Citati naši omiljeni... - Strana 13
Strana 13 od 82 PrvaPrva ... 311121314152363 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 1229
  1. #181

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Ima ljudi koji nam govore ali ih mi ne slušamo;
    ima onih koji nas povrede i ne ostavljaju traga,
    ali ima ljudi koji se jednostavno pojave u našem životu i ostave zauvek trag.

    Cecilia Meireles
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  2. #182

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ako me pitaš gde su te šume, reći ću ti: u pepelu... Ja želim samo jedno: da veruješ u taj pepeo. A to ćeš zaista moći ako shvatiš da vreme treba pobedjivati, što svešću, što pesmom, što zaboravom, ali nikada nadom, niti onim što je već ostvareno. Dakle, vatrom koja je vrlo slična praznini, a ne senkom."

    Branko Miljković "Vatra vatru ne gori"
    Ćuti i prenesi dalje....

  3. #183

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Za sedam jeseni,koji minut posle pola jedan,jedan ili pola dva,i ona ce negde zastati pod zamuckujucim plavim neonom sa reklame iznad izloga prodavnice modne obuce...
    I onda ce znati...
    Dah uspomene pazljivo ce oduvati prasinu sa smesne stare ogradice od posesivnosti koju sam jednom uzalud dizao oko skrivenog senovitog vrta u kom su pupile njene ambicije...
    Uzdahnuce,predosecam?
    Cestice sjaja rastopice joj se nacas u pogledu,kao odraz udaljenih zvezda na vodi...
    Bice sama,nadam se?
    Jer,tad ce se u ritmu njenog pulsa mozda pojaviti ona uznemirena i kljucna sinkopa koju sam poslednjih dana uzalud osluskivao u odjecima nasih tisina...
    Da...
    I onda ce znati da je jedina koju sam ikad voleo...
    Da sam sve druge voleo tamnom stranom srca...
    Stedeci se...
    Uceci se kako cu najbolje voleti nju...
    Kada je konacno nadjem...

    *Jedan od onih zivota - Balasevic*
    ...Postoje u nama neke neprevodive dubine...
    ...Postoje u nama neke stvari neprevodive u reci...
    ...Ne znam...

  4. #184

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ... Pomislio sam da vreme nije samo reka, koja se neprestano izliva iz korita, tako da čovek mora da beži, dok ona plavi sve iza njegovih leđa, da ne mora da beži u budućnost, praznih ruku, bez ičega, dok mu reka briše tragove sa svakim korakom, neprestano, kada iz jedne sekunde ulazi u drugu. Samo naša beznadežna usklađenost, umor čula, nestvarna snaga sećanja i navika, koja nas štiti, vidi to nepoznato u očima kada ih otvorimo ujutru, izbačeni talasima na obalu još jednog nepoznatog dana. Svakog jutra stupamo na nepoznato mesto, i ostaju nam samo slaba i prevrtljiva sećanja, koja nam govore ko bismo mogli da budemo. Nepovezana, pohabava sećanja, koja više ne prave razliku između sveta kroz koji smo usput prošli i senki koje je on bacio na izbušenu vetrovitu glavu, dok smo bežali napred, sve dalje. Ponekad savladamo strah od spoticanja i okrećemo se da pogledamo poslednji put, jer ne razumemo to nepoznato što nam ide u susret, i reči kojima ćemo ga nazvati, ipak će biti beznadežno neadekvatne, i tako bežimo od razaranja vremena, unazad, dok ne postanemo ništa drugo do priča koja govori o svemu što smo propustili....

    Jens Kristian Grendal Tišina u oktobru
    ...Postoje u nama neke neprevodive dubine...
    ...Postoje u nama neke stvari neprevodive u reci...
    ...Ne znam...

  5. #185

    02 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Život je čudo. Ponekada razmišljam da je jedno ljudsko biće, jedan od 40 hiljada spermatozoida. Taj jedan je uspeo, a onih 39999 uspeli nisu. Znači, svako ko se rodio je šampion. On je uspeo u odnosu na 40 hiljada drugih. Mnogi kažu - Šta će mi život. Čoveče, tvoja odgovornost i pred Bogom i pred tobom je ogromna. Pobedio si u najvažnijoj od svih utakmica. Živ si. Rodio si se. Uradi nešto pozitivno sa svojim životom."

    Z. Djindjic
    WhaT wouLd U do iF soMeOne lookEd uP iN YouR fuTurE anD TOld U tHeRe iS nO toMorroW ?

  6. #186

    02 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Mir

    "Rat je završen.
    Niko nije pobedio.
    Ipak, potpisao sam dobrovoljnu kapitulaciju.
    Diplomatija će obaviti ostalo.
    Neću više da se borim. Digao sam ruke od svega.
    Pusti me da pokupim svoje mrtve.
    Optimizam mi je izdahnuo na rukama.
    Vučem za noge nadu.
    Prikupljam raskomadana osećanja.
    Teglim na leđima ljubomoru, od čije težine mi klecaju kolena.
    Izgorela su mi pisma, razglednice, fotografije i poruke, pisane po ogledalima zapaljivim ružem za usne.
    U pepeljari plivaju šibice udavljene u vinu.
    Nad poprištem se vuče magla bezbroj popušenih cigareta.
    Pusti me da pokupim svoje mrtve.
    Sada ti više neće trebati ovi citati, stihovi, ovi mali trikovi, ove lozinke, ovi u ognju istopljeni ključevi, ove igre i ove navike.
    Pusti me da ih pokupim i sahranim kako dolikuje jer posle svake bitke nailazi ološ, koji grabi sve što stigne. Neću da im sve to padne u ruke.

    Tebi je, naravno, kao i uvek svejedno: nisi ostavila ništa iza sebe, osim otiska svog lepog tela u postelji, u kojoj smo se borili na život i smrt, a sutra se ionako menja posteljina."



    (111 priča, M. Kapor)
    WhaT wouLd U do iF soMeOne lookEd uP iN YouR fuTurE anD TOld U tHeRe iS nO toMorroW ?

  7. #187

    14 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Sigurna sam sada da ćeš shvatiti da voliš justinu više zato što te je izdala, ako budeš raščlanjivao svoja osećanja! Kurva je prava ljubimica muškarca, kao što sam ti jednom rekla, i rodjeni smo da volimo one koji nam zadaju najviše bola!"



    ~ Aleksandrijski kvartet, Lorens Darel
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #188

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Znakovi pored puta - Andrić

    "Takav je zivot da covek cesto mora da se stidi onoga sto je najlepse u njemu i da upravo to skriva od sveta, pa i od onih koji su mu najblizi.

    Poznavao sam coveka koji je za svaku stvar koju on nema ili ne razume uspevao da nadje poneku zlu rec.

    Ne smrt, zaborav resava sve. Zaborav, i to ne samo pojava, reci i lica, nego svega sto postoji i zivi. Zaborav tela i zaborav vremena. Zaborav da bi se moglo predahnuti i ziveti dalje u telu bez secanja, sa duhom bez imena. Zaborav, smrt sa pravom na nadu.

    Nisu svi ljudi tako rdjavi kao sto to rdjav covek misli.

    Otisao sam. Iza mene je ostalo sve sto su ljudi rekli, kao pramicak magle koji se gubi. A sve sto su uradili, poneo sam na dlanu jedne ruke.

    Onda ce doci smrt. Veliki rastanak, ali najmanje bolan od svih rastanaka koje smo poznavali. Jer, posle smrti zali samo jedno, a dosad smo uvek, kod svih rastanaka, zalili udvoje.

    Treba izdrzati do kraja, sa osmejkom stjuardese koja zna da na avionu nije nesto u redu."



    Spletkarenje sa sopstvenom dušom - Marija Jovanovic


    "Secanje nije zapecacena konzerva koju po potrebi otvorimo i zateknemo uvek isti sadrzaj: ono preobrazava proslost, upisujuci joj sadasnje znanje, iskustvo i osecajnost. Zato pricu o poroslosti (a svaki trenutak je vec proslost; prokletstvo vremena je upravo u tome sto retko uspevamo da uhvatimo i prozivimo trenutak, neponovljivost i punocu sadasnjosti, bez tereta proslosti i neizvesnosti buducnosti), dakle, govor o bilo cemu treba uzeti sasvim uslovno, kao mesavinu malo nehoticnih lazi, malo stvarnog zaborava, malo dodvoravanja vlastitoj tastini, i sasvim malo iskrenosti, sve stopljeno u pitku cafe creme, u koju, umesto secera, sipamo gomilu spletki."
    Poruku je izmenio TVO.JA_, 30.05.2008 u 09:14
    Ćuti i prenesi dalje....

  9. #189

    13 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Osvrnuo bih se samo na prethodno napisani cita iz knjige ZNAKOVI PORED PUTA i shvatio da je Ivo Andrić vrhunski pisac,milina ga je čitati i osećati njegove misli. Andrićevo srce je zaista veliko ! Hvala na napisanom citatu ! Pozdrav !!

  10. #190

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Vratiću se sa udovima od železa, mrke kože, besomucna pogleda: zbog moje maske
    mislice da pripadam snažnoj rasi. Imacu zlata: bicu dokon i surov. Žene neguju
    ove divlje nemoćnike što se vraćaju iz žarkih krajeva. Bicu umešan u političke poslove. Biću spašen.
    A sada sam proklet, užasavam se domovine. Najbolji od svega je san ... Još kao dete divio sam se neumoljivom robijašu na koga uvek zjapi robija; posećivao
    sam krčme i svratišta koja bi on posvetio svojim boravkom; njegovim očima sam
    gledao plavo nebo i cvetni život polja; njegovu sam kob njušio u gradovima.
    On je imo više snage nego neki svetac, više razboritosti nego neki putnik -
    i sebe, samo sebe!



    J.N.Arthur Rimbaud

  11. #191

    14 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Sedosmo u čamac, ona sede kraj mene na moje sedište i dodirnu me svojim kolenom. Ja je pogledah i ona mi na tren uzvrati pogled. Pričinila mi je prijatnost time što me je dodirnula kolenom, počeh da se osećam nagradjenim za taj gorki dan i radost mi se vraćala kada ona iznenada promeni položaj, okrete mi ledja i poče da razgovara sa doktorom koji je sedeo kraj krme. Celih četvrt sata nisam postojao za nju. Onda učinih nešto zbog čega se kajem i što još uvek nisam zaboravio. Njena cipela pade sa noge, ja je zgrabih i zavitlah u vodu daleko od čamca, od radosti što je blizu ili od potrebe da skrenem pažnju na sebe i podsetim je da postojim - ne znam. Sve se zbi tako brzo, nisam razmišljao, to mi je samo tako sinulo. Dame vrisnuše. A ja se ukočih od toga što sam učinio, ali kakva je korist bila od toga? Što je učinjeno, učinjeno je. "



    ~ Knut Hamsun "Pan"
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #192

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    ''Onaj ko sam sebe laže, i svoju rođenu laž sluša, taj dolazi dotle da nikakvu istinu ni u sebi, niti oko sebe ne razlikuje, nego dolazi, dakle, do nepoštovanja i prema sebi i prema drugima.''

    Dostojevski - Braća Karamazovi

  13. #193

    14 Odgovor: Citati naši omiljeni...

    "Ako me pitaš gde su te šume, reći ću ti: u pepelu... Ja želim samo jedno: da veruješ u taj pepeo. A to ćeš zaista moći ako shvatiš da vreme treba pobedjivati, što svešću, što pesmom, što zaboravom, ali nikada nadom, niti onim što je već ostvareno. Dakle, vatrom koja je vrlo slična praznini, a ne senkom."


    ~ Branko Miljković "Vatra vatru ne gori"
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  14. #194

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    S.Jesenjin - Crni covek

    "Crni covece!Sit sam islednika!
    Gnjurac nisi,talog ne izvlaci!
    Sta me se tice zivot pesnika-izgradnika?
    Drugom ti to citaj i tumaci!"
    neunistiva zlojebaba!

  15. #195

    Odgovor: Citati naši omiljeni...

    Lakrdijaš iz špila karata od vajkada se poistovećuje sa Smrću. Ali on je takođe simbol ponovnog rođenja. Kao i nevinosti koja je krasila čovečanstvo pre Pada. Dopada mi se da razmišljam o njemu kao o vitezu svetog grala, koji mora biti prostodušan da bi se sapleo o sreću za kojom traga.

    Ketrin Nevil "Osmica"

    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Strana 13 od 82 PrvaPrva ... 311121314152363 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš omiljeni novinar?
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 10.08.2018, 10:50
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Citati iz stranih filmova..
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 27.04.2011, 01:23
  4. Omiljeni casopis
    Autor irnik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 03:09
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •