Potkrovlje....
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Potkrovlje....

    ...sad smo u fazi uređivanja potkrovlja...ovde su par slika kako to trenutno izgleda, pa bih vas sve zamolio ako imate slike nekih uređenih potkrovlja, ili neke ideje, da ih postavite ovde....da dobijem još poneku ideju... ...hvala unapred....

  2. #2

    Odgovor: Potkrovlje....

    Sta zelis da imas u potkrovlju?
    Bilo bi lepo ako bi mogao da nalepis tlocrt sa dimanzijama...

    Inace cini mi se jako mracno pa mislim da jos jedan prozor ne bi bio na odmet...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: Potkrovlje....

    ..slike jesu malo mračnije, ali svetlo je inače zadovoljavajuće, računam da će se sa svetlim bojama enterijera dobiti na svetlosti....a i sa prozorima smo "završilli, nema više diranja krova.....zanimaju me slike gde je kombinacija lamperije u kosinama i nekih toplih svetlih boja enterijera, nameštenih soba u potkrovlju u ovoj kombinaciji sa nameštajem, kuhinjom i sl...

  4. #4

    Odgovor: Potkrovlje....

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    JA imam jako puno tih slika i tako toga sto se moze primeniti na potkrovlje ali zavisi od dimenzija...

    Na ovoj drugoj slici(tvojoj) ona dva zidica ne nose nista tako da ako ti bude trebalo mislim da ih mozes maknuti
    Ti zidici predstavljaju sank...iza njih ce biti kuhinja a ostatak prostorije trpezarija...
    To mi je najveci problem...neka ideja za tpezariju, jer ne želim klasika (ogroman sto sa stolicama), kao i dnevna soba...Planirali smo neku garnituru i jos za televizor komoda...al boje u svemu tome igraju veliku ulogu..
    Pa eto...ideje i slikice su dobrodosle...

  5. #5

    Odgovor: Potkrovlje....

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Poruşi taj stub u sredini da dobijeş vişe na prostoru
    Auu bre!!! To ce biti kuhinjski šank...necemo to da rušimo...Mislim srušićeno onaj mali zidić da bi nam stao frižider...al ovaj drugi ne diramo...
    Nije nam problem u prostoru...to je praktično četvorosoban stan, ima još jedna prostorija, a jednu ogromnu cemo pregraditi da dobijemo jednu spavacu...
    Problem je u uredjivanju...

  6. #6

    Odgovor: Potkrovlje....

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Poruşi taj stub u sredini da dobijeş vişe na prostoru
    Taj stub se ne smije rusiti jer je dio nosive konstrukcije a obojen u neku kontrastnu i upecatljivu boju moze biti izuzetno dobar detalj u enterijeru...

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Ti zidici predstavljaju sank...iza njih ce biti kuhinja a ostatak prostorije trpezarija...
    To mi je najveci problem...neka ideja za tpezariju, jer ne želim klasika (ogroman sto sa stolicama), kao i dnevna soba...Planirali smo neku garnituru i jos za televizor komoda...al boje u svemu tome igraju veliku ulogu..
    Pa eto...ideje i slikice su dobrodosle...
    Aha,ok onda bih ti ja predlozila drugu sliku u mom prethodnom postu sa slikama,meni ona deluje jako fino a i ne zahteva odvajanje prostora pregradama vec taj prostor kuhinje,trpezarije i dnevnog boravka moze biti jedan zajednicki otvoren prostor...


    Poenta kod uredjenja enterijera je da nemate suvise namjestaja i da namjestaj bude pravih linija,minimalisticki koji cete vi posle utopliti detaljima poput cveca ili slika ili nekih unikatnih komada,figura isl...

    Na zidu je dovoljna i niska komoda za tv sa jednom policom iznad na koju se zatim stave neke slike ili vaza sa cvecem,mozda neki umetnicki rad i to deluje jako otmeno...


    A sto se tice boja pa bilo bi dobro da se odlucite sta bi ste hteli pa onda da se kombinuje
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  7. #7

    Odgovor: Potkrovlje....

    E hvala...ova prva mi se najviše dopala...
    A i planiramo da ostavimo neke zanimlive detalje...tipa stubice i grede...ali ne svuda...
    Što se tiče spajanja dnevne sobe i trpezarije...teško jer ima hodnik koji ih deli..ali je sve prohodno...tj. trpezarija je praktično otvorenog tipa ...nema zid ka hodniku a na ulazu u dnevu ce biti jedan veliki luuk...umesto vrata...
    Hvala još jednom na sličicama...

  8. #8

    07 Odgovor: Potkrovlje....

    ahaaaaaaaa....znači uređujete stan, a mene niste zvali...

    p.s.
    aj da vidim ko će da me prepozna... :D

  9. #9

    Odgovor: Potkrovlje....

    Sto vise svetlosti,sto vise prirodnog materijala


  10. #10

    Odgovor: Potkrovlje....

    Evo jedno praktično rješenje
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  11. #11

    Odgovor: Potkrovlje....

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Evo jedno praktično rješenje
    ...vidim drma te nostalgija....

  12. #12

    Odgovor: Potkrovlje....

    Slike gledati i text citati uz muziku Bore Chorbe-zvezdu potkrovlja i suterena(npr.)
    __________________________________________________ ______________
    Jednostavno, brzo i suvo

    Budućnost u građenju obeležiće ekološke metode izgradnje. Zahtevi u visokogradnji odnose se na uštedu energije, umanjenje troškova izgradnje i na izgradnju uz uštedu površina.
    Onaj ko poseduje potkrovlje koje može preurediti u stambeni prostor iz svojih snova, našao je jakog i pouzdanog partnera u firmi Knauf.

    Knauf gipsane ploče pripadaju grupi zdravih građevinskih materijala: njihova sposobnost upijanja viška vlage iz vazduha, stvara stalnu udobnu klimu u prostoru uz regulaciju toplote, hladnoće i buke.


    Sloboda projektovanja od samog pocetka

    Knauf postavlja mere slobode oblikovanja i podržava promenu oblika, funkcija i elemenata. Sistemi suve gradnje u svakom delu potkrovlja nude sistemsku tehniku koja dopušta povoljna rešenja i ispunjava buduća očekivanja i zahteve.


    Ekonomicno u detalju

    Knauf sistemi suve gradnje su idealno rešenje za uređenje potkrovlja. S precizno izrađenim i čvrstim gipsanim pločama praktičnih dimenzija, s potkonstrukcijom koja drži sve vrste sanitarne opreme i sa širokim asortimanom pribora koji zadovoljava sve zahteve. Jednostavna obrada s osmišljenim detaljima izvođenja pružaju brzinu koja se isplati. Ušteda novca i vremena je sigurna - kod projektovanja, građenja i plaćanja - osim toga možete se ranije useliti u Vaš prostor.


    Zagarantovana sigurnost

    Ispod krova se dokazuje vrednost građevinskog materijala. Knauf gipsane ploče u kombinaciji sa izolacionim materijalima štite od hladnoće zimi ili od letnjih vrućina i regulišu klimu u prostoru. U slučaju požara mogu spasiti život - gips ne gori! Buka ostaje tamo gde i pripada - spolja! Knauf igra uvek na sigurno; s proverenim konstrukcijama i sertifikatima prema EN ISO 9001.


    Zaštita od požara

    Za oblaganje potkrovlja koriste se Knauf protivpožarne ploče debljine 15 mm, za visoku zaštitu od požara do 60 minuta (F60) koriste se dva sloja protivpožarnih ploča debljine 15mm. Potkonstrukcija se izraduje od čeličnih profila CD 60/27 koji se montiraju na maks. medusobnom razmaku od 40cm. Izravnavanje i ucvršćenje profila za drvo izvodi se jednostavno s tipskim direktnim ili akustičnim vezačima. Knauf protivpožarne ploče polažu se tako da su im uzdužne ivice u vertikalnom smeru prema potkonstrukciji. Ploče se učvršćuju sa samoureznim vijcima tipa Knauf TN 35 u međusobnom razmaku od 17 cm. Nakon završetka montaže ispunjavaju se spojevi ploča, spojevi ploča i zidova , i gletuje se površina ploča na mestima uvrtanja vijaka.


    Dihtovanje od vetra i vazduha

    Dihtovanje od prodora vazduha odnosno vetra, jednako je važno kao i briga o toplotnoj izolaciji, budući da treba sprečiti stvaranje strujanja vazduha. Funkcionalna konstrukcija sprečava pojavu "promaje" u prostorijama koja stvara nepovoljnu klimu u potkrovlju.


    Za bolji kvalitet življenja

    Knauf je Vaš partner s pouzdanim sistemskim rešenjima za zidove, plafone i podove. Svi detalji se na perfektan način mogu tehnički i vizuelno međusobno prilagoditi, a beskrajne su i mogućnosti kreativnog oblikovanja prostora. To je nov način razmišljanja savremene arhitekture uz korišćenje proverenog građevinskog materijala - gipsa. Tako uređenje interijera pruža pravo zadovoljstvo!

  13. #13

    Odgovor: Potkrovlje....

    Čini mi se da sam zakasnila što se tiče saveta za arhitektonsko tj.građevinsko uređenje tvog potkrovlja.Nadam se da niste štedeli na izolaciji.Evo neki detalji za enterijer:
    Prilog 665
    Nisam sigurna dali će mi uspeti ovo lepljenje sličica!
    U suštini preporučujem da lamperiju obojite belom transparentnom bojom za drvo, da prostor ne deluje mračno,a nameštaj uklopite u zavisnosti od kosina tako da prostor ispod kosina maksimalno iskoristite.Bolje vam je da taj nekorisan prostor što više iskoristite.Pošto sam i ja u fazi izgradnje, a ljubitelj sam minimalizma, rešila sam problem sa ormarčinama tako da sam predvidela jedan skroman garderober gde planiram da smestim svu garderobu kako vansezonsku tako i aktuelnu.Da nisam uspela uklopiti garderober kao zasebnu prostoriju, planirala bih neke ugradne garderobere sa ogledalima kao maskom.
    Setila sam se jednog detalja radnog stola čiju sliku nemam ali bi mogao doći u obzir gledajući vaše fotografije.Konzolno pričvršćena jedna strana ploče stola ispod same kosine a druga strana stola pričvršćena čeličnim užetom za plafon, veoma je funkcionalno i praktično a da ne pričam o efektu....

  14. #14

    Odgovor: Potkrovlje....

    Citat dunav kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da niste štedeli na izolaciji.
    U suštini preporučujem da lamperiju obojite belom transparentnom bojom za drvo, da prostor ne deluje mračno,a nameštaj uklopite u zavisnosti od kosina tako da prostor ispod kosina maksimalno iskoristite.
    Sto se tice izolacije, naravno da smo to dobro odradili, narocito jer je potkrovlje u pitanju...
    A bojenje lamperije, to sa belom bojom , ne bih to uradila, jer kao prvo nema potrebe stan je izrazito svetao, a i drvo je svetle boje i ne zatvara prostor...
    Kosine su prilicno visoke ( ja mogu ispod skoro normalno da stojim ), tako da smo obratili paznju jedino na namestaj da ne bude dosta visok...

  15. #15

    Odgovor: Potkrovlje....

    Bravo Lave i Nedovatljiva
    Ko je za jednu voznjicu

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •