Ljubav u braku - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 42
  1. #16

    13 Odgovor: Ljubav u braku

    Ljubav je kad mama napravi tati kafu i onda otpije gutljaj pre nego mu je da, da vidi da li je dobrog ukusa

    Danny, 7 godina
    _________Una16

  2. #17

    Odgovor: Ljubav u braku

    Има и тога, деси се

  3. #18

    Odgovor: Ljubav u braku

    E danas pročitah nešto simpatično...
    ''Neki ljudi pitaju šta je tajna mog dugovečnog braka? Nas dvoje idemo u restorane dva puta nedeljno.Malo svetlosti sveća, večera, nežna muzika i ples.Ona ide utorkom, ja petkom.'' Henri Jangman

  4. #19

    Odgovor: Ljubav u braku

    ...u svakom žitu ima kukulja... ...nadje se tako i ljubavi u braku...

  5. #20

    Odgovor: Ljubav u braku

    Život nam '' namešta '' situacije, koje nas bacaju u razna razmišljanja.
    Od onog: '' Šta mi je sve ovo trebalo '' ...
    Do... '' Toliko te volim, da ne želim da pomislim kako bih 'živela život' bez tebe. ''
    Tolerancija, uzajamna podrška, maleno čudo koje imamo, sreća koju čine male stvari, dinamitni temperament za koji samo on ima razumevanja, i može da '' isprati '' ...
    To je naša ljubav...
    Igra... neprestana igra...


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #21

    Odgovor: Ljubav u braku

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Kao deci citaju nam bajke i odrastamo sanjajuci o idelanoj ljubavi za ceo zivot...

    Kako odrastamo,zivot nas uci da nista ne traje za vecnost,da ''srecno do kraja zivota'' ne postoji...Koliko samo tuge i suza zbog nesrecnih ljubavi...

    No ono sto mene zanima je ljubav u braku,da li ona ojaca,nestane ili se pretvori u neku drugu vrstu ljubavi...

    Obicno kazu da psle godinu dve nema vise ljubavi,vezu vas deca i obaveze...
    Ljubavi ima i dalje u braku. I nakon 6 godina što sam sa svojim suprugom, volim ga kao i prvog dana. Istina je da nema više famoznih leptirića ali strast u seksu, želja da ga dodirnem, potreba da ga zagrlim je i dalje tu u jednakoj mjeri kao i prije. Ono što, nakon toliko godina što smo skupa, imamo je povjerenje i kompromis. Ipak živimo skupa i trenutno dijelimo sudbinu. Da si ne vjerujemo, život bi bio nemoguća misija.

    A ako ljubav u braku prijeđe u prijateljstvo ili naviku.. Ako se dobro slažu, nije niti to loše.


    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    No je li bas uvek tako? Da li od nas zavisi koliko dugo ce nasa ljubav trajati u onom obliku koji nas je i dovao pred oltar ?Sta mozemo,ako uopce nesto mozemo,uciniti da ona vecno traje?
    Po tom pitanju smo nemoćni jer ne možeš niti sebi narediti da ćeš nekoga voljeti do kraja života a kako tek drugoj polovici. Klišej, ali, srcu se ne zapovijeda. Ono se sluša.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #22

    Odgovor: Ljubav u braku

    Ljubav u braku je moguća. Posebno na njegovom početku.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Ljubav u braku

    Da li sam idealista, večiti optimista ili samo staromodna ali ja duboko verijem da se brak desi zato što se prvo desila ljubav! Da li će ta ljubav da traje i u kakvom obliku , kog intenziteta zavisi od bračnih partnera...
    Pročitala sam u nekim "ljubavničkim" knjigama da je ljubav vrlo nežna biljka koju moraš pažljivo negovati ali vredi svaki trud... Možda je malo "bljak i patos" objašnjenje ali mi se dopada...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  9. #24

    Odgovor: Ljubav u braku

    Valjda zato sto sam relativno mlada usla u brak, bilo je perioda kad smo bili - volimo se zauvek. ne mogu bez tebe, najvise te volim i td.
    Ai perioda kad je ljubav bila postavljena na test: razlicite razmirice, nemogucnost da se neke stvari prihvate i zelja da bude po tvom, da promenis drugog...su doprinosile da se zapitam - dali je to, to. Zasto se neke stvari desavaju i od kud sad to? Zar nekog u koga sam bila zaljubljena moze tako da se ponasa i da meni smetaju neke stvari koje do pred izvesnog vremena nisam ni primecivala i td.
    Sto ce reci - slep si od ljubavi pre braka, a u braku progledas
    I pronalazila sam uvek stvari, trenutke itd koje bi mi dokazale da ipak postoji ljubav, koja se treba negovati... Da se treba nesto promeniti (i kod sebe i kod drugog) kako bi ona opstala.
    Da, pokazalo se tacnim ono - kako starimo, postajemo pametniji. Otkrivamo sto vredi i sto trebamo cuvati, ucimo se kako treba balansirati, davati sebe i svoju ljubav bezrezervno, da bi je dobili isto tako.
    Dali je vecna?
    Ne znam. Jednom sam i pisala o tome da ne verujem u ljubav za ceo zivot. Ne znam sto me ceka sutra, a ne za nekoliko godina. Ne znam koliko se ja mogu promeniti, a ne pa on.
    Ipak volela bih da mi dugo traje, ako je moguce.


  10. #25

    Odgovor: Ljubav u braku

    Ljubav ima ograničen rok trajanja.
    To je činjenica iz koje proizilazi da brak i ljubav ne moraju uvek ići u stopu.
    Poštovanje, Odanost, Poverenje, Razumevanje su neophodni uslovi za brak.
    (ovo svesno napisah velikim slovom jer su velike reči )

    Ljubav prodje, ostane navika i gomila frustracija
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #26

    Odgovor: Ljubav u braku

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Ljubav ima ograničen rok trajanja.
    To je činjenica iz koje proizilazi da brak i ljubav ne moraju uvek ići u stopu.
    Poštovanje, Odanost, Poverenje, Razumevanje su neophodni uslovi za brak.
    (ovo svesno napisah velikim slovom jer su velike reči )

    Ljubav prodje, ostane navika i gomila frustracija
    Slobodno me uhvatite za uši i izbacite s ove teme, ali sam ću sebi odgristi uvo ako ne kažem par reči. Bez želje za prepirkom, da se neko ne uvredi.

    Ljubav ima ograničen rok trajanja ako i samo ako nije ni bila potpuna. To što ljudi u braku vremenom prestanu da se cmaču i "potvrđuju" ljubaz izbledelim frazama ne znači da se ne vole. Čak naprotiv, to im omogućava da svoju ljubav pokažu i dokažu upravo onim što je Isahara navela neophodnim uslovima za brak:

    Poštovanje, Odanost, Poverenje, Razumevanje

    Ne mogu dovojno da ih boldujem. Ovo jeste ljubav! I ona ne prolazi ako smo dovoljno posvećeni svakoj od ove četiri reči, odnosno vezama koje one podrazumevaju. Oboje.

  12. #27

    Odgovor: Ljubav u braku

    Da, verovao sam u nju, jer sam bio svestan da mnoge prepreke koje prođete zajedno vas vežu još čvršćim nitima . Samo...vreme je najbolji test za milion stvari pa jedino pokaže koliko smo kompatibilno sazrevali. Jer, ne treba se zavaravati pa pomisliti da ako ste bili bliski na početku...da će nešto večno trajati. Sazrevamo kao ličnosti, dolazi do nekih promena prioriteta, do novih ciljeva...i moguće je da shvatite da su vam se putevi razdvojili .
    Ali ukoliko uspete da sačuvate u vama onaj koren koji vas je vezivao...da učestvujete zajedno u građenju ljubavi...imate šansi da provedete čitav život zajedno . Nikada ništa nije "uspelo" ako je samo jedno se trudilo da važu vezu održi, izgradi, podigne na viši nivo.
    Da, ljubav postoji..ali u braku ona treba da bude uzajamna .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #28

    Odgovor: Ljubav u braku

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Slobodno me uhvatite za uši i izbacite s ove teme, ali sam ću sebi odgristi uvo ako ne kažem par reči. Bez želje za prepirkom, da se neko ne uvredi.

    Ljubav ima ograničen rok trajanja ako i samo ako nije ni bila potpuna. To što ljudi u braku vremenom prestanu da se cmaču i "potvrđuju" ljubaz izbledelim frazama ne znači da se ne vole. Čak naprotiv, to im omogućava da svoju ljubav pokažu i dokažu upravo onim što je Isahara navela neophodnim uslovima za brak:

    Poštovanje, Odanost, Poverenje, Razumevanje

    Ne mogu dovojno da ih boldujem. Ovo jeste ljubav! I ona ne prolazi ako smo dovoljno posvećeni svakoj od ove četiri reči, odnosno vezama koje one podrazumevaju. Oboje.
    Što bi se neko vredjao ako izneseš svoje mišljenje?
    Iz nas govori iskustvo, direktno ili indirektno tako da....relax, prijatelje
    tome forumi i služe - da razmenimo mišljenja
    ili što Dragan Kremer reče u jednom članku, davnoooo, "ljudi, nismo došli da se vredjamo"
    elem
    biće da si u pravu
    možda sam ja malo alergična na institucije..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #29

    Odgovor: Ljubav u braku

    Temelj ljubavi u braku sigurno da cine poverenje,postovanje,odanost ali cine je i male sitne paznje.
    Mislim da kad i svi ovi uslovi postoje, ljubav zapada u krizu.
    Pa zar i temelj jedne prijateljske veze nije isto to poverenje,odanost,razumevanje?

    Mislim da ljubav ne bi nestala mora da postoji jos nesto...barem jedan mali plamicak koji je odrzava u zivotu.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #30

    Odgovor: Ljubav u braku

    Postoji naravno čemu onda brak barem ja tako mislim aliiiiiiiiiiiii,sve manje i mane,ma godine prođoše uffffffff,mnogo,mnogo.No ostade poštovanje"toniran ",razgovor,malo svako na svoju stranu,samo traje vrlo dobro ,a tu je uvek sa strane još uvek ljubav.
    Šta sad ,rekla i gotovo.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oboje u braku
    Autor camilla u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.04.2013, 18:40
  2. Ostati u braku zbog dece
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 116
    Poslednja poruka: 20.06.2012, 15:35
  3. Učestalost sexa u braku
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 25.12.2010, 16:04
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 22:12
  5. Suparnica u braku
    Autor bellissima u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 15.11.2009, 01:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •