Da li biste zaveštali svoje organe? - Strana 3
Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 129
  1. #31

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Uvek. Treba na vreme misliti o tome
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #32

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    nisam nikad mislila o tome.......ali u principu,nemam nista protiv.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #33

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Zavestati svoje organe je zaista human cin i kasnije ako jos ti organi zaista nekom pomognu je odlicna ideja. Ali.... Razmisljala sam malo o ovoj mogucnosti i sagledala sam to iz nekog, da kazem treceg ugla.

    Na primer, jedan obican i nebitan gradjanin ove zemlje zavesta svoje organe i desi mu se neka saobracajka. Hitna ga odveze u bolnicu, ta osoba je polomila ruke i noge i koje rebro.
    Transplantaciju nekog organa ceka poznati politicar nase zemlje ili neki mudonja sa puno love koji poseduje palatu i jahtu. Doktorima je obecana lova ako sto pre "nabave" taj organ.
    Definitivno covek koji je doziveo nesrecu moze biti operisan, izgipsovan i posle terapije od godinu dana da stane ponovo na svoje noge, ali ima potpisan papir kao davaoc organa. Da li ste sigurni da ce se doktori toliko potruditi da pomognu osobi koja je dozivela saobracajnu nesrecu? Ili ce presaditi organ drugoj osobi, da bi ta druga osoba zivela i jos dodatna stimulacija da doktorova porodica dobro zivi do kraja zivota?

    Nisam bas sigurna da sve tako funkcionise kao sto pise na papiru koji potpisuju davaoci organa.

  4. #34

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Ne bih, plašim se noža i mrtav....
    Nisam medicinar, al kažu da je krv organ... dosta od mene i moje humanosti...nacedio sam par kesa

    P.S levi bubreg samo 10.000evra , zašto da nam lekari uzimaju procenat?
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  5. #35

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Da ako bi od njih do tada ista ostalo da valja

  6. #36

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Humano u svakom slucaju...ali iskreno nikad nisam razmisljala to da uradim,da dam takvu izjavu da posle moje smrti svi moji zdravi organi mogu da se daju ljudima kojima su neophodni da bi ovi preživeli.
    Ja nasem zdravstvu ne verujem uopste,bas kao ni zakonu.zna se i da je trgovina ljudskim organima na crnom trzistu prilicno unosna,a ako zavestam organe hocu da mi neko dokaze da ce doci u prave ruke!

    Dok se kod nas to potpuno pravno ne regulise,necu ni olovku da zavestam!
    Ćuti i prenesi dalje....

  7. #37

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Zašto da ne?.. I da prodaju nešto od toga, neće ga sve jedno iskoristiti u druge svrhe nego da nekome produži život ili ga olakša... Žalosno je što novac i ovde igra presudnu ulogu ali i sami smo svesni koliko se akcija prikupljanja novca pokreće za nečije lečenje... Više ništa nije besplatno... Neko će zaraditi na tudjim organima ( i nek mu je na čast) ali isto će tako neko preživeti, progledati, ozdraviti, nastaviti sa normalnim životom... Nije teško zamisliti kakva je to sreća...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #38

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    ...moje organe ne bih nikom poželeo...

  9. #39

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Potpisano...juce. Zavestala sve osim ociju
    I naravno odmah su pocele prozivke od ovih mojih i vicevi na racun one pesme...dacu joj srce ali ne bih oci.. ne znam ni kako ide ali dobro, sta da radim...taj deo oko vadjenja ociju mi bas deluje morbidno. Ne mogu...
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #40

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Potpisano...juce. Zavestala sve osim ociju
    I naravno odmah su pocele prozivke od ovih mojih i vicevi na racun one pesme...dacu joj srce ali ne bih oci.. ne znam ni kako ide ali dobro, sta da radim...taj deo oko vadjenja ociju mi bas deluje morbidno. Ne mogu...
    Bravo _babs_ , oko moje!!!!!

  11. #41

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Vise puta sam zavestavao neke svoje organe. Pokazalo se da je to bilo na privremenu upotrebu, tako da se vlasnice moga srca, duse, mozga itd. dobrano izmenjale na tim organima i ponesto ih ostetile i umanjile im operativnu upotrebu. Kada umrem, tesko da bi sve to nekom koristilo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #42

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Pa verovatno,s' obzirom da meni ne trebaju a nekome ce mozda i koristiti....

  13. #43

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Uvek,ali napomenuo bih da im se najvise isplati da mi iskoriste qra' semenovode i testise,jer od svega ostalog ce imati tegobe...

  14. #44

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Citat Pepito kaže: Pogledaj poruku
    Da, i to ću uskoro uraditi ...
    sigurno cu to da uradim ..jer nehumano je zauvek poneti sa sobom u nepovrat --nesto sto nekome znaci ZIVOT..!!!!!!!!

  15. #45

    Odgovor: Da li biste zaveštali svoje organe?

    Smatram da je jako bitno,ali nasa zemlja nema dovoljno razvijenu svest o tome.
    Trebalo bi da se uvede skoro kao obaveza,osim ako to neko ne zeli zbog razlicitih ubedjenja ili verovanja.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U korist svoje štete
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.08.2017, 19:54
  2. Da Li Mozemo Birati Svoje Misli ?
    Autor diktatorka u forumu Psihologija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 29.07.2017, 22:33
  3. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  4. Da li zaista slušate svoje dete?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 10.12.2014, 15:15
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.10.2006, 22:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •