Sve novo ali sta pitanje je sad? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Sve novo ali sta pitanje je sad?

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    Biostar TA690G AM2 (Socket AM2, AMD 690G Chipset, VGA X1250 integrated) 6.411,75 Din.
    WTF is Biostar?

    Devojci treba jaka konfiguracija za arhitekturu, a ploča sa integrisanom grafikom će se zaglupiti prilikom podizanja Windowsa 95.

    I rekla je da ima keša. Ako ima keša, onda se uzimaju najjače komponente.

    AMD će se ukakiti kod malo jačeg napora. Gde je potrebna snaga, tu je Intel. A 2 giga RAM-a nije više dovoljno za igranje, a kamoli za rendering u 3D MAX-u.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #17

    Odgovor: Sve novo ali sta pitanje je sad?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Hitno trebam pomoc!

    E ovako,za one koji ne znaju studiram arhitekturu i koristim znaci graficke programe ukljucujuci i max..
    Trebam da menjam plocu i sve skupa pa trebam savet sta da kupim ali da bude vrhunskog kvaliteta i da traje...
    Ne treba mi monitor

    Hvala unapred svima na odgovrima !
    poveo sam se sa tim da studira i da joj treba za studije, biostar danas pravi vrhunske ploče, ne u rangu sa DFI po mogućnostima kloka, али неки од модела улазе у топ 10. технологија и идеје се брзо мењају.


    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    ако је за посао онда је 1000-ка минимум.
    поз
    ovaj deo si verovatno preskočio kao i ja ovaj deo @lillith "pare nisu problem..."

    @kunic
    "ploča sa integrisanom grafikom će se zaglupiti prilikom podizanja Windowsa 95"
    нетачно

    наравно да се за посао купују топ модели, али такође је и боље када одрађен посао купи потребан врхунски алат, јер никада се незна шта ће конкретно да се ради.
    твој предлог, топ модел у буџет категорији, је ОК.
    мој предлог спада у економи категорију и одрађује посао.
    поздрав.
    Poruku je izmenio StOlA, 23.06.2007 u 02:24

  3. #18

    Odgovor: Sve novo ali sta pitanje je sad?

    Nikad nešto integrisano neće biti isto kao da je odvojeno. I zato maksimalno izbegavam ploču sa što više integrisanih stvari. OK, mrežna kartica je kul. Integrisan zvuk - hmmm. Čak i ja koji nemam sluha osetim razliku. Slično je i sa grafikom. Prednost je cena, tu nema priče. Ali čak i tada bih razmislio o integrisanoj grafici. Neko moje mišljenje, ništa lično. A za Biostar stvarno nisam čuo. Još i cena od 6.000 dinara (65 evra) za ploču sa svim mogućim integrisanim čudima mi nikako ne uliva poverenje. Za ploču ne treba štedeti. Kvalitet je uvek bio iznad 100 evra, do 150. Ono preko toga je ultrakvalitet ili najnoviji modeli za najnovije procesore.

    I da kažem nešto Japancu koji me je počastio sa reputacijom, koji voli svog AMD-a.

    Matori, imao sam i ja AMD-a i to onda kada se žestoko klao sa Intelom. Nije se imalo para, moralo se kalkulisati. Jeste tada u igrama bio brži, ali u matematici nikada. Multitasking kod AMD ravan nuli. FPU kod Intela je deset u glavu za AMD. A da ne pričamo sada kada se pojavio Core 2, pa pravi malu decu AMD-u i u igrama. Posle pet-šest godina žestoke borbe AMD je izgubio. Ne kažem da je to loš procesor, ali je Intel trenutno mnogo bolji, čak su im i cene veoma približne. Testovi ne lažu, a ako sve bude OK, vrlo brzo ćeš dobiti potvrdu iz prve ruke.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #19

    Odgovor: Sve novo ali sta pitanje je sad?

    E, chuo ja za Biostar... Kupio brat za neke sitne novce.. U stvari, za 8.000 je pazario procesor, plochu, i memoriju... Smeshno... Al' besh mi sve, radi

    Moj predlog za plochu je svakako Abit, ili Asus, jer sam do sada koristio samo njih, i extra sam zadovoljan... Asus P4PE-X, koju ja imam, pazario sam za 60-ak eura pre par godina, i do sada mi radi kao singerica... A josh je i klokovana mashina, i natrpana punim djavolom stvari... Nisam imao kesha za Deluxe seriju plocha, od 120-ak eura...

    Integrisana grafika nikako, to je... Hm... Blah... Jedino ako je Intel Extreme Graphics 4 ili 5... A i to je jadno, mada je the best od integrisanih stvari...

    Za Intel se slazhem sa Kunicem... Oduvek sam imao Intela (sem jedne instance AMD-a koji se zapalio ), i oduvek sam mogao da pokrenem stvari koje niko drugi nije... I to chak na Celeronu ...

    Elem, kako je u pitanju heavy matematika, mora se itji na extra osnovne komponente... Dakle, Intel (sa shto vishe kesha - idealno da je Core2Duo), shto vishe RAM-a (sa shto manjim CL ratingom), hard bih ipak izbegao WD (par sam sahranio), bolje neki Maxtor ili Seagate, sa shto vishe cache-a i RPM-a, iiiiii... Pa... to je to...

    Ali chutjemo shta tje biti pazareno


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  5. #20

    Odgovor: Sve novo ali sta pitanje je sad?

    Ja imam Biostar plocu. Jeftinija je od ostalih, dosta mi je brza ploca i zasad sam zadovoljna. Inace cula sam da su ove najnovije Biostar ploce odlicne. To sto mi Srbi nismo za nesto culi to ne znaci da je lose. Ipak smo mi ovde izolovani i uvoze se samo odredjene stvari, ne zaboravite....

  6. #21

    Odgovor: Sve novo ali sta pitanje je sad?

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    hard bih ipak izbegao WD (par sam sahranio), bolje neki Maxtor ili Seagate, sa shto vishe cache-a i RPM-a
    E ja saranio dva Maxtora.

    Ali Seagate je kul izbor. Posle nekoliko godina se vratio na scenu sa proverenim kvalitetom.

    Ja imam Hitachi i prezadovoljan sam. Veoma je tih, što itekako znači, pored svih kvaliteta.

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    To sto mi Srbi nismo za nesto culi to ne znaci da je lose. Ipak smo mi ovde izolovani i uvoze se samo odredjene stvari, ne zaboravite....
    Istina. To i ja kažem. Evo sada planiram da uzmem PQI memoriju, a garant mnogo ljudi nema pojma šta je to. Da ne kažem da jurim EVGA grafičku, a nigde u Srbiji je nema. Što se tiče ploče, mene je cena od 65 evra pokolebala. Ipak u tehnici najviše važi pravilo - koliko para toliko muzike. Nije ploča duks ili gaće. A ako ploča rikne, najčešće rikne još par stvari sa njom.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #22

    Odgovor: Sve novo ali sta pitanje je sad?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Ipak smo mi ovde izolovani i uvoze se samo odredjene stvari, ne zaboravite....
    Upravo je ponuda problem! Poslednji računar koji sam sastavio, bio je za mog brata. Prosto je ne moguće sastaviti računar u jednoj firmi. Svaka firma ima uglavnom dve robne marke ploča, 3 shit i jednu ok memoriju..itd. Nekim čudom smo pribavili željene komponente za 2-3 nedelje... i sastavli....e sad računar radi perfektno. Inače kad uzimate kod jedne firme računar, uvek ćete naići na kompromis ili bolno čekanje... a to je nešto najgore, ako imate keš u rukama.

    Pre kupovine računara dobro je da se sami udubite u tematiku, kako bi znali tačno šta vam treba, a da ne preplatite komfiguraciju.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Ti si moja krvna grupa... Novo!Novo!Novo!
    Autor Neron u forumu Astrologija
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 22.08.2013, 22:04
  2. Prići... ili ne... pitanje je sad?
    Autor jellena u forumu Ljubav
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 23:17
  3. Pitanje
    Autor rakisvu u forumu Online savetnik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.12.2010, 10:04
  4. kupiti ili ne, pitanje je sad
    Autor Vojvotkinja u forumu Ekonomija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.10.2009, 17:39
  5. Pitanje za razmisljanje!
    Autor Ivana-psy u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 07.04.2008, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •