Da li postoji ekoloska svest medju nama - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 54
  1. #31

    11 Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    pored edukativne politike, neophodna nam je i kaznena politika,
    bez toga, teško da će se sama od sebe probuditi
    ekološka svest u Srbiji...
    tvoj poslednji umski patuljak...

  2. #32

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    svi smo mi svesni vaznosti ekologije na zivotnu sredinu,ali nas isto tako boli bas briga za sve to!
    Svi mi volimo da vidimo prirodu u punom sjaju i da se divimo cistoti prirode,a sa druge strane jedva cekamo da tu sliku promenimo na gore!
    Poceo je covek opasno da eksplatise prirodnu lepotu i tim cinom urusio ravnotezu koju nije nimalo lako uspostaviti.
    Sto vise upoznajem ljude to ih se vise grozim.Zivela priroda bez ljudskog uticaja na nju!
    TO SAM JA !!!!

  3. #33

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    Da li smo štetočine?



  4. #34

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    Citat fOtOkRoS kaže: Pogledaj poruku
    pored edukativne politike, neophodna nam je i kaznena politika, bez toga, teško da će se sama od sebe probuditi ekološka svest u Srbiji...
    Slažem se u potpunosti. Samo "raspaliti po džepu" i preko noći će se svi naučiti reda i početi da bacaju papiriće i ostale otpatke u kante za smeće, prestati da pljuju po ulici, bacaju pikavce na sve strane i sl., pošto su isto tako "preko noći" svi počeli da vežu sigurnosne pojaseve u automobilima.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  5. #35

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    Većina nije svesna svoje nesvesti.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  6. #36

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    На први поглед ми се учинило да је тема "Да ли постоји еротска свест међу нама", и млидијах да се укључим, ал овако... можда касније.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #37

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    Definitivno NE POSTOJI.
    Nikako da se ljudi odviknu od pljuvanja po ulici i koršćenja maramica za nos.
    Delila bi ih besplatno samo da ne tresu noseve i seju šlajm na sve strane.
    Naročito ujutru, kad krenu na posao, morate strogo voditi računa da ne zagazite do kolena u nečiji ispljuvak.
    I posle udjite tim cipelama na tepih na koji ponekad sednete, ili vam se nedajbože igra dete.
    Grozno.
    Takve postupke bi baš oštro sankcionisala.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  8. #38

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    никако не постоји, људи се бахато понашају, бацају ђубре где стигну, пљују, бацају опушке...
    ...
    треба увести неку врсту еколошке полиције и клепати по џепу сваког ко направи и најмањи прекршај.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  9. #39

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    ...kada sam pre 10 godina upisala fakultet presretna rodbina me priupita a sta sam ja to upisala a ja im kazem zastitu zivotne sredine, ekologiju a oni svi k'o jedan "sta, da skupljas smece po ulici"...
    ...toliko o ekoloskoj svesti u srbiji...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #40

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    Mislim da polako i mi ovde dobijamo tu ekolosku svest!!!!Jos smo daleko od one prave,ali popravljamo!!!!To kazem jer primecujuem da je ovde u Somboru tako i da ljudi koji zive u njemu vode sve vise racuna!!!!Nadam se zbog svih nas da ce biti jos bolje!!!

  11. #41

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    Citat mickom kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da polako i mi ovde dobijamo tu ekolosku svest!!!!Jos smo daleko od one prave,ali popravljamo!!!!
    Ne bih rekla.

    Evo samo jedan primer: kontejner ispred moje zgrade.
    Scena I: onomad su doneli kontejner samo za hartiju. Poceli ljudi da silaze iz stanova, u jednoj ruci nose smece, u drugoj papire dodju do kontejnera, bace smece, naprave dva koraka do onog za hartiju, osvrnu se oko sebe sa osmehom na licu i ubace papire, polako, kao da ubacuju neki tiket za igru na srecu. Sta znam, valjda im je bilo zanimljivo.

    Scena II: neko je razvalio kontejner namenjen samo za bacanje hartije. Komsije su besno prolazile i psovali cigane, majku im lopovsku.

    Scena III: bilo je dovoljno da samo jedan od komsija ubaci svoje smece u razvaljeni kontejner za hartiju, do uvece je vec bio pun ostataka hrane, opusaka, staklenih flasa, a nazirale su se i neke papuce.

    Scena IV: kontejnerima ne moze da se pridje. pa sad ljudi bacaju kese pune smeca sa razdaljine metar do metar ipo, pa ko ubaci ubacio je. Ko ne ubaci, ma nije ni vazno. Bar nece cigani morati da se muche i penju se na kontejnere u potrazi za hranom i garderobom, sve im je eto tu lepo na izvol'te.

    Ekoloska svest medju nama? Retkost.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #42

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih rekla.

    Evo samo jedan primer: kontejner ispred moje zgrade.
    Scena I: onomad su doneli kontejner samo za hartiju. Poceli ljudi da silaze iz stanova, u jednoj ruci nose smece, u drugoj papire dodju do kontejnera, bace smece, naprave dva koraka do onog za hartiju, osvrnu se oko sebe sa osmehom na licu i ubace papire, polako, kao da ubacuju neki tiket za igru na srecu. Sta znam, valjda im je bilo zanimljivo.

    Scena II: neko je razvalio kontejner namenjen samo za bacanje hartije. Komsije su besno prolazile i psovali cigane, majku im lopovsku.

    Scena III: bilo je dovoljno da samo jedan od komsija ubaci svoje smece u razvaljeni kontejner za hartiju, do uvece je vec bio pun ostataka hrane, opusaka, staklenih flasa, a nazirale su se i neke papuce.

    Scena IV: kontejnerima ne moze da se pridje. pa sad ljudi bacaju kese pune smeca sa razdaljine metar do metar ipo, pa ko ubaci ubacio je. Ko ne ubaci, ma nije ni vazno. Bar nece cigani morati da se muche i penju se na kontejnere u potrazi za hranom i garderobom, sve im je eto tu lepo na izvol'te.

    Ekoloska svest medju nama? Retkost.
    Ok,slazem se sa tobom da je takvih primera dosta jer smo na zalost tako nauceni!!!Iskreno i to je vid kucnog vaspitanja!!!!Jeste da to jako sporo napreduje,ali ipak mi se cini da napredujemo!!!!Priznajem da jako puno mora uciniti i sama drzava po tom pitanju jer smo mi jako daleko od nekog svetskog nivoa!!!Mora se vec kod dece sto kuci sto u skolama isto tako vaspitati da bi se stvorio taj osecaj za ocuvanje okoline i sto se tice uopsteno ekologije!!!
    Napisacu ti jedan primer:idu dve devojcice ulicom i jedna baci nekakav papir pored kante i nastavi dalje,kad ce druga:vrati se i baci ga u kantu!!!Poslusala je!!!Zar to nije lep primer nekakvog napredovanja,na zalost jako,jako,jako sporog ali je nekakav i nadam se da ce biti jos veci!!!

  13. #43

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    kretanje kroz prirodu...pecanje,planinarenje,trim trcanje,mountbajk...sasvim je nebitno sta i gde,ali je potrebno da se sazivimo sa prirodom!!
    moj primer,ali i objasnjenje,samom sebi,smatram veoma korisnim:
    -pre par godina sam putovao,leteo za Minhen,ali preko Ciriha...tranzitna pauza od sat ipo,setnja po prelepom,novom delu aerodroma i pozeleo da nesto i prezalogajim...ali sam u ustima imao zvaku!!!
    u delicu sekunde sam hteo da je ispljunem,ali sam je u,vec sledecem trenutku,kao iz straha,i progutao!!!
    Disciplina nama treba!!
    Po usima,po novcaniku!!
    Tu istu zvaku bih ispljunuo na cupriju,ispred sopstvene kuce,ali me je samo okruzenje,na aerodromu od toga odvratilo!!!
    Jedan vid ekologije je i ponasanje na javnim mestima,ali pod uslovom da nam ne proradi nas balkanski mentalitet-niko kao ja ili ko mi sta moze!!!

    puni smo inata,ali i beskorisnog ponosa,a cepkamo suncokret i krkamo kokice gde god stignemo!!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  14. #44

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    Kao u svemu i ovde treba početi od sopstvene kuće i primeniti devizu da ono što ne radiš u domu svom ne radiš ni ispred i oko njega... Recimo da Novi Sad ima prilično dobro organizovanu službu koja se brine o čistoći, ali koliko oni ljudi mogu da počiste koliko mi možemo da isprljamo?.. Korpe za otpatke su raspoređene na strateškim mestima, još samo da ih počnemo puniti... Zašto je tako teško napraviti samo korak u stranu i papirić ubaciti u korpu,a ne na ulicu?... Ali nije samo smeće u pitanju... Od žeđi pati sve veći deo čovečanstva,a mi se još uvek bahatimo kao da se alarm za uzbunu već odavno ne oglašava... Koliko nas zaista vodi računa o racionalnoj potrošnji vode? Da li vas dovodi do besa kada slavina curi ili se odvrne i ostavi da voda teče i odlazi u kanalizaciju bez razloga?... Šta radite sa potrošenim baterijama, najlon kesama, plastičnom ambalažom?... Kada će u našoj zemlji početi da se primenjuje ono što je negde, gde je eko-svest izgrađena, sasvim normalno?... Mislim da je krajnje vreme da ljudi koji su plaćeni za to, konačno osmisle neku strategiju i da krenemo sa mrtve tačke... Doduše, previše je tih mrtvih tačaka oko nas... Ima li "junaka" koji će se sa njima i izboriti? Čini mi se da među današnjim "junacima" koji nam zemlju vode takav "đida" ne postoji...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  15. #45

    Odgovor: Da li postoji ekoloska svest medju nama

    Treba krenuti od toga da će malo ljudi znati da u jednoj rečenici kaže šta je to upošte ekologija i koji su njeni zadaci.
    Jesmo zatrpani sopstvenim smećem ali rešenje nije u kontejnerima jer i taj kontejner treba negde da se isprazni!
    Da bi se formirala ekološka svest neđu nama potrebno je mnogo edukacije.Naravno da treba početi od sopstvenog praga ali ne treba zanemariti i globalni nivo.Nije problem u postojanju regulativa već u neprimenjivanju istih.Možda bi državna politika trebala malo strože da se postavi prema tom problemu, čisto zbog našeg mentaliteta ali i zbog posledica koje su nesagledive i nepopravljive.
    Znate li da su najveći zagađivači vazduha individualna kućna ložišta i to u mnogo većem procentu nego industrija?!? Koliko nas razmišlja o tome?
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Neurologija: SVEST
    Autor SQUAW u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 16.02.2012, 12:56
  2. Samoubice su među nama
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 19.09.2011, 22:03
  3. Ono, što nije u nama...
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.07.2011, 00:15
  4. Antikvarnice i antkiviteti medju knjigama
    Autor little fairy u forumu Književnost
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 01.10.2010, 09:41
  5. Svest i samosvest
    Autor A6quattro u forumu Psihologija
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 10.11.2008, 13:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •