Šta je novosadski? - Strana 2
Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 112
  1. #16

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Da, Ma.Zo, to je na zalost postalo svakodnevnica, ali i to ce se promeniti, stopice se i ti Bosanci u okolinu, samo treba vremena. Nisu oni prvi koji su dosli u masovnim seobama, dolazili su Bosanci i pre njih pa su se uglavnom uspesno prilagodili. Na srecu, dosli su u kulturnu sredinu, pa sad treba pokazati ko je jaci i ko ce se kome prilagoditi.
    Ajd' kad smo vec kod ove price... Dosla ja za novaka kod momka u NS, i odemo tamo na to neko mesto gde smo slavili novu g. i ulazimo, a na vratima sve sami Crnogorci... ja se pogubila. Udjemo unutra, Crnogorci i Bosanci, ajd' dobro... Izadjemo u ponoc na trg, masa samo sto nas nije izubijala, cak sam od jednog takvog Bosanca dobila i po glavi... Moj komentar je bio: Dobro dosla ja u NS, miran vojvodjanski gradic

    Dobro je sto si to pomenula... izmedju ostalog i to je novosadski

  2. #17

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Zene, slazem se sa vama u potpunosti. Tuzno, ali istinito.

    Citat Muckota kaže:
    Na srecu, dosli su u kulturnu sredinu, pa sad treba pokazati ko je jaci i ko ce se kome prilagoditi.
    Para vrti gde burgija nece. Znas koje je novo ime Veternika? Vjeternik. A pre '95. je trebalo dobrih 4-5 minuta od NS-a do Veternika. Sada su se spojili. Lepo je to kada pomognes ljudima u nevolji, ali nije lepo da ti isti (velika cast izuzecima) ne cene.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #18

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Imam drugaricu Bosanku, ja volim da je zovem Moderna Bosanka Mona-Bona .
    Stvarno mi je draga drugarica i ona se prilagodila zivotu u Novom Sadu, naravno da se nije odrekla Bosne i Mrkonjic grada a ni bosanskog izgovora i ja je cenim zbog toga. Ali je poprimila lepe stvari od Novosadjana. Npr voli da slusa tamburase.

    Ne volim one nekulturne, bezobrazne koji ne cene grad. Ne svidja mi se sto je Novi Sad postao grad narodnjaka a ranije to nije bio.

  4. #19

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Citat goldie kaže:
    Ne svidja mi se sto je Novi Sad postao grad narodnjaka a ranije to nije bio.
    Upravo sam to i ja konstatovala mnogo puta, a ljudi me ubedjuju da gresim

  5. #20

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Citat Ma.Za. kaže:
    Znaš šta je na žalost postalo novosadaski? Da ti konobar Bosanac NE persira u kaficu u centru naseg Novoga Sada
    Citat Muckota kaže:
    Na srecu, dosli su u kulturnu sredinu, pa sad treba pokazati ko je jaci i ko ce se kome prilagoditi.
    tiketirati jednu populaciju epitetima zasnovanim na pojednicima je vise nego glupo... a nadam se da to VI kulturni Novosadjani znate
    ...odoh ja od teme ali nemogu da ostanem po strani jer ste i vi potegli nesto sto me jako pogodilo...
    Nazalost poznajem masu ljudi koji su zbog ratnih okolnosti izabrali Novi Sad za novu zivotnu destinaciju. Vecina njih je prihvatila Novi Sad i oklinu (sa sve Vjeternikom ) kao svojui u skladu s' tim se i ponasa, i vecina njih nije sisla sa neke cuke kako vidim svi vi zamisljate Bosnu. Nisu oni bili ni bez vode ni bez struje u Bosni ai stepen kulture je bio na visokom nivou. E sad kava su vasa pojedinacna iskustva u to ne zalazim ali mi je van svake pameti zbog jednog konobara koji VAM je rekao TI dizati pobunu na sve novodoseljene.

    P.S. Mazo da sam i ja konobar i ja bih VAS oslovljavao sa TI. Koliko mi se cini istih smo godina a VI ste dosli u kafic da se zabavite i tim TI bi samo pokusao da VAM ucinim boravak ugodnijim. E sad ako ste VI sadista koji zeli da se cijeli svijet vrti oko njega je druga prica.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #21

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Swbo, na zalost, pojedinci su osobe poput tebe. Veruj mi da ljude kao sto si ti i Greco cenim i vise od nekih koji su ovde rodjeni. Na zalost, kao sto rekoh, takvih je jako malo ili ih ja ne srecem. Ali zato srecem gomilu onih drugih. Poznajem jednog momka koji je dosao u Novi Sad 1993, ziveo u iznajmljenoj kuci koju je placao 1.000 DM mesecno, matori mu 2-3 puta mesecno odlazio u Bosnu i uvozio kola (dok se jos moglo) i zaradjivao fine pare na tome, a povrh svega je kukao kako mu je ovde grozno, kako se nema para i 1999. godine je zapalio kod rodbine u Bosnu uz komentar "U jeb'ga gde god da dodjem pocne rat." A veruj mi, takvih ima mnogooooo. E takvo ponasanje te pogodi i to bas.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #22

    12 Odgovor: Sta je novosadski?

    Ljudi, odoste vi sa teme.

    Novosadski je postalo baš i to gnušanje od "došljaka". Začetnik ovakvog stava je Djordje Balašević ("... je*o te voz koji te don'o..." i sl.). Živim tu, pa vidim da ima svega i svačega, ali ne mogu se stvari generalizovati na osnovu pojedinačnih slučajeva koji štrče. Pošto sam proveo 3-4 godine u Banja Luci, nisam se mogao načuditi kada sam video kako se ovde ti isti Krajišnici ponašaju sasvim drugačije i mnogo su gori ljudi, nego što sam ih ja upoznao. Jer, u Banja Luci, i uopšte u Bosni narod je divan, široke duše. Ali, jedan dobar prijatelj, koji je ovde rodjen i odrastao, to je lepo objasnio: oni koji su se ovde doselili poprimili su najgore osobine od starosedelaca, a starosedeoci su poprimili najgore osobine od došljaka, i tako se stvorio loš hibrid. Na, žalost.
    No, ne treba zaboraviti ni činjenicu da velika većina Vojvodjana, pa i Novosadjana vodi poreklo od doseljenika (kolonista). Zato, oprezno u davanju ocena.

    Ali, to nije razlog da se mi ne mazimo... na novosadski način .

  8. #23

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Citat swba kaže:
    tiketirati jednu populaciju epitetima zasnovanim na pojednicima je vise nego glupo... a nadam se da to VI kulturni Novosadjani znate
    ...odoh ja od teme ali nemogu da ostanem po strani jer ste i vi potegli nesto sto me jako pogodilo...
    Nazalost poznajem masu ljudi koji su zbog ratnih okolnosti izabrali Novi Sad za novu zivotnu destinaciju. Vecina njih je prihvatila Novi Sad i oklinu (sa sve Vjeternikom ) kao svojui u skladu s' tim se i ponasa, i vecina njih nije sisla sa neke cuke kako vidim svi vi zamisljate Bosnu. Nisu oni bili ni bez vode ni bez struje u Bosni ai stepen kulture je bio na visokom nivou. E sad kava su vasa pojedinacna iskustva u to ne zalazim ali mi je van svake pameti zbog jednog konobara koji VAM je rekao TI dizati pobunu na sve novodoseljene.

    P.S. Mazo da sam i ja konobar i ja bih VAS oslovljavao sa TI. Koliko mi se cini istih smo godina a VI ste dosli u kafic da se zabavite i tim TI bi samo pokusao da VAM ucinim boravak ugodnijim. E sad ako ste VI sadista koji zeli da se cijeli svijet vrti oko njega je druga prica.
    Mozda je moja greska sto ocekujem od nepoznatih ljudi da mi persiraju. Sorry! Verovatno mi je to uslo u naviku iz tog razloga sto radim na fakultetu i kako ja persiram studentima koji su nekoliko godina mladji od mene tako i oni meni. Persiram i mladoj prodavacici u radnji (ako nije "moja'' komsijska radnja), persiram i vozacu u autobusu... To je deo moje kulture, svidelo se to nekome ili ne... (bez obzira sto vecina njih meni ne persira)
    PS: Volim ja Bosance, nemojte misliti da sam sad neki sovinista! Ja sam samo iznela svoje misljenje-o tome sta je itekako postalo novosadski.

  9. #24

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Razumijem ja vas u potpunosti i vjerujem da se srecete sa takvima. Samo nisam mogao a da se ne oglasim i iznesem svoje vidjenje stvari. Nismo mi birali ove nove "kolonizacije" a trend da se na dosljake gleda sa prezirom je rasiren svugdje. Ja nisam rodjen u Banjoj Luci ali sam Banju Luku prihvatio kao svoj grad i pokusavao sam svakim danom da dokazem da sam vredan grada u kom sam, i na ulici i u skoli prvenstveno svojim ponasanjem, ali mali milion puta sam nailazio na i to me jako izludjivalo. Strasno je to kad ti stalno neko nabija kompleks na glavu kako ti nisi "rodjeni" pa sta bilo. Meni je bilo super u mom malom planinskom gradicu ali ljudi su zlo koje hoda i tu sam sad gde sam i ako mi neces pomoci zaobidji.
    Odoh ja skroz od teme, veliko izvinjenje!

    A da se vratimo na temu:
    Novosadski je da te redovno zaboli stomak kad dodjes u goste od prekomerne hrane
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  10. #25

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Bas tako! Da se mi lepo vratimo na temu! Jedino sto sad nemam neku pametnu ideju...

  11. #26

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Novosadski je da ti je sve ravno ko Vojvodina
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  12. #27

    12 Odgovor: Sta je novosadski?

    Citat swba kaže:
    Novosadski je da ti je sve ravno ko Vojvodina
    A Fruška Gora?

  13. #28

    Odgovor: Sta je novosadski?

    Između ostalog, novosadski je i autoput Beograd-Novi Sad. Autoput koji se sigurno gradi i duže i s manje uspeha od Skadra na Bojani.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #29

    Odgovor: Sta je novosadski?

    -U Novi Sad sam prvi put dosao pre nekoliko godina, sa nesto sice u dzepu, svercujuci se u vozu, cuo od ljudi i kupio Gradjanski. Stao na pesacki i resio da ostanem. Dogodila se neverovatna stvar, covek je zaustavio auto i pokazao mi da prodjem.
    -To je novosadski !

  15. #30

    Odgovor: Sta je novosadski?

    e pa dobro... dakle, ja sam jedna od tih koja je dosla iz Bosne, ali, dok se ne zanesem u govoru ili ako ne sednem sa Bosancima, nikada me ne bi izvalila/o da nisam rodjen u Novom Sadu.. tako da, drage/i moji, potpuno zelim da odbacim sve vase stereotipne predstave o dodjosima..s druge strane, tamo-vamo, svi smo mi neki dodjosi...
    i da, kad me neko pita odakle si, ja kazem iz Novog Sada, jer se osecam tako, ali i naglasim da sam rodjena u Tuzli...

    a sad da se vratim na temu
    novosadski je raspadanje, raspad.. i to je stanje kad nista posebno ne radis, ali ti nije dosadno..npr. raspadas se celo popodne, pa spojis i noc u kafani

Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novosadski mostovi
    Autor Necromancer u forumu Novi Sad
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 09.04.2015, 09:55
  2. Novosadski vremeplov
    Autor sati u forumu Novi Sad
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 25.06.2014, 21:47
  3. Novosadski sajam
    Autor Mind_reset u forumu Novi Sad
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 24.10.2011, 08:15
  4. Novosadski grafiti i murali
    Autor Holtegaard u forumu Novi Sad
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.09.2011, 09:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •