Rasprave sa roditeljima
Prikaz rezultata 1 do 14 od ukupno 14
  1. #1

    Rasprave sa roditeljima

    Da li ulazite u raspravu sa roditeljima kada urade ili kažu nešto što vam ne odgovara (na primer kada vas zbog nečega kazne i slično), ili ih poslušate bez pogovora? Ukoliko se raspravljate, šta je to što vas najviše isprovocira?

  2. #2

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    Ne raspravljam se bas cesto, ne smem, jer keva ne voli kada joj odgovaram pobogu, ona je autoritet, ja treba nju da slusam, ona zna sve najbolje... A i kada se zadesi da pocnem da se raspravljam sa njom, isprovocira me sto i dalje hoce da mi nametne svoje misljenje, kao da moje ne vredi nizasta i i dalje pokusava da krivicu prebaci na mene. Kao da je ona bezgresna ili staUvek sam ja kriva, iako ponekad ne znam ni o cemu se radi.
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  3. #3

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    ^Klasika... ja kada pocnem da se raspravljam, uvek mi izvrnu reci, ispadne nesto sto uopste nije prvobitna moja misao. Na svu srecu, naucio sam da kuliram kada smaraju bez razloga, tipa: BLA, DIMITRIJE, IZGUBIO SI NAJBOLJE CARAPE!!!
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

  4. #4

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    Ne raspravljam se sad nesto... Trudim se da ne upadam u kazne,ali posto moji nisu strogi,ne TJERAJU ME da strebam k'o luda (sto jekod nas u skoli cesto),i stvarno su pravedni,i zato necu da ih zajebavam,jer su stvarno zakon... Malo me nekad nerviraju,ali se ne svadjam,moze sve bez svadje da se rijesi
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  5. #5

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    Uvek se svadjam... mislim da drugacije ne umem ni da razgovaram sa njima... ili oni sa mnom...

    Zbog skole... jer mene porsek ne zanima i dovoljna mi je i dvojka iz svih predmeta, a oni normalno ocekuju (mnogo) vise...
    Ili se sestra i ja posvadjamo, pa se oni umesaju...

    Milion puta su mi produzili ili poostrili neku kaznu samo zato sto sam se svadjala, jer nisam umela mirno to da prihvatim...

  6. #6

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    ..i dan danas se raspravljam sa roditeljima jer evo za ovih 28 god. nisu shvatili da ja moram glavom kroz zid koliko god njihovi saveti bili dobronamerni...
    ...prosto volim sve da osetim na svojoj kozi i to ti je...
    ...mozda jednog dana i odrastem...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  7. #7

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    Raspravljao se vazdan... Nishta nije moglo da prodje onako kako su oni zamislili... A valjda to tako i mora... Ljudi kao rasa su i smishljeni tako, da najbolje uche na svojoj kozhi... Inache bi imali kao i neke zhivotinje, rasno pamtjenje...

    Medjutim, uspeo sam da ih izdresiram, ali tek pre godinu, godinu i po dana... Nije da sam mator, al' majku mu, imam dovoljno godina da sam odluchujem o nekim stvarima... I jako me iritiraju oni, koji bez pogovora slushaju roditelje (tu mislim na ove malo starije )... Bre zheno/chovece, imash 30 godina, dokle tje mama da ti govori shta treba, a shta ne treba...

    A inache ne volim da se svadjam... Sem ponekad

    Al' sa roditeljima to mora, to je valjda pravilo, i to ono univerzalno kosmichko... Deca tje se svadjati sa roditeljima, i tako tje biti dok je sveta i veka...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  8. #8

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    ..i dan danas se raspravljam sa roditeljima jer evo za ovih 28 god. nisu shvatili da ja moram glavom kroz zid koliko god njihovi saveti bili dobronamerni...
    ...prosto volim sve da osetim na svojoj kozi i to ti je...
    ...mozda jednog dana i odrastem...
    Potpisujem.

    Mama mi kaže da sam sa tri godine prvi put izgovorila rečenicu: "Htela sam, hoću i opet ću." Za takvo dete kazne nisu bile nešto blagotvorne. Tako da su moje svađe bile zapravo sati i sati razgovora (čitaj ispiranja mozga) kojima su me roditelji pokušali lomiti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    I ne raspravljam se bas puno........nekako mi roditelji dozvole ono sto zelim jer nisam puno zahtevna...mada trenutno se raspravljam sa mamom oko faxa ona ne bi da se odvojim od kuce a ja bi da ga upisem.Mada svaka nasa svadja zavrsi se nekako bzvz,ja dobijem ono sto hocu,ona se jos vise nervira i toliko....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  10. #10

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    raspravljamo se samo onda kad obe teramo glavom kroz zid iste smo, ja teram svoje, ona svoje i niko da popusti, na kraju urlamo, posvadjamo se i mirimo cokoladom
    sa caletom se na svadjam, on je flegma, iskulira me uvek
    uglavnom se raspravljamo oko neitnih stvari, nije to nikad nista odredjeno, posto i mene i mamu besne sitnice.. doduse, od toga se uvek krece
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #11

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    Sa matorcima treba znati,svadja nevodi nigde,pogotovo neces izaci iz nje kao "pobednik" uvek ces debelo ispusiti,sa njima treba polako naj vaznije je da moras zadobiti njihovo potpuno poverenje sto se moze izvesti nekoliko nacina al da ne odugovlacim poenta je:"kad ih navedes da ti slepo veruju do rasprava nece ni dolaziti" naravno laganje je stvar koja je ovde osnovna stavka i sa kojom jedino mozete da ih naterate da vam veruju.

  12. #12

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    Te rasprave su krenule jos u doba kada su pokusali da mi poture teoriju kako uopste nije drustveno prihvatljivo oblagati zidove punim pelenama, praviti sator od siroke suknje rodjake iz unutrasnjosti, lepiti zvake po jastucima i praviti cheku pored kreveta koj' ce prvi na taj jastuk glavu da spusti.. (Caj od maka kao vaspitno sreCvo je uveden malo kasnije, davno sam ja bila mala.. )
    Rasprave su pocele da jenjavaju mojim oprastanjem od pubertetskog vrbopuca i skoro prestale odlaskom "trbuxom za kruXom" iz roditeljskog doma.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #13

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    Ja ću sada da napišem odgovor sa stajališta roditelja.

    Potičem i podržavam raspravu. Ne svađu -> raspravu jer smatram da je to za dobrobit mojeg djeteta da se nauči boriti i izboriti za sebe i za svoje pravice. Svi mi griješimo i nisu roditelji uvijek u pravu.

    A što se tiče rasprava mojih sa mojim starijima... Auch... Ovo je teško jer ja se ne raspravljam sa mamom ili tatom (kojeg ne vidim često pa...). Ja se raspravljam sa bakom. Da. A to je pak druga generacija. Znate li kako je to teško? Toliko da u meni izaziva otpor na svako njezino mišljenje, da ja imam poriv kontrirati. Iako, ja sam tu uvijek u pravu jer nemre se gledati život na isti način a odgoj nam se razlikuje u miljama daleko.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #14

    Odgovor: Rasprave sa roditeljima

    Poludet cu vise od caleta, zeli da sve bude po njegovom!

    Kad ga izbegavam, onda mi dolazi da kaze kako sam nezahvalno dete jer nikad ne pricam sa njim sto uopste nije uljudno.

    Kada sednem s njim da pricam onda moram da slusam samo njegov monolog ili svako moje misljenje i izjava bivaju naprosto zbrisani njegovim 100%-nim sigurnim pogledom na zivot. Obicno se posvadjamo u roku od 2 minuta oko pitanja bitnih za nas: zasto sam bas takav auto kupio, zasto pustam svoju decu kod prijatelja, zasto ne jedem sunku mesto bataka, zasto spavam popodne i zasto ne zaradjujem 2x vise...

    Mislim da cu, nauceci se primerom, ja biti odlican roditelj, necu daviti svoju decu.
    No onda oni nece imati los primer pred sobom, pa nece imati osecaja za ponasanje i onda ce oni daviti svoju decu.
    Neke osobine mora da se ponavljaju u svakoj drugoj generaciji!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Slične teme

  1. Kako se slažete sa roditeljima?
    Autor Ljubimce u forumu Porodica
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 27.12.2017, 14:53
  2. Ziveti sa roditeljima?
    Autor Ivana-psy u forumu Porodica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 09.02.2012, 17:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •