Torte - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 33 od ukupno 33

Tema: Torte

  1. #31

    Odgovor: Torte

    recept iz moje kuhinje..... acecaffe torta (za jedno novorodjenche)....

    kupila sam materijal ne znajuchi tachno shta chu da pravim tako da nisu sve kolichine sa slike upotrebljene....



    125g maslaca + oko 100g shechera u prahu = umutiti
    200 gr chokolade rastopiti



    nikad ne mutiti maslac na najvechoj brzini....



    ...umutiti u maslac jedno po jedno zzumance (3 kom)...



    ...dodati prohladjenu chokoladu...



    ... dodati (umeshati) sham od 3 belanca...



    ...i tri kashike brashna...



    ....pechi na 180 stepeni deset - petnaest minuta....



    ...dve tri kashichice nesa razmutiti u dva deci mleka i ....

    ...natopiti pechenu koru....



    ....umutiti sham od tri belanca...



    ...postepeno dodati 150g prosejanog prah shechera...



    ...dve tri kashichice gustina...



    ...sipati u kalup i pechi na 160 stepeni dvadesetak minuta...



    ...slatku pavlaku....



    ...umutiti....



    ...umutiti tri zzumanca sa shecherom...



    ...dodati 300gr rastopljene pa ohladjene chokolade...zatim, shest kashika umuchene slatke pavlake i jedan rastopljeni zzelatin...



    ...umeshati....



    u ovom trenutku dolazi do izrazzaja talenat svakog ljubitelja kuhanja za brzo pronalazzenje reshanja za razne probleme izazove i zadatke .....

    ...u nedostatku dovoljno visokog (ili dubokog, kako god) rajfa, napravila sam ga od samolepljive folije koja se igrom sluchaja zatekla u stanu .....



    ...te tako - chokoladna kora pa chokoladni fil, na to pusla kora i na nju... beli fil.....



    ....ovde ima 300gr ali je sasvim dovoljno i 150g (za moj ukus bilo je previshe intenzivno; ali ja nisam merodavna jer maslac od kakaa ne volim)...



    ...dakleM, otopi se 150gr bele "chokolade", u to se umesha pet-shest kashika slatke pavlake i jedan zzelatin (mozzda zzelatin i nije neophodan, ja sam to iz predostrozznosti)...



    ...i nalije se u formu ....



    ...i sve se dobro pokupi da ne ostane nishta deci da lizzu....



    ...i ostavi se u frizzideru da se hladi do sutra....



    ...onda se oslobodi forme...



    ...pa se dekorishe....



    ...pa se uzziva ....




    ...... i taaakoooo ......
    vreme pripreme - kolko traje jedna utakmica.
    & underpaid......

  2. #32

    Odgovor: Torte

    Eurokrem torta

    Potreban materijal


    - 7 jaja
    - 400 grama eurokrema
    - 300 grama plazma keksa
    - 250 grma kristal secera
    - 200 grama lesnika
    - 150 grama brasna
    - 100 grama cokolade
    - 1 litar mleka
    - 5 ml belog sirceta ~ 1 mala kasika
    - 2 pudinga od vanilije
    - 4 vrecice slaga


    Piskota

    Dobro ulupati sne od sedam belanaca, kada se postigne cvrstina (kada posudu okrenete da je postojan) postepeno uz stalno miksanje dodajte 250 grama kristal secera i malu kasiku belog sirceta. Polovinu od koilcine spremljenih lesnika, u tiganju lagano na ploti proprzite, trenjem skinite ljuspice i ohladjene usitnite na masinu.
    Tako pripremljene lesnike sjedinite sa i pet velikih kasika brasna i lagano dodajte u umucenu smesu uz pazljivo mesanje rucno. U pleh za pecenje stavite folju, na nju rasporedite preostalu polovinu lesnika (ocistite ih i usitnite na listice) i preko lesnika istresite smesu za piskotu. U prethodno zagrejanu pecnici (na 250 C), stavite da se lagano pece na 180 C oko 45 minuta. Temperaturu smanjite nakon sto plasirate pleh u pecnicu i ne otvarate za vreme pecenja.
    Fil

    Sedam zumanaca umutiti a potom postepeno dodavati uz dalje mucenje 250 grama kristal secera, pet kasika brasna i sadrzaj dve vrecice pudinga od vanilije. Da bi smesa bila kompaktna pazljivo dodajte malu kolicinu mleka, toliko ta dobije zitkost. Ovako pripremljenu smesu zakuvate u kipucoj litri mleka (kolicina je umanjena za dve kasike koje dodajete u smesu, mleko sklonite sa plotne, uz lagano mesanje sipate pripremljenu masu i potom sve skupa vratite na plotnu jos dva minuta, sve vreme lagano mesate).
    a) Fil podelite u dve posude, u jednu dok je jos topao dodate 100 grama cokolade i mesate dok se ne sjedini, a potom spustite - margarina. Mesati dok se ne dobije ravnomerna smesa.
    b) Drugu polovinu fila sjediniti sa preostalom polovinom margarina.
    Redosled slaganja

    6..@@@@@@ slag
    5..####### zuti fil
    4..= = = = = plazma keks
    3..####### braon fil
    2..♡ ♥ ♡ ♥ ♡ ♥ eurokrem
    1..======= piskota
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #33

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Torte i kolači koji se ne peku...
    Autor Vojvotkinja u forumu Recepti
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 04:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •