Da li smo spremni za EU? - Strana 24
Strana 24 od 24 PrvaPrva ... 14222324
Prikaz rezultata 346 do 356 od ukupno 356
  1. #346

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Како су нам нацртали ту "ЕУропу" а ми сви верујемо, као Микија Мауса. Па смо тако процес придруживања ЕУ помешали са лепим понашањем, непљувањем по улици, поштовањем закона... дајмо се мало сконцентрират...
    A Miki Maus (Djelić ako se ne varam) nekako,jadan,sakupio 11 miliona evra,moze mu se svasta na ulici da radi.

  2. #347

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Guraj u Evropu!
    Sa nalepnice na vratima lifta.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  3. #348

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Ne.

    Nije to samo pitanje dobre volje i emocija, boje pasoša i čipa u njemu. Nije cak ni pitanje uvodjenja sankcija Rusiji.
    Pitanje je da li smo usaglasili zakone, procedure standarde, potpisali razne ugovore,...
    Da li smo zabranili sijalice sa žarnim nitima i da li smo spremni da zabranimo halogene sledeće godine.

    Ne. Pitanje je da li za presudu treba čekati 6 meseci ili 16 godina, da li je uvek kumova firma najbolji ponudjač na tenderima, da li inspektor radi po zakonu ili prvo pita AV kako treba da tumači zakon, da li država garantuje radniku preduzeća u stečaju neisplaćene plate, ili prioritet ima stečajni upravnik, da li inspekcija žmuri kada neko počne da gradi kuću na klizištu ili se odmah reaguje i zabranjuje gradnja, da li se problem alfatoksina rešava povećanjem dozvoljenog nivoa ili smanjenjem količine alfatoksina, da li se putevi rade da bi ministri imali gde da se slikaju ili zato što trebaju ljudima, firme poklanjaju strancima pretpostavljajući da će oni izgraditi neki Južni Tok ili se sve stavi u ugovor,...

    Prvo treba da shvatimo da većinu tih stvari treba da sredimo zbog sebe, a EU... Pa kad sve to sredimo, oni će se ponuditi sami. Tada nam možda neće ni trebati, ili ćemo izigravati Švajcarsku...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #349

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Oduvek sam bio evropljanin, šta više, svecki čo'ek a to što pojedinci nisu dorasli ni većoj varoši, ni'e moj problem.

  5. #350

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Sneza58 kaže: Pogledaj poruku
    Guraj u Evropu!
    Ko gura, zlo ne misli a ko misli nije mu do guranja !
    Nego...koji će nam Q.. EU? Napravimo sebi funkcionalnu državu u kojoj vladaju zakoni a ne lobiji pa će i pred našim vratima biti red. Uostalom, nikad nisam voleo da stojim u redu, jbt pa nisam redarstvenik !
    Poruku je izmenio Sivi, 20.04.2015 u 11:06
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #351

    Re: Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Citat Sneza58 kaže: Pogledaj poruku
    Guraj u Evropu!
    Ko gura, zlo ne misli a ko misli nije mu do guranja !
    Nego...koji će nam Q.. EU? Napravimo sebi funkcionalnu državu u kojoj vladaju zakoni a ne lobiji pa će i pred našim vratima biti red. Uostalom, nikad nisam voleo da stojim u redu, jbt pa nisam redarstvenik !
    Cuh ...Srbija .....to jest mi ....to jest oni ......" da naprave sebi funkcioionalnu drzavu u kojoj ce vladati zakoni ." !!!
    Nemoj me zasmejavati.
    Pa toga nije bilo od kad je sveta i veka... ovdeka ...a i za ubuduce.
    Takav raspored medj zvezdama .....ako razumes sta je pesnik hteo reci.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  7. #352

    Odgovor: Re: Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Britanci ce izici iz EU, jer EU nije sposobna da cuva svoje granice od priliva imigranata.
    Vala, nas nece ni primiti sa dva miliona Sirijaca!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #353

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Koliko znam geografiju u Evropi smo, a u EU... A šta ćemo tamo...Sve komšijske zemlje pukoše silne pare od prevelike sreće ulaska u istu... Nekako mi se čini da bi i sam ulazak išao tipa stigla još jedna kolonija.... Ma nisam ja za političke varijante. Nek se zamaraju pametniji

  9. #354

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Izlaskom Velike Britanije se potvrdilo da EU je odavno izgubila kompas. Pre toga je bilo političko primanje svih koji su bili pod uticajem ili blizu Rusije jer se tako omogućavalo NATO-u da se smesti na granice Rusije. Niko me ne može uveriti da je tranša kada su primani Rumunija, Bugarska, Poljska i sl..uopšte ikada ispunila zacrtana poglavlja (koja sada služe za mrcvarenje Srbije...jer im ne treba više članica).
    Težnja EU da sa osnove (ekonomije) polako pređe na politički nivo a uskoro i na formiranje vojske je epski autogol. Pokazalo se da od toga imaju koristi samo birokrati u Briselu, a da sve članice su na gubitku!
    Koliko je cela skalamerija zarđala, neefikasna i nesposobna pokazalo se na izbegličkoj krizi. Samo bi slepci poverovali da je EU dorasla iole ozbiljnijim problemima. Toliko su bili nesposobni da čak ni marionetsku tvorevinu (Kosovo) nisu naterali da poštuje ono što je potpisala upravo pred EU institucijama!!!
    Za čije babe zdravlje bi se mi uopšte gurali u EU?
    Ono što treba da uradimo je da ispoštujemo 3P (Pravda, Posao, Plate) a da odjebemo maloumne zahteve za sankcije Rusiji, tražimo odlazak Euleksa i vraćanje pod patronat UN južne pokrajine, komšijama Hrvatima poručimo da gledaju svoja posla, a EU da nam nije u interesu da bilo kome prenosimo nadležnosti države, pogotovo nekome ko se nije pokazao kao prijatelj ovog naroda.
    Pravimo dobar okvir da bi sami postali bolji, ne zbog EU ili bilo koga, jer ne želimo biti ičija kolonija, niti slušati naredbe ikoga sem sopstvenog naroda.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #355

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Vecina nema pojma jer radi automatski sto joj s e nametne ...Problem je u tome sto vecina misli cim udjeu evropsku uniju tecice med i mlijeko..
    Sta su to dobile one zemlje koje su usle iz istocne evrope??
    Nista posobno...Evropska unija je zamisljena kao ekonomska unija ,gdje protok robe i ljudi je slobodan ,gdje svaka clanica ima ista prava i obaveze ,gdje svaki gradjanin evropske unije mogao da radi bilo gdje i d a je placen isto tamo gdje radi kao i domicilni..Da li je tako ??NEEE..Jednostavno sadasnja E.U je polticka tvorevina sjaj i bijeda za male i jeftina radna snaga za bogate clanice
    toliko

  11. #356

    Odgovor: Da li smo spremni za EU?

    Cinjenica da u 2019 godini i dalje postavljamo isto pitanje je porazavajuca

Strana 24 od 24 PrvaPrva ... 14222324

Slične teme

  1. Da li ste spremni za još jednu bebu?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.02.2012, 19:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •