pogotovo ako ga stavite u cosak (ispod stola), sateliti su dvo sistemski i daju cist, jak i prefinjen zvuk. Ozbiljni su i lepi ali ova slika to bas i ne pokazuje (GO google pa pogledajte ostale fotke) Distorzije ima samo ukoliko bas ali bas sve i u windowsu pojacate, ali to i nema smisla jer je to za prosecnu sobu PREGLASNO. Zaboravih fancy zicni daljinac koji ima up 'n' down controlu. Mane: nemaju izlaz za slusalice i daljinac zato sto ne znate gde ste dok pojacavate mada za mesec-dva se naviknete. Izvinjavam se znam da ih nema u prodaji ali morao sam jer ih OBOZAVAM. Nadam se da ce se ponovo pojaviti ,a suprotnom CS-21 nije uopste los.


    nema boljih 2.1 zvucnika za te pare.steta sto ih vise nama u prodaji.i nije tacno da imaju 143W, woofer je 60 i sateliti po 20 pa saberite.nesto najbolje sto sam kupio za racunar!


    Za sobu od 12 kvadrata i AC/DC i Deep Purple nema boljih.


    Exrta su zvuchnici, imam ih vec godinu dana, cepam ih bukvalno do kraja svaki dan i josh nemam nikakvih primedbi na kvalitet zvuka.Zamerka ista,ali moze da se regulishe preko programa za pushtanje muzike



    Definitivno best buy u klasi oko 100 eura... Jacina fenomenalna, ali da bi se culi u punoj snazi ne mojte da ih kacite na bilo sta slabije od live-a i kx drivera. Zamerka digitalno pojacavanje zvuka pa nikada ne znate gde ste...

    ...altec+dobra zvucna cine cuda protiv masnoce cak i u hladnoj vodi...kupi i uzvaj

    I naravno kao shto kazze chovek, ne vredi bez dobre zvuchne (Audigy ZS ), jer che inache Altec verno prenositi krchanje vashe integrisane zujalice...


    Ukratko, odnos kvaliteta izbora modela uz neshto vishu cenu od logiteca je presudiJo.... I nikad ih nisam pojachavao do kraja, poshto ne bi bilo humano..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 23.11.2007 u 23:36

  15. #15

    Odgovor: Kakve imate zvucnike?

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    + subwoofer ima drveno kućište , bass je mnogima PREJAK, a meni bass nikad nije prejak ali ipak ga MORAM SMANJITI - držim ga na 1/3 snage jer se i ovako tresu prozori u sobi koja nije mala - 4 x 3.5 .

    Posto imamo iste zvucnike...
    Moja soba je 4x4, ali ja volim da slusam glasniju muziku. Tako da mogu da dodam da kad drzim na 1/3 snage, meni je to slabo. Kad Volume drzim na pola (a na racunaru maximum) onda mi je bas kako treba. Bass mi je na 2/3, a treble na 1/3. Sva sreca da zivim u kuci pa nemam problema sa komsijama.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve muškarce privlačite?
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:52
  2. Kakve žene privlačite?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 17.01.2014, 09:27
  3. Kakve tastature volite?
    Autor goldie u forumu Hardver
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 23.01.2010, 23:58
  4. Kakve telefone volite?
    Autor SQUAW u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.04.2008, 15:26
  5. Kakve ste enigmate?
    Autor Goga u forumu Astrologija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.11.2007, 13:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •