Citati naši omiljeni... - Strana 54
Strana 54 od 82 PrvaPrva ... 444525354555664 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 796 do 810 od ukupno 1229
  1. #796

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Udvarajte se malo svojoj ženi kao da vam nije žena, kao da vas ne voli, kao da ima nekog drugog, kao da može da bira. A žena nije nezahvalna. Na tu pažnju ona ce odgovoriti sa mnogo dobrote - kao da vas voli, kao da nema drugog,
    kao da ne može da bira.

    Dusan Radovic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #797

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    'Tek godine 1980. mogli smo prochitati u 'Sunday Timesu' kako je umro Staljinov sin Jakov. Kao zarobljenik u njemachkom logoru za drugog svjetskog rata, bio je rasporedjen u istu baraku s engleskim oficirima. Imali su zajednichki zahod, koji je Staljinov sin uvijek ostavljao zagadjen. Englezima se nije svidjalo da idu u zahod umazan izmetom, pa makar to bio izmet sina, tada najmocnijeg chovjeka na svijetu. Zamjerili su mu. Uvrijedio se. Ponovo su ga upozoravali i tjerali da ochisti zahod. Uzrujao se, pocheo se svadjati, htio je da se tuche. Na kraju je zatrazhio raport kod komandantna logora. Htio je da ovaj presudi u nastalom sporu, ali naduveni Njemac nije htio razgovarati o govnima. Staljinov sin nije mogao podnijeti takvo ponizhenje. Uzvikujuci u nebo strashne ruske psovke, potrchao je prema elektricnom strujom nabijenoj ogradi logora. Bacio se na zhice. Njegovo tijelo, koje vishe nikad nece zagaditi Englezima zahod, ostalo je da visi na ogradi.'


    Milan Kundera - Nepodnošljiva lakoća postojanja
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #798

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Pala bi u čitanje kao u nesvest,

    i prenula bi se tek kod poslednje stranice knjige.

    Imala je neobičan čitalački talenat,

    a možda čak i genijalnost.

    Njena osetljivost prema štampanoj reči

    bila je tako velika da su izmišljeni heroiji

    stajali u istoj ravni sa živim,

    njoj bliskim ljudima.

    Sonječkino čitanje,

    koje je postalo laka forma izgubljenosti,

    nastavljalo se i u snu.

    Činilo se da je i svoje snove čitala.

    LJUDMILA ULICKA
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  4. #799

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Počinjem ovu svoju priču, nizašto, bez koristi za sebe i za druge, iz potrebe koja je jača od koristi i razuma, da ostane zapis moj o meni, zapisana muka razgovora sa sobom, s dalekom nadom da će se naći neko rješenje kad bude račun sveden, ako bude, kad ostavim trag mastila na ovoj hartiji što čeka kao izazov. Ne znam šta će biti zabilježeno, ali će u kukama slova ostati nešto od onoga što je bivalo u meni, pa se više neće gubiti u kovitlacima magle, kao da nije ni bilo, ili da ne znam šta je bilo. Tako ću moći da vidim sebe kakav postajem, to čudo koje ne poznajem, a čini mi se da je čudo što uvijek nisam bio ono što sam sad. Svjestan sam da pišem zapleteno, ruka mi drhti zbog odplitanja što mi predstoji, zbog suđenja koje otpočinjem, a sve sam ja na tom suđenju, i sudija i svjedok i tuženi. Sve ću biti pošteno koliko mogu, koliko iko može, jer počinjem da sumnjam da su iskrenost i poštenje isto, iskrenost je uvjerenost da govorimo istinu (a ko u to može biti uvjeren?), a poštenja ima mnogo, i ne slažu se među sobom. "

    Dervis i smrt Mesa Selimovic
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  5. #800

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "...Postavljeno vam je neocekivano pitanje, vi cak i ne uzdrhtite, u sekundi ovladate sobom i znate šta treba da kažete da biste sakrili istinu, i govorite veoma ubedljivo, i nijedna bora vam se na licu ne pokrene, ali - avaj - uznemirena pitanjem, istina sa dna duše u trenutku uskace u oci i sve je gotovo!
    Ona je primecena, a vi ste uhvaceni!"

    Bulgakov - Majstor i Margarita
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  6. #801

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    - Ali š-šta su "priče"?


    - Mogao bih da ti kažem da su to "paralelne dimenzije" ako će to udahnuti malo logike apsurdu...ali sitina je da su priče iluzije. Ništa drugo nego varke, u koje ljudi beže samo da bi malo zaboravili život...ali možda je i sama stvarnost iluzija, samo još jedna priča koju je izmislio nemaštoviti pisac...


    Koliko je još neispričanih priča...koliko varki? Onoliko koliko i vrata u beskrajnom hodniku. Iza svakih se krije neverovatna budućnost...nemoguća prošlost...besmislena sadašnjost. Možda su iluzije jedina izvesnost naših života.


    Dilan Dog

  7. #802

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Mulen ruž

    "Samo hrabro, Lotrek-rekao bi mu. Ti nisi po prirodi talentovan, ali zato imaš mnogo dobre volje, slušaš moja naređenja i radiš marljivo. Samo hrabro! Vremenom ćeš možda naučiti da slikaš pristojno. A, ko zna? Jedno dana češ možda zbilja da izlažeš u Salonu.

    Poslije tih uzbudljivih riječi on bi prišao idućem studentu, ostavljajući Anrija, zgurenog na maloj stolici, srca prepunog sreće."

    "Razumijem- rekla je bezbojnim glasom. Ponekad je teško vjerovati u božiju milost, ali češ uvidjeti da je još teže živjeti bez Boga."

    Pjer La Mir
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  8. #803

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Sama sam,nemam nista zajednicko s bilo kim:ne komuniciram,ne saosecam.To je jedno mrtvo i hladno mesto,tiho,nemo,gluvo.Sve je pokojno.Imam nadgrobnu plocu preko grudi,mermernu plocu koja me pritiska.
    Htela bih da vicem,da pitam sta se desilo.Ali mogla bih da urlam,niko me ne bi cuo,nalazim se previse duboko u mraku.Vreme je stalo,samoca je nadvladala sva druga osecanja,i strah,ludacki strah.Nema trajanja na koje se mozemo osloniti,vec samo trenutaka podrivanih iznutra usled njihovog sopstvenog propadanja.
    Kosmar proganja moje noci:nema vise smisla.
    Zasto izgovoriti recenicu koja ce trenutak kasnije biti osporena?
    Zasto iskazati emociju koja ce istog casa biti unistena?
    Zasto u koru jezika izrezbariti nasa zajednicka srca ukoliko ce to drugo biti poseceno,a strana izbrisana?
    Ne mogu nista da uradim da je sacuvam, da je spasem od unistenja,nemocna sam.
    Ljubav,nemoguca misija.

    "Ni ti ,ni ja"
    Kamij Lorans

  9. #804

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Zamolite li nekog normalnog coveka da vam pokaže najzgodniju ucenicu ili skautkinju na nekoj skupnoj fotografiji, on nece uvek izabrati nimficu. Treba biti umetnik i ludak, igracka beskrajnih jada, s mehurom vrela otrova u preponama i s prebludnim plamenom što vecno gori u osetljivoj hrptenjaci (o, kako se katkad moramo skrivati i cuvati!), da bi se odmah poznalo, po neiskazivim znacima - po pomalo macjem obrisu jagodicnih kosti, po tankim i svilastim zglavcima i još po nekim drugim obeležjima koje mi ocaj, stid i suze od nežnosti brane da dalje nabrajam - malog smrtonosnog zloduha sred obicne dece; ona, nimfica, stoji medu njima neprepoznata i nesvesna i sama svoje moci.

    V. Nabokov - Lolita
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  10. #805

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Jedan filozof se uvek motao onuda gde se igraju deca. I chim bi video nekog dechaka sa chigrom pocheo bi vrebati. Samo shto bi se chigra zavrtela filozof bi krenuo za njom da je uhvati. Nije hajao za to što deca galame i trude se da mu prepreche put do svoje igrachke; chim bi uhvatio chigru da se josh vrti, obuzela bi ga sreca, ali samo za trenutak: onda bi je bacio na zemlju i odlazio. On je, naime, verovao da je saznanje bilo koje sitnice - pa tako, na primer, i chigre koja se vrti - dovoljno za sananje opshteg. Stoga se on nije bavio velikim problemima, to mu se chinilo neekonomichnim. Ako se najsitnija sitnica zaista spozna, sve ce biti spoznato. I on se zato bavio samo chigrom koja se vrti. I kad god bi se vrshile pripreme da se chigra zavrti, i kad bi se chigra zavrtela, u njemu bi se tokom zadihanog trchanja ka njoj ova nada pretvorila u izvesnost, ali kad bi nakon toga uzeo u ruke taj glupi komad drveta smuchilo bi mu se, i dechija vika koju dotad nije chuo i koja mu je sada iznenada probijala ushi, oterala bi ga odatle, i on bi se teturao kao chigra pod neveshtim bichem .....


    Chigra .... Franc Kafka

  11. #806

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Na kraju, svi racuni i sve ispitivanje, sve se svodilo na jedno: pravo prokletstvo njegovog života dolazilo je od visokog mišljenja koje je imao o sebi. I što je najgore, on toga nije bio svestan; to mišljenje je živelo u njemu kao što živi u nama naš krvotok i stalno lucenje žlezda, a mi ga nismo svesni, ne znamo ga, ne osecamo i ne vidimo drugacije do po njegovim krajnjim posledicama. To je coveka zavodilo na hiljade krivih puteva i pogrešnih zakljucaka u životu, nagonilo ga da uzroke svih svojim mnogobrojnim nedacama i nezadovoljstvima, i svima protivrecnostima svog života traži tamo gde oni nisu i ne mogu biti.

    Ivo Andric - Znakovi pored puta
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  12. #807

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ali šta ćemo, onaj ko voli, mora da deli sudbinu onoga koga voli.

    Mihajil Bulgakov - Majstor i Margarita
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  13. #808

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Casnije je nekog otvorenu uvrediti, nego ga potajno mrzeti.
    Tacit

  14. #809

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Srecan je ko ume da voli...........

    " Sto sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je zivot pruzao i sve jasnije sam shvatao gde treba traziti prave izvore radosti i smisla. Naucio sam da biti voljen ne znaci nista, a da je voleti sve, da je sposobnost da osecamo, ono sto daje vrednost i i lepotu nasem postojanju. Gde god bi se na zemlji pojavilo ono sto se moze nazvati srecom, bilo je satkano od emocija. Novac nije nista, moc nije nista. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrecni. Lepota nije nista, video sam lepe muskarce i lepe zene koji su bili nesrecni uprkos svojoj lepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako oseca; bilo je bolesnika punih volje za zivotom koji su je negovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli muceni strahom od patnje.
    Ali sreca je uvek bila tamo gde je neko umeo da voli i ziveo za svoja osecanja; ako ih je negovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Lepota ne pruza radost onome ko je poseduje, vec onome ko ume da je voli i da joj se divi..."

    Herman Hese

  15. #810

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Paulo Koeljo, iz knjige "Alhemičar"


    " Bilo šta na licu zemlje može da ispriča priču svih stvari. Ako bi otvorio neku knjigu na bilo kojoj stranici, ili pogledao u nečiji dlan, ili u karte, ili let ptica, ili bilo šta, svaki čovek bi pronašao neku vezu sa onim što trenutno proživljava. Zapravo, stvari nisu pokazivale ništa, nego su ljudi, posmatrajući stvari, otkrivali način da se prodre u Dušu Sveta."

Strana 54 od 82 PrvaPrva ... 444525354555664 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •