Groblje za kućne ljubimce
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Groblje za kućne ljubimce

    Neko će možda misliti da je govoriti o groblju za one koji su nam se do juče radovali neumesno u ovom vremenu u kojem živimo. Da ljudi nemaju šta da jedu i šta da obuku, a mi ovde o ovome... ma, sve znam, ali imam psa...

    Jako je teško kad treba svog ljubimca da pokopaš negde oko zgrade, u šumi, parku ili gde stigneš, i da to činiš krišom kao neki prestupnik (jer, ne možeš ga staviti u kesu i baciti u kontejner). Nekom je ljubimac bukvalno član porodice.

    Sa druge strane, ti leševi, na taj način pokopani (ili samo zatrpani) mogu širiti zarazu, pa eto još jednog razloga više.

    Čula sam da Novi Sad ima neko rešenje za uginule kućne ljubimce, međutim Beograd ga još nema, što je sramota.

    Šta vi mislite o ovome?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Groblje za kućne ljubimce

    Pricalo se svojevremeno da ce se u Novobeogradskom bloku 51 neka parcela odrediti za groblje kucnih ljubimaca, ali ne znam sta je u medjuvremenu bilo sa tom idejom.
    S druge strane, cula sam da je u Novom Sadu napravljen azil i da se u sklopu tog azila nalazi groblje. To moze da nam potvrdi neko od forumaša, ja nemam dalje informacije.

    Ne mislim da je neumesno govoriti o groblju za kucne ljubimce u vremenu u kom zivimo. Ne mislim da bilo ko ima pravo da nam kaze da smo zaludne obzirom da pricamo o tome... Svaki pravi kucni ljubimac vremenom postane deo porodice i potpuno je normalno da jednoga dana zelimo i da ga sahranimo kako dolikuje.

  3. #3

    Odgovor: Groblje za kućne ljubimce

    neznam dal ima to groblje u N Sadu,al da je potrebno jeste,posto se slazem da su nasi kucni ljubimci clanovi nasih porodica.Eto iz licnog iskustva pisem da je to tacno.Mi nase ljubimce sahranjujemo u dvoristu i imam pravo malo groblje,gde je veceras sahranjen i moj mezimac macak micko,kojeg sam othranila i odnegovala kao clana porodice,tako je i ziveo,punih trinaest godina.Ja eto imam gde da sahranim ljubimce,ali sta da rade ljudi koji zive u zgradama i zele to da ucine.Jedno "za" za groblje kucnih ljubimaca, mislim da bi i vlasnicima bilo lakse da se oproste sa istim.,a da nemoraju potajno da kopaju iza zgrada ili na livadama,gde im nije dakako mesto.Mislim da ce se mnogi sloziti samnom.
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  4. #4

    Ima li sta novo ?

    Pozdrav !

    Da li je nesto konkretno uradjeno po pitanju grobalja za kucne ljubimce u Srbiji i sta treba da uradi onaj ko je zainteresovan da ovde izgradi pomenuto groblje ?

  5. #5

    Odgovor: Ima li sta novo ?

    Citat Black panther kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav !

    Da li je nesto konkretno uradjeno po pitanju grobalja za kucne ljubimce u Srbiji i sta treba da uradi onaj ko je zainteresovan da ovde izgradi pomenuto groblje ?
    Čini mi se da što se tiče groblja nije ništa urađeno, bar ja ništa nisam čula
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #6

    Odgovor: Groblje za kućne ljubimce

    Треба нам гробље за псе да може људима који то желе да имају где да сахране свог љубимца. Знам да ће мој почивати са мном.
    Пас ће те увек разумети

Slične teme

  1. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 28.06.2021, 23:29
  2. Čime hranite vaše ljubimce?
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 08:21
  3. Groblje prazno zbog sujeverja
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.08.2009, 00:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •