Novo Pozorište u kući
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Novo Pozorište u kući

    Producent INTERMEDIA NETWORK je otkupila autorska prava za 39 epizoda od porodice scenariste serije Novaka Novaka. Snimljena su dva serijala sa po 13 epizoda, ukupno 26 epizoda.
    Snimanje serije je trajalo tri i po meseca u studiju gde se nalazila scenografija stana porodice Petrović, a pojedine scene snimane su u eksterijeru na mnogim lokacijama u Beogradu.
    "Pozorište u kući" spadalo je medju najpopularnije humorističke serije u nekadašnjoj SFRJ, a Rodoljuba Rodje Petrovića, glavu porodice koja živi i snalazi se u samoupravnom socijalizmu, igrao je
    Vlastimir Djuza Stojiljković. Tom ulogom se i proslavio.

    U novoj verziji "Pozorišta u kući", Rodju igra Dragan Bjelogrlić, i on je sada gradjevinski inženjer privržen porodici koga ratne i krizne 1990-te nisu slomile.

    Njegovu suprugu Olgu, koju je igrala Stanislava Pešić, tumači Nataša Tapušković. Glumica Tanja Bošković je od Olge Ivanović preuzela ulogu Rodjine tašte, Nikolajevićke; njenog kućnog
    prijatelja Vasu S. Tajčića umesto Dragutina Dobričanina, sada tumači Branimir Brstina.

    Ulogu rodjake Tine, umesto Liljane Lašić, tumači Nada Macanković, a Rodjinog sina Borka Petrovića dečak Marko Brkić, umesto Gorana Trifunovića.

    Kao specijalni gosti su najavljeni Vlastimir - Djuza Stoiljković i Zdravko Čolić, a autor završnog songa u svakoj epizodi napisao Srdjan Gojković Gile, vodja grupe "Električni orgazam".

    Scenario novog "Pozorišta u kući" napisali su Dragan Bjelogrlić, Balša Djogo, koji je jedan od režisera serije, i Ivana Dimić, na osnovu teksta prvobitnog autora "Pozorišta u kući" Novaka Novaka.

    Predvidjeno je da serija ima dva serijala od po 13 epizoda, a pored Balše Djoga, njeni režiseri su Miroslav Lekić i Ivan Živković.

    Gledala sam sinoć prvu epizodu i još uvek nemam jasno mišljenje, ali mi nije glupa serija... i to je nešto. Ovaj mali Marko baš dobro glumi za jedno dete, prijatno me iznenadio.
    Poruku je izmenio Lilith_021, 05.11.2009 u 11:44

  2. #2

    Odgovor: Novo Pozorište u kući

    Nisam gledala sinoc,ali verujem da je serija na svom mestu,volela sam da gledam ono staro "pozoriste u kuci" No, videcemo kakav uspeh ce ovo "novo" pozoriste imati.kl
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Novo Pozorište u kući

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Glumica Tanja Bošković je od Olge Ivanović preuzela ulogu Rodjine tašte, Nikolajevićke; njenog kućnog
    prijatelja Vasu S. Tajčića umesto Dragutina Dobričanina, sada tumači Branimir Brstina.
    E pa bolje nisu mogli da podele uloge i ove dve mi se dopadaju samo kad procitam, ne moram ni da gledam. Nisam gledala i ne znam kad ide novo pozoriste, ali bih svakako pogledala, da ne lupam na prazno, mada te rimejkove slabo nesto volim.

    Ja imam zestok problem sa Draganom Bjelogrlicem, njega ne mogu da svarim ni pored nekih odlicnih uloga koje je imao. Jednostavno mi uopste ne lezi, da ne kazem nesto grublje.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Novo Pozorište u kući

    I meni nesto slabo idu ti rimejk projekti... Nisam gledala. Pogledaću.
    A ne mogu da se ne zapitam: da li je moguće da ne postoji neka nova tema...? Savremenija...?
    No, da ne prejudiciram... Možda mi se i dopadne.

    Poruku je izmenio Bombica, 21.05.2009 u 19:34 Razlog: boja
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  5. #5

    Odgovor: Novo Pozorište u kući

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    E pa bolje nisu mogli da podele uloge i ove dve mi se dopadaju samo kad procitam, ne moram ni da gledam. Nisam gledala i ne znam kad ide novo pozoriste, ali bih svakako pogledala, da ne lupam na prazno, mada te rimejkove slabo nesto volim.

    Ja imam zestok problem sa Draganom Bjelogrlicem, njega ne mogu da svarim ni pored nekih odlicnih uloga koje je imao. Jednostavno mi uopste ne lezi, da ne kazem nesto grublje.
    D.Bjelogrla kad vidim prevrne mi se stomak ...
    nije mi nişta skrivio ak je i upeşan glumac ali ...
    Voleo sam tu seriju da gledam joş kao dete i kad budem imao prilike pogledau je ... ako budem mogao da svario onog lika sada na mestu legendarnog DJuze !
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #6

    Odgovor: Novo Pozorište u kući

    Orinalna verzija je neprevaziđena u svim elementima.

  7. #7

    Odgovor: Novo Pozorište u kući

    rimejk nisam imala mogucnost da gledam. ali pre mesec dana kod nas na jednoj privatnoj TV davali su staro Pozoriste u kuci.
    Jos uvek su isto tako zanimljivi i smesni...


  8. #8

    Odgovor: Novo Pozorište u kući

    Juce sam uhvatila jednu epizodu na RTS dvojci i jeste, zahvaljujuci Mileni i Tanji moze da se gleda.
    Slazem se sa vecinom, Bjela neubedljiv.
    Ovim mladjanim ucesnicama ni imena ne znam, znam samo da vidim iz aviona da glume, ne bacaju me ni momenat u trip da gledam stvaran zivot.
    A to bi, valjda, trebala biti poenta.
    Obradili su malo modernije teme, to stoji ali generalni utisak je osrednjost, mozda malo i manje od toga.
    Poruku je izmenio Lilith_021, 13.07.2010 u 23:16
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #9

    Odgovor: Novo Pozorište u kući

    Meni ta serija i nije bila toliko loša
    Doduše, odgledala sam samo par epizoda, tematika je malo modernija, ali je i dalje isti fazon zapleta, sa dozom humora i meni je sve to bilo upakovano sasvim pristojno... U moru onih bzvz serija tipa ''lađe'', ''blaga'' i sl. nekako mi je leglo ovako nešto.
    Što se tiče glumaca, nije Bjela toliko loš koliko svi mi pamtimo onog maestralnog Rođu koji je neponovljiv i tu nema priče...

Slične teme

  1. Ti si moja krvna grupa... Novo!Novo!Novo!
    Autor Neron u forumu Astrologija
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 22.08.2013, 22:04
  2. SNP - Srpsko narodno pozorište
    Autor DrinChe u forumu Novi Sad
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 04.03.2012, 09:25
  3. Pozorište lutaka Niš
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.05.2011, 01:34
  4. Narodno Pozorište u Nišu
    Autor Charlie Harper u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.05.2011, 20:23
  5. Pozorišne zanimljivosti
    Autor DrinChe u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.12.2010, 14:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •