Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 62
  1. #1

    Kako emigrirati? Sve ono što vas zanima u vezi života "tamo negde".

    cao dragi moji evo da kazem koju rec
    ja i moja porodica iseljavamo u hamilton canada naravno
    zalim da upoznam nekoga koji bi mozda imali malo slobodnoga vremena da potrosi na mene i moju porodicu kada dodjemo .
    naj pre mislim na stan , upis dece u skolu ,i naravno pri poslu *trzenje*javite se nemam nikoga tamo i svaka vrsta pomoci bi dobro dosla hvala

  2. #2

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    Citat socobe1 kaže: Pogledaj poruku
    cao dragi moji evo da kazem koju rec
    ja i moja porodica iseljavamo u hamilton canada naravno
    zalim da upoznam nekoga koji bi mozda imali malo slobodnoga vremena da potrosi na mene i moju porodicu kada dodjemo .
    naj pre mislim na stan , upis dece u skolu ,i naravno pri poslu *trzenje*javite se nemam nikoga tamo i svaka vrsta pomoci bi dobro dosla hvala




    e stri dobri vojvodjani stvarno nema nas nigde sta bi bilo da sam trezio krv od nekoga

  3. #3

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    Ej, sta ti bi da dolazis ovamo.Ovde mozes samo da radis u nekim od fabrika ako imas nekoga da te preporuci ili u hauskipingu. Nase skole nista ne vaze, moras da imas Canadian Licence za odredjene poslove.Uzas

  4. #4

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    nemoj tako Sneguljice... covjek tek dolazi u novu zemlju i poslednje sto mu treba su necija pametovanja... kad je vec dobio priliku i odlucio da dodje nase je da mu pomognemo koliko mozemo... a ako mu se ne svidi kofere je lako spakovati i vratit se nazad za Srbiju, u tom pravcu nam bar ne treba viza

    socobe, jednom sam bio u Hamiltonu i znam da ima masa ljudi sa prostora bivse YU... tako da nemoj da se brigas da neces imati nikoga da te bar uputi... grad je dosta miran kako mi se cini i za covjeka sa porodicom kao sto si ti je pravi izbor... a i Toronto je tu u blizini... samo hrabro, svaki pocetak je tezak al sa vjerom u samog sebe ne sumljam da neces uspjeti
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    nemoj tako Sneguljice... covjek tek dolazi u novu zemlju i poslednje sto mu treba su necija pametovanja... kad je vec dobio priliku i odlucio da dodje nase je da mu pomognemo koliko mozemo... a ako mu se ne svidi kofere je lako spakovati i vratit se nazad za Srbiju, u tom pravcu nam bar ne treba viza

    socobe, jednom sam bio u Hamiltonu i znam da ima masa ljudi sa prostora bivse YU... tako da nemoj da se brigas da neces imati nikoga da te bar uputi... grad je dosta miran kako mi se cini i za covjeka sa porodicom kao sto si ti je pravi izbor... a i Toronto je tu u blizini... samo hrabro, svaki pocetak je tezak al sa vjerom u samog sebe ne sumljam da neces uspjeti
    puno hvala brate za malo informacije

  6. #6

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    Citat Snow White kaže: Pogledaj poruku
    Ej, sta ti bi da dolazis ovamo.Ovde mozes samo da radis u nekim od fabrika ako imas nekoga da te preporuci ili u hauskipingu. Nase skole nista ne vaze, moras da imas Canadian Licence za odredjene poslove.Uzas


    nadam se da cu se snaci jer ovde i nije tako sjajno sa svoih 38 nemam ni stan
    a imam 20 godina staza

  7. #7

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    Cao Socobe 1,ja ti ne pametujem oko Canade.Nemam pojma za Hamilton ja sam u Nijagari Falls,a ovde ako ti srbin? kaze idi desno ti idi levo.Puno mi ulozimo da dodjemo ovamo misleci da je ovde bolje da bi se vratili brzo tamo odakle smo dosliNe znam ja sam dosla pre dve godine i mogu ti reci uzas!Pozdrav od Snjeguljice ,svidja mi ovo nisam cula ne pamtim

  8. #8

    Kako emigrirati u Australiju????

    Moze li neko da mi kaze sta je potrebno za preseljenje u Australiju, tacnije sta treba da izvedem da bi mogao da ostanem i da dobijem drzavljasntvo?

    Moze li neko da mi kaze svoje iskustvo po pitanju preseljenja u drugu drzavu (gde god da ste) na koji nacin je to izveo...

  9. #9

    Odgovor: Kako emigrirati????

    Prvo moras nabaviti vizu,jer kad sam ja izasla iz yuge nismo trebali imati vize,tad je bilo lakse izaci,e sad ne znam sta treba za australiju,ali za europu treba osim vize da imas neki radni ugovor,obezbedjeno posao i stan,e sad samo ja ne znam kako ces dobiti vizu,jer kako cujem tesko se dobije,ma cak i ako imas nekog rodjaka,ili posao obezbedjen,ali za produziti boravak u inostransvo,treba da dobijes rezidenciju (dozvola za boravak )negde je daju za mesece a negde za godinu dana,zavisi za cega trazis,za posao,ili kao turist,ili kao ucenik,ali ako hoces da ostanes da zivis u inostranstvo pored dozvole za boravak moras imati radnicku dozvoli,sto ti daje drzava u koju ides nakon nekog vremena,ili ako imas ko da ti napravi radnicki ugovor,barem ovde u Spaniju je tako,ali dosta je tesko dobiti,a i dugo traje cekanje,pa sad samo treba imati strpljenja,ako stvarno zelis da prodjes kroz sve ovo,mada nije lako ni jednostavno,mnogi su krenuli i vratili se na pola puta,nemoj misliti da je u inostranstvu bolje ali ako krenes,srecno
    No me toques

  10. #10

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    Citat Snow White kaže: Pogledaj poruku
    Cao Socobe 1,ja ti ne pametujem oko Canade.Nemam pojma za Hamilton ja sam u Nijagari Falls,a ovde ako ti srbin? kaze idi desno ti idi levo.Puno mi ulozimo da dodjemo ovamo misleci da je ovde bolje da bi se vratili brzo tamo odakle smo dosliNe znam ja sam dosla pre dve godine i mogu ti reci uzas!Pozdrav od Snjeguljice ,svidja mi ovo nisam cula ne pamtim

    ja sam pred polazak jeo bi se citav zivot da nisam probao ima i kriza verujem
    al se nadam da ako si sa porodicom mozda bude lakse
    nijagara falls je moje sledece mesto za deset godina cuo sam da je kod vas divno

  11. #11

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    Citat socobe1 kaže: Pogledaj poruku
    cao dragi moji evo da kazem koju rec
    ja i moja porodica iseljavamo u hamilton canada naravno
    zalim da upoznam nekoga koji bi mozda imali malo slobodnoga vremena da potrosi na mene i moju porodicu kada dodjemo .
    naj pre mislim na stan , upis dece u skolu ,i naravno pri poslu *trzenje*javite se nemam nikoga tamo i svaka vrsta pomoci bi dobro dosla hvala
    Ja ne zivim u Hamiltonu, ali sam prolazila kroz taj grad. Kao sto rece swba, znam da ima puno Srba i da ce ti sigurno neko pomoci kad tamo dodjes. Vjerovatno ne dolaze ljudi na ovaj website.

    Za pocetak, mozda mozes da stupis u kontakt sa nekim iz Srpske Pravoslavne Crkve. Evo iskopala sam link:

    Serbian Orthodox Church in Hamilton, ON

    Znam da pop uglavnom poznaje svakog od nasih ljudi iz Parohije i vjerovatno ce moci da te uputi na nekoga ko moze da ti pomogne.

    Srecno!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #12

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    Citat Snow White kaže: Pogledaj poruku
    Ej, sta ti bi da dolazis ovamo.Ovde mozes samo da radis u nekim od fabrika ako imas nekoga da te preporuci ili u hauskipingu. Nase skole nista ne vaze, moras da imas Canadian Licence za odredjene poslove.Uzas
    Sneguljice, nemoj tako kao sto rece swba...
    Moram da te pitam sto se ne vratis ako ti se tamo ne svidja.

    Ne vaze ni skole iz raznih stranih zemalja ni kod nas. A licenca za rad se moze lako dobiti samo ako se malo potrudis. Ako ne znas jezik naravno da ti ne gine fabrika ili pranje sudova. Ne mogu ni da zamislim da li bi iko kod nas dobio posao a da ne zna jezik.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  13. #13

    Odgovor: Pomoc novo pridoslim u Hamilton

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Sneguljice, nemoj tako kao sto rece swba...
    Moram da te pitam sto se ne vratis ako ti se tamo ne svidja.

    Ne vaze ni skole iz raznih stranih zemalja ni kod nas. A licenca za rad se moze lako dobiti samo ako se malo potrudis. Ako ne znas jezik naravno da ti ne gine fabrika ili pranje sudova. Ne mogu ni da zamislim da li bi iko kod nas dobio posao a da ne zna jezik.
    hvala puno na pp

  14. #14

    Odgovor: Kako emigrirati????

    Sto se tice vize, trebalo bi da ne bude problema. Mislim, poslace mi garantno pismo i tako ta papirice da ja dodjem tamo, jer su mi svi rekli da mi je najvaznije da udjem u zemlju pa posle da trazim radnu vizu jer ce mi je tako lakse dati... Odavde nisam ni planirao da im kazem da cu ostati tamo da zivim i radim nego tek kasnije kad dobijem posao (dobicu nekakav posao cisto da se kaze da radim)... Nisam siguran da li ce to da upali ali cu da pokusam....

  15. #15

    Odgovor: Kako emigrirati????

    E ako je tako,prvo sto treba da radis cim udjes u tu zemlju,pokusati naci radnicki ugovor,jer samo s tim mozes traziti boravak i dozvolu za rad,pokusaj uvek naci bilo koji posao gde ti daju ugovor,jer samo s tim mozes produziti te dozvole i boravak,a i to ti je neophodno za zdravstvenu knjizicu,mada ne znam kako stoje stvari u Australiju,ja ti govorim o Spaniji,mada mislim da manje vise svugde su isti zakoni.Pa puno srece ti zelim,i budi strpljiv,jer te papirice mogu trajati godinama,veruj mi,ja vec prosla kroz to,a iskreno da ti kazem,ne bi uradila opet
    No me toques

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako sprečiti "odliv mozgova"?
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:25
  2. Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:21
  3. Tamo 'Vamo - Himna Dijaspore ili "gde smo ustvari?"
    Autor Lala Vrbas u forumu Dijaspora
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 21:52
  4. Istina je negde tamo
    Autor vlado u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.08.2006, 12:50
  5. "Problem" u vezi naziva diskova?
    Autor Bacvanin u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.07.2006, 03:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •