Temelj kvalitetne veze - Strana 3
Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 120
  1. #31

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Citat Lady in red kaže:
    Temelj jeste najbitniji da bi se kuca odrzala, ali ako se svi zidovi sruse, temelj vise ne sluzi nicemu
    Ne,nije tako,temelj sluzi da bi se sruseno ponovo izgradilo...
    U zivotu nam cesto krene po zlu,izgubimo mnogo(sruseni zidovi) ali neke stvari nam pomazu da opet krenemo ispocetka (temelj)...

    Troprsti je rekao kako je kompleksan temelj kuce tako je kompleksan i temelj veze...Nikada ne mozemo izdvojiti jednu stvar jer ni mi sami nismo sazdani od jedne stvari
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #32

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Vec 15 minuta kucam ovaj post i 15 puta ga brisem. Ne znam sta bih rekla. Ne moze samo jedna stvar. To bi znacilo da bi veza mogla da se odrzi ako ta jedna stvar funkcionise a sve ostale ne. Ne ide to bas tako. Temelj jeste najbitniji da bi se kuca odrzala, ali ako se svi zidovi sruse, temelj vise ne sluzi nicemu
    Zar taj "temelj" ne moze posluziti za "gradnju" neke,nove ljubavi.Zar iskustva o "srusenim zidovima" ne mogu posluziti kasnije,kada se budu postavljali Novi?

  3. #33

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Citat cabb kaže:
    Zar taj "temelj" ne moze posluziti za "gradnju" neke,nove ljubavi.
    Hajde da uzmemo za primer da je temelj jedne veze ljubav, ili razumevanje. Kako ljubav prema jednoj osobi moze posluziti kao temelj za izgradnju veze sa nekom drugom osobom??? Za mene je to apsurd.
    Zar iskustva o "srusenim zidovima" ne mogu posluziti kasnije,kada se budu postavljali Novi?
    Iskustvo moze posluziti da se kasnije budemo pametniji, da ne ponavljamo svoje greske ali to ovde nije tema

  4. #34

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    temelj veze je stabilnost partnera, njihova emotivna i psihicka zrelost. ako toga nema... biće ljuljiškava građevina

  5. #35

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Citat Lady in red kaže: Pogledaj poruku
    Hajde da uzmemo za primer da je temelj jedne veze ljubav, ili razumevanje. Kako ljubav prema jednoj osobi moze posluziti kao temelj za izgradnju veze sa nekom drugom osobom??? Za mene je to apsurd.


    Iskustvo moze posluziti da se kasnije budemo pametniji, da ne ponavljamo svoje greske ali to ovde nije tema
    Koliko je "kvalitetan" temelj jedne veze,moze itekako posluziti kao Iskustvo za gradnju neke,sasvim druge veze..Sva dobre ili lose poteze iz iste nam kasnije mogu koristiti,ukoliko prepoznamo neku od pethodno dozivljenih situacija.
    Meni to i ne izgleda kao preveliki apsurd...

  6. #36

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    temelj veze je stabilnost partnera, njihova emotivna i psihicka zrelost.
    Moram da se složim sa citiranom konstatacijom

    Emotivna i psihička zrelost na prvom mestu određuju stepen poverenja, razumevanja i tolerancije koju će i jedno i drugo uneti u vezu.
    Tek onda kada znaš ko si i od kakve si materije sam sazdan,
    koje su ti granice strpljenja i praštanja,
    kao i to šta praštaš a preko čega nikako ne prelaziš,
    gde treba da prećutiš
    a gde da se upustiš u raspravu..
    tek kada znaš koliko vrediš ali si ipak svestan i težine svoje ličnosti po druge..
    kada u sebi nosiš jasnu ideju šta želiš
    ili još bitnije šta ne želiš

    eeee...ako nađeš nekog ko se tu uklapa
    i ako ta osoba pronađe tebe...

    eto kvalitetne veze na dobrim i čvrstim temeljima
    reče osoba bez veze
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  7. #37

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Znaci svi se slazemo da je potrebno mnogo vise za vezu a ne samo jedna stavka...
    Mislim da je jako bitno poverenje, razumevanje, tolerancija, kompromis ali potrebno je to 'nesto', ta neka hemija, neki fluid da zacini sve to lepo...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  8. #38

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Citat cabb kaže: Pogledaj poruku
    LJUBAV - Svakako!
    Zbog toga,sto je ona komplexna pojava,koja u sebi sadrzi i sve ostale elemente,od koji smo trebali da izaberemo jedan,po nama-naj vazniji...
    Dakle,kada postoji Ljubav,prisutan je i "zajednicki jezik",koji je itekako vazan u svakoj vezi..U zavisnosti koliko je jaka Ljubav izmedju dve osobe,toliko je jako i samo medjusobno poverenje!Koliko je vazan sex u Ljubavi,bespotrebno je o tome i govoriti...
    Xaxa...uzeo sam ovaj post kao primer za decje-naivne odgovore, nista licno ...

    ...sam izraz kvalitetno mi ne ide uz pricu o ljubavi, vise me podseca na ono: kvalitetan dzemper i slicno...

    ...mislim da je poenta u prepoznavanju, radovanju i biranju...neprestanom, iz dana u dan...u tome se nalazi temelj, i zidovi, i krov...

    ...jako je tesko pronaci svog privatnog prepoznavacha u ovom velikom svetu...

  9. #39

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Kao sto smo se vecinom slozili, tesko je izdvojiti samo jednu stvar. Ja bih rekla da je to niz stvari koje cine tu tanku nit zvanu 'kvalitetna veza'.

    Mislim da je osnov svega toga, potka na koju kasnije dolaze razne sare, hemija koja privuce dvoje i iskrenost. Jedino iz nje moze doci do dobre komunikacije i vremenom ta iskrenost radja poverenje. Kada je poverenje tu, sve je mnogo lakse. Onda mozemo biti i tolerantni, i imati razumevanja, i dogovoriti se oko svega, reci sta nam odgovara, kako bismo ovo ili ono... Tada mozemo imati postovanja za tu osobu i....ljubav se rodi a da toga nismo ni svesni. Ovde mislim na onu pravu, duboku ljubav od koje dusa boli od srece koliko volimo i koliko smo voljeni...

    Na zalost, ova nit satkana od tako mnogo stvari se tako lako prekine. Pa, svi mi smo na neki nacin prelje i nit ce nam se kidati dogod ne nadjemo onog ko ce nam dati pravu meru i uz kog ce nasa nit biti ni pretanka da se pokida, niti predebela da nas steze....
    Poruku je izmenio Mish, 18.11.2007 u 03:48 Razlog: Caps Lock
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  10. #40

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    prvo je potrebna ljubav izmedju dvoje ljudi.
    a onda zrelost to dvoje ljudi. poverenje i razumevanje.
    dobar sex i verbalna komunikacija.
    i reshenost da ta veza uspe, da se bore za nju!

    bez te reshenonosti, sve ostalo pada u vodu.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  11. #41

    02 Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    poverenje
    tolerancija
    strpljenje
    vernost
    podrska

  12. #42

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    slican senzibilitet
    odlican seks
    i
    poverenje
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #43

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Potrebna doza sreće, ma kolika ona bila. Onda se tu uklope i seks i senzibilitet i ljubav i poverenje i sve ostalo. Ne kaže džabe naš narod - Bez sreće ko bez q**a.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #44

    Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    da. sve to navedeno, ali to je ono sto predstavlja vec izgradjenu kvalitetnu vezu. a sta bi bio temelj ove uzvisene kreacije dvoje ljudi, ako uopste kao takva i postoji? po meni je to fatalna privlacnost, koja ume da strefi coveka kao grom iz vedra neba, a sve ostalo se dobrom voljom i vremenom izgradjuje. kad dvoje ljudi imaju dovoljno zelje i volje, njihova savrsena kula ljubavi ce se bez problema vinuti do samog neba, i nijedan vetar je nece zaljiljati.

  15. #45

    01 Odgovor: Temelj kvalitetne veze

    Poverenje i postovanje.Bez toga je sve,cak i nevidjena ljubav,nista-magla !
    Kad postoje postovanje i poverenje,sve je ostalo lako postici.Dodje samo.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi
    Autor Lady S u forumu Ljubav
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 11.04.2015, 22:47
  2. Bojim se veze ili volim da sam sam...
    Autor jamiroyu u forumu Ljubav
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 03:44
  3. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 12.01.2009, 17:03
  4. Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 10:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •