56,8% Srba nikad nije selo za računar - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 26 od ukupno 26
  1. #16

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Ma ljudi moji ko je taj što neće kad može, nema tu nikakvog straha, većina koja nije sela za računar, nema ga, i nemože da ga sebi priušti, jer je na listi prioriteta pri kraju liste ili nije ni upisan, jer se bavi problematikom preživeti. Ona druga manja polovina onih koji nisu seli za računar razmišlja o njemu kao baba-rogi. A i sama potrošačka edukacija ide u smeru priče koju početnici, ili namernici ne mogu razumeti, koristeći izraze tipa pentijum 1, 2, 3 ili četiri, vindovs, pover point, gafička karta, hard disk, dial-up, pa onda megabajt, ram, itd. Umesto da početnicima koji nisu srednjoškolskog uzrasta, ili studentskog, kažu da je to jedna lepa malo komplikovana za rukovanje mašina koja može omogućiti mnogo toga što nije svakodnevica. Pa da mašina ne mora biti top model, već i sa skromnim parama može da odradi ono što odgovara zahtevu tako obrazovno i starosno profilisanih ljudi.

  2. #17

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ma ljudi moji ko je taj što neće kad može, nema tu nikakvog straha
    Kako, bre, morrib ko je? Pa ima ljudi kojima deca vec 20 godina pale video rekorder (a i on postaje istorija) ili traze kanale na televizoru.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Kako, bre, morrib ko je? Pa ima ljudi kojima deca vec 20 godina pale video rekorder (a i on postaje istorija) ili traze kanale na televizoru.
    E, u pravu si postoje i nažalost i takvi, i oni su izgubljeni i za običan život. Sećam se onih godina inflacije, a po prirodi posla, sretao sam se sa ljudima koji su silom prilika morali da se bave osnovnim radnjama, da bi sebi i porodici obezbedili prostu egzistenciju. Začudio sam se da postoje i takvi, porodični ljudi, a koji nisu imali ni osnovno znanje da kupe par namirnica za kuhinju, već su nekim pitanjima dolazili do saznanja šta i koliko da kupe. Kao da su živeli na nekoj drugoj planeti, ili su dotad jednostavno imali takav život, da ih se ostalo nije ticalo. Slično je nažalost i sa ljudima kojima je PC, nešto sa druge planete. U osnovi svakog čoveka je i dete, a samim tim i potreba za igrom, pa mislim ako ih ne izazove na igru, da se ni kao mali nisu igrali?

  4. #19

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    U susednoj kancelariji, kod mene u firmi, sedi jedan takav primerak! Ima komp na stolu godinama, a da ga nikada nije uključio!
    Ko ne veruje, može da proveri...
    Ja sam potpuno fascinirana takvim osobama ...
    Mogu da shvatim i prihvatim da neko nema para da kupi računar, ali da ima potpuno odsustvo interesovanja za isti koji mu se beči na rastojanju od cca 30 cm... To je zaista neshvatljivo normalnom ljudskom umu.
    Pri tome, čovek je završio fakultet!!! Čak mu ni engleski nije nepoznat... U čemu je njegov problem...?!
    Ima otpor prema kompjuterima i - tačka.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  5. #20

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Pa ja redovno kad odem u školu, skoro ni jedan profesor ne zna da radi na kompjuteru...sala sa bim projektorom skuplja uglavnom prašinu...
    A nedavno sam išla u prodavnicu Zavoda za udžbenike da zamenim disk koji nije valjao i radnica nije znala kako se stavlja disk u muzički stub ...šta dalje reći...

  6. #21

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Ma Sta Se Sekirate Sto 56,8% Srba Nikad Nije Selo Za Racunar, Kad Ostalih 43,2% Pise Brez Prestanka

  7. #22

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    ...mi smo vredan narod....mora neko i da radi dok mi džabalebarimo ovuda....

  8. #23

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    U okviru izvesnog programa uvodjenja informacionih tehnologija u jednu privrednu oblast u kojoj radim, moja firma je obavljala transfer računara iz donacija... Taj proces ide sukcesivno, već mesecima unazad. Dakle, odredjenim pravnim licima je poslat dopis u kome je naznačeno da dobijaju na korišćenje računar, sa pozivom da dodju i preuzmu isti... Evo, već dva meseca petnaestak takvih firmi nije došlo da preuzme svoje računare!
    Oj, Srbijo, medju šljivama...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  9. #24

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Na zalost svi komentari na temu su u stilu kako mogu, sto ne probaju, zalosno je i slicno. Medjutim treba istraziti malo sire , a bice dovoljno i samo okrenuti se oko sebe i u neposrednij okolini (komsiluku) videti prave razloge zbog cega polovina stanovnistva ne poseduje niti radi sa racunarom. Konkretno govorim za moju okolinu, gde od 25 porodica racunar poseduje 7, i to ne zato sto ne zeli vec sto nemoze. Cena racunara je jos uvek visoka (mozda ne svima) a na kredit sta pre.

  10. #25

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Prema podacima agencije "Gemius audience", najveće agencije za onlajn istraživanje u srednjoj i istočnoj Evropi koja je odnedavno prisutna i na tržištu u BiH i koja je svoje nalaze u četvrtak prezentovala u Sarajevu, samo 16 odsto građana BiH ima pristup Internetu.
    Na osnovu ovih podataka, BiH je u Evropi po korištenju Interneta na 42. mjestu od ukupno 48 zemalja. Iza BiH su samo Rusija, Moldavija, Srbija, Ukrajina, Vatikan i Albanija.
    PS
    ...beš zemlju kad joj Bosna zapad
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  11. #26

    Odgovor: 56,8% Srba nikad nije selo za računar

    Verujem da se sada statistika mnoooooogo promenila, i to u korist informacionih tehnologija.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Šta nikad nije trebalo da bude otkriveno?
    Autor Necromancer u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.09.2015, 13:03
  2. Isključujete li računar?
    Autor Morpheus u forumu Hardver
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 08.06.2012, 18:26
  3. U koje svrhe najčešće koristite računar?
    Autor Necromancer u forumu Softver
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.08.2009, 16:03
  4. Aradska tvrđava - stratište Srba
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 12.11.2008, 03:50
  5. Pismenost u Srba
    Autor sussi u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.07.2007, 13:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •