Citati naši omiljeni... - Strana 53
Strana 53 od 82 PrvaPrva ... 343515253545563 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 781 do 795 od ukupno 1229
  1. #781

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Nista toliko ne osokoli kukavicu kao tudj strah.
    Postoji verovanje da je kolicina straha u svetu konstantna, i da se ne smanjuje i ne povecava, te da se uvek mora raspodeliti na sva ziva bica.
    Ukoliko se bojim manje, neko drugi se boji vise.

    Milos Latinovic
    Dzelat u raju
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  2. #782

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ' U Avganistanu ima mnogo djece, ali malo djetinjstva.' - Haled Hoseini 'Lovac na zmajeve'
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #783

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ... sirote nase sestre, gde su sada?
    Cije prezime nose?Imaju li decu?Kako izgledaju?Kako zive?
    Kada je trebalo ici u skolu, nismo mogli svi.
    Nase sestre koje su uvek bili bolji djaci od nas, ostale su na selu.
    Mi smo otisli umesto njih.Tada su mnogi od nas poslednji put videli svoje sestre.

    Ostale su zauvek pod dalekim planinama, a nadale su se da ce ostati samo dok mi zavrsimo skolu.
    Zna se koliko smo studirali.
    Za to vreme, nase sestre su prodavale jagode i drva u malim planinskim mestima.
    Stajale pored puteva i po raskrsnicama, nudeci tanjire zukava belosvetskim putnicima.
    Zaradjeni novac vezivale su u maramice, nosile oko vrata, a onda slale nama u velike gradove.
    Mi smo odavno zavrsili skolovanje.Nase sestre ostale su tamo odakle smo mi, zahvaljujuci njima, otisli.

    Neke su se u medjuvremenu poudavale.Nase stare slike ponele u svoje domove.
    To su slike iz onog vremena kada smo nosili kragne izvadjene preko revera i zacesljavali kosu u vis.


    O medjuvremenu - Matija Beckovic

  4. #784
    ....
    Tamo gde se dlakave gusenice duša
    Depiliraju i doteruju u leptire
    S puhorom večnog oproštaja
    Na krilima

    .....
    Da u sva prošla nesmenja, nemoženja i neznanja
    Udahne prokrijumčarenu želju
    I preporodi ih u strast
    Onu - zbog koje se ljudi plaše Raja
    Jer misle da je tamo nema
    ....


    nisam neshto lepshe prochitala nikad!



    izabelitta
    Poruku je izmenio Cecara, 21.10.2009 u 09:59
    & underpaid......

  5. #785

    Odgovor: Misli poznatih...

    "S ulice se čuje bat nogu i pesma. Četiri godine čekala se pesma, četiri godine bat nogu. Ni ova pesma, ni ove noge."

    Borislav Pekić
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  6. #786

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sve divne reci za koje znam nisu mi divne,zbog toga sto ti nisi tu.
    Sve voznje automobilom nisu mi prijatne,zbog toga sto ti nisi tu.
    Sva lepa mesta nisu mi lepa,zbog toga sto ti nisi tu.
    Sve dobre knjige nisu mi dobre,zbog toga sto ti nisi tu.
    Sve nove godine,pesme,rodjendani nisu mi lepi zbog toga sto ti nisi tu.
    Ni na jedno mesto nisam otisao, da ne pomislim da ti nisi tu.
    Nikada mi prijatelji nisu dosli, da se ne setim da ti nisi tu.
    Zivecu mnogo krace, zbog toga sto ti nisi tu.
    Kada budem umro, ti neces biti tu.

    Ranko Bulatovic
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #787

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Posle mnogo utrosene hartije i mastila, oci su uspeli da izdvoje vinovnika odgovornog za gnusnu seksualnost covecanstva i s pakoscu su krivicu kolektivno pripisali Evi. U iscrtavanju njenog portreta posebno se istakao sveti Pavle sa svojim mizognijom. Polako se razvila teologija koja se bavila stanjem pre pada, a taj period odnosi se, naravno, na trenutak kada su Adam i Eva u Rajskom vrtu okusili slast jabuke koju im je Bog zabranio. I bas kao sto je Marija, Hristova majka, bila deifikovana i lisena putenosti, tako je i Eva postala sredisanja tacka ovozemaljskog greha.Osnovni zaplet hriscanske price o dve zene poceo je da se razvija.


    Istorija celibata, Elizabet Abot
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  8. #788

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ljudi su željni radosti, trvrdio je A. Golumbovski. Tvrdio je tako sve do kraja svog životnog puta. Pocetkom 1938. je to bilo, u Barseloni. Kao anarhista, biva uhapšen od strane republikanske policije, rano ujutru izveden u dvorište i tamo streljan. Poslednja želja bila mu je da popije sok od maline, na rastvaranje. Dali su mu čašu, sok, sipali vode i on je malom kašikicom dobro pomešao gusti sirup. Zveckanje kašikice je kažu izuzetno nerviralo prisutne. Posle je A. Golumbovski još jednom ustvrdio kako su ljudi željni radosti, sigurnim korako stao uza zid i tamo bio pokošen.


    Marko Car,Besmisleno pisanje
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #789

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Vidiš,još mislim dobro o tebi,i želim da se ponekad probudiš usred noći,i da dugo sediš prekrštenih nogu na postelji,mučeći se kajanjem i stidom,zbog mene.Ali,neka ti je bogom prosto,nisi ti birao svoju sitnu dušu,dali su ti je,ne pitajući.Došao si na red kad drugih,boljih,više nije bilo.


    Tvrđava - Meša Selimović
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #790

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Don Huan
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put prede sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha."

    and


    Herman Hesse
    "...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  11. #791

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Zašto svi moraju da budu ovoliko usamljeni? Zašto je neophodno biti ovoliko usamljen? Kad je toliko ljudi na ovom svetu, i kada svako zeli nešto što ima u onom drugom, zašto i pored toga moramo biti toliko daleko jedni od drugih? Zar se ova planeta okrece hraneci se ljudskom usamljenošcu?
    ...
    Zazmurio sam i oslušnuo, i mislio o Sputnikovim potomcima koji prelecu nebom, sa silom Zemljine teze kao jedinom sponom sa maticom. Kao usamljene metalne hrpe, slucajno se sretnu u mrklom mraku prostranog svemira, mimoidu se i zauvek rastanu. Bez ijedne jedine reci koju bi razmenili, bez ikakvih obecanja koja bi ih obavezivala."

    Haruki Murakami ,Sputnik ljubav
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #792

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Zaista,naidju trenuci kad covek i sebe zamrzne.A tome su cesto krivi drugi,koji mu ne dozvoljavaju da razvija svoje licne osobine.
    Ja sam,bez sumnje,pun gresaka i mana,prljav sam,neiskren,sazdan od slabosti svog vremena i svoje sredine;a ipak u meni postoji nesto sto me goni u suprotnom pravcu.Nije li to u svakom coveku tako?Sad razumem potrebu ljudi koji se bacaju na kolena pred necim sto je vece od njih,koji se ispovedaju i traze savet,pa bio to otac,prorok,svetac,predsednik republike,Bog ili kumir.Ali kud ja da krenem da se ispovedam,ocistim,izlajem,ja,pripadnik zdravog srednjeg staleza naseg materijalistickog drustva?Osetih potrebu ne samo da se istusiram,nego da se temeljito okupam.U samponu,u toploj vodi,da se raskvasim i operem,odmorim,a onda odem na spavanje.
    .. Kakvim me je samo pogledom prerezala od glave do pete dok sam stajao go golcat i brisao ledja.
    Razgolitila me je jos i moralno.Odakle ljudima tolika samosvesnost?Cini mi se da valja neko vreme ostaviti u pobednickom
    samozadovoljstvu da sa sto vece visine tresne na tvrdu zemlju.Osveta?Ne.Samo odbrana.Jesam li ja rascepljen covek u kome su sukobljene dve suprotne licnosti?Jedna puna besa i samovolje koja ume da napada i da se svim sredstvima brani,ali zna da se pritaji i preduzme takticke korake,svaki svoj potez sebi objasnjava kao najprirodniji:ljigava i kliska kao jegulja,ljude i dogadjaje deli samo na korisne i stetne.A druga sanja o telesnoj i duhovnoj higijeni,o razumevanju,pravicnosti,o dobrom zajednickom
    zivljenju,o redu i miru.Medjutim jedna drugu iskljucuju.Po prvu je opasno da mudruje,druga ipak nije u stanju da se bezumno bori
    za svoju korist.


    "Igra s djavolovim repom"
    Vitomil Zupan

  13. #793

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "S koliko god nežnosti i mudrosti negovali taj naš odnos tananog prijateljstva, ono nije moglo da potraje zauvek. Ono što smo imali u rukama, bilo je kao samo produžena slepa ulica. To mi je bilo sasvim jasno."

    Haruki Murakami,Sputnik ljubav
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #794

    Odgovor: Misli poznatih...

    Žene su uvek inspirativne, barem za mene. Srećom ne moram sa svakom da se spetljam da bi mi bila inspiracija,
    Bilo bi suviše iscrpljujuće da sa vrakom ženom od koje imam nadahnuće moram da provedem dvadeset godina.
    Inspirišu me i kad ih slušam kako govore o svojim životnim iskustvima.
    I 20 minuta može da bude veliko nadahnuće ili, u mom slučaju , i dva minuta.
    Tony Person
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  15. #795

    Odgovor: Misli poznatih...

    Milena Jesenska "Put do jednostavnosti"



    "Kada žene ne bi bile smešne, nikada ne bi bile ružne. Biti ružna od Boga, to može da se popravi. To mogu da spasu prijatne, dobre oči, ljubazan izraz lica i uopšte nešto milo što bi vredelo pomilovati. Mnogo je gori smešni, neobjašnjivi nesporazum koji ženama izvire sa lica. Uvek mislimo o sebi da smo nešto što nismo. Mislimo da smo zavodljive, a bile bismo šarmantne kada ne bismo mislile tako. Mislimo da smo demonske, a u stvari smo male, nezasite i nesavladive životinjice. Zamišljamo da smo dramske umetnice, a često smo samo izveštačene majmunice.
    A to je sve zato što ne umemo da vidimo sebe u ogledalu. Posmatrajte žene kada vade pudrijeru i ogledalce. Na licu im uvek zasija izraz zadovoljstva, iako mozda samo na tren. Ali promene izraz lica pre nego što se pogledaju u ogledalo. Nikada žena ne izgleda tako ozbiljno kao kada se sprema da se pogleda u ogledalo. Navuče svoj najbolji izraz, najsladje i najlepše lice koje moze da napravi. I tek onda se pogleda...
    Verovatno zato i ne vidi kakva je."
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 53 od 82 PrvaPrva ... 343515253545563 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •