Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

Prikaz rezultata glasanja: Kada bi se raspisao referendum o zajednickoj drzavi Srbije i Republike Srpske, sta bi

Učesnika ankete do sada
78. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • DA

    48 61.54%
  • NE

    30 38.46%
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 87
  1. #1

    Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Kada bi se raspisao referendum o zajednickoj drzavi Srbije i Republike Srpske, sta bi ste zaokruzili DA/NE?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Требао си ставити и одговор не знам.
    Ја стварно не знам да ли би то било добро за РС, а за Београд би било добро 100%, јер би имао још некога да музе.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Na referendumu ne znam da li bi bila ta opcija
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Ako bi nas neko uopšte pitao, onda definitivno DA.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Iz perspektive građanina RS zaokružila bih DA, jer je prirodnije da jedan narod bude povezan u jednu državu, a ne da svaki dan neko pokušava da promijeni ili ZABRANI atribut ''Srpska'' u nazivu Republike.
    Ne znam šta ima loše u tome ''atributu'' ili imenu jednoga naroda koji se odvajkada zove tako i koji pokazuje njegovu nacionalnost???
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Mia kaže: Pogledaj poruku
    Iz perspektive građanina RS zaokružila bih DA, jer je prirodnije da jedan narod bude povezan u jednu državu, a ne da svaki dan neko pokušava da promijeni ili ZABRANI atribut ''Srpska'' u nazivu Republike.
    Ne znam šta ima loše u tome ''atributu'' ili imenu jednoga naroda koji se odvajkada zove tako i koji pokazuje njegovu nacionalnost???
    Lose je u tome sto na tom podrucuju,sadasnjeg RS-a, nisu pre rata ziveli samo Srbi vec je bilo itekako mesano a sad ima ime samo jednog naroda dok ostali zele da se vrate svojim kucama pa se osecaju onda nepozeljnima i strancima u vlastitom domu...

    Sto se tice price o jednom naraodu u jednoj drzavi,meni je to onako iskreno smesno jer opet nijedan narod ne zivi samo u jednoj drzavi,pogotovo danas kad su migracije i vise nego cesta pojava

    BTW RS kad bi se i odcepila ne bi se spojila sa Srbijom jer tamosnji politicari se nikako ne bi odrekli silnih poslanickih fotelja
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    to bi bilo kao da se ja pomirim sa bivsom zenom i sada da joj pripojim sto sam ponovo steko .dokle bi mi funkcionisali ? pa verovatno dok bi sve bilo namireno placeni racuni , dugovi vraceni , med i mleko . a razvod se zna ne zadugo , jer ko ce da se odrekne vodece pozicije vredi razmisliti , o tome se trebalo ranije razmisljati . oruzje nikada nije bilo niti ce biti resenje . ja bih voleo da se svi ujedinimo SFRJ , sta joj je falilo . sto se vise delimo manje imamo ( kao jedinke ) dok pojedinci u toj situaciji se bogate
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Mislim da od tog spajanja ništa ne bi bilo...samo neke političke malverzacije...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    E nemam pojma... Kada bi mi neko stavio na papir šta bih ja konkretno dobio ili izgubio tim potezom, onda bih znao šta da zaokružim. Ovako, ako bih se vodio samo patriotizmom, odgovor je DA, ali ako razmišljam realno, odgovor je NE.

    Zašto NE? Pa ima par razloga. Prvo, RS je otprilike u istim govnima kao i Srbija. Ako ne i u gorim. Udružiti se sa slabijim... Hmmm... Ne zvuči mi kao super kul ideja. Drugo, koji bi status RS tada imala? Pokrajina? Republika? Koji bi status imala Srbija? Da li bi se tada promenio status Vojvodine, pa bi pored Srbije morala da hrani i RS? Ili bi Srbija počela da eksploatiše RS pošto je Telekom Srbije već počeo da ulaže u RS, dok se u Srbiji ljudi ubijaju zbog ADSL priključka. Ma gomila pitanja na ovu temu, a malo odgovora...

    Ako se ikada pokrene ovo pitanje i bude malo više informacija, onda ću i znati šta da zaokružim.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Ako bi nas neko uopšte pitao, onda definitivno DA.


    Без подршке великих владара света ово није могуће извести, међутим кад би то постало актуелно сигуран сам да би Срби с'обе стране Дирне били ЗА!
    РС већ има скоро све одлике једне државе, председника, премијера и Владу, парламент, своје школство, здравство, полицију...
    Колико ја знам РС се у последње врене потпуно пробудила, велики новац је ушао у земљу, велики пројктеи су покренути, пре неки дан сам читао о инвестицији од милијарду и по еура у РС за нову термоелектрану, неки аутопутеви, од Телекома Србије су добили велики новац, све у свему бољи су од друге половине БиХ...
    Видећемо шта ће се дешавати око КиМ, одлуке око њега ће утицати и на РС, али и на мног друге регије...
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Prvo, RS je otprilike u istim govnima kao i Srbija. Ako ne i u gorim. Udružiti se sa slabijim... Hmmm... Ne zvuči mi kao super kul ideja.
    Kao sto rece moj omiljeni crtani lik, Sofronije: "Greshish, ovaj, greshish sinak." U gorim nije sigurno.
    Vecina srba u RS (ukljucijuci i mene) uopste ni nema zelju za pripajanjem Srbiji... Samo nezavisnost i bicemo srecni kao mali leptirici.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Vecina srba u RS (ukljucijuci i mene) uopste ni nema zelju za pripajanjem Srbiji... Samo nezavisnost i bicemo srecni kao mali leptirici.


    Iskreno ne znam sta bih zaokruzio. Prvo treba izdejstvovati ovo sto je greco napisao pa onda razmisljati da li smo za spajanje sa Srbijom ili ne. Trenutno bi bilo nezahvalno i od rukovodstva Republike Srpske a i od naroda ocekivati da se Srbija vise zalaze za rijesavanje naseg statusa, kad ima mali milion precih stvari.
    Mislim da se stanje u BiH nece bitnije mjenjati u skorije vrijeme. Dok u RS imamo, moze se reci, balgo osvjescivanje i okretanje vise ekonomskim a ne nacionalnim pitanjima u Federaciji je to jos uvjek u nekom zapecku. Sve dok ima RS politicari tipa Silajdzic, Tihic & co mogu racunati na funkcijske fotelje. Boze moj pitanje nacinalnog interesa nam je postalo tako svakodnevno da ga potezu i za neke totalno banalne stvari zanemarujuci ono o cemu bi trebala da se vodi briga.
    Zato sam od prvog dana kad je stvorena ovakva BiH za podjelu iste. JEdnostvano narod bi se osjecao sigurnije i umjesto napora na sputavanju i blacenju drugog entiteta politicari bi morali malo vise da se pozabave svakodnevnim bitnim zivotnim stvarima.

    Citat Lillith kaže:
    Lose je u tome sto na tom podrucuju,sadasnjeg RS-a, nisu pre rata ziveli samo Srbi vec je bilo itekako mesano a sad ima ime samo jednog naroda dok ostali zele da se vrate svojim kucama pa se osecaju onda nepozeljnima i strancima u vlastitom domu...
    ovo nije odlika samo Republike Srpske vec Bosne i Hercegovine u globalu. Ali relano gledano aneks 7 dejtonskog sporazuma je u velikoj mejri implementiran. A njime je garantovan povrat predratne imovine vlasnicima. Stanje je takvo da se zbog ovog ili onog obican gradjanin tesko odluci na povratak. Licno moji su razmisljali da se vrate, otac je i bio dobio ponudu za predratni posao ali kad su na kuci poceli da osvicu grafiti tipa "Srbe na vrbe" shvatili smo da tamo vise zivota nema. U nasem naselju 90% kuca, ciji su predratni vlasnici bili Srbi i Bosnjaci, su prodate i sad su u vlasnistvu Hrvata. Isto tako u nasleju u kom sad imamo imovinu 90% predratnih vlasnika, uglavnom Hrvata je preodalo istu Srbima koji su se tu doselili sto sa prostora Federacije sto iz Hrvatske.
    Pozivati se na referndum iz 91 je vise nego pogubno i krajnje kontraproduktivno. Bosni treba novi referendum koji ce pokazati stvarno stanje slike na terenu i novi ljudi koji na drugoj strani nece gledati potencijalnu pretnju vec ekonomskog partnera.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Lose je u tome sto na tom podrucuju,sadasnjeg RS-a, nisu pre rata ziveli samo Srbi vec je bilo itekako mesano a sad ima ime samo jednog naroda dok ostali zele da se vrate svojim kucama pa se osecaju onda nepozeljnima i strancima u vlastitom domu...
    Нико није питао Србе да ли желе да живе у независној држави која се зове Босна и Херцеговина. Цирка Милион и по људи. Па не мора ни РС баш да пита сваког свог грађанина да ли му се свиђа име или не. Сваки грађанин РС мора да има своја људска права испоштована, равноправност... али коме смета име РС нек се жали управи водовода. Бесмислена је идеја да ништа не сме да буде национално да се случајно неко не би непријатно осећао. Као они што облаче фереџе Малој сирени у Копенхагену, можда њима смета име Краљевина Данска? Имају свој ентитет, нек га зову како хоће.

    Citat tibor kaže: Pogledaj poruku
    to bi bilo kao da se ja pomirim sa bivsom zenom i sada da joj pripojim sto sam ponovo steko .dokle bi mi funkcionisali
    Тиборе, то би било баш исто тако, само потпуно различито. Није одвајање од Србије био избор РС, ниси читао новине последњих година?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    E nemam pojma... Kada bi mi neko stavio na papir šta bih ja konkretno dobio ili izgubio tim potezom, onda bih znao šta da zaokružim. Ovako, ako bih se vodio samo patriotizmom, odgovor je DA, ali ako razmišljam realno, odgovor je NE.
    Зашто је твој патриотизам у сукобу са твојим осечајем за реално?
    Неопходан услов за нормалан развој једног народа јесте решење његових животних питања, од којих је један и држава у којој тај народ живи. Народи који су решили своје национално питање развијају се нормално и посвећују се другим проблемима.
    Народи који нису имају рат сваких 50 година. Ти ратови такође значе и нестабилност, па тиме и назадовање економије, одлазак младих и школованих, а чести и успостављање штетних режима, типа комунистичког у прошлом рату односно учвршћивања Милошевића у овом.
    Уједињење српског народа у једну државу било би најстабилније решење српског националног питања, нестали би разлози за сукобе са суседима и Срби би могли да се посвете другим питањима без страха за нестанак иједног дела нашег народа.

    Zašto NE? Pa ima par razloga. Prvo, RS je otprilike u istim govnima kao i Srbija. Ako ne i u gorim. Udružiti se sa slabijim... Hmmm... Ne zvuči mi kao super kul ideja.
    Не ради се о "удруживању са слабијим" већ удруживању два дела једног народа.

    Drugo, koji bi status RS tada imala? Pokrajina? Republika? Koji bi status imala Srbija?
    Најмањи проблем за решити. Толико примера имамо у свету, Велика Британија, Финска, Швајцарска, Шпанија, Италија, Белгија, Кина...

    Da li bi se tada promenio status Vojvodine, pa bi pored Srbije morala da hrani i RS?
    У РС људи и данас једу иако нису у истој држави са Војводином. Штавише, храна се углавном купује, не храни их нико већ сами себе хране. Чак сам чуо и гласине да се и у централној Србији храна купује, да је не возе камионима из Војводине и не деле џаба, али за то већ не бих смео да ставим руку у ватру.

    Ili bi Srbija počela da eksploatiše RS pošto je Telekom Srbije već počeo da ulaže u RS, dok se u Srbiji ljudi ubijaju zbog ADSL priključka. Ma gomila pitanja na ovu temu, a malo odgovora...
    Приче о томе како нека држава експлоатише један свој део су ми јако сумњиве у Европи 2007. године.
    Телекоми су јако профитабилне фирме, тако да не видим разлога да било коме смета улагање Телекома Србије у Телеком Српске, напротив. Шта ли тек Норвежани мисле о томе што је Теленор уложио у Србију...

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Kao sto rece moj omiljeni crtani lik, Sofronije: "Greshish, ovaj, greshish sinak." U gorim nije sigurno.
    Vecina srba u RS (ukljucijuci i mene) uopste ni nema zelju za pripajanjem Srbiji... Samo nezavisnost i bicemo srecni kao mali leptirici.
    Убеђен сам да би те референдум прилично разуверио. РС је имала прилику да осети како је то кад си сам против јачих, типа НАТО или Хрватска... а Балкана је јако трусно подручје у политичком смислу. Мале државе су само прћије великих сила и моћних суседа.

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Trenutno bi bilo nezahvalno i od rukovodstva Republike Srpske a i od naroda ocekivati da se Srbija vise zalaze za rijesavanje naseg statusa, kad ima mali milion precih stvari.
    По мени је одвојено гледање на проблеме Србије и Српске вештачка подела, прихватање наметања великих сила. Не постоје посебни проблеми Србије и Српске (да се не би нашао неки паметњаковић, не мислим на проблеме типа канализације у Јаши Томићу или Гацку) већ проблеми српског народа који је подељен у више држава, вољом империја које нам не желе добро.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Kao sto rece moj omiljeni crtani lik, Sofronije: "Greshish, ovaj, greshish sinak." U gorim nije sigurno.
    Vecina srba u RS (ukljucijuci i mene) uopste ni nema zelju za pripajanjem Srbiji... Samo nezavisnost i bicemo srecni kao mali leptirici.
    Pa ne znam, onda nisam u toku zbivanja. Al ako ti kažeš, mož biti.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Зашто је твој патриотизам у сукобу са твојим осечајем за реално?
    Неопходан услов за нормалан развој једног народа јесте решење његових животних питања, од којих је један и држава у којој тај народ живи. Народи који су решили своје национално питање развијају се нормално и посвећују се другим проблемима.
    Nije to baš sukob. To je više kao gubljenje nade i padanja u očaj. Znaš ono, (najverovatnije) gubiš deo teritorije trenutno. Skenjan sam zbog toga, nije mi sad do razmišljanja o spajanju RS i Srbije. Da su srećnija vremena, drugačije bih razmišljao.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Уједињење српског народа у једну државу било би најстабилније решење српског националног питања, нестали би разлози за сукобе са суседима и Срби би могли да се посвете другим питањима без страха за нестанак иједног дела нашег народа.
    Ali ne bih voleo da mi ujedinjenje sa RS bude zamena za gubitak Kosova. Ono, bolje da Srbi imaju dve države na balkanu nego šiptari.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Најмањи проблем за решити. Толико примера имамо у свету, Велика Британија, Финска, Швајцарска, Шпанија, Италија, Белгија, Кина...
    Na Balkanu i najmanja sitnica može da izazove sranje.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    У РС људи и данас једу иако нису у истој држави са Војводином. Штавише, храна се углавном купује, не храни их нико већ сами себе хране. Чак сам чуо и гласине да се и у централној Србији храна купује, да је не возе камионима из Војводине и не деле џаба, али за то већ не бих смео да ставим руку у ватру.
    Znaš na šta sam mislio. Prodaje se u bescenje. Ali zato se uvoze kranjske kobasice, voda jana, kokošija juha, bronhi, kiki i prodaje se po neznatno većoj ceni. Umesto da se napravi zaštita tržišta. Štite se Zastava i EI NIš, dve propale fabrike, a ono što nam valja propada.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Телекоми су јако профитабилне фирме, тако да не видим разлога да било коме смета улагање Телекома Србије у Телеком Српске, напротив. Шта ли тек Норвежани мисле о томе што је Теленор уложио у Србију...
    Ali zar ne misliš da prvo treba srediti svoje dvorište, pa tek onda krenuti da komšiji kupuješ imanje.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Moguci referendum za spajanje Srbije i Republike Srpske

    не ради се о економији она и овако не функционише како треба ни код нас, већ о политичирима како је неко приметио, и када би било могућности за такав потез једноставно политичари код нас, а мањи број у РС не би био спреман да се одрекне својих тренутних положаја.
      Vrh

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.02.2019, 07:56
  2. Znate li napamet himnu Republike Srbije?
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 04.04.2012, 22:43
  3. Ustav Republike Srbije
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 27.04.2010, 10:54
  4. Referendum u Crnoj Gori
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.05.2006, 13:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •