Filmske kritike
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Filmske kritike

    Koliko praktikujete citanje filmskih kritika?Uticu li one na formiranje vaseg stava o nekom filmu? Da li vas je nekada neka dobra ili losa kritika povukla ili pak odgovorila od gledanja nekog filma? Uopste, znaci li vam filmska kritika bilo sta?

  2. #2

    Odgovor: Filmske kritike

    Hmmmmm... pa ne bih rekla.
    Iz prostog razloga, danas nema pravih kriticara. Naravno ima ljudi koji cestito rade svoj posao, ali oni medijski exponirani, mislim da samo "mlate praznu slami", a pogotovo doticni gdin. Vojinov. Ok, covek je snimio jedan filmic kao adolescent, zavrsio skolu i sada... sta?! U poslednje vreme, svaka njegova kritika sadrzi najgore opise bilo kojeg filma danas. U redu, uz zanimanje "kriticar" i ide ocrnjivanje filmova (donekle!) ali taj smezurani, zaostao u rastu coveculjak bas preteruje.
    Poruku je izmenio Bombica, 20.07.2009 u 19:57 Razlog: boja
    "Bupu pi du pu !"

  3. #3

    Odgovor: Filmske kritike

    Volim da odem na imdb.com i da pogledam kakvu ocenu je dobio od ljudi filmofila.
    A sto se tice konkretnih kriticara, njih ne citam i ne slusam. Pojma oni nemaju. Film je umetnost a umetnost se subjektivno dozivljava.

  4. #4

    Odgovor: Filmske kritike

    Što nevolim kritičare umetnosti uopšte, Izbečih oči i porastoše mi uši da čujem, to što mi oni ukazuju u umetnosti, a ja, nikako da progledam, a nosim naočare od rođenja.

  5. #5

    Odgovor: Filmske kritike

    Koliko puta se desilo da filmski kritičari pohvale neki film, a da se on meni uopšte ne svidi, ili da ga ocrne, a ja se s njim oduševim. Jako slabo ih čitam a i kad pročitam ne obazirem se na njihove komentare, tako da mi njihova kritika ništa ne znači
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #6

    Odgovor: Filmske kritike

    Citat Muckota kaže: Pogledaj poruku
    Koliko praktikujete citanje filmskih kritika?Uticu li one na formiranje vaseg stava o nekom filmu? Da li vas je nekada neka dobra ili losa kritika povukla ili pak odgovorila od gledanja nekog filma? Uopste, znaci li vam filmska kritika bilo sta?
    Pa, isto kao i goldie
    Ali recimo na temama kao što je naš "Cinema club" uzmem i pogledam obično ono što mi se dopadne od ljudi sa kojima mi se ukus poklapa nekako, pa mi u tom smislu i znači šta će napisati
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Filmske kritike

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Volim da odem na imdb.com i da pogledam kakvu ocenu je dobio od ljudi filmofila.
    A sto se tice konkretnih kriticara, njih ne citam i ne slusam. Pojma oni nemaju. Film je umetnost a umetnost se subjektivno dozivljava.
    I ja isto tako radim ali to cisto onako da vidim kako su film koji zelim da pogledam ocenjivali ljudi sirom sveta.
    Filmski kriticari me ne interesuju i taman posla da ne pogledam film samo zato sto su ga oni "ocrnili" a to iso vazi i za IMDB.

    Ali ima dosta nerealnih ocena ne vezano za "stvar ukusa" recimo Kill Bill 1 ima ocenu 8.2/10 a Kill Bill 2 8.0/10 sto je prosto neverovatno jer jos nisam cuo da se nekom svidjaju ti filmovi i ja sam ih ocenio sa 1/10 mislim da zasluzuju 1 jer su uzasni.
    Neki filmovi dobijaju niske ocene kao recimo Blistavi Um na primer koji ima ocenu 7.9/10 ili Predator koji je ocenjen sa 7.7/10 pa sad svi koji su gledali 4 pomenuta filma nek kazu jel to nije nerealno ?

  8. #8

    Odgovor: Filmske kritike

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Ali ima dosta nerealnih ocena ne vezano za "stvar ukusa" recimo Kill Bill 1 ima ocenu 8.2/10 a Kill Bill 2 8.0/10 sto je prosto neverovatno jer jos nisam cuo da se nekom svidjaju ti filmovi i ja sam ih ocenio sa 1/10 mislim da zasluzuju 1 jer su uzasni.
    Neki filmovi dobijaju niske ocene kao recimo Blistavi Um na primer koji ima ocenu 7.9/10 ili Predator koji je ocenjen sa 7.7/10 pa sad svi koji su gledali 4 pomenuta filma nek kazu jel to nije nerealno ?
    Evo ja sam jedna od onih kojoj se dopadaju Kil Bil 1 i 2, a nije se dopao Predator.
    Ukusi si razliciti i o njima se ne raspravlja...Tako da ne moze biti nerealno ako je neko ocenio niskom ocenom film koji se meni svidja i obrnuto.

    Inace ne obracam paznju na kritike uopste. Hocu reci ne citam ih, a najmanje pre nego pogledam film.
    Gledam filmove o kojima mislim da bi mi bili zanimljivi. Pa sad ako omanem...nema veze...


  9. #9

    Odgovor: Filmske kritike

    Mislim da se shvatanja, interpretacija i težišta interesovanja filmske kritike poslednjih decenija sve više inkliniraju od klasičnog poimanja filma kao umetnosti, i to u smeru koje je odvaja od umetnosti same...

    Naime, tretirati kao umetnička ostvarenja filmove kao što su Terminator, Kil Bil, pa i serijale Gospodar prstenova i Hari Poter, kao i brojne druge velike filmske hitove na prelazu vekova lično smatram negacijom umetnosti. To vam je isto kada bi počeli Karla Maja, Zena Greja, Frederika Eštona, G.F. Ungera, Mir Jam i ostale kvazi pisce svrstali u književne klasike.

    Film je danas pre svega biznis, na žalost. Tome je podređeno masu toga. Od reklame, projektovanih skandala, nabildovanog glamura, savremene tehnologije, zvezdi sa što većim trenutnim rejtingom itd. Nekako, na samom kraju se nalazi ono što bi trebalo biti prvo (po kvaliteti, pre pada prve klepe) je filmska priča, odnosno scenario. Taj važan deo svakih pokretnih slika (neretko i najvažniji), umesto da bude umetnički i svekoliki drugi spiritus muvment budućeg filma, često je pseudo ljubavna, pseudo psihološka, pseudo istorijska, ma pseudo sve ostalo pričica bazirana na tankim temeljima jeftine i površne konstrukcije, najčešće u trendu trenutne mode ili aktuelnih i društvenih kretanja...

    To naravno ne znači da i ja ne gledam filmove kao što su Terminator, Kil Bil i slična žanrovska ostvarenja. Jako volim da gledam kada Švarceneger pravi reda i bije loše momke. Međutim, to je zanimljiv i uzbudljiv film, što nije lako postići i što uopšte nije za potceniti. Međutim, teško da se to može nazvati umetničkim filmom u užem smislu. To isto mislim i za pomenute serijale i brojne druge filmske hitove...

    Pa koji je to onda umetnički film? Teško da se može odgovoriti precizno. Recimo, to je onaj film koji na gledaoca prvenstveno ostavi osećaj da je doživeo nešto lepo, nešto što ga oplemenjuje, tera na razmišljanje, nešto što će pamtiti. E, baš u ovome nam zaista mogu pomoći da do kraja razumemo jedno vrhunsko umetničko delo upravi ti famozni filmski kritičari, ali oni znalci, lišeni klanova i primanja novaca za svoja napisana mišljenja, odnosno filmske kritike..
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Filmske kritike

    Kritike na mene ne utiču!
    Postoji puno filmova koje je kritika ispljuvala a meni su omiljeni ili ih je kritika digla u nebo a meni su dno dna!
    Svako od nas ima svoje viđenje filma, romana sveta u opšte...
    Ne vidim zašto bi moje mišljenje i stav bilo manje vredno od nekog ko ima zvanje kritičar?!
    Još davno sam pročitala da su kritičari neke umetnosti samo neuspešni stvaraoci iste...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  11. #11

    Odgovor: Filmske kritike

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da se shvatanja, interpretacija i težišta interesovanja filmske kritike poslednjih decenija sve više inkliniraju od klasičnog poimanja filma kao umetnosti, i to u smeru koje je odvaja od umetnosti same...
    Tacno. Kao sto si ranije, kada su bile samo pozorisne predstave, imao one koje su bile cisto zabava, a ne umetnost.
    Danas je vecinom ono sto gledamo zabava. Negde su pomesane, a cista umetnost - u filmu je retkost. Secam se da je Tarkovski bio protiv zabave u filmu. To su oni veliki reziseri: Tarkovski, Kjeslovski, Bergman, Kurosava...

  12. #12

    Odgovor: Filmske kritike

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Volim da odem na imdb.com i da pogledam kakvu ocenu je dobio od ljudi filmofila.
    A sto se tice konkretnih kriticara, njih ne citam i ne slusam. Pojma oni nemaju. Film je umetnost a umetnost se subjektivno dozivljava.


    I na ovom forumu necija me preporuka po'stakne da nabavim neki film dok ima i onih cija mi je preporuka skoro pa siguran pokazatelj da ne treba ni da pokusavam.
    Procitam i zvanicnu kritiku, tu saznam kolko je ulozeno, neke detalje vezane za scenario ili reziju ali ona ne utice na to da li cu gledati film..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Slične teme

  1. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 21.02.2015, 08:56
  2. Kritike na radnom mjestu..
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 30.01.2015, 06:58
  3. Bau Bau - Filmske greske
    Autor Invisibleman u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 07.11.2011, 16:53
  4. Najbolje filmske heroine
    Autor Bombica u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 14:12
  5. Kritike na racun roditelja- da ili ne?
    Autor Savannah u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 09.01.2008, 13:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •