GSP u Novom Sadu - Strana 8
Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Prikaz rezultata 106 do 119 od ukupno 119
  1. #106

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    OK, onda ce kontrolor doci u bus, reci glasno, ovo je kontrola, stat ce sa strane i svi bez karte ce napustiti autobus.
    Onda bolje raspustiti kontrolore, jer takva funkcija je besmislena i ponizavajuca za jedno preduzece.
    Ako nisu sposobni da kontolu vrše u skladu sa ovlašćenjima koja su im data onda je i to bolje. Kontrolu ne mora obavljati sam GSP, može se organizovati posebna služba koja će štititi njihove interese i uplaćivati im odgovarajući procenat od naplaćenih karata. Oni imaju pravilnik i znaju koja su im ovlašćenja, ali očigledno ih nemali broj puta krše.

    Medjutim ne sme da postoji situacija gde bilo koje preduzece ne moze zastiti svoje interese. To je nonsens.
    Onda je Suboticki recept bolji, ovde stane autobus i ne ide dalje dok putnik bez karte ne plati kartu. Pa ili ce ga drugi putnici tabati ili ce mu kupiti kartu. Bio dete ili ne... (naravno niko ne taba dete ali od pogrdnih prigovora odraslih svako dete ce dobiti toliku traumu da ce ubuduce svakako kupiti kartu!)
    Naravno da je nonsens. Ali postoje mehanizmi i pravila za zaštitu tih interesa koja se moraju poštovati. Zamisli sada situaciju da parking servis buši gume ljudima koji se parkiraju, ne plate parking i pri tome skinu registarske oznake. Ne, nego će pozvati policiju, neće sami isterivati pravdu.

    A Subotički recept je... Kod nas u Pančevu su jednom tako isključili ceo bus iz gradskog saobraćaja zbog jedne budale koja nije imala kartu, pa im je direktor saobraćaja je*ao sve po spisku. Napravili haos dispečeru bez potrebe (a rezervu jue već bio negde poslao). Umesto da su poslali čoveka kod vozača da kupi kartu, malo ga edukovali i opomenuli, oni napravili zakašnjenje od ko zna koliko minuta a autobus pun putnika! Ko gubi, pa opet GSP! I ovi su se igrali uterivača dugova, pa su napravili glupost.

    I ponavljam, naravno da građani moraju da kupuju karte i da treba ih edukovati u tom smislu. I da kontrolori moraju da imaju valjanu edukaciju kako da postupaju sa putnicima, ali moraju brate i da znaju koje su granice koje ne smeju da pređu. I pored toga što nemaju ovlašćenje da zadrže putnika, da su ga na neki način zadržali u smislu da su ga držali za rukav ili pojas dok nije došla policija niko im ne bi previše zamerio jer ne bi povredili dečaka. Ali šamaranje je bez daljeg komentara...

    I ovo što napisa bellisima, postavljanje noge, arogancija. Moraju da shvate da se na taj način ne mogu ophoditi prema ljudima koji koriste usluge GSP. I što ne šamaraju mrcine kao ona iz njenog posta, junačine I ima tu svega, što napisa DBlica koliko puta u Beogradu prosjak se preveze nekoliko stanica ili oni Cigančići što prose po gradskom. Šta ćemo i njih da bijemo što ulaze bez karte? Pa ne ide... Edukacija, ne represija. To na prvom mestu. A za naplatu doplatnih karata neka angažuju policajca da ide sa njima ili neka grad osnuje posebnu službu. Evo sada će početi sa radom i komunalna policija (imaju gotovo ista ovlašćenja kao i policija), mogu i oni da im asistiraju.



  2. #107

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Najsvežija vest

    Autobusom bez kočnica u automobil i banderu

    Novi Sad - Gradskom autobusu na liniji šest juče oko 14 sati otkazale su kočnice dok je prolazio Jevrejskom ulicom, pa je vozilo bez kontrole prešlo u suprotnu traku, udarilo u parkirani automobil i oborilo banderu koja je prilikom pada razbila izlog prodavnice računarske opreme. Srećom u udesu niko nije povređen.



    - Sedeo sam u kafiću i pio kafu kada sam začuo škripu guma. Okrenuo sam se i video da autobus gubi kontrolu, naglo se okreće i prelazi u drugu traku. Pošto nije uspeo da zakoči udario je u mercedes parkiran pored drveta. Od siline udarca, automobil se desnom stranom pribio uz drvo, a prednjom stranom zakucao se u banderu koja je pala na izlog prodavnice. Samo pukom srećom niko nije nastradao - priča očevidac udesa Marko Popović.
    Vozač autobusa Vladimir Bedov kaže da je vozio iz centra kada je naglo izgubio kontrolu nad vozilom.
    - Pokušao sam da kočim, ali nisam uspeo i odjednom sam se našao u suprotnoj traci gde sam udario parkirani automobil. Ne znam ni sam zašto se ovo desilo, ali pretpostavljam da su otkazale kočnice na autobusu - kaže Bedov.
    On tvrdi da je vozio poštujući ograničenje brzine, ali putnici tvrde suprotno.
    - Kako smo se približavali raskrsnici kod Futoške pijace vozač je umesto da uspori ubrzao, mislim da je išao oko 60 kilometara na sat. Sve se jako brzo odigralo - vozač je izgubio kontrolu, pokušao je da manevriše, ali nije uspeo, zarotirali smo se i udarili u automobil. Čvrsto sam se držao da ne bih pao i nimalo mi nije bilo svejedno - priča putnik Evarist Rustik.
    Autobus se zaustavio udarivši u parkiran mercedes koji je od siline udara naleteo na metalni stub električne rasvete.
    Autobus je poslat na vanredni tehnički pregled kako bi se utvrdio uzrok nesreće.
    Šef saobraćajnog sektora GSP-a Željko Mitrović juče nije želeo da da komentar, uz obrazloženje da je na putu i da nije ni znao za nesreću. On je međutim istakao da gradski autobusi svakog dana prolaze redovne tehničke preglede pre no što izađu na ulice.

    Povređena starica
    Novosađanku K. N. udario je prekjuče autobus gradskog prevoznika, potvrđeno je u Kliničkom centru. Staricu je autobus udario dok je prelazila ulicu i išla prema groblju, povodom obeležavanja pravoslavnog praznika Miholjske zadušnice. Ona je zadobila teške telesne povrede šake, podlaktice, nadkolenice.




  3. #108

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Vec sam pricala negde vic o Milanu Tarotu koji preporucha da ponesete uvek dzokera u zadnji dzep i na kondorov zahtev vi ga isuchete i kazete "dzoker menja svaku kartu."

    I jos ovo da kazem:

    Malo mi je bilo cudno kad su uveli one velike displejove chelobusa a i sastrane na kojima je pisalo oklen - doklen saobraca.. Ala je to sijalo, braco draga, mogli su komotno da ugase ulicnu rasvetu, ma to je bilo dovoljno vati za sve sale na mikro hirurgiji, to se preterivalo.. Mislim i sad sija ali sada sam se navikla, a mozda je i zbog slabovidih pemzionera..

    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #109

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Mogli bi malo više da vode računa o putnicima i bezbednosti putnika

    Autobus vukao ženu po ulici 500 metara

    Putnica gradskog autobusa na liniji 23 Rozalija Doboši (64) teško je povređena nakon što joj je prilikom izlaska iz vozila u Budisavi vozač zatvorio ruku vratima i nastavio vožnju, vukući nesrećnu ženu za sobom. Rozaliji su nakon nesreće obe noge u gipsu, a veća tragedija izbegnuta je samo zahvaljujući tome što su putnici i prolaznici upozorili vozača za stane.

    Nastavak vesti na: Blic Online | Autobus vukao ženu po ulici 500 metara



  5. #110

    Busevi u Novom Sadu

    Jedina dobra stvar koju imam da kazem o njima je sto ih ima dosta.

    Posle, uslovi su mi strahovito losi , zbog vise razloga. Objasnjavanje :

    1- Busevi skoro samo idu po glavnim ulicama. Ljudi koji zive u sredini cetvrta nemaju aksesibilnu busku stanicu... osim ako hodaju od 5 do 15 (ponekad cak i 20) minuta. Buska stanica treba da bude blizu... treba se uvesti nove linije koje idu po malim ulicama.

    2- Sto ne postoji linija 13

    3- Najvažnije! Zasto ne pise ime svakih stanica velikim slovima na svakom stopu da ljudi mogu da se organizuju normalno. Na primer, ako Miroslav zeli da se nadje sa Atilom, ako treba busem do njega, voleo bi da zna gde treba da stane zar ne?

    4- Plan GSP saobracaja u svakom busu... uvek potrebno

    5- Plan same linije na svakom stopu i u svakom busu. Da se zna kolko jos stanica treba da se predje i da li se ide u dobar pravac.

    6- Robotni glas koji govori ime stanice na svakom stopu, za slepe.

    7- Samo Ikarbusesve , posaljite Neobuseve u Africkim siromasnim zemaljama.
    Poruku je izmenio Cecara, 16.09.2010 u 23:21 Razlog: Caps Lock

  6. #111

    Odgovor: Busevi u Novom Sadu

    Nikako mi nije cilj da se stavljam na stranu GSP-a u nasem gradu,ali moram da ti odgovorim sa ponekim objasnjenjem
    1.ovaj grad je tako saobracajno koncipiran da je dovoljno da busevi imaju brzu prohodnost po glavnim saobracajnicama u gradu,stizu i u naj udaljenije delove grada relativno brzo,e sad sto ti nestaju bas u sobu to nije njihov problem,njihovo je da te brzo prebace sa kraja na kraj grada.
    2.nas grad i nije bas prevelik pa moze sebi da dozvoli luksuz da preskoci broj 13
    3.najvaznije o obavestenjima o polasku i brojevima linija ,se nalazi na svakom natkrivenom stajalistu u gradu
    4.plan gsp linija takodje kao i br.3
    6.robotni glas mislim da nepostoji ni u jednom nasem gradu,u srecnija vremena secam se to su radili kondukteri ali njih su ukinuli
    7.a ti se potrudi pa iznajmi sebi taksi pa makar bio i IKARBUSOV pa neces ici par minuta peske do busa

  7. #112

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Citat Chuckya kaže: Pogledaj poruku
    1- Busevi skoro samo idu po glavnim ulicama. Ljudi koji zive u sredini cetvrta nemaju aksesibilnu busku stanicu... osim ako hodaju od 5 do 15 (ponekad cak i 20) minuta. Buska stanica treba da bude blizu... treba se uvesti nove linije koje idu po malim ulicama.
    Svako pešačenje do autobuske stanice do 500 metara je prihvatljivo, tako da to što neko pešači nekih 5 minuta do stajališta je sasvim normalna stvar, a za veće udaljenosti verovatno postoji neki objektivni razlog. Slabo poznajem GSP u NS i njegovo funkcionisanje, ali verujem da postoji neka transportna politika grada na osnovu koje su i te linije projektovane. Pretpostavljam da kubure i sa brojem vozila kao većina GSP u našoj državi.



    5- Plan same linije na svakom stopu i u svakom busu. Da se zna kolko jos stanica treba da se predje i da li se ide u dobar pravac.
    Pa ne radi uvek isti bus na istoj liniji, a neretko jedno stajalište koristi više linija. Ako se ne varam to je više praksa u šinskom saobraćaju nego autobuskom, a za mapu linija u busevima Ok poželjno je u svakom slučaju, mada je to sitnica u principu, kao i natpisi na stajalištima.

    7- Samo Ikarbusesve , posaljite Neobuseve u Africkim siromasnim zemaljama.
    E i sa ikarbusom bi se usrećili. Mercedes, najbolje su se pokazali u gradskom saobraćaju, dok ikarbusevi su crkavali i posle dve godine eksploatacije.


    Citat zirne kaže: Pogledaj poruku
    6.robotni glas mislim da nepostoji ni u jednom nasem gradu,u srecnija vremena secam se to su radili kondukteri ali njih su ukinuli
    Ima u Beogradu, prošle godine sam se vozio u jedno dva tramvaja koji su imali najavu svakog stajališta na razglasu u tramvaju.



  8. #113

    Odgovor: GSP u Novom Sadu

    Kontrolori će pregledati karte UV lampama

    Za desetak dana na kioscima GSP-a pojaviće se nove mesečne markice za jul, koje će imati čak 7 nivoa zaštite kako bi se sprečilo organizovano falsifikovanje, koje je prouzorovalo najveću aferu u istoriji ovog preduzeća.

    Šefica odeljenja blagajne u GSP-u Tatjana Vučković kaže da će markice biti štampane na nešto tanjem papiru od dosadašnjeg, a uz vodeni žig imaće i segmente vidljive samo pod svetlom ultravioletnih lampi, čime će ubuduće biti opremljeni kontrolori.
    "Svaka markica će na prednjoj strani imati hologram, a posebna novina biče takozvani ZIN šift koji predstavlja element koji će postajati vidljiv tek pod dejstvom UV lampi ili laserskih olovaka, koje će posedovati naši kontrolori", kaže Vučkovićeva.


    Markice neće poskupeti

    Proizvođač novih markica biće Zavod za izdavanje novčanica, a direktor Gradskog saobraćajnog preduzeća Branislav Bogaroški kaže da je njihova štamparija najsigurnija zaštita od mogućeg falsifikovanja. Prema njegovim rečima, nove markice će koštati više nego duplo u odnosu na stare, ali dodaje za zbog toga neće biti povećavana cena pretplatnih karata. "Prethodne markice su koštale oko 2 dinara po komadu, dok nove koštaju oko 5 dinara. Dobar deo toga ćemo iskompenzovati putem naručivanja manjeg broja karata, a očekujemo i bolju prodaju, tako da građani ne moraju da brinu za povećanje cena mesečnih karata", kaže direktor GSP-a.

    Istraga protiv nekolicine radnika GSP-a osumnjičenih da su duplo prodavali falsifikovane markice za prevoz je u toku i trenutno ne postoje informacije u kojoj je fazi. Ono što se, međutim, pokazalo kao česta praksa u sličnim sporovima jeste da radnici često bivaju vraćeni na posao po odluci Suda. Na pitanje šta će se desiti u tom slučaju, Bogaroški je samo prokomentarisao da se "nada da do toga neće doći". (M.S. - miodrag@021.rs)

    021
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  9. #114

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    I jos uvek nista od toga...

  10. #115

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Evo moram ovo da ispricam, prica je za NOVI SAD


    Vracam se danas sa faxa sa jednim kolegom i ulazimo u bus broj 1 koji je kranuo sa stranda u 19.26. U busu je bilo sveta, zanci nije prazan bus niti guzva. Kod izvrsnog veca ulaze dva matora kontrolera, krupniji sa prkovima i traze karte u busu jedna devojka od nekih 19-20 god nije imala kartu tj imala je ali od proslog meseca, isla je da kupi markicui jedan decak od nekih maximalno 15 godina... Cim su videli tog decaka odmah su se okomili na njega i poceli da vicu (da podsetimo da je to takodje nasilje nad decom) ali posto mali nije hteo da kaze ime i prezime (zaista cenim njegovu smelost ovde, jer on to nije duzan da kaze) kod sredjnjih vrata su mu oba kontrolera preprecili put i bukvalno ga izolovali, i nisu hteli da ga puste naredne TRI stanice da izadje iz busa (da podsetim to je krivicno delo 'drzanje osobe protiv njene volje'). Kada je mali hteo da se provuce i izadje matori kontroler je hteo da ga udari. (da podsetimo da je i to nasilje nad decom). Jako mi je krivo sto tada nisam imala kredita da zovem miliciju i sto ga doticni kontroler nije udario jer da jeste oba kontrolera bi morali da odgovaraju krivicno.
    Razlog zasto ovo nisam slala u JGSP je jer nemam zvanicni dokaz tj sliku doticnog desavanja...

  11. #116

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Evo ovako ... citajuci komentare pogotovo one starije ..
    Bez obzira na obzir ,svako ko udje u bus mora da plati kartu i tacka!!
    Znaci sad 50 ljudi plati kartu i dodje neko i ne plati i sad je taj pametan a ovi ostali glupi??!!..

    Sto se ranijih komentara tice ima milion raznih nacina kako da se resi problem svercovanja ,evo npr 2..

    1.ova varijanta bi kostala jer bi fakticki 3 coveka bilii u busu ,vozac,kondukter koji sedi do prvih vrata gde se moze uci ,i pred njih stoji aparat kroz koji provuces karticu a on na monitoru prati dal je kartica validna ,dok preko puta njega stoji 3 covek koji bi fakticki bio obezbedjenje ako neko pokusa da uleti u bus ,on resava problem dok kondukter i dalje obavlja svoj posao sa savesnim putnicima.
    ko nema kartu/karticu ,nece imati sanse da udje u bus , + iako bi to kostalo plate za ta 3 coveka po smeni ali opet na neki nacin bi bilo reda a i ipak bi bilo 3 sluzbenika u busu tako da vozac ne bi morao sam da resava problem ako uopste ima muda za to

    2. varijanta je da se stanice ograde na neki nacin ,i da se u taj box moze uci samo sa karticom ,nesto slicno kao u metro stanicama ,tako da ko god je usao u box ,taj je logicno i platio kartu i moze bez problema da udje u bus

    svakako da obe varijante kostaju ,jedino bi trebalo napraviti analizu dal bi se ovako nesto isplatilo , tj bilo bi dobro da se zna koliko ljudi ustvari ne placa svoju voznju u trenutnoj varijanti

    svakako postoji i recimo 3 varijanta a ta je da se bus ustvari ne placa ,tj placa se ali preko informatike ,tako da bi to nateralo i ljude da vise koriste bus kad ga vec placaju ...
    jedino preostaje problem ,kako znas ko je iz NS a ko nije ....nzm ,mozda sa licnom kartom da se resi to ,tj ona da se provlaci kroz validator i ko nije iz NS mora vozacu da plati u keshu

  12. #117

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Komunalna policija uskoro ulazi u autobuse GSP-a


    Za sada nije sigurno kada će u autobuse novosadskog GSP-a početi da ulaze komunalni policajci kako bi pisali prekršajne kazne za švercovanje.

    Kako je za 021.rs potvrđeno u gradskom prevozniku, mada je bilo najave da će do kraja januara početi primena novih propisa, još uvek je u toku usklađivanje primene ove odluke na terenu.

    Podsetimo, prema odluci koja je doneta krajem decembra, svako ko bude uhvaćen bez karte u autobusu i odbije da plati kaznu kontrolorima, nakon što ga legitimišu komunalni policajci, dobiće i prekršajnu kaznu od 6.000 dinara. Ako plati u roku od 8 dana kazna će biti 3.000 dinara. Šverceri će ovo moći da izbegnu ukoliko na licu mesta plate kaznu od 1.650 dinara i time izbegnu prekršajnu prijavu.

    Komunalni policajci do sada nisu učestvovali u kontroli putnika u autobusima u Novom Sadu, tako da će ovo biti novina u njihovom radu. Ulazak komunalaca u autobuse znači i da će, ukoliko neko ne bude imao dokumenta prilikom legitimisanja, komunalna policija moći da ga privede na utvrđivanje identiteta u najbližu policijsku stanicu. Nekoliko takvih slučajeva prethodnih dana u Beogradu izazvalio je oštru reakciju u javnosti.

    Inače, protiv donošenja ove odluke bili su predstavnici opozicije, podsetivši da su se zbog skoro istovetne odluke u Beogradu oglašavali pravnici i zaštitnik građana navodeći da je ona protivustavna.

    021
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  13. #118

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Mislila sam da komunalci nemaju pravo da ikoga legitimišu.
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #119

    Odgovor: GSP uvodi novi sistem naplate u Novom Sadu

    Bojim se da će razmeniti iskustva sa iskusnim beogradskim kolegama...
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. Noćni život u Novom Sadu
    Autor Kunic u forumu Novi Sad
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 15:59
  3. Studentski smeštaj u Novom Sadu
    Autor mikana u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 15:00
  4. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 11:20
  5. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •