Spavate li dovoljno, ili ste uvek nenaspavani?
Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 107
  1. #1

    Spavate li dovoljno, ili ste uvek nenaspavani?

    Svetski rekord u ne spavanju je 18 dana. Danas se brzo zivi i kroz zivot trci, da bi mogle da se kupe sve te neke stvari skupe. Pre oko 100 godina, ljudi su u proseku spavali oko 9h, tj. za 2h duze nego li danasnji prosek. Nedovoljno spavanja dovodi do poremecaja bioritma, smanjenja psihicke moci , preopterecenosti oka itd. Dokazano je da u vecini slucajeva ljudi koji nocu manje spavaju - vise pate od gojaznosti. Ja spavam oko 8h radnim danima, a vikendom oko 10h ,i tad uglavnom punim baterije za predstojecu radnu nedelju. A ti?
    ...................

  2. #2

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Pre sam spavao po 9h,a sada spavam po 13 chasova.Uglavnom je tako, jer ozbiljno nista ne radim .

    p.s. izvini moze link da se lichno uverim u tako nesto ???

  3. #3

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Citat Aca1983 kaže: Pogledaj poruku
    Dokazano je da u vecini slucajeva ljudi koji nocu manje spavaju - vise pate od gojaznosti.
    pokazhi ti meni te dokaze, poshto sam ja chitala da je upravo suprtono, odnosno da su ljudi koji vishe spavaju skloni gojaznosti


    elem, ja spavam minimalno, a zhivi maksimalno.. zadnjih cca 2 godine spavam u proseku 3-5 sati dnevno.. najceshce oko 5, ali chesto i manje od toga.. takav mi je zhivotni tempo.. jurim okolo, shkola, posao, familija, prijatelji, drushtvo, izlasci.. i takav mi tempo trenutno odgovara.. vikednom eventualno odvalim 7-8 sati.. no kad se zaredaju vikedni ko par proshlih, da odspavam po 2 sata, to je onda xaos


    uostalom ko je josh vidio gubiti vreme na spavanje spavacemo kad budemo pod zemljom
    moomoo meee jooouu

  4. #4

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Spavam samo sto mi je potrebno,ni manje ni vise,nisam od onih sto kazu"ih,ne znam sta da radim,idem da spavam",kad telo trazi spavanje,r onda spavam,5-7 sati dnevno,zavisi,vikendom skoro nista
    No me toques

  5. #5

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    spavam oko 6 sati ... vec par godina .. mada mi nije bitno bitno koliko dugo spavam,vec kako spavam,a spavam loshe..
    ranije sam imala problem da zaspim,a budila se na svaki zvuk
    sad brzo zaspim,a ruzhno sanjam,pa ustanem sva ko prebijena
    kroz snove prezhivljavam ono shto radim na poslu i to me strashno nervira
    uspem da se opustim samo kada uhvatim neki slobodan vikend da otputujem i iskljuchim se iz svega
    ni tada ne spavam vishe..
    al spavam kao beba
    i ustanem kao preporodjena
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #6

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Zavisi kako kad...nekad spavam i po 10 sati nekad 6-7...Ali definitivno se mnogo bolje osecam kad manje spavam ili kad se rano probudim...Ako nekad ostanem do kasno i sutradan se probudim oko 10-11 nisam nizašta...Ceo dan sam usporena

  7. #7

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Ne, dj Djordje pravi zurke svake veceri...

  8. #8

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    vec dve sedmice spavam max 6 sati i polomljena sam a desava se da i nocima i danima ne spavam pa onda muku mucim kad zamenim noc i dan
    U principu sam nenaspavana

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    pokazhi ti meni te dokaze, poshto sam ja chitala da je upravo suprtono,
    Da ljudi koji previse spavaju usporavaju metabolizam pa se goje ali i ljudi koji ne spavaju dovoljno ili nikako nocu takodjer imaju isti problem pa cak i ako legnu posle 12...
    Naime citala sma studiju neku o tome davno,pre par godina,koja kaze da treba leci najkasnije u 23 da bi organizam normalno funkcionisao i spavati optimalno 8 sati
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #9

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Joj ko je samo izmislio spavanje.....

    Ja obozavam da spavam ali jednostavno nikada nemogu da se naspavam..

    Od kada sam zavrsila osnovnui skolu nikako da se naspavam....posto sam muzicar..pre podne u skolu popodne vezbanje..zatim posle skole deca ....budjenje nocu ...jao kada se setim...prelezane decije bolesti i to dva puta...kada su malo odrasle zaposlila sam se...pre podne na posao, a posto smo odvojeni od roditelja neznas sta ces pre ...da pospremis, skuvas, das zivini da jede, da ukljucis masinu za ves....e onda sedi da ucis sa malom, ova druga hoce da jede...joj...suprug mi je stvarno pomagao, ali kada i on po terenima ode u 5h a vrati se u 19h ...urnebes...e sada smo malo usporili tempo jer sam napustila posao posto je on na terenu po mesec dana, ali i sada sto se kaze mala deca mala obaveza velika deca velika obaveza...
    I sto mi je najinteresantnije kada legnem da spavam uvek prezivljavam ponovo taj dan...ni kada spavam nemogu da se odmorim,..pa ustanem jos umornija...

  10. #10

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Citat piquer kaže: Pogledaj poruku
    Pre sam spavao po 9h,a sada spavam po 13 chasova.Uglavnom je tako, jer ozbiljno nista ne radim .

    p.s. izvini moze link da se lichno uverim u tako nesto ???
    Cao Piquer . Trazio si link gde bi mogao da procitas nesto vise o ovome.
    Evo ga:
    http://www.b92.net/zivot/nauka.php?nav_id=227693

    I jos nesto,(vazi i za tebe,ali i sve ostale ljude s foruma), deo informacija, tj. onaj deo o kome se koliko vidim najvise ljudi uskomesalo, tj. deo o tome kako manjak sna dovodi do gojaznosti, nisam nasao na netu, vec sam slusao pre dva tri dana neku naucnu emisiju na TV-u, mislim da je bio drugi program RTS-a, u kojoj su razgovarali sa ljudima kompetentnim za to-doktorima medicine, i koji su te dokaze iznosili usmeno, pa reko da stavim par informacija cisto da procita neko ko nije imao prilike to da odgleda. Buduci da nisam imao sve dokaze, o tome, temu sam stavio u oblast PRICAONICA, tj. kao manje bitnu i neobaveznu, a ne u neku od bitnijih oblasti, za koje bih morao 100% da posedujem pokrice. U svakom slucaju, izvinjavam se svima, sto se ova informacija o korelaciji duzina sna-gojaznost s moje strane ne moze potkrepiti ozbiljnijim pisanim dokazom, vec kako bi to neko rekao, Pricao taj i taj, a ja pricam tom i tom-Uzas.
    Stoga kao neko bez dovoljno opipljivih dokaza prihvatam vasu kritiku. Nadam se da me razumete, i da me zbog ovoga necete poslati na lomacu, ma da ako to vec radite, uradite to kad bude minus 30C,da se malo zgrejem.
    PS: Pogledajte gore navedenu adresu, ima finih podataka tamo o spavanju.
    ...................

  11. #11

    07 Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Aco hvala na odgovoru.
    MENI su PRE govorili da se sa spavanjem raste

    --------------------------------------------------------

    Q:Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?
    A:

  12. #12

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Citat piquer kaže: Pogledaj poruku
    Aco hvala na odgovoru.
    MENI su PRE govorili da se sa spavanjem raste
    To "pre" se verovatno odnosilo na razdoblje kad si bio dete. Am I right or am I right? I nisu te lagali U toku sna hipofiza luci hormon rasta, a deca koja slabije ili slabo spavaju ili im nesto san ometa, sporije rastu. Nista ti san nije manje vazan ni sada, kada si veliki. Tada tvoje telo mirno obnavlja tkivo i celije i luci jos niz hormona koji ti pomazu da budes zdraviji tako sto uticu na tvoj imunitet
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    03 Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    To "pre" se verovatno odnosilo na razdoblje kad si bio dete. Am I right or am I right? I nisu te lagali U toku sna hipofiza luci hormon rasta, a deca koja slabije ili slabo spavaju ili im nesto san ometa, sporije rastu. Nista ti san nije manje vazan ni sada, kada si veliki. Tada tvoje telo mirno obnavlja tkivo i celije i luci jos niz hormona koji ti pomazu da budes zdraviji tako sto uticu na tvoj imunitet
    Da,
    na detinjstvo se mislilo.
    Jesica u pravulica si.
    pa,za zdravlje ..hm..to me NE interesuje: da li sam zdrav i sta vech.......
    Nego sam konkretno mislio koliko SAN moze uticati na rast kostiju???


    p.s. Zbog visine pitam

  14. #14

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Citat piquer kaže: Pogledaj poruku
    Nego sam konkretno mislio koliko SAN moze uticati na rast kostiju???
    p.s. Zbog visine pitam
    Jel me zezas?

    Pa ja ti kazem, hormon rasta ( i to bas po duzini ) se luci tokom sna i glavni je za rast kostiju. Prestaje da se luci posle puberteta tako sto se zlezda na neki nacin blokira, a kad bi nastavio da se luci onda bi to otislo u bolest koja se zove akromegalija

    Verovao ili ne i klimatski faktor, smena godisnjih doba i kolicina i redosled smenjivanja svetlosti takodje mnogo utice na rast. Tako, u zavisnosti gde zivis tj i gde su ziveli tvoji preci, dugotrajnim delovanjem geografsko klimatskih uslova na jednu odredjenu populaciju, stvore se uslovi da se njihove telesne karakteristike smatraju karakteristicnim, pa tako imas razlicite tipove ljudi... mediteranski, dinarski, anglosaksonski, nordijski... zato su Crnogorci najvisi u nas i nadmorska visina mnogo utice na to Geni ofkors

    E sad, da s' vratimo na onaj san. Nije bezveze ni sto trube anatomi da se deca stavljaju na spavanje i u podne, (tacnije od 11 do 1, remember, svi smo spavali tako kao mali ), jer je i tada pojacano lucenje hormona rasta Znaci, najveci deo tvog tela raste dok spavas. Mozda nisi cuo, ali nisu retki slucajevi da deca bas zbog toga nocu i uopste dok spavaju imaju bolove u kostima ili neke zmarce koje pripisuju bolu jer ne znaju da opisu sta osecaju. Jednostavno, dok se kreces i trosis, pritisak na kosti je veci, a kada odmaras i spavas, kosti se izduzuju. Kao kada pustis vodu da tece pa je zavrnes

    Hormon o kome pricamo se koristi i za doping
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?

    Citat piquer kaže: Pogledaj poruku
    Aco hvala na odgovoru.
    MENI su PRE govorili da se sa spavanjem raste

    --------------------------------------------------------

    Q:Spavate li dovoljno ili ste uvek ne naspavani?
    A:


    Nema na cemu, tu sam da ti odklonim svaku nedoumicu iz detinjstva koju nisi prozreo do kraja.
    U ovom slucaju bili su ti potpuno u pravu, tako da cu se tu u potpunosti sloziti sa SQUAW.
    ...................

Strana 1 od 8 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U čemu spavate?
    Autor Goga u forumu Moda
    Odgovora: 123
    Poslednja poruka: 13.10.2019, 21:22
  2. Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 04.01.2019, 12:57
  3. Član čiji mi postovi uvek privuku pažnju?
    Autor ribenzzi u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 11:55
  4. Uvek maksimalno doterana
    Autor Muckota u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 24.03.2012, 18:29
  5. Zašto devojke/žene uvek idu zajedno u WC
    Autor rumski u forumu Muška kafana
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 21:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •