Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Imam seku koja je mladja od mene 5 i po godina. Volimo se najvise na svetu.
    Kad smo bile klinke mlatile smo se zdravo. Ona je uvek pobedjivala, bilo mi zao da je udarim, jer je bila malecka
    A i smesno mi bilo kad pocne da me juri, da se nervira i da me bije svom silom, a mene nije bolelo.
    Naravno to se desavalo kad smo bile same kuci, pa dok dodju mama i tata sve u kuci cakum-pakum da se ne vidi da je bilo rata
    Ipak nikome drugome nije dozvoljavala da kaze losu rec o njenoj sestri. Secam se kako je u drugom razredu OS, jurila od skole do kuce, jednu devojcicu iz treceg razreda koja je mene vredjala, s namerom da je istuce.
    Danas nam obaveze ne dozvoljavaju da se svaki dan vidimo, ali obavezno se cujemo telefonom, ili nabrzaka posaljemo nekoliko sms porukica.
    Ona je moja poddrska i moj najveci prijatelj. Osoba kojoj se mogu doveriti i koja znam da je uvek tu kad meni treba. Uvek mi kaze istinu i ne zavarava me. Bez obzira dal sam u pravu ili ne. Zna i da me iskritikuje dobro.
    A bas to volim u nasem sestrinskom odnosu - iskrenost i ljubav.


  2. #32

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Imam brata, starijeg 6 godina.. I prica je klasicna: Kad smo bili mali, ja sam tukla njega, sarala mu sveske, otvarala pisma.. pod okriljem one cuvene "nemoj ti nju, ona je mala"
    Kad smo porasli postao mi je zastitnik, podrska i moj svekapirajuci najbolji drug i volim ga najvise na svetu.

    Braca i sestre od striceva, ujaka, tetaka ne zive u istom gradu gde i ja, a sto smo stariji vidjamo se.. Pa uglavnom po svadbama i sa'ranama..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #33

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Imam rodjenu sestru, 13 meseci mladju od mene ja sam rodjena 8. novembra, a ona 7. decembra sledece godine (imam vredne roditelje ).

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Bez nje bi mi bio život mnogo siromašniji.

    Ne mogu da zamislim zivot bez nje i ako nekoga volim, to je ona, najvise na svetu. Ona studira, nije kod kuce uglavnom, ali kad dodje.. nema srecnije osobe od mene kao mladje nismo se bas toliko slagale, iz samog razloga sto i nismo iste.. ona je bila mirno i povuceno dete a ja ugursuz, nevolja me je sama pronalazila ona je sama sebi bila dovoljna, ja sam bila tu samo kad je grlim ili grdim. Ali se zato znalo, ja nju drzim za rucicu kad idemo iz vrtica, niko drugi, cak ni baka, ja nju vodim Obozavam je, najvise, cak ni ne mogu da kazem koliko mi je srce puno kad pisem ovo Nedostaje mi kad nije ovde, prazna mi je kuca..
    Kako smo starije, zrelije, tako shvatamo i nas odnos. Ja sam za nju spremna da uradim bilo sta i protiv bilo koga. Jednom sam tako, jednom njenom bivsem koji joj je slomio srce, najebala se keve i svega cega sam se setila.. i rekla mu da kad je vidi, predje na drugu stranu sulice.. ako mu je zivot mio vala, nema niko da je dira dok sam ja ziva
    Sa njom mogu da pricam o bilo cemu, bilo kad.. obozavam kad se ususkamo na mom maleckom krevetu, ja na jastuk, a ona meni na guzicu, i pustimo "Gospodara prstenova".. i nije ni bitan film, bitno je sto smo tu, bitno je sto osecam njeno srce kako kuca sa mojim i sto znam da ce kad tad da kaze: "Meni se spava, je l' mogu kod tebe?"

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    I da ne zaboravim da kažem, ako neko može da me iznervira to je ona. Sa njom su svađe najžešće.
    Oooooo da to sto ona ume da kaze ili uradi, niko drugi ne ume. To valjda zato sto me poznaje ali i opet, iznad svega, obozavam je, i verujem da kad bi se, ne daj Boze, njoj nesto desilo, ja bih umrla.
    Bih.
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #34

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Imam brata starijeg 5 godina od mene.

    Uvek me je čuvao i brinuo o meni. Ja sam to često znala i da iskoristim (koliko sam to mogla kao dete). Za sve moje nestašluke on je trpeo kazne.

    Sada sam uvek tu za njega i on za mene. Svesni smo da smo da smo jedno drugom sve na ovom svetu.

  5. #35

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Imao sam sestru, dve godine mladju.
    Kad smo bili deca, zna se:svadje, decja podmetanja...

    Kako se odrastalo odnos je bio kao i kod vecine brace i sestara.Podrsaka bez rezerve, briga, pomoc kad se moze i kad ne moze...
    Ako se par dana ne bi videli znala je nazvati i reci :pa dobro budalo, jel ti znas da imas sestru.Odmah bi morao otici da se vidimo.
    Naucila me da kuvam (bio sam momak do 28-me i ziveo sam), dolazila da `kontrolise` na sta mi lici stan...

    Umrla je pre 11 godina.Imala je 35.
    Zao mi je sto bar nije imala dece.

  6. #36

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Moje sestre i moj brat znaju da me mogu nazvati kad god požele i da mogu računati na mene.

    Sjetim se odmah kako me je nazvala u 19h da li bih ja mogla nju i njezinu frendicu i 23h odvesti do Venecije iako sam sutradan radila normalno od 8h. Naravno, snašla sam se pa smo suprug i ja im učinili tu uslugu.

    Također, kad god meni zaškripi, bilo financijski ili psihički, one su tu.

    Brat je još mali i odgajan je u drugačijim uvjetima ali ako zatreba nešto, tu sam i za njega.

    Bitno je da smo svi mi svjesni koliko jedni drugima značimo i koliko se možemo osloniti jedni na druge. Ako nećemo svoj svoga, kako ćemo nekog tuđeg?

    Doista ne znam kako dođe do raskola u obitelji gdje nema te bratske i sestrinske povezanosti. Tko ili što je krivac toga?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #37

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Braća i sestre dele jednu vrstu nežnosti koja se ne može dobiti od roditelja ili prijatelja,nešto sasvim specifično...
    Ja imam dva brata i sestru i volela bih da jednog dana imam jednako dece kao i moji roditelji, jer, bar mi se čini, u kućama gde ima više dece vaspitanje je mnogo lakše,deca uče jedna od drugih... I nikada nisi sam kada imaš nekog toliko bliskog.

  8. #38

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Pa sad ovako kad čitam sve ovo, zapitam se jesam li ja normalna. Već sam negdje spominjala da imam sestru, rođenu, jednu jedinu, stariju od sebe 2.5 godine...koju volim, i vjerujem da bih sve što imam dala za nju, da joj ne fali ništa, ali je ne obožavam. Ranije, dok smo bile male...ja sam branila nju, fajtala se sa njenim društvom kad su joj krali pape za školu, užinu...kasnije je ona branila mene, kad sam ja zapadala u slične probleme. Dva smo svijeta različita. Ona je temperamentna i nema prekidač, da se ugasi, da se smiri, zbog toga je i najebala kako jeste. Ja sam mirna, samoj sebi dovoljna, temperamentna, ali itekako znam samu sebe da ugasim, da bar djelujem mirno. Od drugog razreda srednje ona je počela da tjera neki svoj fazon..da malo više zeza mamu i tatu...pa se to proširilo na fax...pa na drugi fax...pa na treći...pa na udaju iz nekog kaprica...pa tatina smrt, tokom koje se ona malo je reći gadno ponijela (vjerovatno joj to najviše i zamjerim)...pa kasnije, mogla bih roman da napišem. Da ne spominjem kako sam se, dok smo živjele same, ja idiot jednom njoj povjerila, kontam sestra mi je...da sam probala marihuanu, ovo ono, da bi me poslije par dana nazvala mama...da kaže da su ona i tata na tabletama za smirenje već par dana, sestra je izlajala sve. Mogli su roditelji da mi riknu od zatajenja srca koliko su tableta popili, nego ja od te trave koja mi je davno isparila iz organizma. I tad sam mogla da je ubijem...kao razbijen ćup je...malo toga joj možeš povjeriti.

    Rekoh, bliske smo do onog momenta kada ona počne da prosipa svoje. Iako, ne postoji možda osoba, poslije mame, valjda...koja me voli više na svijetu, ja znam da bi ona meni oba bubrega dala ...i cijenim ja to. Ali cijenim ja i svoju psihu koju je ona u više navrata totalno krahirala...

    Volim je, ali je ne obožavam. Dva svijeta različita.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  9. #39

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Ne samo bliskost sa najblizima nego uopsteno prema ljudima koje volimo i cenimo je lekovita .

  10. #40

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Prolazim kroz jako teski period u svom zivotu.
    Moj brat je svih ovih meseci, moja podrska, moja snaga.
    Milon puta sam posustala, milion puta me je podignuo sa dna.
    Tesko mi je jos, mnogo, ali da nije njega, ne znam kako bih prosla kroz sve ovo.
    I svako jutro zahvaljujem se bogu sto ga imam, bar njega ...

  11. #41

    Odgovor: Bliskost sa braćom i sestrama je lekovita

    Na zalost, nisam bliska s bratom, a volela bih jako, no mi smo dva sveta.
    On se nije ozenio, 2.januara puni 50...kako smo stariji, sve smo udaljeniji. Naravno, lepo se slazemo, kad se vidimo, ali nema bliskosti, nema
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •