1999. godina, bombardovanje Srbije - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 79 od ukupno 79
  1. #76

    Odgovor: 1999. godina, bombardovanje Srbije

    Moj otac je bio radioamater, pa smo za napad saznali nekih deset minuta pre nego sto je prva bomba pala na NS.Javili su amateri iz Bosne da su avioni preleteli.
    Samo tu prvu noc sam osetila strah i bespomocnost, kad su se prozori zatresli i kad su zaurlale sirene.
    Kada sam videla strah i u ocima mojih bliznjih.
    A posle se pojavio neki inat u meni, nijedan jedini dan nisam provela u sklonistu,
    menjala sam se sa tatom dok on malo odspava i bila uz radio stanicu, znali smo svaki nalet aviona i kad da ga ocekujemo kod nas.
    Kuca nam je bila puna ljudi i nikad nismo bili bliskiji.
    U nevolji ... jedino onda ....

  2. #77

    Odgovor: 1999. godina, bombardovanje Srbije

    Бомбардовање Србије сигурно немогу нити заборавити нити опростити!
    Коме то да опраштам?Клинтону,Тонију Блеру,Герхарду Шредеру фашисти Хитлеровом потомку који је једва дочекао да по ко зна који пут свој Немачки фашизам,шовинизам и расизам усмери према Србији,колико је недужне деце само погинуло од стране Немаца,Хрвата,потурчених Срба,Шиптара,Американаца,Енглеза и осталих шовинистичких и фашистичких нација...
    У реду је опростити ономе ко се каје,али свима њима то није први пут,далеко од тога да је први пут а знамо да није ни последњи само чекају своју шансу да нам затру семе!Да се неграничимо са толико држава одавно би и атомску бацили на нас.
    Извињавам се на мало неприкладним речима али нема ни потребе јер све што сам реко знате и сами да је истина и нетреба имати другачије мишљење...
    Само да нагласим да нисам шовиниста нити слично имам ортаке свих нација!
    Србијо моја поносна буди!

  3. #78

    Odgovor: 1999. godina, bombardovanje Srbije

    Secam se te 99,pola 8 pocinje dnevnik,kod nas kuca vazda puna,oni saopstavaju pocelo bombardovanje.Mi ono kao svi u neverici,panika,uzas...
    Sutradan se pakujemo i idemo kod bake na selo.Tamo jos gore,pogranicna zona,nema spvanja,Podujevo nam dodje iza brda,sve se zivo cuje al sto je najbitnije nema bombi.Tata se javlja za dobrovoljce,srecom ne odlazi na Kosovo ostaje sa nama.
    I sad posle svega dodje neko i pocne da mi soli pamet kao treba da volim Ameriku i njihove jude...Ma mrzim ih sve redom,isto kao sto mrze oni nas,samo ne znam sto bas mi ovako mali pa se okomili na nas,imaju vece i uspesnije zemlje pa eto im.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  4. #79

    Odgovor: 1999. godina, bombardovanje Srbije

    Ove godine oglasiše se sirene...
    Ja sam izašao na ulicu i odao poštu poginulima... pogledao sam oko sebe: jedan čika je zastao sa fićom, izašao i isto odao poštu... svi ostali su samo prolazili... jedan novinar je istrčao iz jedne redakcije i slikao deku i mene... nije bilo drugog da slika... a stanujem u centru, ima i saobraćaja velikog... pa ipak... takvi smo mi... ništa nas ne dotiče...

    Jeste bila je 1999-a, ali tu je i 2009-a. A mi? Gde smo mi? Ko nojevi - zavukosmo glave u pesak, zastanemo na pet minuta, ćutimo i idemo dalje... pih...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Bombardovanje Novog Sada 1944. godine
    Autor Invisibleman u forumu Novi Sad
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 19:59
  2. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27
  3. NATO bombardovanje SRJ, deset godina posle
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2009, 08:55
  4. Godina više ili godina manje?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.03.2009, 23:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •