Tolerancija - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22

Tema: Tolerancija

  1. #16

  2. #17

    Odgovor: Tolerancija

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Zaista se trudim da budem tolerantan. Uglavnom mi to i polazi za rukom. Međutim, ponekad ne mogu da izdržim i onda umem da budem baš neugodan. Ako je već tako, nastojim da svoje neprijatno ponašanje ispoljim prema onima koji to i zaslužuju i "emituju", pre svega, malicioznost, sebičnost, podmuklost, zavist....
    Kao mojom rukom pisano...Samo da dodam da sam prema sebi veoma stroga, te retko kad nesto sebi tolerisam. O kako znam biti neugodna..
    Nikad ne reci nikad !

  3. #18

    Odgovor: Tolerancija

    - tolerancija obuhvata tri značenja :

    1. Podnošenje /trpljenje/ drugoga = pasivna tolerancija
    2. Priznanje i poštivanje drugoga = aktivna tolerancija
    3. Razvijanje povjerenja I ljubavi prema drugom.

    eto,mislim da sebe pronalazim na nivou br.2.

  4. #19

    Odgovor: Tolerancija

    Tolerantna sam do odredjene granice.U trenutku kada ta granica predje u fazu iživljavanja i moja tolerantnost prestaje.Tada se ispoljava ona druga strana moje ličnosti koje se i sama jako plašim ponekad,osvetoljubivost.

    Svesna sam da to nije dobro ali ja tako funkcionišem.Granice tolerancije su veoma rastegljive ali kad nit pukne nema šanse više da se poveže nanovo.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  5. #20

    Odgovor: Tolerancija

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Tolerantna sam do odredjene granice.U trenutku kada ta granica predje u fazu iživljavanja i moja tolerantnost prestaje.Tada se ispoljava ona druga strana moje ličnosti koje se i sama jako plašim ponekad,osvetoljubivost.
    Slažem se sa iznetim. Naravno nismo svi isti pa se i u tome ogledaju naše različitosti . Najednostavnije rečeno vidim sebe na nivou 2., znači priznavanje i poštovanje drugoga. Za nivo tri treba mnogo truda i vremena da se uloži sa obe strane.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  6. #21

    Odgovor: Tolerancija

    Za nivo tri treba mnogo truda i vremena da se uloži sa obe strane.
    Mnooooogo i truda ,a pre svega vremena.Poverenje je različit pojam od tolerancije.Ja mogu kolegi da tolerišem kašnjenje i čupkanje mojih radnih sati ali ne moram da imam poverenja u njega ili nju.A kad mi pukne film onda poludim i urlam kao kreten.I da vidiš kako onda nema više skraćivanja njihovog a produžavanja mog radnog vremena.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  7. #22

    Odgovor: Tolerancija

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Tolerantna sam do odredjene granice.U trenutku kada ta granica predje u fazu iživljavanja i moja tolerantnost prestaje.Tada se ispoljava ona druga strana moje ličnosti koje se i sama jako plašim ponekad,osvetoljubivost.
    Tako nekako.
    Sa mnom možeš kako hoćeš, ali ne i dokle hoćeš.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Tolerancija i solidarnost na putu
    Autor Kunic u forumu Auto-moto
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 15.10.2012, 15:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •