Blede li vasa prijateljstva..? - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 47
  1. #16

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    ...polako, ali sigurno....

  2. #17

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Od kada sam otisla iz Novog Sada, 13 godina smo odrzavale vezu... bila mi je najbolja prijateljica koju sam poznavala 23 godine... bile smo kao sestre. Prosle godine, iznenada, napustila je ovaj svet. Uspomene na nase istinsko, duboko prijateljstvo nece nikada da izbledi.
    neunistiva zlojebaba!

  3. #18

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Nisam dijaspora, ali tema mi se jako svidela pa cu i odgovoriti na nju.

    Do pre par godina nije bilo naivnijeg coveka na ovom svetu od mene, medjutim vreme prolazi, naivnost se smanjila, i koliko primetim plasi me da je gotovo potpuno iscezla (sada sam naivan samo kada to zelim namerno da budem).

    Da li mi blede prijateljstva to ne mogu tek tako odgovoriti, jer ne znam ni da li imam prijatelje- znam samo kome sam ja najbolji i pravi prijatelj (i da li taj neko to isto misli i zna nisam siguran, ali ja znam da jesam i da bih za tog/tu uradio mnogo štošta dobrog).

    Nekada sam mislio da su mi svi poznanici s kojima se cesto cujem , vidim i ispricam, prijatelji. Medjutim, vreme je cudna stvar-valjda to dolazi samo od sebe sa sazrevanjem.
    U telefonskom imeniku imao sam nekoliko stotina telefona , a od tog broja sa oko 50-tak ljudi sam se cuo-bar jednom nedeljno, zvao ih da se nadjemo, ispricamo, i tako.
    Jednog dana (pre nekoliko godina) dodje meni iz dupeta u glavu da izvedem jedan eksperiment. Da stanem sa pozivima i sacekam neko vreme da vidim hoce li mene ko pozvati-kao ja njih (jer ja sam zvao u 95%slucajeva cak i kad mi nista nije potrebno, vec jednostavno onako-drugarski, i gotovo uvek prvi). Rezultat je bio opamećujući.

    Danas se cujem samo sa nekoliko extra ljudi (drugar-ic-a koji su tu uz mene godinama), vidjamo se, zezamo, ali sve njih na prste ruke mogu nabrojati. Sa ostalim poznanicima kontakt bledi-negde brze, negde sporije, ali definitivno bledi. Par dobrih ljudi je otislo i u strane zemlje, tako da je i to dovelo do blagog bledjenja naseg druzenja, iako se ja iz petnih zila trudim da se ta dobra drugarstva ne promene-saljem meilove, cujemo se telefonom, a kad dodju na odmor obavezno ih posetim i zovnem kod mene.


    No zivot je to.
    ...................

  4. #19

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    наравно, то је неминовност овог времена и ових година у којима сам. некада ми је било неописиво тешко због те чињенице, сада сам то прихватио и мислим да сваки нови дан доноси неко ново, потенцијално пријатељство и неку нову и узбудљиву причу...
    од гомиле пријатеља током, рецимо, протекле деценије, остало их је само пар. то је тако, на жалост.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  5. #20

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Pravi prijatelji su za ceo zivot, nisu nam svi ljudi s kojima se druzimo prijatelji/nisu ni neprijatelji vec drugovi/drugarice.

    Druzenje je jedno a prijateljstvo je mnogo dublje ono zahteva negovanje i s jedne i s druge strane da bi opstalo. Kada kazem zahteva negu mislim izmedju ostalog i na kontakte. Sto cesce kontaktiramo to je teze da prijateljstvo izbledi ali ako to cinimo retko onda se desava da izbledi.

    Covek kroz zivot srece puno novih ljudi pa otuda i novih prijatelja ali stari prijatelji ne blede.
    Pravi prijatelj je uvek prijatelj
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  6. #21

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    mene je iskustvo naucilo da nema prijatelja nego samo poznanici
    ali sada je drugacije vi se meni cinite kao da se znamo godinama i da smo dugogodisnji prijatelji mislim makar mi se cinite ali videcemo u buducnosti ko je ko kad se skinu sve ama bas sve maske
    u svakom zlu ima nesto dobra

  7. #22

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    navikne se chovek na svashta u zhivotu.. pa i na razdojenost.. udaljenost.. prekinute veze.. navikne se chovek na nove prijatelje.. no zadnjih dana mi neshto misle lete ka starim krajevima.. moji drugari, s kojima sam bila nerazdvojna, sad su razbacani po raznim delovima zemaljske kugle.. a leto doshlo, vracaju se korenima.. javljaju se, okupljeni.. moji planovi za povratak ovog leta su potonuli ko ribarska barka.. pa uz muziku, dok je vani noc, razmishljam o njima.. ne, ni tolike godine shto se nismo videli, ni toliki kilometri ne mogu da rasture mornarske chvorove prijateljstva doci ce dan kad cemo ponovo sediti okupljeni sigurna sam
    moomoo meee jooouu

  8. #23

    10 Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    imala sam iskustva sa tim...u sestom razredu otisla sam u inostranstvo kod roditelja...kad sam se oprastala od razreda..plakala sam ko kisa...posle sam dobila pozivnicu za maturu od razreda...ostali smo dobri,mada sad je svak kreno svojim putem.sada sam ovde,i opet postoji nostalgija za onim sto saqm ostavila tamo.cujem se sa prijateljima redovno,ali to vise nije to.jako me nostalgija vuce...

  9. #24

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Blede mi prijateljstva samo ona koja zelim da postepeno izblede..jer ako je nekome stvarno stalo do neke osobe potrudice se da odrzi to prijateljstvo,napr ja imam drugaricu s kojom se druzim stvarno krsha krsha godina i dalje sooper kao i prvog dana...:D

  10. #25

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Naravno da blede- nemoguce je odrzavati kontakte sa nekim kao da si tu pored njega u istoj zemlji. Kada sam otisla trudila sam se da nikoga ne zapostavim,ali kako novi zivot krene,nove obaveze...sve novo,tako shvatim vremenom da sam se nekako otudjila od onih starih ljudi. I ja njima izgledam kao stranac kad se vidimo. I kako mislim i kako govorim. Naravno,postoji par ljudi sa kojima sam u kontaktu cesce, ali i oni imaju svoj zivot tamo.

  11. #26

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Blede.
    Ali (srećom) samo neka.
    Obično su to ona - "upisana" akvarelom, drvenim bojicama, pastelnim bojama ... ili olovkom



    Ona koja sam upisala markerom - NE BLEDE ! (još uvek)

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #27

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    da li i vasa prijateljstva s vremenom blede..!? ili uspevate da odrzite kontakte sa svima..!?
    Blede naravno, odavno su izbledela ... ali nekako mi se cini ne mojom krivicom.
    Po dolasku u Kanadu prvo i najvaznije mi je bilo da se javim svima, posaljem novu adresu i sve sto je potrebno za odrzavanje kontakta. U pocetku inbox je bio prepun.. svi su se interesovali kako, sta, gde.... A ja sam opet htela da znam sta ima novo kod njih i jos kojesta. Nastavila sam i dalje da im pisem medjutim kao da ih je to puno kostalo samo su odjednom prestali da se javljaju. OK, imamo mi svi nase zivote pune muka i problema ali 5min "tipkanja"... to svi imamo... ako zelimo, zar ne? Bar jednom u 6 meseci... No, sta je tu je... ne volim nikog da teram i slim na nesto sto ne zeli.
    Od svih mojih prijatelja, rodjaka samo je jedna osoba sa kojom i dan-danas odrzavam redovne kontakte a to je moja (bivsa) koleginica sa posla. Tome sam se iskreno najmanje nadala. Trpela je sve moje kukumvake na prilagodjavanja ovde, bodrila me, tesila... sad kad razmislim - "Boze koliko sam je smorila!!!" Obozavam je, ali ne samo zato sto je samnom od prvog dana "u dobru i zlu" vec sto sam uz nju koliko-toliko uspela da sacuvam vedar duh, ne zaboravim na onaj nas mislim jedinstven smisao za humor i jos puno, puno toga.
    Zao mi je sto su se ostala "dobra" prijateljstva ugasila ali.. ko zna zasto je to dobro?!
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  13. #28

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Eeeeeeee....tako to obično biva u životu. Uvek najviše dobiješ od onog, od koga najmanje očekuješ. Lepo je imati kontakte sa kućom.
    Moja drugarica iz mladosti, otišla je davne '79 godine " na kratko" u Sloveniju. Još je tamo. Eto meni se desila ista stvar. Pisale smo pisma jedna drugoj, kako na normu. Ubeđivala sam je da ostane, i nakon par godina to prijateljstvo, sad već na daljinu, preraslo je u kumstvo. I dan danas, smo u kontaktu. Ona obavezno dolazi kod mene leti, a ja kod nje idem zimi. Dok je postojala YU, bilo je to mnogo češće, no tako je kako je, nama je i ovo dovoljno. Kad smo u gužvi je uvek u funkciji, tek toliko da znamo da je sve u redu. Naravno posle NG odoh ja malo do kume

  14. #29

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    bLEDE...i to za veoma kratak vremenski period...moj najbolji drug tj bivsi najbolji drug otisao je pre par meseci u Bg...fax.......i tako od tad se ne cujemo,ne vidimo...ma nista...((((((((((((((((
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  15. #30

    Odgovor: Blede li vasa prijateljstva..?

    Ooo da, a mislila sam da se to meni neće dešavati, glupa klinačka zaluđenost da ćemo svi uvijek biti na okupu...desilo mi se da mi je par dragih ljudi otišlo trbuhom za kruhom, preko bare...pa su išli mailovi...pa sms-ovi...pa čestitam ti ovo, ono...pa kako su tvoji...pa mi smo dobro, kako ste vi.... paa ........................pa "ej pa gdje si ti, nisam te čula 100 god!" ...i polako se prijateljstvo topi, ustvari, ja vjerujem da bi mi super bili da se on nama jednom vrati, ali oženio se Portorikankom...kaže da mu je super u Atlanti...vidjeli smo slike...nisam mogla da vjerujem da je to naš drugar, koji je u drugom gimnazije na pitanje kako se kaže kobasica na engl. rekao "cobasica" ...a sada parla bolje nego svi mi zajedno. Čudni su putevi...

    Blijede i ova regionalna, ali se rađaju nova, pa se sve nekako lakše podnese...mislim da ne treba žaliti za onim prijateljstvima koja izblijede, ako se nisu obe strane trudile...neminovnost.

    Do sada sam za svakog izgubljenog prijatelja dobila bar dva nova, i sviđa mi se taj omjer.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vasa sledeca destinacija ...
    Autor Sonja u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 08.03.2014, 20:35
  2. Musko - zenska prijateljstva
    Autor starsica u forumu Ljubav
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 06.06.2011, 18:05
  3. Kako vasa deca zovu sebe?
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 22.03.2010, 21:51
  4. Koliko je pametna Vasa desna noga?
    Autor irnik u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 04.03.2010, 12:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •