5Kazanje i Bora Otić - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 42 od ukupno 42
  1. #31

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Bora Otić majstor za male životne priče


    Bora Otić, novinar RTV Vojvodine i autor jedne od najgledanijih emisija u Vojvodini i Srbiji 5kazanje, laureat je ovogodišnje Februarske nagrade grada Novog Sada...

    Njega je za nagradu predložilo Vojvođansko udruženje preduzetnika, a odluku gradske komisije za dodelu priznanja trebalo bi da potvrde odbornici Skupštine grada na svečanoj sednici 28. januara.


    VOJVODINA - Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam laurat ovogodišnje Februarske nagrade, koja mi je dala vetar u leđa da i dalje nastavim ovako da radim. Konkurencija je bila veoma jaka, ali ja ne volim ta takmičenja. Teško je tu izvagati pored takvih ljudi ko je šta više za Novi Sad učinio i ko je više zaslužio. Jednostavno, kockice su se sada tako sklopile i drago mi je zbog toga. Danas ja, a sutra neko drugi - priča Otić za 24 sata.
    Na glas je izašao upravo zbog 5kazanja. Emisijama u kojima sa gledaocima svakog petka uveče deli po pet priča Vojvođana o njihovim životnim stilovima, veštinama, neobičnim hobijima i običajima brzo je stekao popularnost kod najšire publike. Nepretenciozan posetilac, pažljivi slušalac i duhoviti sagovornik, Bora Otić se pokazao kao pravi majstor za TV reportaže o malim životnim pričama.
    Bora je rođen u Đurđevu 1957. godine, a gimnaziju je završio u Novom Sadu. Novinarsku karijeru je počeo u Radio Novom Sadu, gde je bio voditelj poznatih muzičkih programa. Posle 2000. godine počeo je da radi u TV Novi Sad i uređivao Nedeljno popodne, kontakt programe i kvizove. Od 2003. godine autor je 5kazanja.
    Pošto piše i popularnu novinsku kolumnu Šorom s Borom, na pitanje da li mu je lakše pred kamerom ili sa perom, kaže da se ne oznoji ni sa jednim ni sa drugim.
    - Volim ovaj posao, ali svestan sam, recimo, da 5kazanje ne može doveka trajati. Teme su neiscrpne, ali svemu jednom dođe kraj. Zato već pišem scenario za jednu novu emisiju, koja će se, kao i 5kazanje, baviti čovekom, ali na potpuno drugačiji način. Eto, tog keca trenutno imam u rukavu, pa ako ne upali, doturiću ga nekom drugom da ga iskoristi - priča nam uz osmeh Otić, ne želeći da otkriva detalje.

    Devet kandidata za Februarsku nagradu
    KONKURENCIJA - U konkurenciji za prestižnu Februarsku nagradu, osim Bore Otića, bilo je još osam kandidata: akademik Čedomir Popov, slikar Giga Đuragić Dile, glumica Emina Elor, lekar Vladimir Jokanović, Radivoj Mračević, Dušan Popov, Dragan Kosanović i primabalerina Oksana Storožuk. Februarsku nagradu u vidu bronzane skulpture goluba vajara Andreja Vasiljevića i 115.000 dinara laureatu će dodeliti Skupština grada 1. februara, povodom Dana grada, kada je 1748. godine Novi Sad proglašen slobodnim kraljevskim gradom.

    24sata
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #32

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otic

    Meni se emisija 5kazanje,a i Bora Otic izuzetno svidjaju.Mislim da je ova emisija pravi melem za dusu onih koji vole Vojvodinu,a i nacin da je bolje upoznaju.

  3. #33

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Ova Jazz tema više ne može da se zamisli na nekoj drugoj emisiji

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  4. #34

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Sinoć sam baš gledala 5kazanje.Bio je prilog o golfu na zaledjenom Ledinačkom jezeru.To jezero je prelepo u svako doba godine,pa i onako zaledjeno.Čula sam da je jezero isušeno.Ako je to zaista tako ,veoma mi je žao.
    Zahvaljujući Bori i njegovoj ekipi ostaće bar negde ubeležena lepota ovog fantastičnog jezera.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  5. #35

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Predivna emisija kojom se prenosi slika života ovdašnjih ljudi,njihovi običaji i kultura...
    i čuva ih na neki način tako od zaborava.
    Kad god imam priliku volim da pogledam emisiju i saznam ponešto iz nekog drugog kraja.

  6. #36

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Odlične su mu emisije.Svaka mu je priča zanimljiva na neki način.

    Kao i kolumna "Šorom s Borom" je za napomenuti.

  7. #37

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Meni je ostalo u sećanju nekoliko priča.Jedna od njih je o nekom čoveku koji razbija orase prstima,kao da lupa čvegere.Bio dugo godina kovač ,šta li ,u inostranstvu.Pa onda priča o dva dečačića koji sviraju harmonike .I tako....kad se setim još ,napisaću ovde.
    Ah da...a najviše volim priče sa Dunava.Veoma su česte i prelepe.

  8. #38

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Odlicna emisija,odlican voditelj.

  9. #39

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Gledala sam prošli petak deo kad su bili u Čortanovcima na Dunavu.
    Najeli su se kulena ne znam koliko vrsta...
    Jedna koleginica mi bila na snimanju,kaže super su se proveli.... I tako to.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #40

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Ja retko sada mogu da gledam emisiju,ali saznao sam da ima odlozeno gledanje,pa kada sam voljan pogledam.
    Do duse vidim dosta se istih stvari vrti,nema temi,presusilo.ALi nije mi tesko ni 2,3 puta da gledam.
    Hasta Siempre

  11. #41

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    ŠPIJUNIRAM '5KAZANJE' NOVOGODIŠNJE


    Video sam najavu da će se novogodišnja emisija 5KAZANJE Bore Otića snimati kod Begeča, na čardi kod skele za Banoštor. Nije mi bilo 's neruke' pa sam skoknuo...


    Begeč slikan sa dolme




    Bilo je dosta automobila na dolmi i prilazu 'Čardi kod Braše'.


    Prošao sam u cik-cak, pa u krug i poslikao ono što je Bora Otić pripremio da se nadje u njegovoj novogodišnoj emisiji. Niti znam, niti bi valjalo da ja pokušavam da objašnjavam šta je na slikama - najboće će se to videti u novogodišnjem 5KAZANJU.






















































    Banoštor na sremskoj strani

  12. #42

    Odgovor: 5Kazanje i Bora Otić

    Veoma mi se dopada ova emisija i kad god sam u prilici gledam je, svaka pohvala autoru i ekipi.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Bora Đorđević
    Autor Kunic u forumu Književnost
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 00:19
  2. Bora Todorović
    Autor DanijElla u forumu Film, pozorište i televizija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.04.2007, 22:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •