Najpoznatiji srpski brend - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Šta je najpoznatiji srpski brend?

Učesnika ankete do sada
100. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Kajmak, rakija, ajvar, sarma, čvarci i sl.

    29 29.00%
  • Exit festival

    22 22.00%
  • Emir Kusturica

    7 7.00%
  • Suđenja u Hagu i ratovi

    10 10.00%
  • Vlade Divac

    4 4.00%
  • Slobodan Milošević

    10 10.00%
  • Guča

    4 4.00%
  • nešto sasvim osmo

    14 14.00%
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 66
  1. #16

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    E pa ja sam glasala za Exit,kao glas jednoj novoj i lepsoj Srbiji.
    Zaista imam puno kontakata sa strancima i nikad ne propustim da spomenem exit,..dam im adresu sajta,...nahvalim do iznemoglosti.Verujte,ljudi se prijatno iznenade kad dodju.Ipak je sad to jedan festival sa odredjenim kredibilitetom i mnogo zvucnih imena,...postao je tradicionalan.Zato sam uvek za ignorisanje ruznih stvari i protiv zivljenja u proslosti.Znam da je neizbezno da nas u prvu ruku i tako posmatraju,ali mi smo ti koji mozemo uticati na promovisanje nekih mnogo lepsih brendova.U mom slucaju,na pomen Milosevica i ostalih sotona,okrecem isti na salu i prilicno bRezobrazno perem ruke od istih.
    Jedino tako,mozemo plasirati neki nas,od toliko divnih i jedinstvenih brendova,u beli svet.
    Ici ce polako,ali ako bismo u startu rekli..ma daj...pa kako cu ja jedan...jadan..i sl.,onda nikad ne bismo nista uradili u zivotu.
    I tako..znaci exit,jel'te

  2. #17

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Ja sam iz Nemacke ... ovde su prva asocijacija po meni ipak Cevapi, za sve bivse Jugose ... a specificno za nas Srbe pasulj ("Serbische Bohnensuppe") pa tek onda sljivovica, ajvar ... makedonska verzija ajvara je po meni inace pre takozvana ljutica ...

  3. #18

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Po Titu nas zna ceo svet, ali kao SFRJ. Po kosarkasima nas isto znaju ali kao SR Jugoslaviju. Kao SCG nismo nipocemu ostali zapazeni (osim po Slobi, ali on se proteze i kroz SRJ), A kao Republika Srbija - videcemo. Mislim da je srpsko narodno kolo autenticno, kao i Guca i Exit, ali bojim se da su ova politicka i ratna desavanja mnogo vise zastupljena kod stranaca. Ne zaboravimo i Kosovo...

  4. #19

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Citat vukmir kaže:
    Ja sam iz Nemacke ... ovde su prva asocijacija po meni ipak Cevapi, za sve bivse Jugose ... a specificno za nas Srbe pasulj ("Serbische Bohnensuppe") pa tek onda sljivovica, ajvar ... makedonska verzija ajvara je po meni inace pre takozvana ljutica ...
    Da ne grešimo dušu,ajvar je Makadonski specijalitet,a Makedonci prave i lutenicu,pindžur i još 100 stvari od paprike. A imaju i Tavče-gravče. I skaru
    (roštilj).
    Hoću da kažem da se vremenom na ovim prostorima sve toliko izmešalo da ne može niko reći da je nešto od gore navedenog njegov brend.
    A voleo bih da nas prepoznaju po nečem drugom a ne po Hagu i Miloševiću, ali nažalost....bar za sad.....

  5. #20

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Da nije Srbije, ne bi Ameri imali koga da predstave kao najvece teroriste u tim njihovim puc puc filmovima.

    Ne znam, nadam se da ce dozivljavanje Srbije kroz ratove, Hag i Milosevica polako otici u drugi plan, jer smo sve vise u svetu poznati po festivalu Exit i svake godine je sve vise posetioca. Pa nek' djipa omladina (a i ja s njima ) dok se ne srusi Tvrdjava.
    Posle cemo morati da smisljamo nesto novo.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #21

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    EXIT i GUCA, postaju srpski kulturni brend,ali robni moram da glasno viknem:
    EEJ BREE VLADARI ? kad ce te otvoriti granice za izvoz, zar vam toliko lep uvoz?
    Tako mozemo da napravimo robni brend.

  7. #22

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Dodajem i ono - nesto sasvim osmo - BRE!
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #23

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Mislim da nas prepoznaju i da smo sami od sebe brend....
    Dok je trajao rat,ja sam iz Banjaluke,bilo je ružno...Poslije toga došli su mirotvorci kako bi se reklo i nakon nekog vremena ukapirali su da se ovdje lijepo živi i da su ljudi drugačiji te da im TV i ostali mediji daju sasvim neku pogrešnu sliku.Neki su išli čak da vide i Beograd i Novi Sad...i ostali bez teksta....
    Slažem se da su brendovi Guča i ostalo...Plazma...jaffa keks...i tako neke stvari.
    Od svega toga najimpresivnije za strance je da mi uvijek imamo vremena za kafu i kafanu...i da se družimo i da su važni ljudi i ono ljudsko,...
    Tako da od svega ovoga ne znam šta je tačno srpski brend,ali mislim da imamo svašta nešto da bi bili prepoznatljivi u svijetu....s koje god strane bivše nam zemlje jesmo,

  9. #24

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Exit svakako, Guča...a pod osmo: naši sportisti.
    _________Una16

  10. #25

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    iz mog lichnog iskustva, za vecinu ljudi u 'meriku, prva asocijacija na Srbiju, i opcenito Balkan je rat i "jadni vi" e sad, zavisi opet s kim pricham.. sa jednim Japancem, studira film, prva asocijacija na odgovor odakle sam je bio: "underground" za jednog Meksikanca Tito i Jugoslavija.. evo neki dan sam pochela neko caskanje sa crncem u podzemnoj.. i na odgovor odakle sam, on je rekao Divac.. neki nas znaju po sportashima, neki po politici, treci po prirodnim ljepotama.. od drugarice mama je najlepshi odmor provela u Beogradu.. sve je pitanje koga shta zanima i ko se koliko interesuje.. ima ih koji su vec pribiljezhili Srbiju kao jednu od sledecih destinacija.. a ima i onih koji i dalje misle da zhivimo u spiljama i da ubijamo svih po redu

    u 'meriku Exit joh, nazhalost, nije tako poznat.. shljivku znaju oni koji se vishe interesuju za nju.. za sarmu, kajmak, ajvar i ostale gurmanske proizvode ima ih, ja bi rekla, manji broj koji su na svoju ruku chuli za to.. oni koji znaju ijole o Blakanskoj kuhinji, znaju jer imaju nekog prijatelja ili poznanika poreklom sa Balkana.. sportashe vishe manje znaju.. kao i Kustu i Bregu.. za Guchu znaju oni koji se vishe zanimaju muzikom, znam chak i bend iz Bruklina koji sviraju trube ko blesavi
    ja bi rado da smo poznati po nechem od ponudjenih, ili po nechem sasvim osmom.. ali mislim da je, nazhalost, josh uvek, Slobodan Miloshevic ipak najzvuchniji u tome svemu
    moomoo meee jooouu

  11. #26

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Voleo bi da je exit, kultura, sport ili mozda kvalitetni proizvodi prva asocijacija na Srbiju.
    Ipak je tu Sloba sa proizvodima rata i turbo folka na prvom mestu.
    Na nama je da to ispravljamo...

  12. #27

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Trenutno - Novak Đoković

  13. #28

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    ..... Mislim Da Je Nasa Hrana ..... Ja Zivim U Inostranstvu Pa Mogu Vam Reci Da Ma Se Ovi Stranci Klanjaju Za Komadic Pite, Sarmicu Ili Neki Dobar Kolac.....

  14. #29

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Ovde nije reč o tome šta je nama prva asocijacija na nas, tako da ne bih mogao da se složim da su to ratovi, turbo-folk, hrana... Možda u tome što sam se odlučio za Kusturicu (i što bih dodao i Andrića, Teslu, Pupina, Đokovića) više ima želje da to budu naši najpoznatiji brendovi nego što to oni stvarno jesu, ali poklaće se braća negde na drugom kraju sveta, pa će se naša klanja zaboraviti.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  15. #30

    Odgovor: Najpoznatiji srpski brend

    Sve su šanse da će nam brend broj 1 u skorijoj budućnosti biti onaj "mentol" Željko Mitrović! Tako nam i treba!

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zašto kupujete brend?
    Autor tozans u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 15.04.2015, 18:06
  2. Poslednji srpski car
    Autor Invisibleman u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.10.2011, 11:02
  3. Šljivovica zvanični nacionalni brend
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.10.2007, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •