Citati naši omiljeni... - Strana 81
Strana 81 od 82 PrvaPrva ... 317179808182 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,201 do 1,215 od ukupno 1229
  1. #1201

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kao što je ljubav prema životu zapravo samo strah od smrti, tako i društvenost ljudi zapravo nije direktna; ona se, naime, ne zasniva na ljubavi prema društvu, nego na strahu od samoće.
    Arthur Schopenhauer
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #1202

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Žene imaju istančani osećaj da prepoznaju dobrog i lošeg muškarca:
    - Dobre koriste,
    - Loše biraju.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #1203

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ne kradi mi sebe od mene, budalo glupa.
    Miroslav Mika Antić
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  4. #1204

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Moramo se navići da na najvažnijim raskrsnicama ne nalazimo uvek znakove.

    Ernest Hemingvej

    EH
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  5. #1205

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ja pamet muškarca računam po onom što kaže, a pamet žene po onom što ne kaže!
    Jovan Dučić
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #1206

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ne živciraju me ljubitelji istine već – istina. Čime istina pomaže, kakvu utjehu pruža, u usporedjenju sa pričom?
    Kakve koristi od istine u gluvo doba noći, u tami, kad vjetar u dimnjaku riče poput medvjeda? Kad munja crta sjenke na zidu
    spavaće sobe a kiša dugim noktima kucka po oknima? A ne.. Kad te u krevetu zebnja i hladnoća pretvore u kip, ne očekuj
    da ti priskoči u pomoć koščata i suvonjava istina. Tad su ti potrebne prijatno okrepljujuce price, da te u san uljuljka utješna sigurnost kakve laži.

    Diane Setterfield - Trinaesta priča
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #1207

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    - Žene su najfascinantnije u dobi između 35 i 40 godina, nakon što dobiju nekoliko bitki i znaju svoj tempo. Kako retko ikada pređu četrdesetu, ta fascinacija može potrajati zauvek !
    Kristijan Dior
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #1208

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Nemoj da te prevari izgled.
    Svi su naizgled ljudi.

    - Rumi
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #1209

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    „Moral dužnosti jeste moral sluge i roba. Moral ljubavi jeste moral čoveka. Reč dužnost uvreda je ljubavi. Ljubav nije dužna ništa, nudi sve. Neznanje dužnosti jedino je neznanje ljubavi. Ljubav je jedina reč pre greha, dužnost je jedina reč posle greha. Ljubav daruje, dužnost zadužuje.“

    „Duhovni razgovori“ – Vladeta Jerotić

    Ima dana kada mi treba neko... Neko, ko ništa ne pita, a zna sve.

  10. #1210

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Kada bi se mržnja mogla pretvoriti u elektricitet, bilo bi dovoljno energije za ceo svet!
    Nikola Tesla

    Dva su načina da diskutujete sa ženom. Ni jedan ne funkcioniše!
    W.Rogers

    Ćutanje sam naučio od pričljivih,
    toleranciju od netolerantnih, a
    ljubaznost od neljubaznih;
    čudno je, ali sam zahvalan tim učiteljima.
    Halil Džubran
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #1211

    Re: Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ne treba se bojati iznosenja istine! Dugogodisnja laz duboko je
    iskvarila ovaj narod zadrzavajuci ga na stupnju deteta koje to vise
    nije. Istina uvek cisti i pomaze sazrevanju i pojedinca i naroda.
    Moramo biti spremni da saslusamo istinu o sebi, a posle toga – ne
    svetiti se, niti dozvoliti u sebi mesta anarhicnoj obesti. Samo u tome
    slucaju istina ce delovati katarsicno!


    Vladeta Jerotic
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  12. #1212

    Odgovor: Re: Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ovaj svijet je opasno mjesto za življenje, ne zbog onih ljudi koji su zli, nego zbog onih koji u vezi toga ništa ne poduzimaju."

    Albert Einstein







    Artur Šopenhauer:

    "Najjeftiniji oblik ponosa je nacionalni ponos.
    On otkriva pomanjkanje individualnih kvaliteta pojedinaca, kojima bi se dotični mogao ponositi, jer inače ne bi trebao pribeći onima koje dijeli sa milionima drugih.
    Onaj ko posjeduje vrline, najbolje će prepoznati greške svoje vlastite nacije, jer mu je ona stalno pred očima.
    Ali svaki jadnik, koji ništa drugo na svijetu ne posjeduje na šta bi mogao biti ponosan, koristi ovo zadnje sredstvo, naciju kojoj pripada, da bi na nešto mogao biti ponosan.
    Kroz to se osjeća jačim i spreman je s puno zahvalnosti braniti rukama i nogama svaku njenu grešku i glupost."
    Poruku je izmenio ljiljak, 03.04.2015 u 19:18 Razlog: dodatak

  13. #1213

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Doveka ćemo slušati o slavnom vojevanju generala Delica, o prejezovitom žitiju Bože Ðelica, o Veljinim ovcama, Palminim žirafama, Tominim unucima, šešeljevim knjižurinama i vec svim tim neopevanim budalaštinama kojima nas ponižavaju iz dana u dan, đubrad pohlepna, bezobrazna i lažljiva, umesto da rade ono za šta su placeni.

    Sve se ovo polako pretvara u nocnu moru, san iz koga nikako ne možemo da pobegnemo i budimo se posle oznojeni i mrtvi umorni. Uzaman je njima govoriti da su vremena nezgodna; da se valja uzeti u pamet; da je đavo odneo šalu; da nije vreme za zajebanciju. Ne, znaju oni sve to, ali se drže onog bećarca: "Alaj volem kad godina izda, sve poskupi, pojevtini p....". Ti su već skontali kako će se ovajditi i od belosvetske krize i od naše muke."

    M. Vasic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #1214

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    -Ljudi su kao školjke, moraš ih otvoriti na hiljade da bi pronašao biser !
    Đorđe Balašević

    -Napiši mi pesmu, molila je...I nisam znao da li ću umeti. Voleo sam je tako lako. a tako sam teško to znao da pokažem.
    A onda, odjednom, raspored mladeža na njenim leđima, kao tajna mapa, pokazao mi je u koje zvezde treba da se zagledam... I tako...Eto ti pesma, ludo jedna....
    Đorđe Balašević
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #1215

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Постоји неки занос који означава врхунац живота и преко тога живот не може да се уздигне. И такав је парадокс живљења да овај занос долази онда кад је човек најживљи, и он долази као потпун заборав да човек живи. Овај занос, овај заборав живљења, долази уметнику када га захвати пламен стваралаштва; он долази војнику у ратној помами на разбојишту; и он је дошао Беку док је водио чопор, курјачки завијао, јурио за храном која је била жива и брзо бежала пред њим по месечини. Он је кушао дубине своје природе, делове свога јестества који су били дубљи но он сам, јер су водили натраг у утробу времена. Њиме је господарило само сећање бујице живота, набујао талас бића, савршена радост сваког појединог мишића, зглоба и жиле, јер то је било све оно што није смрт, јер то је било светло и бујно, и изражавало се у покрету и кличући летело испод звезда и површином мртве твари која се није кретала.

    Џек Лондон, "Глас дивљине"
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 81 od 82 PrvaPrva ... 317179808182 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •