Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste) - Strana 13
Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 3111213
Prikaz rezultata 181 do 185 od ukupno 185
  1. #181

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Spikovani pileci batacici (by moja sestra)

    Potrebno:
    - batacica koliko zelite
    - parce kobaje
    - crni luk
    - beli luk
    - slani sir (feta ili neki mladi slani)
    - zacini (mi smo koristile samo vegetu i biber)

    Sestra je na ovome magistrirala danas. Kozicu sa bataka je skoro pa skinula sa mesa, ostalo je da visi taman toliko da spikovano moze da bude prekriveno. Kad je sklonila kozicu, meso je isekla skoro do kosti sa jedne, mesnatije strane i te proreze je prvo zacinila pa onda punila sa belim i crnim lukom. Kobasicu i mladi sir je isekla na tanke snite i to samo stavljala na meso a posle je sve to prekrila kozicom, ususkala da ne ispadne.





    Pozabadale smo cackalice da se ne bi sve raspalo. Pre nego sto ce ga staviti u rernu, prekrila me meso folijom, tako se peklo (kuvalo) nekih pola sata, kasnije je foliju skinula da se to sve lepo zapece. Na kraju je bilo fenomenalno. Kad je izvadila meso iz rerne, ono je sve pustilo diiiiivne sokice i gornji deo je bio zapecen (kozura krckava, socnaaaaa ) a donji se ukuvao u tim sokovima.



    Odvalile smo se.
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #182

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Juha od spinata sa domacim krutonima




    RecepAt:
    Juha od spinata sa domacim krutonima
    moomoo meee jooouu

  3. #183

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Ladje od tikvica

    Potrebno:

    - 3 tikvice
    - 2 glavice luka
    - 3 cena belog luka
    - 100 gr feta sira
    - 200 grama sunke (salame, virsli, pile, guska, koza, nebitno)
    - dve sake prezle (vise - manje, kako volite, to ga zgusne, a ne koristimo brasno)
    - jogurt i malo pavlake (recimo, jedna supena kasika)
    - jaje
    - zacini (ja koristila so, biber, kari i bosiljak)

    Tikvice se preseku na polovine i izdube. Kad ih izdubite, posolite iznutra i ostavite da puste vodu. Meso tikvice koje ste izdubili takodje posolite i ostavite da i to pusti vodu. Luk iseckajte na sitno (i crni i beli) i przite na ulju sa karijem. Ne dinstati, prziti. Kad je luk skoro gotov, dodajte meso od tikvice. To treba da se sjedini. Kad ste sa tim gotovi, izrucite ga u neku ciniju, trebace vam kasnije.
    Na malo ulja proprzite meso koje ste prethodno siiitno iseckali i kad je ono gotovo, vratite onu smesu od luka i tikvica i mesate, mesate, mesate, mesate dok se lepo ne sjedini. Onda tutnete pavlaku i prezlu pa opet mesate, mesate, mesate, mesate i kad se sjedini, dodate jogurt. Tek na kraju dodajete fetu jer ce se raspati od silnog mesanja. Kad nju dodate, samo malo "promeljate" smesu da feta udje u sve delove punjenja.
    Kad ste sve to zavrsili, tikvice stavite u nauljenu posudu (ili na papir za pecenje, od volje vam) i punite smesom. Blebnete u rernu naaaaaaaa 180 stepeni na nekih 15 minuta. Za to vreme, u umutite jedno jaje sa jogurtom. Posle 15 minuta u reri, izvadite tikvice, jaje i jogurt rasporedite na ladjice i opet ga vrnete nazad sve dok se jaje ne ispece (ja sam to pekla jos nekih 10 minuta na gril modu u rerni).

    Voila.

    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #184

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    Pita od bundeve (Pumpkin pie)


    Potrebno za testo:


    400 g brašna
    150 g margarina (ili maslaca)
    1 kašičica soli
    1 kašičica šećera
    14-16 kašika hladne vode


    Potrebno za fil:


    1-1,5 kg bundeve
    180 g šećera
    200 g krem sira
    1 kašičica mlevenog cimeta
    2 prstohvata mlevenog karanfilića
    1 kašičica mlevenog đumbira
    3 jajeta


    Brašno pomešati sa rastopljenim maslacem, solju, šećerom i hladnom vodom. Umesiti, uviti u providnu foliju i testo ostaviti da "odleži" oko pola sata u frižideru. Takvo testo se zove prhko testo i koristi se baš za pite.


    Bundevu oljuštiti i iseći na komade. Tako isečenu poređati je u tepsiju koju smo prethodno obložili papirom za pečenje i peći je oko pola sata na 190 stepeni.





    Kada je gotova (omekšala), treba je pasirati da se dobije kaša od nje, da li mikserom ili blenderom, svejedno, bitno da bundeva bude kašasta i pasirana.





    U pasiranu bundevu dodati sve sastojke (u opisu pise dva prstohvata mlevenog karanfilića, ali je mera na vrh kašičice za ovu količinu, ne možete pogrešiti ni ako stavite više ili manje).
    Testo izvaditi iz frižidera, razviti ga i staviti u tepsiju (ne znam koliki je prečnik, ali je to tepsija za veliku picu u kojoj sam ja pekla) i dno malo izbušiti viljuškom da se ne bi dizalo. Na to naspemo fil od bundeve i pečemo oko 50 minuta na 190 stepeni. Kad je gotovo, ostavimo da odstoji, najbolje preko noći da bi se fil stegao i da se ne bi razlegao. Znaćete da je gotovo ako nožem probodete fil i nož ostane čist. Na kraju dodamo šlag odgore.


    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #185

    Odgovor: Recepti iz moje kuhinje (zabranjen copy/paste)

    kad sam vec ovdI da objavim par stvarchica

    2 odlicna NY klasika:

    Bejgls sa sezamom




    Klasicni cheesecake




    i legendarni Jafa kolac, koji je osvojio trece mjesto na Gastro.hr igrici:




    ae
    moomoo meee jooouu

Strana 13 od 13 PrvaPrva ... 3111213

Slične teme

  1. Nescafe - zabranjen i kancerogen
    Autor greco u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 31.03.2012, 21:14
  2. Moje divljenje
    Autor drazesnaSkorpija u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2011, 22:31
  3. Copy & Paste
    Autor Arthur Dent u forumu Pričaonica
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 19.06.2010, 23:12
  4. Paste i punjene paste
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.03.2010, 20:16
  5. Bad Copy
    Autor Lady S u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 31.03.2008, 10:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •