Čarobni svet roštilja - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47
  1. #31

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Pogačice na roštilju
    Potrebni sasatojci :
    1 kg brašna
    500 ml vode
    2 kesice od po 7 grama suvog praška
    1 kašika soli

    Priprema
    Sve gore navedene sastojke staviti u posudu ,pa testo mešati dok se ne počne odvajati od suda.Staviti na dasku za mešanje na koju smo prethodno stavili tanji sloj brašna i od testa napraviti kuglu.Površinu testa premazati uljem , vratiti ga u posudu i prekriti krpom.Zatim je potrebno ostaviti testo u posudi oko sat vremena da naraste .


    Izvaditi ga na dasku za mesenje posutu brašnom, oblikovati ga u obliku valjka i podeliti na 10 delova. Svaki deo premesiti i ostaviti na površinu posutu brašnom. Kada smo sve delove premesili, oblikovali u kuglu, uzmemo onaj prvi deo kuglu i oklagijom razvijemo kao koru debljine prsta, a prečnika oko 20 cm. Svaku izvaljanu koru pogačicu izbodemo viljuškom na par mesta. Kada smo to uradili krenemo sa pečenjem na roštilju .Pogačice obično pečemo nakon mesa jer se brzo peku i treba da budu tople kad se posluže. Zaista su dobre i ukusne i daju dodatnu draž roštilju.Probajte , ubeđen san , nećete se pokajati

  2. #32

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Orada na roštilju

    Orada je bela morska riba , vrlo ukusna i spada u prvu kategoriju morske ribe.
    Potrebni sastojci za 4 porcije :
    1 kg sveže orade (očišćene) - 4 kom.
    4-5 čena belog luka
    maslinovo ulje
    malo soli
    grančica ruzmarina za mazanje ribe tokom pečenja

    Priprema :
    Očišćenu ribu dobro osušiti. Na zagrejan i uljem podmazan roštilj stavljati ribu.Za podmazivanje roštilja koristiti obično ulje . Ribu tokom pečenja mazati grančicom ruzmarina umočenom u obično ulje i prevrtati.Probajte ,ko voli,ribu začiniti i sa malo bosiljka.On isto daje prijatnu aromu.
    Pečenu ribu preliti maslinovim uljem, sitno seckanim belim lukom, peršunom, pa lagano posoliti. Dakle brza i jednostavna priprema

    Servirati po želji uz slani krompir, blitvu, spanać ... i obavezno vino. Ja sam uvek za beli Krstač

  3. #33

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Ćevapi , pljeskavice , leskovački uštipci po receptima iz prošlosti koje su sačuvali stari majstori


    Ovi recepti se čuvaju od zaborava , a jedan deo njih preneću i Vama .Gore navedene pikanterije pravi majstori prave isključivo od junećeg mesa i to od tri dela u srazmeri 5: 4: 1

    -500gr. od plećke
    -400gr. od vrata
    -100gr. od potrbušine

    Meso iseći na kockice 3- 5 cm, dodati 20 gr. soli, dobro izmešati i ostaviti da stoji u frižideru najmanje 5- 6 sati. Samleti ga kroz krupnu šajbnu (8- 10 mm), ponovo izmešati i ostaviti u frižider 10 -12 časova (bolja varijanta 24h). Ponovo ga samleti kroz sitnu šajbnu (3- 4 mm), izmešati i ostaviti u frižideru bar još 2- 3 sata. To je onda meso za one dobre stare i PRAVE ćevape. Dalje se formiraju ćevapi. Dakle potrebno je i vremena i strpljenja.Napomena smesu za ćevape začiniti po želji.

    A sad na pljeskavice koje se prave od iste smese i u koje se pred samo pečenje dodaje sitno seckan crni luk, tucana paprika i biber po želji. Neko voli i sitno seckanu zelenu papriku. Evo i štosa za jednostavno formiranje pljeskiavica. Kuglu od mesa (težine po želji i apetitu) staviti između dva najlona ili celofana tanko namazana uljem i pritisnuti daskom za seckanje do debljine od 1- 1,5 cm. Od iste mase dalje se pravi:
    LESKOVAČKI ĆEVAP
    Dodati sitno seckani beli luk, ljutu tucanu papriku i malo bibera. Leskovački ćevapi su malo duži i deblji od standardnih.
    LESKOVAČKI UŠTIPCI
    Uz sve ovo gore dodati sitno seckanu ljutu zelenu papriku , slaninu i na kockice (oko 5 mm) seckan kačkavalj. Otkidati komade rukom (odatle uštipak) i lagano formirati u kuglice prečnika oko 5 cm.

    Važne napomene:

    -Nikako u masu ne dodavati vodu. Ona samo podstiče stvaranje bakterija, u pečenju ispari a ćevap se "skupi" i postane gumast.
    -Ne dodavati sodu bikarbonu. Ona ubija mlečnu kiselinu u mesu i takođe radi za bakterije. Osim toga mesu posle nekog vremena daje neprijatnu zelenkastu boju.
    -Luk i ostale sastojke dodavati mesu pred samo pečenje!

    Za kraj reći ću Vam da je ovaj recept iskopan iz jedne knjige (priručnika) za kuvare i ugostitelje iz 1932. godine. Proveravan nekoliko puta kad god se nađe vremena za njega. Mislim da je dobar i da će naći primenu i kod naših prijatelja sajta .

  4. #34

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Sira na roštilju

    Potrebno:
    -dve kriške obranog starog kravljeg sira
    -dva čena belog luka
    -jedna jelovna kašika ulja

    Priprema:
    -iseći sira na režnjeve debljine oko 5mm (mokrim nožem da se ne lepi)
    -izmrviti u avanu beli luka
    -poređati u jednu činiju, red režnjeva sira, dodati malo mrvljenog luka, tako do kraja, pa na kraju preliti uljem.
    -ostaviti da odstoji 15-ak minuta
    - za to vreme dobro ugrejati roštilj i onda staviti da se peče,
    neokretati dok dobro nezapeče jedna strana, pa isto tako i drugu!

    Služi se uz prepečen hleba i barene krompire, začinjene i blago poprskane vinskim sirćetom, ko voli!?
    In vinas veritas

  5. #35

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    SVINJSKA REBARCA U KAJMAKU




    [LEFT]POTREBNO :

    1 KG SVEŽIH SVINJSKIH ŠPIC REBARA
    200 G KAJMAKA
    SO,BIBER,VEGETA

    Uzmete 1kg svinjskih špic rebara koji su po pravilu dosta mesnati i zahvalni za peći na roštilju.Napravite laganu žar i pecite jedno 30 minuta.Ovako pečena rebra začinite po želji .Služite ih dok su još topla i prekrivena sa kajmakom koji će lagano da se topi na rebrima.

    Opasno dobro jelo a zaista jednostavno za spremiti.Cela stvar je u odabiru rebara koje će te peći na roštilju.
    Sad je vreme domaćeg vina koje obavezno mora da se konzumira uz ovo jelo

  6. #36

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Evo nadamo se lepšem vremenu kada konačno možemo da raspalimo roštilj i da uživamo u specijalitetima , pa shodno tome uskoro stižu i novi recepti

  7. #37

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    dobar recept za interesantan rostilj
    suvim sljivama izvadite kosticu umesto nje staviti blansirani badem zatvoriti prstima uviti u slaninu zakaciti cackalicom i peci na rostilju

  8. #38

    rostilj meso receptura

    posto se godinama bavim mesarstvom sigurno ste zainteresovani za recepturu rostilj mesa a ona ide ovako 10kg junece meso,3kg juneci loj,1,5kg soja brasno,1,3kg soja ljuspica,4kg led,400gr so ,70gr k/2 aditiv za vezivanje svih komponenata sve to ide u mesaonu,mesarski kuter i to va je smesa za pljeske i cevape

  9. #39

    Odgovor: rostilj meso receptura

    Hvala na receptu. Zapisao sam ga pa cu isprobati prvom prilikom.

  10. #40

    Odgovor: rostilj meso receptura

    A od kad se to mleveno meso zove roštilj?
    Ja priznajem samo svinjski vrat kao meso za roštilj...sve ostalo je bOranija.

    I kako vas nije sramota da stavljate led

  11. #41

    Odgovor: rostilj meso receptura

    Ja takođe za roštilj priznajem svinjski vrat, ali i jagnjaće kotlete, sve drugo nedolazi u obzir. Za mene roštilj netreba da bude začinjen, dovoljna je samo so i to posolim kad je roštilj pred kraj
    A uz roštilj preporučujem hladno belo vino, naprimer Krstač :ziveli:

  12. #42

    Odgovor: rostilj meso receptura

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    A od kad se to mleveno meso zove roštilj?
    Ja priznajem samo svinjski vrat kao meso za roštilj...sve ostalo je bOranija.
    Što? Šta fali ražnjićima?

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #43

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    A uz roštilj preporučujem hladno belo vino, naprimer Krstač :ziveli:


    sacuvaj me dragi boze ove kombinacije . eeee svasta cu jos procitati ovde . ko to moze da jede i pije ? ko te to poducio ? to je kao kad bi u istovremeno pokusala da pricas sa johny rotten-om i papom benediktom ......
    Poruku je izmenio rusty nail, 24.08.2011 u 20:39
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  14. #44

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    sacuvaj me dragi boze ove kombinacije . eeee svasta cu jos procitati ovde . ko to moze da jede i pije ? ko te to poducio ? to je kao kad bi u istovremeno pokusala da pricas sa johny rotten-om i papom benediktom ......
    Dragi Bog Vas ne može sačuvati od ove kombinacije, možete se samo sami sačuvati

    ja mogu , ja obožavam i da jedem takav roštilj i da pijem takvo vino uz takav roštilj

    Podučio me je neko kome ovo jako, jako prija, a to je moj stomak

    A što se tiče poslednje opaske, ne bih da je komentarišem, samo ću da otpevam


  15. #45

    Odgovor: Čarobni svet roštilja

    mda.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da imam čarobni štapić...
    Autor _baba_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 02.05.2019, 16:01
  2. Pesme za bolji svet...
    Autor vladapera u forumu Muzika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.05.2012, 17:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •